Maddi sorunları aileye anlatmak?

esim memur. zaten bir şirkete ortak olamaz yasal olarak. her ay düzenli ödediği abisin adına olan bir kredi var banka dökümünde evet. ama diyorum ya sonunda zarar vermek isteseler onlar daha cok zarar verir. ben esimin babasının olayın bu kadar ileri gitmesine izin vereceğini düsünmüyorum ama ne bileyim. neyi, nasıl yapacağımı da bilmiyorum. zaten kalkıp para yok dediklerinde esim buna okay oluyor. bu yıl cidden iş yapmamışlar ama yani banane. esime aralık ayına kadar 500 bin sözü verdi abisi ama zerre ümidim yok. ki dediğim gibi ordan gelecek parayı da artık gözden çıkardım.

ben kullanmam ama senin karşındaki insanlar kullanıyor. atsan atamazsın satsan satamazsın ona göre şekil almak zorundasın davranış konusunda.
zatem en büyük hatam en basında herkesi kendim gibi sanmam oldu. sonra ne kadar uzak kalsam da kendilerinde bu hakkı görmeye başladılar. ayrıca bu insanlar öyle normal değil. annanenim cenazesinin kocaelinde yapılmasına bile saçma sapan yorumlar yapan bir insan. illa bir sey anlatmam gerekmiyor yani kendilerine. sükür sürekli yorum yapacak bir sey buluyorlar.

ayrıca ben hiçbirini aramıyorum. her aradıklarında neden aramıyorsun diye sitem ediyorlar ben de müsait değilim vs diyorum. ona rağmen yine arıyorlar. ben hepsinde nasılsın iyiyim muhabbeti yapıp kapatıyorum zaten.

Bizim her iki aile de bizi çift maaşlı görüp maaşın birini onlara versek bile kabul edecek insanlar oldukları için ben hem kendi anneme hem de kaynanama her fırsatta borcumuz olduğunu, her şeyi kendimiz yaptığımızı, ayı zor kapattığımızı söylüyorum. Buna rağmen bile özellikle kaynanamlar para istemekten çekinmiyor

Benim de ilk çocuğum ve düşük tehlikesi geçirdim aynı sizin gibi yani sizi anlıyorum ama burada söylemek istediğim bu değil.

İnsanlara sınır koymak gerekiyor. Anneniz, ona anlattıklarınızı zamanı gelince size karşı canınızı acıtmak için kullanabilecek biri mi? İnanıyorum ki hayır. Ama aynı şey kv için geçerli olamaz, elti için, görümce için olamaz. Bazı anne ve kardeş modelleri de düşmandan hallice oluyor. Onlara da anlatamazsın. Kaldı ki bu tarz bir durum mahremiyet gerektirir. Kv ye leke dersin, kv gider kocasına der, eltiye dersin, o da kocasına der. Sonra ararlar eşinizi teselli ederler, boş ver derler veya ve siz de böyle sinir olduğunuzla kalırsınız.

Bir diğer durum da konunun başındaki yazdıklarınızı okuyun. Anlatım tarzınız borçtan dolayı çok zor durumda olduğunuz yönünde. En sonda ise istediğiniz gibi yaşadığınız ve kenara para attığınız, borçları da planlı bir şekilde ödediğiniz sadece eşinizin durumuna sinirlendiğiniz şeklinde değişiyor. Tutarlı görünmüyor yazdıklarınız. Ya olayları abartan bir yönünüz var ki bu kadar insan yanlış anlamış olamaz, ya da biraz hayal kuruyor sonra bunları değiştiriyorsunuz.

Kişi hayatını değiştirmek, düzelmek istiyorsa en başta öz eleştiri yapabilmelidir.

devlet memurlari limited sirket ortagi olabiliyor sanki bir avukatla gorustunuz mu

Konuyu yanlış anladıysam düzeltin .Abisine niye para verdiniz eşinizi zamanında dersaneye göndermiş sizene onlar kardeş eşinizin sizsiz hayatının tüm borçları sizemi ipotekli ilk hata bu İkincisi eşiniz sirketten o 15 bini niye almadı hala yani siz dersana parasının kaç katını dert edinip verdiniz birde eşiniz basının gözünün sadakasi bir sinirle 15 bini almadı ne alaka hayatta bırakmam bu ikinci hata ucuncu hata zaten aile şirketi olayına dahil olmak .Eşiniz zaten parayı geri alirmiyiz bilmem derken kimseye tirnagimin bir milimini vermem.Gozden ciikarilan para borç diye verilir.Son olarak Burak'ın duygulari bu işten kâr eden kim.Paralar nerde yani bilmem ben böyle konularda kendimi feci enayi hissederim lütfen yanlış anlamayın size değil kendime böyle derim.Bu saatden sonra ben gayet sinsi gayet yüzlerine canim arkadalarindan şeytan görsün moduna geçerim Kuruş hesabı yaparım kuruş vermem.Esimde dersini yeterince aldıysa ne ala almadiysa onunda hakkından gelirim.Fikrim bu.

Abiye bak sen hele.
Borç aldığı altınlar senin ama sen konu ile alakalı yorum yapınca "herkes yerini bilsin". Bak sen ya?
Bir kere ben çok karşıyım böyle evli insanlar borç alıp borç vermesine. Herkes kendi bacağından asılsın arkadaşlar. Sonra böyle abuk subuk şeyler yaşanıyor. Yok altını, para olarak geri ödeyim de. Taksit taksit ödeyim de. Yok senin şirkette ki borçtan düşelim de. Ee? Hayrı mı kaldı verilen paranın. Eşinizi iyi sömürmeye çalışıyorlar maşallah. Sana takılan ekstra takıya hasetlenmesi falan yengenin. "Ne gerek vardı masraf oldu" falan. Senin cebinden mi çıktı cadı elti
Sanırım aynı abinin eşi bu :) Kendisine yapmadıysa eşi zoruna gitmiştir sinsirellanın. Birde kalkıp çocuk yapmanıza laf etmeler. Sizden mi izin alacaktık? Sanki sen bakacaksın çocuğa. Döverim ben bunları.
Siz bu borçları ödersiniz, halledersiniz zaten. Sadece bir daha para falan vermeyin kimseye. Birde bu saatten sonra biraz düzenli ve dikkatli yaklaşın harcamalarınıza yeter :) Eşinizde söylesin "benim borcum var, zamanında verdik borç, geri alabilmek için 40 takla attık, aldığımızın paranın hayrı mı kaldı. Benden yok daha" desin. Tabi böyle demesin ama desin işte uygun bir dil ile.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…