Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

hahaha :) rüyana bile girmiş demekki kaydirigubbakcemile3. bende görürdüm canım bişey istediğinde anneme anlatırdım o da bana (sözüm meclisden dışarı) " aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş" derdi kaydirigubbakcemile3. ben bugün hamile kalmadan önceki kıyafetlerimi denedim. bazıları dar olmak şartıyla içine girebiliyorum. 1 pantolonum var. ona hafif bolcana olduğum zaman tamamdır. yani evlendiğimdeki halim. yok 50 ymiş- 55 miş beni ilgilendirmez. ben balık etli olmayı seviyorum. biraz dolgun olacan bacım bana göre.opuyorumnanaktan
valla dün eşimle mağazalara gittik kot denedim 32 bedene giremedim :KK43: ne olacak bu halim yahuu :KK43:

nurom hadi ben dısrda olunca ögünleri böel gecstrdin anacım sen neden ögün arsında bu kaa saat bırakıyosun bakimmm:eek:lmaz:

ah ah senin bu kayınvalide baktı senin kilocuklar gidiyor hemn suikast planlarına basldı sanırım kesin ve net koy tavrınkötükedihüsoı ki sana yardımcı olsunlar inan nefiste bi yere kadr hayır diyor bak sonra rüyalarına kadr girmişlülülülülülü

sultancım dün öğleden sonra dışarıdaydık eve geldiğimde yiyebildim sonra yine kayganaya gittik ondan öyle oldu.. bu kaygana benim inadıma yapıyo yaa.. dün üşenmemiş baklava yapmış arkasındanda börek.. daha 2 gün önce halalarda börek yedi yine yapmış.. sonrada diyoki ayy sen nasıl veriyosun kiloyu bende diyet yapıyom yemiyom ama kilo veremiyom :))))))

valla dün eşimle mağazalara gittik kot denedim 32 bedene giremedim :KK43: ne olacak bu halim yahuu :KK43:

sultancım dün öğleden sonra dışarıdaydık eve geldiğimde yiyebildim sonra yine kayganaya gittik ondan öyle oldu.. bu kaygana benim inadıma yapıyo yaa.. dün üşenmemiş baklava yapmış arkasındanda börek.. daha 2 gün önce halalarda börek yedi yine yapmış.. sonrada diyoki ayy sen nasıl veriyosun kiloyu bende diyet yapıyom yemiyom ama kilo veremiyom :))))))

maasallh baya becerikli herlde üsenmemiş kalkms baklava börek yapms kadın ya vala bzim evde de cok sevilir baklava falan iyiki annem acmasını bilmiyo hamurun yoksa babam srekli istedi herlde gecen annemin bi ark demiş ben gelyim beraber yapalım diye aman ha dedim sakın gelmesinde yapamyındaalsanaalsanasmile

maasallh baya becerikli herlde üsenmemiş kalkms baklava börek yapms kadın ya vala bzim evde de cok sevilir baklava falan iyiki annem acmasını bilmiyo hamurun yoksa babam srekli istedi herlde gecen annemin bi ark demiş ben gelyim beraber yapalım diye aman ha dedim sakın gelmesinde yapamyındaalsanaalsanasmile

hehehe.. yapılınca insanın ağzının suyu akıyo valla :KK43:

hehehe.. yapılınca insanın ağzının suyu akıyo valla :KK43:

ya cnm gittiginde yerde hayır diyorsun geri cevirebiliyosun ama evde olunca nefis sürekli seni cıss setlerin oldgu yere götürüyo bitaneden bişy olmaz diyosun ve sonra hoppp agzına atıveriyosun:jeyyar::mymeka:

lightlife kaynanaları değişelimmi diyeceğim ama benim kayınvalidem yok:çok üzgünüm: senin kayınvaliden gibi bir kayınvalidem olsa daha ne isterim yahu.nefsini köreltmek için bir ısırık al gözün kalmasın.yoksa kilo vermen duduğu dönemde motivasyonun azalıp saldırabilirsin.bir ısırık al gerisini ver eşin yesin:) ben öyle yapıyorum.mesela az evvel mısır patlattım ben iki üç tane aldım diğer koltuğa geçtim.elimin altında olursa tırtıklayacaktım yoksa.kendime kahve yaptım ben.tadıp bırakırsan en azından tadı aklında kalmıyor,nefsin körleniyor..

11.00
2 dl ekmek..1 cy bardagı süt..3 zeytin..yarım salatalık..dereotu..
15.30
tavuk..karnıbahar has..1 kase yogurt..
18.30
6 ksk kabak yemegi..az yogurt..
ara
1 kivi..ve yeşil cay muhtemelen..

lightlife kaynanaları değişelimmi diyeceğim ama benim kayınvalidem yok:çok üzgünüm: senin kayınvaliden gibi bir kayınvalidem olsa daha ne isterim yahu.nefsini köreltmek için bir ısırık al gözün kalmasın.yoksa kilo vermen duduğu dönemde motivasyonun azalıp saldırabilirsin.bir ısırık al gerisini ver eşin yesin:) ben öyle yapıyorum.mesela az evvel mısır patlattım ben iki üç tane aldım diğer koltuğa geçtim.elimin altında olursa tırtıklayacaktım yoksa.kendime kahve yaptım ben.tadıp bırakırsan en azından tadı aklında kalmıyor,nefsin körleniyor..

zilicim iyi dersin hos dersin de unuttugun bir noktada var ki daha biz bi ısırık alıp bırakcak kadr nefsimizi kaontrol edemiyoruz sorunda ortasempatiksalakcinni ki ben en iyisi hiç tadına bakmamayı tercih ediyorum sahsen belki istedgim kiloya inince kilomu koruma adına senin taktigi uygulayabilirimkaydirigubbakcemile5

iyi de montide yaptımmı tam yapacaksın yoksa etkisi olmaz deniliyor???? kesinlikle kurallarını uygulamak gerekli değilmi? bağırsaklardaki insülin dengesimi ne oluşuyomuş yoksa safra kesesindemiydi ne? tadarsam olurmu ? olmaz diye bende ne tadıyorum ne aykırı bişey yiyorum ? tadabliyosak dolapta baklava var gidip tadayım üzerine de bi türk kahvesi yapayımda mutluluk hormonlarım harekete geçsin üzerine de doritos tadarım ohhhhh.. :CüvCüv:

iyi de montide yaptımmı tam yapacaksın yoksa etkisi olmaz deniliyor???? kesinlikle kurallarını uygulamak gerekli değilmi? bağırsaklardaki insülin dengesimi ne oluşuyomuş yoksa safra kesesindemiydi ne? tadarsam olurmu ? olmaz diye bende ne tadıyorum ne aykırı bişey yiyorum ? tadabliyosak dolapta baklava var gidip tadayım üzerine de bi türk kahvesi yapayımda mutluluk hormonlarım harekete geçsin üzerine de doritos tadarım ohhhhh.. :CüvCüv:

Allh iyilgini verisn nuro ya beni güldrdün bu saatte valla kız ne bagrsagı ne safrası insülün hormonunu pankreas salgılıyolaelaelaelaelae kan sekerimi ayrlamak için bizim amcamız insülün dengesini kurmak az yada cok salgılmasını önlemek o yüzden pakreas kendini restleyinceey kadar kacamklar yasak:eek:klava:

Allh iyilgini verisn nuro ya beni güldrdün bu saatte valla kız ne bagrsagı ne safrası insülün hormonunu pankreas salgılıyolaelaelaelaelae kan sekerimi ayrlamak için bizim amcamız insülün dengesini kurmak az yada cok salgılmasını önlemek o yüzden pakreas kendini restleyinceey kadar kacamklar yasak:eek:klava:

ayy ne bilim opuyorumnanaktan bişeyleri değiştirmek için bi amaç var ortada :) onu bozmamak için dikkat ediyoz yediklerimize ve kaçamak gookkkkk yerimseniben

kızlar sormam gereken bazı sorular var;
şimdi biz sağlıklı şekilde kilo veriyoruz ve verdiğimiz bu kiloları geri almıcazya.. ama şu soru benim kafamı bulandırıyo hep.. ben evlenmeden önce diyet yaptım ve baya kilo verdim. yaptığım diyette herşeyden yedim montideki gibi ama ekmeği tamamen kestim.. tatlı vs gibi şeylerden de sadece tattım.. ekmeği tamamen kestiğim için çabuk kilo verdim.. sonra evlenince ekmeğe devam ettim. kat ve kat fazlasını hızla geri aldım..
bu diyette de ekmek yok..
hayatımızın sonuna kadar hiç ekmek yemeyecekmiyiz? yiyeceksek kilo almıcakmıyız?
tam buğday ekmeği sadece sabah kahvaltısında mı var yoksa istediğimiz öğünde yiyebiliyomuyuz? örneğin sabah yumurta olduğu için ekmek yemedim ama öğleden sonra ıspanak vardı yanında ekmek yemelimiyim? canım ekmek istemedi ama ekmek yemeden diyet yaptığım için sonraları yine kilo alacakmışım gibi geliyo :)
beni aydınlatırsanız sevinirim kızlarr.. bu ekmek işini nasıl yapmalıyım? hiç yeme derseniz yemem :) yani ekmeği çok arayan birisi değilim ama sonra hamur işi falan yeyince çok kilo almayım?

bugünkü menüm
kahvaltı(07:30)
1 haşlanmış yumurta,maydonoz,şekersiz çay,peynir

öğle(16:00)
1 tabak yoğurtlu ıspanak

akşam(19:00)
1 tabak yoğurtlu ıspanak

ara(21:30)
1 elma

1 soda

kızlar alemsiniz çok güldürdünüz beni allah iyiliğinizi versin.ligthlife canım benim öle her şeyi tadmak değildi söylemeye çalıştığım şey.mesela bir yere davetlisiniz ve ikramı tamaıyle geri çevirmek ayıp olacaksa ikram edilenlerden size uyanı öğün olarak yiyin.yani ikramı öğle öğününüz yerine koyup yiyin.hem öğlen yemek yiyin hemde ikram edileni yiyin demiyorum.mesela kısır var tabağınızda bulgurun glisemik indeksini yeşillikler düşüreceğinden aşırıya kaçmadan kısırı yiyebilirsiniz.yada mercimek köftesi.yada çok küçük bir börek.tatlı şeyleri direk eleyin zaten tabağınızdan.onlar CISSSS:umursamaz: benim kaçamak diye söylediğim tadıp bırakma işleride ilk etap için çok geçerli değil zaten.ama çoook çok canınız çekti ise tatlı hariç bir ısırık bişey yapmaz bence.ve tabi cipste.benim size söylemeye çalıştığım şeyler masum şeylerdi.ama siz kaçamak deyince oooo cips baklava falan diyorsunuz.en iyisi kaçamak yapmayın siz ilk etapta.zaten çok kısıtlı bir diyet değil yaptığınız.millet gibi sabah akşam elma yada et yemiyorsunuz hiç değilse.normal besleniyorsunuz öğünlerinizde...

ekmek işine gelince bu konuda aeben daha fazla bilgi verip yardımcı olacaktır ama o yokken ben yardımcı olamaya çalışayım.bu diyeti yapıp kilo vermiş ve almamaış biri olarak.Ben ilk başlarda sadece sabah kahvaltısında yiyordum.zaten sonraları akşam yada öğlen yemeğinde makarna pilav yada baklagil tarzı bişey olduğundan ekmeği aratmıyor.yani bulgur pilavıyla ekmek yiyemem zaten.yada makarnayla ekmek gibi.zaten bir zaman sonra kahvaltıdan başka ekmek yiyemez oldum canım istemiyor.ama ekmeksiz yiyemeğim yemekler var mesela.yada doymadığım diyelim.örneğin taze fasulye yada yoğurtlu ıspanak gibi.bunlardan 3-4 tabak yemek lazım doymak için ekmeksiz yenecekse o kadarını içi kadırmaz insanın. yani açsam taze fasulye karnıbahar bakla gibi su içeriği yüksek bir sebze yada otlu bir yemek olduğunda yanında pilav makarna gibi bişey yemeyeceksem bir dilim tam tahıllı ekmek yiyiyorum.ben pilav yemiyorum çok sağlıklı olmadığını düşündüğüm için çok sevmeme rağmen.onun yerine bulgur pilavı yaparım nadiren yada tam tahıl ekmek yerim.ama siz şu aşamada kahvaltı dışında pek tüketmeseniz iyi edersiniz.ben zayıflamaya çalıştığım dönem hayatımda ekmeğin yerine salatayı yerleştirmiştim bir süreliğine.karnımı resmen salata ile doyuruyordum sofrada.iki kişi için koskocaman bir kase salata yapıyordum.ve yardıdan fazlasını tek başıma yiyyordum.şişince midem yemeğe yer kalmıyordu zaten yerimseniben ne ekmek yiyecek nede fazladan yemek yiyecek yer kalmıyordu.hemde bol bol vitamin depoluyordum.o kadar vilo verdim bir kere hastalanmadım bağışıklık sistemim zayıflamadı çok sebeze meyve tükettiğim için.bol limon sıkıyordum salatalarıma. umarım yardımcı olabilmişimdir...

ekmek işine gelince bu konuda aeben daha fazla bilgi verip yardımcı olacaktır ama o yokken ben yardımcı olamaya çalışayım.bu diyeti yapıp kilo vermiş ve almamaış biri olarak.Ben ilk başlarda sadece sabah kahvaltısında yiyordum.zaten sonraları akşam yada öğlen yemeğinde makarna pilav yada baklagil tarzı bişey olduğundan ekmeği aratmıyor.yani bulgur pilavıyla ekmek yiyemem zaten.yada makarnayla ekmek gibi.zaten bir zaman sonra kahvaltıdan başka ekmek yiyemez oldum canım istemiyor.ama ekmeksiz yiyemeğim yemekler var mesela.yada doymadığım diyelim.örneğin taze fasulye yada yoğurtlu ıspanak gibi.bunlardan 3-4 tabak yemek lazım doymak için ekmeksiz yenecekse o kadarını içi kadırmaz insanın. yani açsam taze fasulye karnıbahar bakla gibi su içeriği yüksek bir sebze yada otlu bir yemek olduğunda yanında pilav makarna gibi bişey yemeyeceksem bir dilim tam tahıllı ekmek yiyiyorum.ben pilav yemiyorum çok sağlıklı olmadığını düşündüğüm için çok sevmeme rağmen.onun yerine bulgur pilavı yaparım nadiren yada tam tahıl ekmek yerim.ama siz şu aşamada kahvaltı dışında pek tüketmeseniz iyi edersiniz.ben zayıflamaya çalıştığım dönem hayatımda ekmeğin yerine salatayı yerleştirmiştim bir süreliğine.karnımı resmen salata ile doyuruyordum sofrada.iki kişi için koskocaman bir kase salata yapıyordum.ve yardıdan fazlasını tek başıma yiyyordum.şişince midem yemeğe yer kalmıyordu zaten yerimseniben ne ekmek yiyecek nede fazladan yemek yiyecek yer kalmıyordu.hemde bol bol vitamin depoluyordum.o kadar vilo verdim bir kere hastalanmadım bağışıklık sistemim zayıflamadı çok sebeze meyve tükettiğim için.bol limon sıkıyordum salatalarıma. umarım yardımcı olabilmişimdir...

zilicim süper acıklamıssın masaallh aebenimi aramıyıosun yalnsı söle bişy var bizim bünyeler daha 1 ısırık alıp bırakabilcek kıvamda degil haliyle sen kacamak deyince nurom kaynanasının yaptıgı nefis baklavaya ve börege gtmiştr aklıdelikafadulden

haklsın bz zaten diyet yapmıyoruz ki kısıtlayıcı olsun biz monti topig olarak saglık besleniyoruz var mı ulen ötesi:lepi: insan bi süre sonra sabah kahvltısndan sonra ekmek aramıyo bile ben baslayalı 2 ay oldu cidden yerlesti bnde bu beslenme sekli ve iyikide tam bugday ekmegyle tanısmsım şimdi diger ekmeklere öcü gibi bakıorumlaelaelaelaelae

selam kızlar,
bugün itibariyle başlıyorum..
şuan elimde tam ekmek yok. o yüzden sabah kahvaltısında ekmek yemeyi düşünmüyorum. güne 6 kuru kayısı ve koca bir bardak ılık suyla başladım..

açıklaman için teşekkürler zili gayet açıklayıcı olmuş :) tatma olayına gelince dediğin gibi dişime uyan bişey olursa tadarım tabi ama genelde hamur işi ile tatlı oluyo kafamçokkarıştı onlarda cıssssss.... :kedi:

selam kızlar,
bugün itibariyle başlıyorum..
şuan elimde tam ekmek yok. o yüzden sabah kahvaltısında ekmek yemeyi düşünmüyorum. güne 6 kuru kayısı ve koca bir bardak ılık suyla başladım..

günaydın iklim.. keşke dün alsaydın tam buğday ekmeği bugün halsiz kalmayasın fisfisfis

zilicim süper acıklamıssın masaallh aebenimi aramıyıosun yalnsı söle bişy var bizim bünyeler daha 1 ısırık alıp bırakabilcek kıvamda degil haliyle sen kacamak deyince nurom kaynanasının yaptıgı nefis baklavaya ve börege gtmiştr aklıdelikafadulden

haklsın bz zaten diyet yapmıyoruz ki kısıtlayıcı olsun biz monti topig olarak saglık besleniyoruz var mı ulen ötesi:lepi: insan bi süre sonra sabah kahvltısndan sonra ekmek aramıyo bile ben baslayalı 2 ay oldu cidden yerlesti bnde bu beslenme sekli ve iyikide tam bugday ekmegyle tanısmsım şimdi diger ekmeklere öcü gibi bakıorumlaelaelaelaelae

valla ben henüz öcü gibi bakamıyorum sultancım missss gibi kokuyo diğer ekmekler sırnaşık şey

X