Maddi sorunları aileye anlatmak?

Ailelerden ziyade siz herşeyin en iyisini yaşayalım derken de borca girmişsiniz zaten bu kadar rahat olmasaniz daha iyi olabilir
askim zaten biz ocak ayından beri artık ödemeleri taksitlemdirdik, kredi kartlarını kapattık. yani evet yaptık ve su an düzeltiyoruz sükür. onda ben yaptım ben çekiyorum zaten sorun yok

biz ilk evlendiğimizde gayet bilincli olarak dedik ilk bir sene iyi yasayalım evliliği. cünkü zaten bebek istemimiz vardı bende pcos olduğu için hemen istedik. bebek olana kadar da tadını çıkaralım dedik. yoksa tüm hayatı böyle gecirme niyetimiz yoktu

Kulak tıkayın paranızı da saklayın. Valla bu devirde akrabaya tırnak bile verilmez o bile geri gelmez onlardan çünkü. Geri kalan her şey düzelir zaten.

Sirketin esinize ne faydasi var insan gidip bakmaz mi hesaplara bu kadar pasif olunur mu yahu
biz uzaktayız çünkü. sorunca ıvır zıvır bir seyler deniyor ama ne kadar inanırsın? şirketin parasını gidip arkadaslarına borç vermiş? biz diğer abisinden öğrendik. hesap sorunca “nolacak?” diyor. kendi çalıp kendi oynuyor biz de salak gibi duruyoz.

ilk başta esimi ortal etmek için çok şey vaat etti ama simdi iş yok, para yok vs diyip geciştiriliyor.

Canım benim kesinlikle akraba ilişkilerini kısıtla, çok muhabbet tez ayrılık getirir. Bilmesinler senin evinde ne olup bittiğini, bırak kudursunlar. Ama senin iletişimin olmazsa ve duvarı örersen sınırı da aşamazlar. Sen bebeğin için birikimini yapmaya devam et. Samimi gördüğün akrabalara bile anlatma ne olup bittiğini. İnsanlara biraz yüz verince kendilerinde sana dair herşeyi yapma ve söyleme hakkı olduğunu düşünüyorlar. Zaten sağlıklı bir akrabalık ilişkisi de yok, kangren olduğu yerden kesip atmalısın..

hayir askim bak söyle.. ilk evlendiğimizde 250 falan borcumuz vardı zaten düğün, mobilyalar vs. sonra işte haftasonları bazen sehirdışına çıkıp kalmalar, birbirimize pahalı hediyeler, ailelere hediyeler oldu. sonra tam artık hadi bitti borç ödicez dedik. aralık ayında dayım, ocak ayında ananem öldü. hakkariden uçak kalkmıyor kışın. araba kirala burda izmite git, otelde 4-5 gün kal dön yine bi çığrından çıktı o dönem. zaten bu cenaze işlerinden sonra komple borçları taksitlendirdik artık sürekli ödeniyor ve ekstra borç yapmamaya çalışıyoruz.

Kulak tıkayın paranızı da saklayın. Valla bu devirde akrabaya tırnak bile verilmez o bile geri gelmez onlardan çünkü. Geri kalan her şey düzelir zaten.
ona ben de inamdım. benim annem ilk evlendim bana dedi ki git bi arsa, araba bir şey al o parayla. sende o para var bilindikçe durmaz o para dedi. ben dedim ay nolcak ya falan. salak ben iste. ben sandım ki herkes benim ailem gibi tok gözlü

onda da ben kötü oluyorum. ben soğuk, mesafeli gelinim hepsinin gözünde. he çok mu umrumda? değil. keske esimin gözü de daha erken açılsaydı da iste olan oldu. bu arada esim de diyor mesela aradıklarında açma diyor. cünkü ne zaman açsam kesin sinirimi bozacak bir sey söylüyor

Anladım aslında elinizde olmayan şeyler de olmuş onlara da çok para gitmiştir
Bir de ilk evlenirken 250 de epey. İki sene önce evlendik bizim sanıyorum 100 falandı düğün borcu. Daha bile az olabilir emin değilim. Eşyada hep orta halli şeyler aldık düğünü de en masrafsız şekilde yapmaya çalıştık. Balayına gittik dışarda çok nadir yedik, villada kendimiz bir şeyler pişirdik öyle olunca çok yük binmedi. Sizin düğün ev düzme işlerinden borcunuz çokmuş o zaman. Ama siz geçen sene evlendiyseniz o zaman piyasa çok daha artmıştı tabii belki de normaldir sizin borç bilemedim

Neyse deneyimledin gördün diyelim. Eşin de sen de daha da bulaşmayın aile ve para mevzusuna

Sizin paranız niye ailede,ya da ne parası

olur mu canim esiniz gercekten pasif .bir haftasonu gidecek tum hesaplari inceleyecek sonrasinda her hafta online konusacaklar .insan cocugunun rizkisini abisinin arkadasina yedirir mi

çok oldu o da benim ailemin yüzündendi biz 2 yıl yavas yavas her seyi yapıp evlenecektik. tanısmada abim birden mayısta evlenin dedi. bunu dediğinde mayısa 10 ay vardı dediğim gibi mesela esim ailesinin taktığından ayrı da takı yapmak istedi o dönem. altın parası, mobilya, düğün gitti. ve esim hakkarideydi sürekli git gel yaptı o da çok masraf oldu. ya düsünün düğün için kiralanan otobüslerin parası bile alındı bizden annesi babası düğünde katkı sağlamadı. he iyi ki de yapmadı zaten en başta da niyetimiz buydu. ama ne bilim gelip insan evladına ya bu kadar sey yaptın parayı nerden buldun? demez ki? bir de kınada annesi 2 tepsi baklava siparişi veriyor telefonda.

Desinler, sen kendi hayatına bak.. Başkalarının değil senin ne yaşadığın önemli. O borcu sen ödüyorsun, o yükün altında sen eziliyorsun.. İnsanlarla iyi olmak zorunda değilsin, kimseye şirin görünmek zorunda değilsin.. Bu senin hayatın, kimseye müsaade etmemelisin. Kocanı da ancak sen işleyerek mutluluğu yakalayabilirsin

Sizin paranız niye ailede,ya da ne parası
bizim ortak işletmemiz var 3 kardes. (ne çok ortaklık varmis) zaten 10 yıl bendim işletmenin basinda. yani tüm karını ben yaptım. işletmenin tüm borçlarını benim çalıştığım dönem ödedik ama borçlanma büyük kardesin üzerineydi. diğer kardesler ailenin diğer işlerinde çalıştı. yani ben ve bir büyük kardesim ortak ama çalışan gibiydik. tüm kar büyük kardesteydi. cünkü aileyi gecindiren oydu. sonra iste ayrıldık herkes evlendi. işletme büyük kardeste su an ama diğer ikimizin hakları da saklı. biz sadece maldan değil para olarak istedik. onu da yarın bir gün ev falan alırsam o zaman isterim dedim abime.

olur mu canim esiniz gercekten pasif .bir haftasonu gidecek tum hesaplari inceleyecek sonrasinda her hafta online konusacaklar .insan cocugunun rizkisini abisinin arkadasina yedirir mi
gittik işte nisan ayında. esim gelin bayramda hepiniz konusucaz babam da yanımızda olacak dedi. biri hasta oldu, biri esime dedi boşver bi sene daha dayanalım düzelmezse beraber ayrılalım. esim de o zaman bi daha benden para istemeyin dedi işte en son

valla bana hic mantikli gelmedi ama hakkinizda hayirlisi hakkinizi yedirmeyin kimseys

Para yonetimini zerre bilmeyip, herşeye tamam tamam diyip destan yazmanız...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…