Maddi sorunları aileye anlatmak?

aaaaa hem ortak yapmamışlar hemde kredi mi çektiriyorlar adama, eşiniz aşırııı saf gerçeklen:KK57: manipüle ediliyor resmen. Umarım gözü açılır ve hakkını arayan bir insan olur.
simdi mesela gözü açıldı. ama mesela diyorum abinlerle konus ve al paranı çık şirketten diyorum. bana diyor ki nasıl kanıtlicam ortak olduğumu? 😂😂 helal etmiyorum paramı artık abim değil falan diye tripleniyor kendi kendine 😂 abisi zaten bayağı tutuştu esimin değişen tavırlarından. sürekli arayıp şirketle ilgili rapor falan vermeye başladı ama sürekli aynı muhabbet “paramız yok” esim de en son dedi demek ki para kazanamıyorsunuz. satın makineleri verin herkesin parasını dedi. esim öyle diyince ses seda çıkmıyor daha 😂

ya benim para derdim değil ki zaten. bi o kadar daha vereyim de ağızlarını tutsunlar. ben bundan rahatsızım. 2-3 yıl boyunca esimin tüm maası onların şirketindeki makinenin taksidine gittiği halde kalkıp “neden birikim yapmadın” diye hesap soruyorlar. beni rahatsız eden bu zaten. yoksa onların haktan hukuktan yana bir şeyleri olmadığına zaten ikna oldum
O, kadar daha verirseniz agızlarını tutmazlar, aksıne acabıldıkleri kadar acarlar daha yok mu diye. Derdiniz para niye olmasın, o parayı kazanmak için insan en degerli varlıgo olan ömründen harcıyor.

esim söyleyemiyor cünkü esimin annesi-babası esimi sıfır borçlu biliyor.
bence eşin bu saçmalığa devam ederse anne babasına söyle tutuşsun abisi resmen sömürülüyor adamı
simdi mesela gözü açıldı. ama mesela diyorum abinlerle konus ve al paranı çık şirketten diyorum. bana diyor ki nasıl kanıtlicam ortak olduğumu? 😂😂 helal etmiyorum paramı artık abim değil falan diye tripleniyor kendi kendine 😂 abisi zaten bayağı tutuştu esimin değişen tavırlarından. sürekli arayıp şirketle ilgili rapor falan vermeye başladı ama sürekli aynı muhabbet “paramız yok” esim de en son dedi demek ki para kazanamıyorsunuz. satın makineleri verin herkesin parasını dedi. esim öyle diyince ses seda çıkmıyor daha 😂
:nazar: :nazar: maşallah hep böyle devam etsin.
Ama dediğim gibi kendi kazandığın bir tarafa para iste kenara koy çocuğun için.

Eşin sandığın kadar da mükemmel değil. Senin be bebeğinizin rızkını ailesine sıvamış. Üstelik o ailesinin nasıl birileri olduğunu biliyordur. Bence ailenin malını mülkünü de ne eşine ne ailesine yedir.
onun demesine göre ben ailemi yeni tanıdım diyor. bu arada gercekten de onlara karşı tavrı değişti. eskisi gibi “kemalim yapmaz” demiyor 😂😂 eskiden öyleydi. yok onlar yapmaz, yok o şöyledir, böyledir, hak yemez. simdi o da güvenmiyor.

esim de bunu biliyor zaten. kaldı ki kendisi de ailesine güvenmiyor. edindiği tüm mallar benim üzerime olacak.. hayat sigortasında mirascısı sadece benim. cünkü ikimiz beraber ölürsek aileme bir sey kalmasın diyor artık 😂

he evet sonucta ailesi ne kadar uzakta kalabilir ki? bu arada ailemin bana teklif ettiği para yine benim param.

Başta altınları vermeniz hata olmuş. Ödeme ve harcama planı oluşturun evinizde. Böyle giderse çocukla da düzen oturtamazsınız

O, kadar daha verirseniz agızlarını tutmazlar, aksıne acabıldıkleri kadar acarlar daha yok mu diye. Derdiniz para niye olmasın, o parayı kazanmak için insan en degerli varlıgo olan ömründen harcıyor.
cünkü ben onu tamamen kendi salaklığımız olarak görüyorum. biz izin verdik resmen böyle bir seye. en azından yarın bir gün düssem kimin elimi tutmayacağını gördüm. sadece uzak dursunlar istiyorum su an. gittiğim doktora kadar yorum yapıyorlar. kendi karısı özelde doğurmus gelip bana su devlet hastanrdi çok iyi bence orda doğum yap diyor. sanane yani. haddini bil biraz. beni yoran bunlar. ben bir insana maddi olarak bu kadar zarar versem utanırdım geri kalan ömrümde

bence eşin bu saçmalığa devam ederse anne babasına söyle tutuşsun abisi resmen sömürülüyor adamı

:nazar: :nazar: maşallah hep böyle devam etsin.
Ama dediğim gibi kendi kazandığın bir tarafa para iste kenara koy çocuğun için.
onu su an yapıyorum. her ay belli miktar esim çocuk için altın yapmam için para veriyor. ayrıyetten ben mutfak masraflarından arttırarak esimden gizli de altın yapıyorum.

Başta altınları vermeniz hata olmuş. Ödeme ve harcama planı oluşturun evinizde. Böyle giderse çocukla da düzen oturtamazsınız
su an her sey düzenli zaten. hem birikim yapıyoruz bebek için hem de borçlar düzenli ödeniyor ve komple kredi kartını kapattık artık. yani biz de başta salak saçma davranıp çok açıldık ve su an onun sıkıntısını çekiyoruz ona okayim.

ama sürekli eleştiren akbaba aile üyeleri uzak dursa çok daha iyi olucam

onun demesine göre ben ailemi yeni tanıdım diyor. bu arada gercekten de onlara karşı tavrı değişti. eskisi gibi “kemalim yapmaz” demiyor 😂😂 eskiden öyleydi. yok onlar yapmaz, yok o şöyledir, böyledir, hak yemez. simdi o da güvenmiyor.

esim de bunu biliyor zaten. kaldı ki kendisi de ailesine güvenmiyor. edindiği tüm mallar benim üzerime olacak.. hayat sigortasında mirascısı sadece benim. cünkü ikimiz beraber ölürsek aileme bir sey kalmasın diyor artık 😂

he evet sonucta ailesi ne kadar uzakta kalabilir ki? bu arada ailemin bana teklif ettiği para yine benim param.
Sen uyanık ol. Bu tipler önce aydım diyor kendince evdeki kadının gazını alıyor. En ufak bir ihtiyacı olunca ilk o koşuyor ailesine. Hiç şaşmaz. Ayrıca az önce mesajında da demişsin herkesin altınlarını alıyorlarmış diye e bunu eşin zaten biliyordur. Neyse işte sen eşini rahata alıştırma bırak ödesin borçları. Bir daha da birikimini verme hatta abla tavsiyesi olsun eşine birikimin olduğunu da söyleme

O kadar mantiksiz hareket ediyorsunuz ki kari koca, esinizin ailesi olmasa da ben sizin borcsuz yasayacaginizi dusunmuyorum. Borcu kapatinca baskalari da acilacak.
ya hu ben zaten ilk bir sene rahat yasadığımızı söyledim. ama bizim düğün, ev her seyi kendimiz yaptık o yüzden zaten başta bize gelen bir borç vardı. sonra biz de yaptık ve gayet de evliliğin tadını çıkaralım diyerek bile isteye yaptığımız borç. zaten ocak ayından beri düzenli bir sekilde borçlar ödeniyor ve kredi kartını vs komple bıraktık. yani biz zaten planlı ilerliyoruz su an. benim derdim ailenin yüzsüz gibi her seye dahil olmaları

Sen uyanık ol. Bu tipler önce aydım diyor kendince evdeki kadının gazını alıyor. En ufak bir ihtiyacı olunca ilk o koşuyor ailesine. Hiç şaşmaz. Ayrıca az önce mesajında da demişsin herkesin altınlarını alıyorlarmış diye e bunu eşin zaten biliyordur. Neyse işte sen eşini rahata alıştırma bırak ödesin borçları. Bir daha da birikimini verme hatta abla tavsiyesi olsun eşine birikimin olduğunu da söyleme
dediğim gibi iki farklı birikim var su an. biri esimin bildiği ve bebek için yaptığımız birikim. diğeri ise benim ev masraflarından ayırıp yaptığım birikim. esim ikincisini bilmiyor. zaten birikim yapmam da kolay oluyor cünkü esim asla verdiği parayı sormaz ve istediğimde neye lazım diye de sormaz. mesela bir sey alıcam derim hep 1-2 bin fazla isterim. alacağımı alır gerisini altın yaparım.

Mesafeni koru, kimseye bir şey anlatma, kimsenin de evliliğine müdahale etmesine müsaade etme. İnsanlar çok nankör, 1 yapar 40 konuşur.
mesela ben bu abisinin esine mesafeliyim. cünkü mesela evlenmeden önce de çok saçma sapan muhabbetler yaptı benimle ilgili. diğer eltiyle daha çok muhabbetim var. kalkıp bunun lafını yapıyor. kv bile gidip lady beni aramıyor ama diğer eltiyi arıyor vs muhabbeti yapıyor. kv sordu bana ben de samimi gelmiyor bana dedim.

Ben şunu merak ettim tam olarak nasıl bir yaşantınız vardı ki borçlanıyordunuz? Çünkü kazancınız fazla diye tahmin ediyorum. Biz iki memuruz biz de güzel yaşıyoruz bence, ama iyi de birikim yapabiliyoruz. Bu sene tatile falan gitmedik o ayrı. Lüks eşyalar, kıyafetler, tatillere mi para harcıyorsunuz? Ya da hep dışardan yemek falan?

X