Lütfen bana akıl verin yardım edin lütfeen. :( şişmanım.

lutfen asil bana yardmci olun cok asiri kilo aldm isim pc basnda surekli hep oturmktan yemkten cok kilo aldm 68 den 95 e ciktim diyet yapamiyorum ac kalamiyorum elleri

yeni konu acarsanız daha iyi yorum alırsınız.
bu konu agustostan kalma, oyle olmasa dahi size degil konu sahibine yorum yapacaklardır.

oncelikle bir hekime ve/veya diyetisyene gidin. belki hormonal bir durumdur...

bu arada sizinki hareketsizligin yanısıra beslenme bozuklugu muhtemelen.
cok sıkı diyetler yapmayın ancak ev icinde yapacagınız hareketlerin faydasını gorursunuz.
işe giderken bir durak geride inin mesela. mecburen gun icinde yuruyus yapmıs olursunuz.
ayrıca yogurt yemek saglık haricinde sizi tıkayıp aclık hissinizi bastırabilir.
sekeriniz dustugu vakit (ac kalma ve ellerim cumlesi boyle dusundurdu) tatli isteginizi, kuruyemisler ile desteklerseniz diyet yapmanız kolaylasır, hem de yine daha saglıklı.

hatta forumun diyet ve saglıklı beslenme bolumune bakarsanız daha iyi olur. orada hem guzel bilgiler var, hem de beraber kilo vermeye calısan gruplar oluyor, birbirlerinin motivasyonunu da arttırıyorlar.

22 yaşındaki kuzenim 165 kiloydu. şuan 110 kiloya kadar düştü. yani demek istediğim şu sizin kilonuz abartılı değil ancak 10 kilo kadar verseniz size yetecektir. Böyle söylenmek yerine spor yapın abur cuburu kesin. Biraz azim ve hırsa ihtiyacınız var. anladığım kadarı ile sizde o azim ve hırs yok. önce kararlı olun.

Çok aşırı bir problem değil
Düzgün beslenerek aşabilirsin
Akşam 8 den sonra hiç bir şey yeme, bu sağlığın içinde önemli
Güne sağlam bir kahvaltı ile başla, erken kalk fazla uyuma
Saat 10 civarı yoğurt ye ama koca bir kase yoğurt
Öğlen yemeğinde az miktar et türü ve yanında sebze
Miden kazınacak kadar aç kalma asla
Akşam üzeri bir ara ara öğün yap, bir kaç galeta ve beyaz peynir gibi
Gün içinde meyva mutlaka tüket
Hazır içecekler, şekerli çay, kahveden uzak dur, 3 litre su iç
Hiç bir light yiyeceği kullanma, her şeyin normalini ye
Ara öğünlerine gün aşırı 10 fındık ya da 5 adet ceviz ilave et
Bol bol yürü, kondisyon bisikletini günde en az 15 dk. kullan, yoruluyorsan 5 er dakikadan 3 set olarak başla sonra arttırmaya bak
Böyle 3-4 ayda en az bir 10 kilo verirsin
Ama lüften senden utanan sevgilini bütün bunlardan önce terk et
Sonra zayıflama işlerine bak, o da kedi ciğere bakar gibi baksın sana, affetmede bir daha aşağılık herifi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…