Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

Günaydın kızlarrrrrrr
ilk olarak kilom 59.200 600 gr daha vermişim bu çok güzel ama kafamı kurcalayan birşey var şimdi benim tuvalete gitme alışkanlığım iflas etmiş durumdaydı 3 günde bir falan oluyordu bunu bu kadar açık yazıyorum ama başka türlü anlatamam:kedi: hatta eczaneden aldığım ilaçlarla yada doğadanın çayları ile falan bu durumu halletmeye çalışıyordum,ama üçgündür günde en az 3-4 kere gidiyorum bu ilk gün çok hoşuma gitmişti ama bugün bir sorun olabilir bu kadar gitmek diye düşündüm.Evden çıkarken dışarda napıcağım endişesiyle çıkmaya başladım.Beslenmem hiç bu kadar sağlıklı olmamıştı kuruyemiş,süt ve bazı gıdaları şimdi hergün yerken önceden ayda bir falan denk gelirse yerdim acaba bununla mı alakalı bide yoğurdu değiştirdim yada o mu neden oldu ama eşimde hiçbirşey yok daha önce böyle birşey yaşayanınız var mı çok merak ediyorum :uhmkula gitmek zorundayım şimdi umarım okursunuz msjımı .....

günaydın kızlar ben hemen menümü yazıyım size dünkü birde sizlerden özür dilemek istiyorum benim evde yediğim ekmek tam buğday ekmeğiymiş zaten,eşime dedim akşam markete gitmemiş gerek ne oldu dedi dedim yalnış ekmek yiyormuşum çavdar yasakmış zaten tam buğday yiyorsun sen dedi bana bendeki şaşkınlığa bakarmısınız ya,çok kızdım akşam kendime nasıl şaşırdım ve bunu unuttum diye özürdilerim tekrardan herkesten

Akşam ki yemeği mi söylüyorum (eve geç geldiğimiz için eşim istemedi yemek kahvaltı ettik gene )
19:00 :kakaolu süt içtim
19:30 :1 bardak sıcak sirkeli su (bal yok lmaz:)
20:00 :2 tane yumurtadan kıymalı yumurta yedim - domates-salatalık-5 zeytin-k.k peynir
21:00 :1 badem + 3 fındık

kilo bildirimi yapıyım onu unuttum ben
boyum : 1.68
yeni kilom : 83.5 çookkk mutluyum çoookkk bu hafta

günaydın arkadaşım şimdi anladığım kadarıyla senin yeme düzeninden kaynaklanan bir sorunla wc'ye çıkamıyormuşsun,yeme düzenin değiştiği ve sindirim sistemin düzenli çalıştığı için sende artık normale dönmüş oldun,ve form çaylar ve içtiğimiz sular zaten bizi wc'ye çıkarıyarlar ben öyle düşünüyorum ne kadar su içersem ben o kadar düzenli gidebiliyorum.seninde bu yüzden olabilir.:1hug:

Canımcım yemekleri yağsız yapmıyoruz yağ kullanıyoruz hatta salatalarımıza bile yağ koyuyoruz. Mümkünse z.yağı yalnız.
Tuzu da kesmiyoruz ama fazla tuz sağlığa zarar abartmamak lazım.

Öğlen öğünü olarak meyve ve süt hafif kalmış canım. Yine de kaçamaksız bir menü. Afiyet olsun.

Canım tam olarak karonhidrat ve protein birlikte alınmıyor demek yanlış. Evet bir çeşit ayrıştırma diyeti ama süt ürünlerini her öğünde alabiliyor.
Yoğurt yağlı yiyebilirsin.
Fındık ceviz vs ara öğün olarak yiyebilirsin.
Porsiyon sınırı yok ama zaten istesende montiye uygun bir öğünde fazla yiyemeyeceksin. Çünkü insülin seviyen normal bir oranda olunca acıkmayacaksın.

ayrica hic kacamak yapmassam 27 mayisa kadar kac kilo verebilirim sizce?

Bugün başlayıp kaçamaksız 27 mayısa gelirsen en az 6-7 kilo garanti. İlk hafta zaten 2 kilo verirsin muhtemelen. İkinci hafta hiç gitmeyebilir ama vazgeçme. Üçüncü hafta sonucu görünce şaşıracaksın.

cok tesekür ederim tuz serbestmi peki

birde burda yagsiz süt peynir yok az yagli alsam olmazmiki
bide az yagli kasarda yiyebilirmiyim

Bim aknaz peynir ideal canım.
Süt pek içmediğim için bilmiyorum hangisi olur.
Kaşar pek tercih etmiyoruz açıkcası yağ oranı yüksek.

Süpersin :lepi:

Bu da süper bir menü maşallah :lepi:

kizlar menülerde kakaolu süt görüyorum kakao serbestmi?

Evettttttttttt :lepi:

Gayet iyi bir menü. :lepi:

İşallah iyi birşey söyler tartı :teselli:

Canım bu beslenme tartında genelde lifli besleniyoruz farkettiysen. Bu bağırsak fonksiyonlarını düzene sokar.

16. günümde 0 kaçamakla 3 kilo 300 gr gitti:lepi:

Ayy, bu çok çok harika!!! hihoyyyt
Valla benim 1 ay oluyor daha 2,5 olmadı. Neyse,
bu bünye meselesi sanırım çünkü ben de neredeyse 0 kaçamak devam ediyorum...kaydirigubbakcemile2

arkadaşlar açıklamış cuecam yedigin düzenli ve lifli olunca bu prublemde düzel miş .... sanırım birazda şikayetçisin biraz sık diye hehe ama daha düzene girer merak etme ...a.s
çiçegim başlangış kilon kaçtıki canım . bunu kiloyumu yazayım başlangıca.opuyorumnanaktan
araştırmacı kişilik zilim .. hehe ben paynirleri araştırmadan geçireli çok oldu zilim mr. tek gittgim için baya zaman geçitiyorum etiketleri okurkan . bende şok olmuştum layt peynirlerin yaş oranını %20 görünce...laelaelaelaelae
tarip güzel canım semiz otu yogurt sarımsak ve limon sosuylada çok güzel oluyor ....cokacimcoook
:teytey::teytey::lepi:maşallah maytabım . ay çok sevindim .... madem reglde bÖylesin bitince ne olacak .:jeyyar: sakın bozma böyle devam ,bak bu aşamaya geldin bu çok önemli olumunekankayizsmilea.s hedEfine 2 ay olmadan varırsan hiç şaşmıycam .:sm_cool:

Son düzenleme:
Ayy, bu çok çok harika!!! hihoyyyt
Valla benim 1 ay oluyor daha 2,5 olmadı. Neyse,
bu bünye meselesi sanırım çünkü ben de neredeyse 0 kaçamak devam ediyorum...kaydirigubbakcemile2
feyoncum daha önceki menülerini bilmiyoruz fıstık kaçamak yada yanlış yapıp yapmadıgını .. eger 1 ay kaçamaksız yatıysan kilo vermen daha çok olurdu .a.s
tabi her bünye farklıdır .. ama benim bünyem bile 1 ay kaçaksız yaptıgımda bile baya kilo vermiştiki (bünyem zorbir bünyedir)
dün hanginizdiniz kaçamka yaptıgında kilo veriyorum diyen .?..

günaydın bu arada

HAYIRLI CUMALAR .....:1hug:.

aeben çiçegim başlangış kilon kaçtıki canım . bunu kiloyumu yazayım başlangıca.opuyorumnanaktan

evet bu olsun lütfen montiye başladım için daha hevesli ve gayretli olurum o zaman
birşey daha sorucam akşam yediklerim nasıl aykırı birşey varmı acaba:kedi:

KISLAR MENÜLERıNıZE iremim sağ olsun yerum yapmış . benim yapmama gerek kalmamış .....

yanlız eddras ablamdı sanırım k. fileks tarzı bişi yemiş .. malesef onlarım içnde baya şeker var kıslar LÜFFEN HAZIR ALDIGINIZ GIDALARIN PAKETLERıNıN ıÇERıK BÖLÜMÜNÜ MUTLAKA OKUYUN ... ıLK 5 DE ŞEKER GLıKOZ VS VARSA ALMAYIN KULANMAYIN ...
KAVALTIDA TEK KULANANA BıLECEGıNıZ GEVREK TARZI SADECE YULAF EZMASı.. BAŞKA BULAMADIM BEN YA ıÇLERıNDE ŞEKER VAR YADA MISIR VS ...

montignac diyetini bende denemek istiyorum.:uhm: ama kafam çok karışık yaklaşık 40 kilo vermem gerek

ben bu hafta sabitimmafoldumben
malesefki ana öğünlerimi her zaman besleyici yiyemediğimden(evde olmayınca ayarlayamıyorum. haftanın 5 günü dışarda, 3 gün de akşamları bile dışarda oluyorum), çok ara yapıyorum, çok atıştırıyorum, ara öğünlerimi abartıyorum. uygun bir şey bulamayınca da uzun süre aç kalıp sonra yemeklere saldırıyorum. yanimontiye uygn bir yaşamım yok şu andan. bir de bazı şeylerin yasak olması bana onları daha çekici hale getiriyor. çok kaçamak yapmama sebep oluyor. bu da aeben ablamın dediği gibi 1-2 haftamıza mal oluyor. :gitme:
üzülerek söylüyorum ki ara veriyorum montiye. ama böyle kaçamaklı düzensiz yapılmıyor. diyetisyenimin verdiği öğütlere,monti kitabından edindiğim tecrübelere bir de genel diyet prensiperime(daha öncede azmedip 25 kilo vermiştim) göre devam etmeyi planlıyorum. aeben ablacım,ziligurticim ve siz arkadaşlarım uygun görürse haziranın 2.haftasına kadar ara veriyorum montiye. sonra okul bitip daha çok zamanım olunca montiye devam edicem inş.
diyeti bırakmıyorum yanlış anlamayın, ben 6. takımdayım.orda devam:lepi:. diyetten asla kopmak yok. 10 temmuzda 75 olcam inş. başka yolu yokkaydirigubbakcemile2
burdan da kopamam tabiki okumaya devam
arkadaşlar ben şunu anladım monti kaçamak götürmüyor. evet çok güzel bir diyet hatta yaşam şekli. ama yaptığımız kaçamaklar bizi yıldırıyor.lütfen çok da güzel kilo veriyorken kaçamak fln yapmayın sabredin sonra bir bakmışsınız hedefinizden uzaklaşmaya balamışsınız :1no2:

haziranda bomba gibi aranızda olcam beni bekleyin anacımmmolumunekankayizsmileaklinialirimsmile

ÇıÇEGıM MENÜLERıNıZE ŞÖULE BıR BAKTIM ASLINDA KÜÇÜK ELEŞTıRELERıM OLCAKTI FAKAT VAKıT YOK DıYE YAZMADIM ....

akşamki menünde 19 da süt .. ardandan 1 saat sonrada ögün yemişssin ... ögünlerinde aranda bişi yok ekmek olmadıktan sonra kıymamlı yumurta ve yeşillik gayet güzel menü yanılız yanlışın saat . meyve hariç ara ve ögünlerinizin arası 3 saat olmalı şimdi sen süt iççip 1 saat sonra ögün yemişşin . sorun burda ...

maytabım akşam yazmışım ben ögünde lebbebi yiyince azar işittim diye .
bacım sorun leblebi yada kuruyemişi ögünde yemen deyildir . menünü hatrlamıyorum ama ya o leblebi yediginde o ögünde et türü vardır yada yemekten 1 saat sonra yemişindirki arannın 3 saat olması lazım o yüzden uyarmışımdır . ya deyilse bi mahsuru yok ..

evet yarım palamut vardı kesmedi artık bütün yiyorum zati
bak nasıda biliyo yaaa laelaelaelaelae

bende ilk girdiğim günlerde amma soru soruyodum hee artık paraylamı verdiler kızım seni bize diye kovalııcaklar sanıyodum:)))

:1hug:suram sen nasıl uygun görürsen.. bu iş zorla olacak bişi deyil anlıyorum seni .... her zaman bekleriz güzelim bu linkede monti yapmak zorundada degilsin .takımdada görüşürüz ..olumunekankayizsmile evde oldugun dönemde haklısın daha kolaybu beslenme ...:1hug:

suura
Hayırlısı olsun canım senin için. ışallah vermeye de devam edersin.

aeben
Abla arkadaşlar senin menülere yorum yapmanı istiyor ben yapıyorum ama lütfen sende yap. Senin yorumların daha anlaşılır oluyor. Sen yapmayacaksan ben yapmam valla.

mmmf27
Mşallah kilo vermenin devamı gelir işallah canımcım. Tebrikler.

evet yarım palamut vardı kesmedi artık bütün yiyorum zati
bak nasıda biliyo yaaa laelaelaelaelae
:icecream:bilmemmi kendime bi faydam yok o ayrı tabi.:çok üzgünüm:..
ben artıdayım kıslar valla utanıyorum bu hafta .. size örnek olacagım yerde ..benneyaptımki.
benim bünye artık sapıtmış durumda reglin etkiside var tabide . ama tüm şuçu atmayım haksızlık olur ...a.s

geçen hafta sonu çoşmuştum 1 gün ve bana 1 günün faturası ne oldu biliyormusunuz 2.400 gr.laelaelaelaelae nasıl olur demeyin oluyor benim bünyede :sm_confused:. yediginde hepsini tartsam okadar yoktuya .:roflol: belli bir süreden sonra böyle oluyor işte kaçamak oldugu gibi depoya gidiyor ... o gün nasıldı gözüm nasıl döndü hatırlamıyorum deli gibi tatlı yada yemek istiyordu canım .:1no2: bunlar mazeret deyil farkındayım ... helede benim gibi bir bünyeniz varsa .olacakları biliyorsanız .:tomato:....
neyse uzun etmetim ertesi gün 1.500 kilosu indi zaten ama ondan sonrasıda bi türlü inmedi sonrada rel derken .. 1 kilo artıdayım ...
beni kovarsanız anlarım sizi ..:roflol::roflol:laelaelaelaelae

ama moralim çok bozuk ..
o yüzden sizleri sık sık uyarıyorum benim kaçamaklarım bana 2 haftaya mal oluyor artık bünyem yoruldu bende tabi .sempatiksalakcinni
ama yılmıycam nekadar üzülsemde hedefim belli ... alsanaalsanasmile

sözlerime son verirken tüm arkadaşların gözlerinden öperim ...:roflol::roflol::roflol::roflol:

estagfirullah canım ne demek senin yorumlarında gayet güzel herkes bir digerine yorum yapabilir bu daha iyi olur o anda belki arkadaşların yardıma öneriye ihtiyacı olabilir . bende yaparım tabi ama bazan vakit olmuyor şu an çıkıcam mesela yetişemiyorum takımda var .... o yüzden yorumlarını isteriz her zaman iremcim bende yaparım canım vakit elverdikçe merak etmeyin ..:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…