Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

Protein almadın demişsin ya bugünde cılkı çıktı galiba

10:30
2 yumurta
1 domates
1 biber
1 k.k peynir

12:45
2 tane kayısı

16:20
4 tane köfte içi ekmeksiz tabi
1 ayran
az zalata
3 lokmacık pide ya dayanamadım 3 lokma aldım

19:00
1tane çipura
salata
2 kaşık reçel

2 tane sorum olucak bugün ekmek için gitmediğim market kalmadı üstünde tam ekmek yazan hiçbişi bulamadım bende çavdar ekmeğiyle çok tahıllı ekmek aldım 2sindende sizden cvp gelene kadar yemiycem.Diğer sorumda nar serbest galiba ama nar ekşisi için bi duyumumuz var mı:uhm:

yatmadan önce girip bakayım dedim ama kimse kalmamış,tükkanı ben kapatıyorum galiba bu gün...
cueca sabahki menün iyi cnm fakat öğlen ve akşam olmamış..yasakkelime öğlen köftede ekmek yoktu demişsin yanında ekmek yiyerek o açığını kapatmışsın :uhm: akşamda reçel yemişsin :çok üzgünüm: canım bu diyette doymuş yağlarla karbonhidratları birlikte yemiyoruz..kırmızı et doymuş yağ içeriyor yanında pide yemişsin olmamış :1no2: köfteye ekmek koymaman hiç bir şeyi değiştirmemiş yanii..içine koymamış yanında yemişsin...
akşamda reçel yemişsin...şekerli reçelse oda yasak bildiğiniz gibi cnm..keşke yemekten üç dört saat sonra ya kuru meyve yada taze meyve ile gidermeye çalışsaydın tatlı ihtiyacını..yediklerin monti dışı şeyler olduğu için otomatik olarak çarkın dışına atıyorsun kendini bu menülerle...sabah hariç monti değil cnm bu günün..reçeli şekersiz olarak sabah tüketseydin olacakmış ama şekerliyse ve akşam yemeğiyle tükettiysen üzgünüm ama yapacak bir şey yok bu gün montinin dışında kalmışsın...hafta sonu tozutmak için müsait olunuyor ama özellikle ilk etapta dikkat etmek lazım cnm..yarın ve hafta içi telafi edersin inşallah...
(nar ekşisi için etiketi çok iyi okuyun nar ekşisi sosu yazanlarda mutlaka eker oluyor,gerçek nar ekşisi ise kullanmakta sakınca olacağını sanmıyorum.kemal kükrerin gerçek nar ekşisi var almak istersen)

ekmek konusunda ise yakınlarında mutlaka bir bim vardır orda tam buğday ekmeği olarak ısparta ekmeği bulabilirsin...yada carrefoursa varsa oranın tam tahıllısı bu diyet için biçilmiş kaftan diyebiliriz.sert bir ekmek olduğu için acaip tok tutuyor bir dilimi bile..kızartıncada nefis oluyor...ama carefoursa yksa yaşadığın yerde bimden ısparta ekmeği alabilirsin oda tam buğday unu..sormuştum daha evvel başka bir yerde satılıyordu aynı etiketliydi tam buğday demişti satıcı.. fakat aeben geldiğinde daha fazla yardımcı olur bu konuda sana...

cnm menünü zilim deglerndrmiş bnde aynı noktalrı sölücektim sana zaten bu diyet malesef kacamak götmüyo bir lomacıkta bir bzim için bir bütün pide delmaz:aksamki recelinin yerine cok az peynir yada yogurt yesen daha ii olurmus

sorularına gelince canım sen galiba ankarada oturuysun aebende ankarada o galiba belediyenin cıkrttgı tam bugday ekmegini kullanıyor sende alabilrisn yada merkezde faln degilsen alısveriş merkezlerinde unonun sofra tam bugday ekmegi var hemn hemn yerde cavdar yerine tam bugday tüketsendaha iiyi oluryerimseniben
hazır nar ekşilerinin içinde gilikoz surubu var yani seker olması dolyısyla yemememiz gerekiyorolumunekankayizsmile

Hadi ya yalan oldu bugün desenize
Reçel yüzde yüz meyva olanlardan şekersiz yemekten bi saat sonra yedim ama köfte ve pide konusunu nasıl düşünemedim ziligurti diince dank etti ah bennnn hafta sonu evde oturmak daha faydalı galiba
Kahramanmaraşa atandım yeni geldim buraya migrosla carrefura baktım bunlar vardı ne yazık ki
nar ekşisini marketten almıyorum yüzde yüz doğal o zaman bi sorun yok
yarın çooook güzel bi monti yapıcam kızlar içime oturdu pideyle reçel Allahtan uyardınız da bidaha yapmam aynısını...

cueca carrefour varmış yaşadığın yerde, büyükçe bir ekmek carrefourun kendi ekmeği 2.90 mü ne galiba fiyatı ama iki kişiye bile bir hafta yetiyor..oldukça büyük buzdolabına atarsız ben öyle yapıyorum.kızartıncada nefis oluyor..dilimlenmemiş satılıyor unlu mamüller bölümü reyon sorumlusuna dilimletebiliyorsun makinede 1 dakikada dilimlerler zaten bir hafta yeter sana..kahve rengi ön kısmı poşetli bir kağıt torba içinde satılıyor cnm ara mutlaka vardır... ve gerçekten tam tahıllı bir ekmek...

ınşallah vardır heryerde olan burada olmuyo ne yazık ki bugün çavdar ekmeği yerim artık napayım
Bu arada kafeinsiz kahveden eşime yaptım biraz tadına baktım ikimizde çok beğendik çok saol :)

Aaa unutmadan bişi daha sorucam öğlen etli kuru fasulye yoğurt ve salata yemeyi düşünüyorum uygunmudur yapayım mıbilmiyorumkismile

günaydın cnm,öğlen olmak üzre umarım yetişebilmişimdir yemediysen
ilk etap için etli kuru fasulyeyide yeme cnm,kurufasulye (içinde proteinde olmasına rağmen)bakliyat olduğundan karbonhidrat gurubunda yer alıyor ve et konulduğunda aynen dünki köfte ve pide işine döner tatlım...yani ette doymuş yağ var,kuru fasulyede karbonhidrat gurubu ....bu iki gurubu bir arada yemiyoruz ilk etapta tatlım....içine et karıştırdıysan sadece kurudan bile yeme derim ben etin yağı olduğu gibi kuruya geçiyor sonuçta..etsiz yapma imkanın varsa yap,yanına salata ve yoğurtla kendine uygun bir hale getir ve öyle ye...umarım henüz yememişsindir :Saruboceq: yoksa dünki köfte pide olayından farkı kalmaz....ve etsizde olsa öğlen kuru yersen akşama başka bir şey ye daha hafif sebze gibi bişey...iki öğün üst üste bakliyatta üst üste ekmek yemişsin gibi olur...haa bu arada kuruyu ekmekle yeme cnm...vereliniortak

aebencim 2. sayfa diyon ama ben anlamıyom benim kk 40 mesajda sayfa değişiyo
bulmuşun gerçi ama benim sayfa düzeni 10mesaja ayarlı o yüzden 2. sayfa demiştim a.s
kakoodan kaynaklanıyo ama bende senin dikkatini çekeyim ilk aşamada 35 üstüne çıkmıyoruz lülülülülülü(çok nadır sadece ekmek ve makarna yiyoruz 35. üstü dikatini çekerim onuda yanında yeşiklikle dengeleyerek ......

şu bi kaçgündür bulgurla ilgilide deneyimlerim oldu kıslar yanıda dengeleyince bulguru kilo aldırmıyor ama vermeyedie engeliyor DİKAT 1. AŞAMda bulgurdan biraz ödün vermelisinzi kilo vermenizin daha hızlı olmasını istiyorsanız ...
sibelim yardımcı oluruz canım .
alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisŞeniz haftaya 5 li rakamlar savunun sultan geliyoooorrrrrr..sositososito

Vaşşşş güzelim menüyü 2 küçüçük ama etkisi büyük hatayla mahvetmişiz .cueca ..:gitme: onlar olmasaYMIŞ süpermiş menün ..... ayrıca bol protein bol kilo verdirıR canım suyu bol içmEyide unutma .....

geçengün maytabımada diycektim proteindn korkmayin yiyin bacım yiyin .cokacimcoookcokacimcoook

sorular nar ekşisinin içinde baya şeker varmış canım ne alıyorsanız içindekiler bölümünü okuyun ilk 5 in içinde şeker gilikoz yazıyorsa uzak durum ....

çavdar eger tam çavdarsa buğday bulamadıgında yiyebilirsin ama tam tahıl karışımının degeri yüksek .....

iklimim monti linkinden getirdigi deger rakamları güncel (sahi ıKLıM NERLERDE )ve ayrıntılı kıslar nerdeyse tün yiyeceklerin var hemde çig pişmiş olrak 2 gündür inceliyorum eger takıldıgınız olursa o listeden yardım alabilirsiniz .. bende günçeliycen ilk sayfadaki degerleri herşey sizler için kıslar bizim gayratımiz kadar lütfen sizde kendiniz için gayret edin .... 3 gün yapıp sonra yok oluyorsunuz ...eyvahedigeldismile

Son düzenleme:
ZıLıM BAKTIM O MARKETE EKMEK DIŞARDAN GELıYORMUŞ KENDı EKMEKLERı YOKMUŞ ORDA...YENı AÇILDI BELKı DAHA SONRA GELıR . BAKARIM ARDA BıR ...
BıMDEDE O DEDıGıN EKMEGı BULAMADIM BEN ....

EŞıM KARADENıZDEN GELıRKEN ALMIŞ TAM BUĞDAY BENıM ıÇıN . ÇOK GÜZEL SERTBıR EKMEK .. BURDA BıR FIRINDADA VAR ÖYLE SETBıR TAM BUĞDAY AMA HER ZAMAN GıDEMıYORUM ....
EŞıME DEDıM ... ODA ORADA TANIDIK VAR ISMARLARIM BEN SANA GÖNDERıRLER DıDı ..( AY ONDA ALIŞTI ARTIK BU DURUMLARA ...) ÇÜNKı KENDı GÖBÜŞÜDE ÇIKMAYA BAŞLYINCA HEHE ..
ÖNCELERı BENıM BU HAREKETLERıMı ÇOK BıLMıŞıLıK OLARAK BAKIYORDU ...ARTIK ODA BıLıNÇLENMEYE BAŞLADI ... HELEDE ÖNCEDEN HAFıFDEN KARA CıGERıNDE YAĞLANMA VARDI ŞıMDı KALMAMIŞ ODA FARK ETTı KENDıNDEKı DEGıŞıMıN... ARTIK GÖRÜŞLERıMı CAN KULAGIYLA DıNLıYOR VE UYGULAMAYA ÇALIŞIYOR .... YAŞASIN KADININ FENDı...
DOGANIN KATKISIZ MARMELTINDANMI BAHEDıYORSUN CUECA.BENDE KULANIYORUM ...
YANIZ YEMEKTEN 1 SAAT SONRA YEDıGıN HATA OLMUŞ YA YEMEK ARDINA YADA EN AZ 3 SAAT SONRA YEMELıSıN ARA ÖGÜN OLARAK ....BEN BU MERMELADI KAVALTIDA EKMEKLE VEDE YOGUR ÜSTÜNE DÖKEREK TATLI GıBı YEMENı TAVSıYE EDERıM cokacimcoook
Aaa unutmadan bişi daha sorucam öğlen etli kuru fasulye yoğurt ve salata yemeyi düşünüyorum uygunmudur yapayım mıbilmiyorumkismile
ZıLıM CEVAPLAMIŞ .... KURU FASULYEYı SaDE YERSEN DAHA ıYı OLUR GÜZELıM ...
Şeniz

Son düzenleme:

:teytey::teytey::sm_cool::sm_cool:

ablam ya nerdesin sensz topgimiz eksik vala elimizden geldignce yeni geln arkdslara yardmcı olmaya caslıyoruz ama sen bi baskasın yerini tutamıyoz vala bagımlılık yaptın monti abladelikafadulden
bu arada kakao yu bnmda aklıma geldi aebenmde olabilir diye ama yanlıs bişy sölemek istemedim ılk süte az kakao katıp içsek sakınca teşkil etmez ozamn buda alternatif olarak aklımda olsun bari:jeyyar:

merhaba kizlar merhaba aaben cim.umarim buralardasindir yazimi görürsün.öncelikle su nisan 1 sakanla yüregime indiriyodun nerdeyse.ay bende sazan gibi atladim hemen acaba ne oldu neden kapatiyo eniste bizi öksüz birakiyo diye basladim kurmaya.hamilelikten olsa gerek cok cabuk herseye inanmaya basladimda.neyse sonra jetonum düstü.bu arada ben su an 35 haftadayim.65 le basladim su an 76 yim.bu arada 3 gün önce 77,3 düm.simdi nasil oldu 3 günde 1,3 kilo verdin diceksin.gecen hafta benim oglumun dogum günü vardi,tabi pastalr börekler,evde ayri kutladik,ana okulunda ayri.habile tatli yedim sanki icime bir canavar girmisti.ve siki durun 2,5 haftada 4 kilo almisim.tabi yerken güzelde tartida insanin morali hayli bozuluyo.hemen b planini uygulamam lazimdi.yani monti amcaya dogru bir u dönüsü.tabi hemen uygulamaya gectim ben su an sizin gibi 1 asamayi yapmiyorum.2 asamayla basladim ama tabi abartmiyorum yani tatli cok nadir canim cok isterse yiyiyorum,veeeeeeeee faydasini gördüm.hatta bu 3 gün icinde börek bile yedim ama sanirim benim vucudum montiyi gercekten benimsemis cok hafif yapmama ragmen hemen tepki verdi ve 3 günde 1,3 gram gitti bile.bazilari su an beni elestirebilr,hamileyken diyet yapiyor diye ama aslinda yaptigim diyet degil saglikli beslenme ve hamile oldugum icin günde 3 sefer ara ogun yapiyorum,süt meyve yogurt ceviz benim ara ögunlerim.ve ben kilo vermek icin degil son aylarda alinan kilo cok oldugu icin kontrollü almak istiyorum.ve bunun gercekten cok saglikli bir beslenme plani oldugunu bildigim icin yapmaya basladim.hepinize basarilar.takipteyim hepinize saglikli günler.:lepi:

sizden cvp gelene kadar yapmadım fasulyeyi zili arkadaşım imdadıma yetişincede hemen fasulyeleri 2 ye böldüm eşime etli bana etsiz pişirdimsositososito
Reçel doğadanın reçellerinden sabah korka korka bi talı kaşığı yedim dediğin gibi gün bitince yazarım zaten yediklerimi
Nar ekşisi doğal ama tatlı yaaa yok içime sinmiyo yemiycem yarın carrefura bakıcam işşallah dediğiniz ekmekden bulurum elimdeki çavdar ekmeği olmadı ona devam edicem aeben.
Akşamada kıymalı yumurta düşünüyorum ama fasulyenin üzerine olmaz derseniz yapmayayım....zemuszemus

iyi pazarlar monticiler,
nasıldı bu h.sonu çok kaçırmamışsınızdır umarım.
monti amcanın kitabını bende aldım ve 2. aşamayı eşime uygulatmayı düşünüyorum(fazla kilosu yok aslında ama sağlıklı beslenmeye alışması açısından) ve 1. aşamayı da kendim uyguluycam,(hemde diyetisyenime montiyi öğreticem sırnaşık şey:)),

yalnız aklıma 2 şey takılıyor, birincisi dondurma kitapta glisemik endeksi gayet düşük ama ben kimsenin menüsünde görmedim. en azından haftada 2kere diyet olanından bir kase kadar yesek olmaz mı öyle olursa kendimi çok mutlu hissedicem, bir de bitter çikolatanın da glisemik endeksi düşük ben bu iki besini kaçamak yapmaya meyilim olduğu zamanlar kendmi durdurmak ve mutlu hissetmek için yemeyi planlıyorum uygun olur mu ? hemde hangi öğünde yememizi tavsiye edersiniz.

bir de kitapta yer fıstığına ciddi bir vurgu var ben kuruyemiş olarak leblebi yiyordum bazen 1 avuç yanına yer fıstığıda eklesem nasıl olur(haftada bir iki kez olmak şartıyla.

2 demiştim ama soru sayısı 3e çıktı. kitapta kuru maya da öneriliyor 1. aşamada ancak aeben abla dışında yiyen kimse okumadım. aeben abla da yatmadan önce 1çk. tüketiyormuş başlarda ama sonra onun menülerde de görmedim sakıncası mı varmış?

selam çıtırlar
anca düştüm bugün
malum pazar
sabah 11 de kahvaltı ettik bugün geç oldu
kahvaltı 11
menemen 2 yumurta yemişimdir sanırsam
peynir, zeytin, domates salatalık biber zeytin yağ sarımsak ve kekik soslu

ara 14.00
3 kuru kayısı
3 parça ceviz (1.5 cevize mukabil )
1 kuru incir

18.00
hamsi buğulama
yeşillik salata

21.00 gibide bi meyve yeri.m muhtemelen 1 porsiyon çilek
ve süt

yaa bimden yağsız süt aldım göya ama bugün baktımda yarım yağlıymış tekrar yağsız aldım ama kaç gün içtim bilmeden bişey olmaz demi
bide şu inciri sorucam
yerken tatlı geliyo hatta tatlı ihtiyacımı karşılıyor bide ben çok severim yememde sakınca yok dimi

aeben tşk ederim canım cevabın icin.ben bir kitbını almadan anlayamayacağım galiba.önerebileceğin kitap varmıa.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…