Ailesi yüzünden ayrıldık ne yapacağımı bilmiyorum lütfen akıl verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Teşekkür ederim tavsiyen için ama şuan ben şuan bir yol arıyorum lütfen çözüm odaklı bi tavsiye
Çözüm yok gidip kapısına dayanıp annesiyle babasının elini ayağını öpmek, hastanelere düşmek kendini acindirmak vs mi istiyorsun. Erkek arkadaşın senin çabanın milyonda birini yapsa şuan aile bu kadar net olmaz. Kendi kendine gelin güvey olmussun gibi duruyor. Erkek arkadaşın konunun neresinde ? O da çok üzgün vs deme erkekler isteyince aileyi muma çeviriyor, yapmıyorsa sevmiyordur.

Çabalama bırak bitsin günlerdir aramayan bir adam var gerçekten sevse sesini duymak için bile olsa arardıçözğm
Sizinki arkadaş değil görümceymiş. Niye böyle bir şey yaptı abisiyle evlenmenizi istemiyor muydu?
Aslında ilk başta çok istiyodu ama sonra aramızda bazı tartışmalar yaşandı sonra sanırım evdekileri bana karşı doldurdu :)

Çözüm yok gidip kapısına dayanıp annesiyle babasının elini ayağını öpmek, hastanelere düşmek kendini acindirmak vs mi istiyorsun. Erkek arkadaşın senin çabanın milyonda birini yapsa şuan aile bu kadar net olmaz. Kendi kendine gelin güvey olmussun gibi duruyor. Erkek arkadaşın konunun neresinde ? O da çok üzgün vs deme erkekler isteyince aileyi muma çeviriyor, yapmıyorsa sevmiyordur.
o da çok üzgün😅

Nerden biliyosun paranın birikimin olmadığını. Yaşımız küçük değil işimiz gücümüz var maddi imkanlarımız vardı sorun bu değil

Aklı başında hiçbir anne baba daha 20lerinin başındaki evladını, 3-5 aylık ilişkisi varken evlilik yoluna sokmaz. Evlilik ciddi ilişki böyle bir şey değil. Beş ayda ne ara düzgün tanıyacaksınız birbirinizi. Daha hayatı yaşamamış evlatlarını niye evlendirsinler.

24 yaşında ne birikimi olacak. Ne kariyeri olacak.

24 yaşındayım 18 değil. Ayrıca benim sorunum bu değil size mi kaldı benim param malım mülküm. Evlenme yoluna girdiysem demek ki güveniyorum bişeylere
Neye güveniyorsunuz ? Erkek arkadaşınız kaç yaşında ? Sizin ve erkek arkadaşınızın 200'er bin TL şahsi ( toplam 400 bin TL ) birikiminiz var mı mesela ? 400 bin TL ne parası derseniz: 1 yıllık ev kirası, depozito, eşya bütçesi.

daha önce uzun bi ilişkim vardı aramızdaki sevgi çoktan bitmişti ama aynı sınıfta olduğumuz için zoraki ilişkiyi devam ettiriyoduk sonra tamamen bitti ama onunla bittikten kısa bi süre sonra bu ilişkim başladı. Aileside bu kadar kısa sürede yeni bir ilişkiye başladığım için diğer kişiden bunun için ayrıldığımı düşündüler. aslında tek sebep bu değil ama tamamen biten ilişkimde alakalıydı bana karşı güvensizlikleri. Onlar bana güvenmeye inanmaya çalışıyorlardı bende onlara güven vermeye çalıştım
Bu ne saçmalık, ondan önceki hayatınız ne sevgilinizi ne de ailesini hiç ilgilendirmez. Niye birilerine yaranmak için bu kadar ezilip büzülüyorsunuz. Beş aylık bir ilişki için hiç bu hallere düşmeye değmez, unutun gitsin. Ailesinin sözü ile hareket eden adamdan koca moca olmaz ayrıca.

Aklı başında hiçbir anne baba daha 20lerinin başındaki evladını, 3-5 aylık ilişkisi varken evlilik yoluna sokmaz. Evlilik ciddi ilişki böyle bir şey değil. Beş ayda ne ara düzgün tanıyacaksınız birbirinizi. Daha hayatı yaşamamış evlatlarını niye evlendirsinler.

24 yaşında ne birikimi olacak. Ne kariyer
Neye güveniyorsunuz ? Erkek arkadaşınız kaç yaşında ? Sizin ve erkek arkadaşınızın 200 bin TL şahsi ( toplam 400 bin TL ) birikiminiz var mı mesela ? 400 bin TL ne parası derseniz: 1 yıllık ev kirası, depozito, eşya bütçesi.
Var

Bu ne saçmalık, ondan önceki hayatınız ne sevgilinizi ne de ailesini hiç ilgilendirmez. Niye birilerine yaranmak için bu kadar ezilip büzülüyorsunuz. Beş aylık bir ilişki için hiç bu hallere düşmeye değmez, unutun gitsin. Ailesinin sözü ile hareket eden adamdan koca moca olmaz ayrıca.
Yaranmaya çalışmıyorum benim de hatalarım oldu güvenlerini kırdım tekrar kazanmaya çalışıyorum. Ailesinden sözünden çıkmamak değil bu anne baba rızası olmadan evlenirsek zaten mutlu olamayız diyor

o da çok üzgün😅
Aynen bebeğim aynen. Çok pişman olursun, olacaksın. Ama sen yine bildiğini oku madem.

Tavsiye vereyim eline güzel bir buket çiçek alıp kayınvalidenin elini öpmeye gideceksin, akıllarında ki tüm soruların cevabını dürüstçe verecek, oğullarını çok sevdiğini o sevgiyle dünyanın yorungesini degistirebilecegini gerekirse sizinle yaşamayı , işi gücü , çevreni , eşini dostunu ailenizi geride bırakacağınızı söyleyin.

Biraz da konuşurken gözyaşı aksın, onlar görmemiş de sen gizlice siliyormussun gibi ,sesin de titrek olsun.

Neye güveniyorsunuz ? Erkek arkadaşınız kaç yaşında ? Sizin ve erkek arkadaşınızın 200'er bin TL şahsi ( toplam 400 bin TL ) birikiminiz var mı mesela ? 400 bin TL ne parası derseniz: 1 yıllık ev kirası, depozito, eşya bütçesi.
400 e 1 yıllık ev kira + depozito+ ev eşyasıni halledebiliyorsa ben verecem🤣

Aynen bebeğim aynen. Çok pişman olursun, olacaksın. Ama sen yine bildiğini oku madem.

Tavsiye vereyim eline güzel bir buket çiçek alıp kayınvalidenin elini öpmeye gideceksin, akıllarında ki tüm soruların cevabını dürüstçe verecek, oğullarını çok sevdiğini o sevgiyle dünyanın yorungesini degistirebilecegini gerekirse sizinle yaşamayı , işi gücü , çevreni , eşini dostunu ailenizi geride bırakacağınızı söyleyin.

Biraz da konuşurken gözyaşı aksın, onlar görmemiş de sen gizlice siliyormussun gibi ,sesin de titrek olsun.
Keşke bu kadar kolay olsa ama sanmıyorum bu şekilde düzeleceğini

Kızlar biraz uzun ama kaç gündür kendi kendime düşünmekten kafayı yedim nolur beni yargılamadan sadece yardım edin. Erkek arkadaşımla 5 aydır birlikteyiz ve kendisi benim yakın bi arkadaşımın abisiydi. Birbirimizi çok seviyoduk ama bazı sebeplerden dolayı ailesinin bana güvenmiyodu ve ailesine de çok düşkün olduğunu bildiğim için onların güvenini kazanmaya çalıştım. Ve zamanlada bunu başardım gerçekten bana güvenmeye başlamışlardı ilişkimize tam olarak onay vermişlerdi. Herşey mükemmel gidiyodu biz evlilik hazırlıkları yapıyoduk kısa bi süre sonra nişanımız olacaktı. Ama ailesi benim her hareketimin altında bir şey aradı, onları aramıyorum diye laf ettiler her şey elde edene kadarmış bize karşı sen oynuyosun dediler. Benim onların güvenini kazanmak için attığım her adımı onlara yaranmaya çalışıyomuşum gibi düşündüler ve bu ilişkiyi onaylmadıklarını söylediler. Erkek arkadaşımda ana baba hakkı onların rızası olmadan evlenemeyiz diyor günlerdir konuşmuyoruz ne yapacağımı bilmiyorum ama yardımcı olurken lütfen bana sadece onunla tekrar nası aynı yola girebileceğime dair akıl verin bişeyler yapmak istiyorum ama aklıma bişey gelmiyor bana yol gösterin.
O insanlarla hiç olmuyor anasının ağzına bakan insandan kaç ben bu yüzden boşandım annesi yok beni aramiyorsn sık sık haftada aramam yetmiyordu yok gelince az oturuyorsun demeler daha neler neler öyle insanlar sizi hiç rahat bırakmaz ki adam da arkanda olmayinca çok zor boşanmaktan iyidir bırak ayrıl kurtulmuşsun hiç ses etme karsı tarafa da suçlu sen değilsin.

Eczacılık fakültesini bitirmiş olsan bile, kariyer vs sahip olamazsın. Hani 4 yıllık lisans bitirip araştırma görevlisisin diyelim yine eline geçen para evlenmeye yetmiyor ablacım. Üç kuruşla evlenileceğini sanıyorsunuz.
En az bir milyon şu anda evlilik maliyeti, delikanlı bu düğünü yapamayacağına göre mecburen ailesini dinlemek zorunda.

En az bir milyon şu anda evlilik maliyeti, delikanlı bu düğünü yapamayacağına göre mecburen ailesini dinlemek zorunda.

Daha gençler üstelik, beş aylık birlikteliği hangi anne baba evlenin diyerek kabul eder. İnsanlar evlenmek için evlencem diye tutturuyor. Sonra tüm maddi yük ailelere kalıyor.

Öyle zengin ailelerin çocukları olsalar aileler karışmaz, paraları var, geçim sıkıntıları yok, bize yük olmaz derler. Ama hayatın gerçekleri ortada.

Daha gençler üstelik, beş aylık birlikteliği hangi anne baba evlenin diyerek kabul eder. İnsanlar evlenmek için evlencem diye tutturuyor. Sonra tüm maddi yük ailelere kalıyor.

Öyle zengin ailelerin çocukları olsalar aileler karışmaz, paraları var, geçim sıkıntıları yok, bize yük olmaz derler. Ama hayatın gerçekleri ortada.
Beş ayda kimse aşktan deli divane olmaz, dediğin gibi yaşlar da ufakmış zaten yaş iş bence.

Arkadaşlar lütfen bana olmadığı daha iyi seni hak etmiyolar, ilerde daha çok üzülürsün, neden çabalıyosusun tarzı şeyler yazmayın bende bazı şeylerin farkındayım istedğim şey bu değil. Çok güzel giden bi ilişkim vardı onu tekrar kazanmak istiyorum yargılamak için yazmayın.
Tam olarak ne yazılsın istiyorsanız cümle cümle yazın. Buradakiler de onları Sizi tavsiye olarak Yazsınlar.
Yarım yamalak bir konu yazmışsınız, soru soranlara çıkışıyorsunuz. Yorum yapanlara laf ediyorsunuz!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X