Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

canım musakka her yerde farklı yapılıyo sanırsam eger patlıcan kurusunun yemegini yedyse problem yok ama kızartıp yedyse tabiki sakıncalılmaz:

iyi yapmsın tatlım dedigin gibi yazı düsünmekten vazgecme havlarda güzellşiyor cıtı olucaz hepimiz:lepi:

maytabım musakkayı kızartma olarak yapmadığını düşündüğüm için hiç değinmedim bile...yani kaç gündür hep konuşuluyor ve yazılıyor ya kızartma yasak diye sanırım anlaşılmıştır ve kızartma olarak yapmamışlardır.o sebeple üzerinde durmadım yani...
senin canın kızartma istiyorsa daha evelde bebik arkadaşımıza tarif ettiğim şekilde yapıp yiyebilirsin montiyede uygun bir yöntem..neredeyse sıfır yağ ve gerçek kızartma tadında..bizim evde yaklaşık 6 yıldır kızattma yapılmıyor ve kızartmadan da mahrum kalmıyoruz cnm..yaz kızartmasız geçermi ? dediğim şekilde yapın boool boll yiyin birde yoğurt ooohhh...yarın yapayım bende kabak kızartması bari...cokacimcoook

saol ziligurti öyle bi kahvenin marketlerde satıldığını bilmiyordum bugün hemen alıcam
Musakka bizde lahana yemeğine denir ama başına lahana yazsam karışıklık olmayacaktı şehriyede çok arada kaldım zaten tel şehriyeydi bende azıcık koydum aslında ama tamam onuda çıkarttım
veee dün hiç kahve içmediğim gün olarak tarihe geçtim:hooray:

günaydın çıtırıklar
cuecacım anladım canım biz ona kapuska diyik:))
zillicim ufaktan bi anlatsan şu kızartmayı ben şimdi binlerce msajın içinde nerden bulucam
bide sende bu konuda fazlasıyla tarif var ne güzel
worde yapıştırıp yollasana bana

günaydın maytapçım,tariflerimin yazılı olduğu bir yer yok hepsi kendi uydurmam.(aslında patentini almam lazımdı ama nnnneyse :kedi:
hangi sebzeden yapacaksan normalde nasıl dilimliyorsan öyle dilimle.mesela kabakları halka halka,patlıcanı verev yada halka biberleri bütün yapıyorum ben..yada evdekiler için patates...
fırın tepsisine yağlı kağıdı yayıyorum,bir kabın içine azıcık sıvıyağ (tercihen zeytinyağı) koyup patlıcanları kremler gibi elimle çok az az yağ sürüyorum diziyorum tepsiye,biberlerede aynı şekilde...üzerine tuz serpip 200-230 derecede 20 dk kadar kızartıyorum..kabak ve patateste ise işlem biraz farklı ve daha basit..büyükçe bir kasenin içine 3-5 kaşık yağ koyup dilimlenmiş kabağı yada patatesi atıyorum kaseye istediğin ölçüde tuzda serpip kaşıkla harmanlıyorum yağ ve tuz heryere eşit yayılsın diye sonra hooop yağlı kağıt serilmiş tepsiye yine aynı ısılardaki fırına kabakta yine 20 dk da pişiyor patates ise 30-40 dk falan..patatesi çocuklara yaparsınız diğerlerini kendinize..patatese kekik karabiber serperseniz hamburgercilerdekinden farksız oluyor çocuklarınız ve koçişler bayılıyor zemuszemus ben kabağı patlıcanı biberi aynı tepside patatesi başka tepside yapıyorum patates daha uzun sürede piştiği için o pişene kadar diğerleri yanmasın diye...birde patlıcanı yağı elimle sürmemin sebebi patlıcanın iç kısımları kadifemsi olduğu için kasede yağ ile karıştırarak (kabak ve patatesde olduğu gibi) yağı emmiyor yavan kalıyor ona dikkat ederseniz tadsız yemek zorunda kalmassınız..eğer köftede yapacaksanız kıymanız yağlıylsa ben onlarıda yağlı kağıda dizip diğerleri pişme süresi yarı gelince köfteleri atıyorum 10n dakikada köftleler sıfır yağda pişiyor ızgara gibi oluyor..uzun anlattım ama detaylı olsun aklınızda soru işareti kalmasın diye kızlar...yapacak olursanız ben burda olmam cevaplayamam diye uzun yazdım afiyet olsun yapacak olan arkadaşlara kaydirigubbakcemile5

7:00
portakal+greyfurt suyu

8:45
peynir,ekmek zeytin çay

11:45
elma

13:00
tavuk but,1 kaşık arpa şehriye

18:00
elma

22:40
1 haşlanmış yumurta,1kase yoğurt,nane maydanoz yeşil soğan

ve hareketlerim

1. Mekik 60
2. Ters mekik 60
3. Derin nefes al ver aklıma geldikçe
4. Omuzda sopa çevirme 100
5. Çapraz mekik 60
6. Görünmez sandalye 5 dk
7. Ayakları kaldırma 20
8. Yürüyüş 60 dk
9. Bacak esnetme 50
10. Yere yatıp bacakları kaldırıp indirme 100
11. Step 100
12. Çömelme 30
13. Geri tekme 30
14. ıp atlama (zıplama) 100

Son düzenleme:

cnm menün güzel..bu menü bu günki menünse öğlenki arpa şehiryenin yerine salata yada yazdığım şekilde sebze kızartma yoğurt koyarsan iyi olur.yasaklar arasında biliyorsun şehriye...ama diğer herşey güzel...afiyet oslun...

sağol canımcım
deniicem bigün şuan malzemem yok ama tarif bçok güzel tekrar sağol canım benim
worde yapıştırdım tarifini sen arada ver de kitap çıkarmaya karar verdiğinde dökümanları veririm ben sana :)))))))

yeşil mercimek pişirdim kendime ve memoma ama sanki sulu oldu az yaa
bu arada ticker yaptım kendime dikkatlerinize arz ederim:)))) geçen salıdan bugüne öhömm öhömm

BEN GELDııııııı..sositosositosositososito
NASSINIZ BAKEM ......opuyorumnanaktan

HEH ZıLıM SENıN BU ALATIKLARINI BEN 1 KELıMEDE YAZMIŞIM ıŞTE ACELEDEN ..:roflol::roflol:kaydirigubbakcemile3
ŞEKERLı ŞEYLER ŞEKERı DÜŞÜRÜR . EVET KELıME BU ACILIMIDA SENıN YAZDIGIN DıBı TATLIM ...Şeniz

ŞEKERLı GIDALAR YENıNCE ŞEKER HIZLA YÜKSELıR HIZLI YÜKSELENDE HIZLA DÜŞER ....yerimseniben AMA KAN ŞEKERıNı YAVAŞ YÜKSELTEN DÜŞÜK GL. ENDEKSLı GIDALAR .ŞEKERı NE FZLA YÜKSELTıR NEDE DÜŞÜRÜR .. Bı SEVıYEDE TUTAR BZıM YAPMAK ıSTEDıGıMıZDE BU ıŞTE .. ŞEKERı DENGEDE TUTMAK ...:1hug:

ışte dediğin gibi en zoru da haftasonu ama olsun dışarda olursanız her lokantada bulabileceğin ızgara+ayran+salata yersin şekerimvereliniortak
:lepi:yerimseniben
kilom 77 aebencim
a.sŞeniz
CUECE SENıN YAZINDAN BENDE LAHANA ANLADIM..
PATLICAN KIZARTM AKLIMA GELMEDı ..MUSAAKA ..KABUSKA .laelaelaelaelae
YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM Ö GÜN TÜM SEBZE YAMıŞSıN ....HANı PROTEıN ?
yeşil mercimek pişirdim kendime ve memoma ama sanki sulu oldu az yaa
bu arada ticker yaptım kendime dikkatlerinize arz ederim:)))) geçen salıdan bugüne öhömm öhömm
GÖRDÜŞ ŞEKERıM SEN YAMASAN BıLE NE GÜZÜMÜZE GÖZÜMÜZE SOKUYON ÇıZELGENı....:roflol:sositososito:jeyyar:

SULTANIM MAYTABIM KAKAO SERBEST .... HEMDE BAYA PROTEıN DOLU ....
NEDEN % 70 BıTTER ıÇıNDE ŞEKER OLMASINA RAGMEN DEGERı DÜŞÜK .:jeyyar:

Son düzenleme:
aebennnn burdamısın kuzum
hemen menümü yazayıom ve yorumla
sabah 10.30
peynir,zeytin,domates,salatalık
1 dilim tam buğday
yeşilçay 1 kupa

ara 12.00
1 salatalık
4-5 dal maydonoz

öğlen 14.30
2 kepçe yeşil mercimek
1 domates
1 bardak ayran

akşam 19.00
1 tabak yeşil mercimek
3 çiğköfte
bol aysberg:))))
1 bardak ayran
şimdi çaya gidicez ekler pastamız var ve ısır patlatıcaz
beni gene yoğun bi ısrarlara karşı koyma bekliyo off
ekleri biz aldık ama evde istemiyorum batıyoooo

aebencim şu çiğköfteler olmuşmu canım yaa aslında alırken yani saat 6 da adam 1 tane ikram etti yedim eve geldik 6.30 da bi tane daha göbeğe sardım yedim 7 de de bi tane daha yedimhepsi bir aradaolmadı yani

menün harika maytab sakın akşam ısrarlara yenilip menünü hüsrana çevirme .. bul bir sebeb midem egrıyo vs de uydur bişiler ..

maytabım çig köftelere bişi demiyorum ama yarım saat arayla yedigin pek iyi olmış ş
ögnünü 1 saate yaymışın keke yarım saat içinde olsaydı ama küçük pürüzler bunlar sonrasında aklında olsun ama ....

mercimek ve bol ayberkle yadigin için 3 bulgurdan bişi çıkmaz ... ama sık yeme genede bulgurum degeri daha yüksek .. sonra anlatırım bunu detaylıca . bulgurdan 1. aşamada biraz uzak durun derim ...ama miktarı az ve yanında telafi edecek bişilerle .olabilir ve sık yemeyin .

kilon içinde ayrıca tebrik ederim canım ....

Son düzenleme:
bu hafta başlayan hatunlar başlangıç tarıh kilo ve cumaki kilolarınızı yazarsanız ilk sayfaya sizlerde ekleyeyim . .....

sağol aebencim
aydınlatıığın iyi oldu
ben sık sık senin menünde 3 çiğköfte ve aysberg gördüğümiçin aldım
ama sonradan 1. aşamamı 2. aşamamı bilemedim
ama otursam 20 taneyi birden yerim bunu biliyorum offf miss ya:))
az önce 1 tanede kuru incir attım ağzıma yeniyo dimi bugün wc çıkmadım en son dün sabah

kaydirigubbakcemile3 siz bana bakmayım ben bazen 2. bazen 1 aşama takılıyorum ...
ama yiyyorum evet arada bir bende çok seviyorum ama bol yeşilikle bogduruyorum buda önemli tabi...

kıslar 2. safadaki liste varya gerçekten daha ayrıntılı . ben çıktısını aldım ve inceledim her yiyecegin çigve pişmişi bile ayrı katagöride sizde çıktısını alp yada sık sık bakaran yaralana bilirsinzi baya ayrıntılı yanı kitapta okadar ayrınrılı deger tablasu yok .

aebencim 2. sayfa diyon ama ben anlamıyom benim kk 40 mesajda sayfa değişiyo

merhaba kızlar montiden memnunmusunuz...verim alıyormusunuz..cok önce kitabını almıştım hiç bir şey anlamamıştım.ve atmıştım.12 yıl önce falandı yenilendimi kitabı...benimde bir şeyler yapmam lazım ama bu monti bana karışık geliyor:uhm:

tamam aebencim buldum hepsini excele yapıştırdım ordan bakıcam artık sormiicam ehehhhe
bu arada kuru incirin 40 mış kayısının 36 sanırsam yeniyoo ben çok severimde tatlı ihtiyacımı günde 2-3 tane yiyerek karşılayabilirim sanırsam şimdi istemiyo canım ama bunun adeet dönemi var bide bakalım o zaman nası karşı koyucam
yalnız verdiğin listede nutella dikkatimi çekti 55:)))

9.30
2 dl kızarmıs ekmek..3 zeytin..1 kk peynir..yarım domates..yarım salatalık..
12.15
1 bardak süt..3 ceviz
14.30
yarım porsiyon taze fasulye..2 biber 1 kabak dolması dısı..yarım domates..yarım kase yogurt..
19.00
tavuk..salata..az yeşil fasulye..1 kk peynir..
22.00
1 ayva

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…