Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

ziligurtiyi de aşşağıda görmüşken hemen sorayım.
zilicim sen bütün kilolarını montignac ile mi verdin yoksa başka bir diyet yaptn sonra mı montiye geçtin?

tk cnm baklagilleride tüketsen iyi edersin...fakat zaten yaz geldiği için hiç birimiz kışın olduğu gibi sık sık tüketemiycez baklagili.hem öğlen hemde sebze tüketmende bir zarar yok,montiye uymayan yanıda yok.fakat bol sebze yemeğe çalış cnm.(etin yanına salata , etle birlikte pişmiş sebze yemeği yada et ürünü bişey yanında haşlanmış yada fırında kızarmış sebze gibi)ve tabi mutlaka süt ürünü bişeyle birlikte ye...protein ağırlıklı beslenmek özellikle kilo vermenin takıldığı günlerde çok işe yarar.tabii bol su ile beraber...
köfte konusundada ekmeksiz olması gerektiğini biliyorsundur zaten...öğlenleri dışarda yemek zorunda kalıyorsan tavuk şiş yada fileto ızgara yanınada bol salata ve ayranla bir öğün oluşturabilirsin...yada öğlen et gibi bişey yediysen akşama evde spagetti yap kendine,yada burada tarifini verdiğimiz şekilde fırında kızartma yap yoğurtla bi güzel ye...
ayrıca et tükettiğin günler suyu daha bol içmeyide unutma cnm....

aebenim gelmiş gitmiş ben yokken..havayı güzel bulunca dışarı attık kendimizi ancak gelebildik..sormak istediklerinizi elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışırım kızlar...seviyorum bu topiği ve bu topikteki herkesiii opuyorumnanaktan

ziligurtiyi de aşşağıda görmüşken hemen sorayım.
zilicim sen bütün kilolarını montignac ile mi verdin yoksa başka bir diyet yaptn sonra mı montiye geçtin?

suuram ben 7 yıl önce böyle bir topik ve o zaman evimde internet olmadığı için muzaffer kuşhanın bi kitabını almıştım ayırma diyeti diye..temeli montiden alıntı gibi geliyor montiyi okudukça cnm.ordada etin yanında karbonhidrat alınmıyordu.okudum attım bi kenara ve kafamda oluşturdum yapacağım diyetin temellerini..aynen burda ne yazıyorsa o şekilde fakat kafamda oluşan taslağa göre beslendim.kendimce monti yapmışım yani..
yani tüm kilomu sağlıklı besleneek montiye uygun bir şekilde verdim cnm.şu andada monti usulü besleniyorum.yani bunu bir yaşam şekli hal,ien getirdim.ve bir gram almıyorum bu şekilde beslendiğim sürece...arada misafir gelip gittiğinde yada biz bi yerlere gidince vs..bir iki kg alsam da eve gelince en geç bir hafta on günde montiyle anında eski kiloma geri dönüyorum cnm...yani monti bir diyet değil aslında sağlıklı yaşam şekli...diyet kısa bir süre yapılıp bırakıldığında kilo aldıracak bir yöntemdir..ama monti bir sağlıklı yaşam şeklidir...:enbuyukkk:turkbayragibu arada cnm dondurma işine de ilk etapta yerinde olsam çok girmem.%70 kakaoluda olsa aebenim burda ilk etapta %70 kakaolu bitter yiyenlerede kızıyordu ordan biliyorum..ama yarın kendi geldiğinde daha detaylı bilgi verebilir sana...

Son düzenleme:
yemek yaparken içine yağ ne kadar koyuyorsunuz yoksa yemeklerinizi yaparken yağsız ve tuzsuz olarak mı yapıyorsunuz
ve benim burda dikkat etmem gerekenler ayrıca neler sıfır hatasız günü atlatmam için ipucu verebilirmisiniz :kedi:[/QUOTE]

madem bu topici seviyorsun banada biraz yardım et o zaman ziligurti forumdan okuduğum kadarıyla sen ve aeben buranın kaptanlarısınız bu kulunada birazcık yardım et olur mu daha başlangıçtayım çünkü :kedi:

slm kizlar bende yarindan itibaren basliyorum montiye simdi size bildiklerimi yazicam bi zahmet okuyup yalnis bildigim veya eksik bildigim varsa yardimci olurmusunuz?

un,seker pismis havuc ve patates ve doymus yag ( hayvan yagi oluyo bu dimi) pilav ve 8 dk haslanmis spagetti disinda makarna yasak
karbonhidrat ve protein bi arada alinmiyo
meyve yemekten yarim saat önce veya 2 saat sonra
eger acikmiyosak ara ögün yok
sabah disinda ekmek yok sabahki ekmekde tam tahilli olmasi gerekiyo
peynir ürünleri yagsiz veya az yagli olmasi gerekiyo

bildiklerim bunlar bide bi kac sorum var

süt ve yogurt az yaglimi olmasi gerekiyo
mesela badem findik gibi seyler yemek istedigimde yemekden sonra saate dikkat etmem gerekiyomu
porsiyon siniri varmi
vede saatlerin önemi

birde makarnaya domates sosunu nasil yapiyosunuz?

biraz fazla oldu ama idare edin artik

bennnn(((( bilmiyorumkismile kaydirigubbakcemile :1shok: :1ninca: :bbo: mafoldumben mafoldumben klava: klava:

haklısınnn cnmmmm....olumunekankayizsmile

benim başlama tarihim : 12.04.10 monti diyetine başladım
kilom: 86 hedefim 55 olmak

aynı gün başlamışızzzz..:)))

Şeniz

karbonhidrat ve protein bi arada alinmiyo--- burdan başliim karbonhidrat ve protein şöyleki mesela peynirle ekmek serbest kahvaltıda ama yumurta ve ekmek yasak hayvansal yani doymuş yağ içeren protein yasak karbonhidratla
yoğurdun az yağlı olmasına gerek yok onun dışındakilerin (süt peynir)yağsız olması gerekiyo
badem fındık leblebi ceviz türünü ara öğün olarak tüketiyoruz yemeklerden önce yada sonra alınmıyo
porsiyon sınırlaması yok izin verilenleri doyana kadar yiyebilirsin
öğün atlamadan sabah-öğle-akşam yemeklerini hemen hemen aynı saatlerde yemen gerekiyo öğün atlamamak çok önemli montide
spagettiye domates sosunu ;domatesleri küp küp doğrayıp kapta pişiriyorum eğer biber istersen çarliston yada yeşil biberde katabilirsin sarımsakta katıyorum kapağı kapalı pişiriyorum sonra spagettiyi yağlamadan bu sosla yiyorum yanında da bol salata ve ayran yada yoğurt süper bi menü oluyo
umarım yanlış bişe yazmamışımdır kaydirigubbakcemile2

maytabım ağzına ve parmaklarına sağlık yalnış bişey yok yazdıklarında yeni gelen arkadaşlara elinden geldiği kadar yardım etmişsin cnm sağol...
çağlayan çiçeğim yemeklere yağ normalde nasıl koyuyorsan öyle koyuyorsun bu diyettede.ama normalde fazla koyuyorsan o kadar çok değil yani..kişi başına bir tatlı kşaığı şeklinde diyebiliriz.yada bir kg sebzeye 2-3 yemek kaşığı gibi aşağı yukarı...aklına geleni sor cnm yalnış yapmaman için ..hiç çekinmeden sorun arkadaşlar bilmediklerinizi.bu topikteki herkes aynı amaç için burda...tek hedef çıtır hatunlar olmak ....bu maçı alıcaz başka yolu yok....guclubacismile

cok tesekür ederim tuz serbestmi peki

birde burda yagsiz süt peynir yok az yagli alsam olmazmiki
bide az yagli kasarda yiyebilirmiyim

zilim maytabın sağğolun mucuks .....

akrep nerde hiç görmedim tozuttumu gene ya sultanım .?

hasret hoş geldin ...

zilim maytabın sağğolun mucuks .....

akrep nerde hiç görmedim tozuttumu gene ya sultanım .?

hasret hoş geldin ...

biri sultan mı dedi burdayım ablacım ancak fırsat buldum inan bugün dsrdaydım ciciler aldım kendime ayyy cok sevindirik oldum yarını iple cekiyorum:jeyyar:kaydirigubbakcemile5

Abla üstüme gelme yakarım kendime Allama kötükedihüso

.
beni yak kendini yak herşeyi yak bir kıvılcım yeter ben hazırım bak ..:roflol:
ALLAH rahmet eylesin Ahmet Kaya yıda andık sayende . ŞU ANDA ONU DİNLİYORDUMYA .takdir etmeden geçemiyecegim (müzigini ve harika sesini.boshayallersmile.)
hım suuuram ne diyim şimdi..fisfisfis ilk daha önceki menülerini okuyamadım .. bugünkünü degerlendireyim ..
kahvaltım güzel alkisalkisalkis
. şu tik tak içinde bal olandanmı .:çok üzgünüm::1no2:.
akşamında güzel yanlız bagetlerin deriklerini pişirmeden almışındır diye umud ediyorum .... etde pişmaden yağlı ve deri kısmını ayıklayın (pişmeden önce)

menün güzel olmuş canım şu öglenki süt ballı deyildir diye umud ediyorum tabi sengözlerimebaksanab.. ne yerseniz içerigini okuyun ...a.s
birde bence sen kendini dondurma ve çukolata konusunda şertlıyorsun ..a.s onlardan vaz geçemem diye tabi bazı dönemlerde (regl gibi)anlaya bilirim ama her zaman bu istek niye ...:umursamaz:..

bitter hernekadar degeri düşük olsada içinde şeker var bu 1. aşamada serbestçe yemeni gerektirmez... ayrıca furukdozlu dondurmada belki haftada 1 ... bak benbile furuktozu kullanmaya korkuyorum şu aşamada bile riske atmaya degermi?:sm_confused:..

bazı şeyler için bazen ödün vermeliyiz .... neden bukadar zorluyorsun bu konuda .bence dedigim gibi bu birazda piskolojik kendini şartlandırıyorsun .a.s bence bunla başaçıkarbilirsin . ben bundan eminim bi kaç hafta dene gör bak unutacaksın .:1rolleyes::1hug:

Hımmm bakalım ne kadar yanlış yapmışım
8:00 portakal
10:00 3 dl kızarmış ekmek ,peynir,domates,2 kaşık marmelat
15:00 z.yağlı patlıcan,yoğurt,salata,3yer fıtığı,3 çam fıstığıdayanamadım (
19:00 1 tabak kabak yemeği,yoğurt salata

2 saat sonra da meyva ama o kuruyemişler batırdı şimdi beni dimi:sinifsinif:

Aeben canim ilk sayfdaki yazdigin marmelati susuzmu pisirdin ne kadar sürede pisti
canım ilk sayfadaki mesajlar eski 1 sene evvelin hatırlAMIYORUM Kİ . ama şu katmadım hiç bir marmelada ... şu sıra yaptıklarımada saf elma suyu katıyorum yada elme rendeliyrum .... bu sene başladıgım yer 14. 15. sayfadan başlıyor canım .
kizlar bugday ekmeginin rengi böylemi

evet ama bazan daha koyuda olabiliyor fırıncının eline kalmış .eyvahedigeldismile
Aeben merhaba canım,uzun zaman oldu yazışmayalı
bak bak kimler gelmiş ...:1hug:hoş geldin samanyolum .Şeniz
:1hug:
biri sultan mı dedi burdayım ablacım ancak fırsat buldum inan bugün dsrdaydım ciciler aldım kendime ayyy cok sevindirik oldum yarını iple cekiyorum:jeyyar:kaydirigubbakcemile5
sultanım demek yarın için iddalısın ha . bak bende meraklandım şimdi . ben artı vermessem bu hafta sükür diycem ...

ha unutmadan eski sayfaları okumadım de bakem bu hafta nekadar yürüdün . sakın kemküm deme bak bu hafta ceva verir 2 kat yürütürüm ...klava:

yok aslında cok iddalı degilim ama merak ediyorum acıkcası yürüdüm ablamda bi gün tempoulu diger 2 gün biraz laylaylom oldulülülülülülü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…