Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

günaydınlar fıstık hatunlar......:1hug:

hayırlı haftalar olsun ........a.s.

günaydın aebencim..

günaydın ...Şeniz
tü tü maşallah nuroma ......:1hug:
beden önce açmış montinin kapılarını.. içeri temiz havada girmiş oh .:sm_cool:

cumartesi sınav . pazarda sıra bana gelmedi valla . size gelemedim kusura bakmayın . ama bensizde gayet iyi götürmüşünüz topigi ..

. bakimde gelem sayfalara ....

oooooooo hemen gördüm neden burdasın sabahın köründe .....:roflol::roflol::roflol:
79 olmuşun bacım ......:teytey::sm_cool::sm_cool::sm_cool:Şeniz

nurom bazan kendine özel yap len ..illa herüfedemi yedirecen ...kaydirigubbakcemile3
sultanım . valla ben çok begendim bu menünü...yerimsenibenekmek içinde hiç telaş etme tam yerine kondurmuşun ...a.s sütün yanında bişi yemediginden onuda fazla önemsemiyorum oldumu ...ama böyle mecbur kalmadıkça içme .a.s
bugünkü menüm;
kahvaltı(10:00)
domates,peynir,1zeytin,sucuklu yumurta,maydonoz,şekersiz çay

öğle(17:30)
1 tabak yeşil mercimek,yoğurt,maydonoz

akşam(20:30)
1 elma

23:00
1 bardak light süt
valla nurom ne diyim kaptın sen bu işi ...alkisalkisalkis
tek gözüme çarpan kavaltıyla öglenin arasının uzun oluşu ...

:kedi::kedi:
Bugünkü menüm----------
SABAH yağsız tost+zeytin ve roka....
ÖĞLEN omlet+taze fasülye+salata
ARA meyve
AKŞAM yeşillik ve bulgur köftesi 5 tane
GECE 1 portakal....
olumunekankayizsmileolumunekankayizsmile
kaydirigubbakcemile3valla brovo nuro ..alkisalkisalkisdemek artık kayın valideni redede biliyorsun ...:lepi:aman işte yemişin (rüyanda )kaydirigubbakcemile3
kayın validen hem bunları yapıyo hemde diyetmi yapıyo ..akannehirakannehirakannehirkuyruklu yalannnnnnnn...lülülülülülü
sen devam ettikçe o kendine dahada soracak. yahu ben diyemi yapıyorum diye ..laelaelaelaelae
ya cnm gittiginde yerde hayır diyorsun geri cevirebiliyosun ama evde olunca nefis sürekli seni cıss setlerin oldgu yere götürüyo bitaneden bişy olmaz diyosun ve sonra hoppp agzına atıveriyosun:jeyyar::mymeka:
sultanım bu bende tam tersi oluyor malesef. karşımdakine durumu anlatamıyorum . ama evde irade bende .

aebencim merhaba sana zahmet olmazsa bana şu beslenme şeklini bi özet geçermisin herkes farklı yapıyor geriye dönük çok sayfa var kafam karıştı :uhm: kimi sabah peynir yiyo kimi yemio yumurta ile ekmek oluyomu sabah falan fistan bende yapmak istiyorum yaaaaaaa

11.00
2 dl ekmek..1 cy bardagı süt..3 zeytin..yarım salatalık..dereotu..
15.30
tavuk..karnıbahar has..1 kase yogurt..
18.30
6 ksk kabak yemegi..az yogurt..
ara
1 kivi..ve yeşil cay muhtemelen..
sengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanabsultan hanım ne bu menüler . bakıyorumda hafta sonu vs. demeden ful gidiyoruz .:jeyyar:
U

nurom zilim ununu elemiş duvara asmış ... onun durumuna gelince bizde yapıcaz ama şu aşamada sana tatdırdıkmı düzen bozulur . hele 3.5. kilodaha verelim sengözlerimebaksanab

[OQTE=lightlife;12110016]olurmuuuuu bilmiyorumkismile olursa tadarım gerçekten[/QUOTE]
yasakkelime
:1hug:

selam titto ...

yok güzelim burdaki fıstıklar hep aynı düzende yapıyor genelde .. öbür linkteki eski monti yapanlarınki birbirinden biraz farklı ......
bu linkin ilk sayfasında ayrıntılı anlattım canım biz öyle yapıyoruz .....
sorularınıda yenıtlayım tabi.
sabah peynir yiyoruz ama yağsız olmak kaydıyle . yemessekte zeytin ezmasi yada mermelatta yiyoruz ...
yumurt her ögünde yenebiliyor fakat yanında ekmek yememek kaydıyla ...a.s
onun için kavlatıda yumurta yedigimizde ekmek yemiyoruz .

ilk etapta kesin yasaklar var bi kaç ay bunları tümden kesmeliyizki bünye bu duruma adepte olsun ..... bunlarda beyaz un şeker . ve bunlarım içinde bulundugu yiyecekler .. patates . pirinç. muz ..kuru üzüm .pişmiş havuç ...
birde et ve süt ürünlerindeki doymuş yağlar ilk etabımızda tamamen yasak ..
bi kuralda ögün atlamamak . ve aralarda atıştırmamak . fazla açıkılırsa ara ögün yapmak ....ve her ögüne bir süt ürünü eklemek ....ekmegide sadece kavaltıda yiyoruz . ana kurallar bu canım ....
tabi en önemlisi 1 hafta yapıyımda 3 gün ara veriyim yok bu düzende dedigim gibi en az 1.2 .ay böyle devam etmek gerekiyor .....

norom bak tekilimede anlatayım sana . not defterimin ilk sayfasına yazmışım .....

ESKİSİ GİBİ YERSEN ESKİSİ GİBİ OLURSUN .

HAN Gİ YÖNTEM OLURSA OLSUN ESKİ YEME DÜZENİNE DÖNERSEN TABİKİ TEKRAR KİLO ALIRSIN . O YÜZDEN ....montide 2. aşama var. a.s

TABİKİ kilo verdikten sonra ekmegi diger ögünlerede katacaksın tabi yemek istersen ...
fakat her ögününe deyil .. mesela sebzenın yanında yersin ... bol salatalı balıgın yanında yersin . kavaltıda yumurtanın yanında yersin ..... menemeninle yersin .hatta baklagillerde yersin ...

kaçınacagın ekmekli ögün etle olur yani doymuş yaglı ögünlerinle ...... AMA BU 2. aşamada yani kilo verdikten sonra ...... ilk aşamada ekmegi sadece kavaltıda .yerimseniben
anladıgım kadarıyla senin asıl sorun şu . kilo verdikten sonra ,elinde börek tabagıyla kayın validem geldiginde ne yapmalıyım ?......:roflol::roflol:
önceden 3 dl yiyorsan artık 1 dlim yiyceksin vede yanında telefi edecek başka yiyeceklerle .vede bu kaçamakları elinden geldigince ögün arkalarına yemek telafi açısından daha kolaydır ...

ama dersen ben kilo verdim gelsin tatlı ve börekler .işte o zaman eski haline dönmen kaçınılmaz...bilmiyorumkismile
şunu unutma. .(kilo verdikten sonra)arada bir yapılan kaçamaklar telafi edilir ama bu sık ve devamli olursa eski kilona dönmen kaçınılmaz :hulya:

bugünkü menüm
kahvaltı(07:30)
1 haşlanmış yumurta,maydonoz,şekersiz çay,peynir

öğle(16:00)
1 tabak yoğurtlu ıspanak

akşam(19:00)
1 tabak yoğurtlu ıspanak

ara(21:30)
1 elma

1 soda
afiyet olsun ... karbonhidratsız bir gün olmuş biraz ama .
bak nurom böyle kavlatıyı ekmeksiz yaptıgın günlerde vede akşam sebze yiycegin ... öglen spagetti yiyebilirsin .cokacimcoook

AYNEN ıMZAMI ATIYORUM ........a.s.SALATA ELıMıZDEKı EN ÖNEMLı KOZ BENDE KOCAMAN BıR KASE YıYORUM BAZAN .....cokacimcoook

Son düzenleme:
selam kızlar,
bugün itibariyle başlıyorum..
şuan elimde tam ekmek yok. o yüzden sabah kahvaltısında ekmek yemeyi düşünmüyorum. güne 6 kuru kayısı ve koca bir bardak ılık suyla başladım..
GÜNAYDIN İKLİM .... kavaltı günün en önemli ögünü vaz geçilmezi yani . diger ögünlerde seni tok tutar ve gün bayu halsizligini önler eliden geldigi kadar kavaltını aksaktam iklim .:1hug:
valla ben henüz öcü gibi bakamıyorum sultancım missss gibi kokuyo diğer ekmekler sırnaşık şey
hı sende yap bakalım 1.2 .ay sonra konuşuruz .kaydirigubbakcemile3

teşekkür ederim aebencim :kedi:
valla siz kilo verincede kendimden gitmiş kadar mutlu oluyorum ....olumunekankayizsmile
nurom senin bünye bu beslenmeye çok güzrl karşılık veriyor . hadi bundan sonrası sana kalmış hiç kaçamaksız şu ayı devir nisana . inan o hedefinden bile fazla verirsin .yerimsenibenalkisalkisalkisalkisalkisalkis

ayyy valla bana nasıl moral veriyosun anlatamam :smiley-cool: yaza daracık kot pantolonum ve göbişim fışkırmadan giydiğim badimle kocamın kolunda kendimden emin gezmek istiyorum :icecream: elimde de dondurma yerimseniben sırnaşık şey

günaydın motişkolar zemuszemus titto kaçma buraya gel kaydirigubbakcemile grup olunca kilo vermek kolay oluyor.moral motivasyon açısından herkes bir birine destek oluyor işimiz kolaylaşıyor. kızlar farkındamısınız havalar ısınmaya başladı.dükkana hareket geldi,gelsin müştericikler :hulya: geeel vatandaş geeel montinin iyisi burdaaaa sempatiksalakcinni almadan geçme,bakmadan geçme aplaaaaa lülülülülülü batan geminin diyeti buuuuuu:teytey:

Gunaydın kızlar. opuyorumnanaktan

Haftasonu giremedim hiç iş güç çocuk derken.
Haftasonları beni mazur görün giremem pek.
Gelelim sadede haftasonum pek iyi geçti diyemem. Yine de abartmadım. Akşamları meyve ile geçiştirdim vs. Yani düzensiz oldu biraz.

Ama bugün işte o büyük mükemmel gün bugün guclubacismile
Bırakmamak üzere başlıyorum diyetime. Monti amcacığımın yüzünü kara çıkartırmıyım hiç ayol ben boshayallersmile

Bu sabah neler yedim.
1 dilim buğday ekmek, yarım domates, 1 kk kaşar, 3 zeytin, 5-6 dal maydonoz.

Öğlen ne yiyeceğim bilmiyorumkismile İzmir köfte varmış. Köfteyle ilgili bir yasak varmıydı hatırlamıyorum. Bilen varsa diyiversin bana bi. :uhm:

tamam nurom o zamana kiloları postala sana dondurma kurban olsun ...:lepi:
aeben çok teşekkür ederim umarım herkes dileği görüntüye kavuşur :)
inşallah ..:teytey:
:roflol::roflol:Şeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…