Maddi sorunları aileye anlatmak?

para pul düsünmüyorum? cocuğuma bakacak param var. tam olarak ülkenin hangi durumu güvenilir de güveneyim ayrıca?
birikimim hala var ayrıca. mevzu bu değildi bence yanlış yere odaklanmışsınız. çok uzun yazıp konuyu çok dağıttığım için sanırım. sorry

donunuza bulaşan lekeye kadar millete anlatırsanız onlar da yorum yapma hakkını kendilerinde bulurlar
bu kişi lekelenme gibi bi konuyu neden öğrendi mesela?
mahremiyet diye bişey vardır arada bi hatırlatın kendinize.

şaka yapıyorsunuz?? siz söylemeseniz biz balkona asacaktık donu.. tüh.

bayram günü oldu ve hastanedeydik. bayramlaşma için aradıklarında hastanedeyiz dedik. neden diye sordular haklı olarak biz de hafif bir kanama oldu kontrole geldik dedik. kaldı ki bunu da abisine değil kv söyledik. kanama yasamış hamile kadının durumunu “donundaki leke” diye algılamadığımız ve sizin gibi bağnaz düsünmediğimiz için söyledik. kusura bakmayın umarım affedersiniz lordum.

çok rahat yasadığımız evliliğin ilk dönemlerinde bile bir yıl içerisinde evden arttırdığımla 120 bin tllik altın yapmistim.
Sıkıntılı olduğunuzu söylediğiniz dönemde 120klık altın yapmışsanız nasıl borç sıkıntısı yaşadınız o kısmı kafamda oturtamadım bir türlü yani konuda yazanlarla bu dediğiniz çok bağdaşmıyor alaka kuramadım
Hiç birikim yapmayıp gezdik tozduk borç yaptık diye anlaşılıyor. Ama siz o dönemde de 120klık altın yapmışsınız

yaptığım altınları borca vermiyorum ki. zaten mısıra tatile gitmek istiyorduk biz. parayı da o yüzden biriktiriyordum. he gidemedik orası ayrı. yaptığım altınlar dediğiö gibi her gün 200-300-1000 falan gibi kücük miktarlarla yaptığım altınlardı. yani birikim için para ayırmıyordum. mesela o haftaki mutfak mastafından artanı direkt hesabıma atıp altın yapıyordum.

hiç birikim yapmayıp gezdik demedim ama. ilk zamanlar rahat davranıp çok borc yaptık. mesela maasa daha var ama paramız azaldı dan kredi çekiyorduk. veya tatile gidicez kredi çekiyorduk. yoksa o dönem esim borsaya, ben de altına para yatırdık. ki biz bebek olana kadar borcu doğu görevi bitene kadar bitiririz kafasındaydık, yani rahattık. ama cocuk olunca tabii ki hemen bitirmek istedik. ki bu da sorun değil ki ben su borcu dert etmiyorum borcu karşılayan bir gelirimiz var sükür.

O zaman normal aslında
Gidişatı bilmeden yorumlar yapıyoruz bazen, afedersin çiçeğim
hayır kaldı ki ben kv söyledim bunu. kendi anneme de söyledim mesela cünkü bir sorun olmadığını duymaya ihtiyacım vardı. zaten zar zor hamile kalmışım. ben hala daha kıçım başım ağrısa annemi arayıp bu normal mi diye soruyorum. ben mi çok açık yaşıyorum? ayy ne bilim öff

bu arada ben esimin tarafına hiçbir sey anlatmam. sorarlarsa söylerim. öyle bir ilişkimiz yok

konunun basi ve sonu cok alakasizlasti .basta borclardan nefes alamayan sen olmasan kacardim diyen koca konunun sonunda birikimler havada ucustu
su an yaptığımız birikim bebek için? diğer birikimden esimin haberi yok.. neyini anlamadınız ben de bunu anlamıyorum. ayrıca madem yazılanlara bu kadar sadığız mevzu borclarımız değil?

e tamam işte ben neyin ne olduğunun gayet bilincinde bi şekilde yaptım o yorumu
yine de söylememeniz gerekirdi
kanamanızı falan söylemeyecektiniz
karşınızdaki insanların karakterini biliyorsunuz gerçekten büyük ve ciddi olaylar dışında onlarla paylaşmamanız lazım bu tarz bilgileri
siz her şeyinizi noktasına virgülüne kadar anlatırsanız yorum yaparlar
kontrole geldik deyip geçmek zor olmasa gerek. kaldı ki daha ciddi bi durum olsa sanki bi yardımları dokunacak ?

Hamilesiniz, sizi üzmek istemem ama en temel probleminiz her şeyinizi herkesle konuşabilen bir aile olmanız. Gizliniz olsa bunları yaşamadınız. 5.-6. Hafta yaşadığınız lekelenmeyi insanlar niye biliyor? Biraz sert olacak ama donunuzdan kime ne? Ne kadar altınınız, paranız var kime ne? Abimiz niye sorunlarınızı bilsin? Ne gerek var?

Siz eşiniz ile bir ailesiniz ve oturup her şeyi onunla çözün. Aile şirketi, ortaklığı istemiyorum deyip bundan çıkarsınız. Kimseye birikiminizi, söylemezsiniz. En fazla borç istersiniz abimizden, ama öncesinde evinizin bütçesini ayarlar sonra planlı bir şekilde nasıl ödeyeceğinizi belirleyip borcu buna göre istersiniz.

Yorumları okumadım, muhtemelen bir sürü insan yazmıştır. Borç varken ısrarla çocuk yapmayın diye boşuna demiyor insanlar. Bazen hastalık olur, şimdi olmazsa bir daha zor gibi durumlar, bir şey diyemem. Veya korunurken olur, ihtimal dahilinde. Ama bu kadar borç içindeyken... Bakın siz de yazmışsınız, çocukla artık ağır geliyor diye.

Planlı ilerleyip her şeyi eşinizle çözerseniz üstesinden gelirsiniz diye düşünüyorum.

Not: Başkası da don muhabbeti yapmış. Artık ben de dümdüz gidiyorum, community olarak tek tip mi olduk nedir? Ne hallere düştük Allah'ım

İstese gayet mesajla konuşur kanıtlar ortak olduğunu. Ayrıca makineler için verdiği paraları elden vermemişse gene kanıtlar. Madem para gelmiyor öylede çok borcunuz var tüm yatırımınızı versinler bitsin ortaklık.

Not: Başkası da don muhabbeti yapmış. Artık ben de dümdüz gidiyorum, community olarak tek tip mi olduk nedir? Ne hallere düştük Allah'ım
ben yaptım
ama ben okudukça o kadar sinir oldum ki dan dun don girdim muhabbete
bi de konu sahibi ben anneme en ufak bişeyi bile soruyorum demiş. anne ile konuşmak başka, kayınvalide ile konuşmak başka. kaldı ki bunu bi de eşi söylüyor. eşinin söylemesi daha saçma. hastaneye kontrole geldik biraz rahatsız hissetti kendini ama bişey yok şükür de geç yani. sen ne karıştırıyorsun lekelenmeyi kanamayı ?
kendim anlatmıyorum sorarlarsa söylüyorum demiş. sorarlarsa da söylenmemeli böyle insanlara
herkese her şey söylenmez
ben anlamıyorum insanların ıncığını cıncığını neden başkaları biliyor zaten

Bir de önce anlatıp anlatıp sonra da neden laf ediyorlar oluyor.
Asla anlamayacağız, anlamayalım da gerek yok.

Siz daha iyi bilirsiniz adınıza sevindim daha çabuk ödersiniz inşallah

Tüm altın birikimimimizde tatilde harcadık ve hiç pişman değilim daha sonrasını okumadım kusura bakmayın ama bu kafayla daha çok konu açarsınız

he askim tamam bayram günü hastaneye gitmissin ama kontrole? kv söyledik ve kv ile bir sorunum yok. ayrıca hadi ben boşboğazım. insanların size anlattığı kötü durumları siz böyle kullanıyor musunuz?

he askim tamam bayram günü hastaneye gitmissin ama kontrole? kv söyledik ve kv ile bir sorunum yok. ayrıca hadi ben boşboğazım. insanların size anlattığı kötü durumları siz böyle kullanıyor musunuz?
ben kullanmam ama senin karşındaki insanlar kullanıyor. atsan atamazsın satsan satamazsın ona göre şekil almak zorundasın davranış konusunda.

ben artık community olarak hasta ruhlu olduğumuzu düsünüyorum tek tip olarak.

zar zor elde ettiğim bir gebelikte ve ilk gebeliğimde kötü bir durum yasamışım. kusura bakmayın da bana kim bunu söylese don muhabbeti diye bakmam olaya. bence zihniyetiniz kötü.

bebeği bile isteye yaptık cünkü maddi durmumuz bir cocuğa bakabilecek düzeyde. ben konuda borcum var ödeyemiyorum demedim. öyle olsa abimin veya babamın teklif ettiği parayı alırdım, değil mi? bizim esimle ağustos 2025e kadar ödemeyi planladığımız bir borçtu fakat çocuk olunca çocuk doğana kadar bitirmeye calisiyoruz bu yüzden de ekstra bir baskı oluşturdu üstümüzde. ama ödeyemiyoruz, yetmiyor, geçinemiyorum, aç kaldım demedim.

konuda da söylediğim gibi esimin sürekli kullanılıyor olması zoruma gittiği için abimle konusurken boş bulunup söyledim. kaldı ki ailem bunu dallanıp budaklandıracak, bu yüzden esimin ailesine tavır alacak insanlar da değil. esimle evet her seyi konusuyoruz ve belli bir noktada okayiz ama gün sonunda yine onun ailesi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…