Lütfen yardım edin fikirlerinize ihtiyacım var çok tembelim :(

Belki de hayattaki amacınızı biraz daha net belirleyip sık sık hatırlamalısınız.. insanın sabah yataktan çıkmak için bir sebebi yoksa bulamıyorsa o zaman tabi ki türlü türlü bahaneler bulabilir.. amacınızı ve niyetinizi net belirlerseniz yaptıklarınız da angarya olmaktan çıkıp sizi tatmin etmeye başlar diye düşünüyorum.. bunu size yazıyorum kendime de hatırlatıyorum :)
Bir de kendiniz için hedeflerinizi başka insanlara bakarak belirlemeyin, sizinle benzer dönemde butik açanlar daha ileride olabilir bu bir yarış değil, Allah bereket versin biraz çabayla siz de işinizi büyütebilir başarılı olabilirsiniz.. önünüze tüm hedefleri dağ gibi yığarsanız sonuç muhtemelen yine atalet olur, belki önce sabah erken kalkmaya niyet edebilirsiniz. Sabah erken kalkıp işe gidecek gücü bulamasanız da boş boş oturun, duşa girin bakım yapın vs ilk adım erken kalkmak olsun mesela.. erken kalktıkça metabolizma da silkinip kendine gelmeye başlar, uykunun düzene girmesi sağlıklı beslenmeye çalışmayı ve kilo kontrolünü kolaylaştırabilir.. bazen insan yemek yapmak istemiyor ne yapacağını bilemediğinden, googleda bir sürü haftalık aylık yemek listeleri var ben bazen kopya çekiyorum:))

Teşekkür ederim yorumunuz için 25 kg fazlam benim de ne yazık ki başlıyorum 3 gün sonra bırakıyorum ya da yeme atakları geçiriyorum nasıl istikrar sağlayacağız böyle ?
Yeme atakları için psikolojik destek alabilirsiniz. Dvit+iyot kullanmaya başlayın, ingiliz tuzunu (1çay kaşığı) bir leğen suyla karıştırın (pedikür yapacak gibi su oranı) içinde bekletin, vucudunuzdan ağır metaller gitsin. Depresif haliniz geçtiğinde istikrarlı olacaksınız. Size tavsiyem önce diyet yapmayın yemekten kısmadan sadece günde 3-3,5 litre su içerek başlayın, direk ödem atarsanız motive olursunuz.

Teşekkür ederim yorumunuz için
Evet en büyük etki kilo bencede 25 kilo herşeyimi değiştirdi giydiğim hiçbir şey yakışmıyor aynaya bakmak istemiyorum
Ne yani sırf kilo aldın diye, hiçbir şeyin yakışmadığını ve çirkin olduğunu mu düşünüyorsun?🙄 Hayır canım yanılıyorsun. 😊Her insan fit olacak diye bir kaide yok. Kendini bu düşüncelerden arındır. Elbette zayıflamak isteyebilirsin. Ama bunu şartlama. Şuan ki halini kabul et sana yakışanı giy biraz da bakımlı olmaya özen göster.
Yine zayıflamak için uğraşabilirsin ama mutlu olmak için zayıflamayı bekleme. Kendini bundan mahrum etme yani 😊
İşe gelince.. Daha sıkı sarıl işine. Sosyal medyalarını kapat erken uyu erken uyan. Bir kaç hafta sonra alışıcaksın ama alışana kadar disiplinli olmaktan asla taviz verme.

Herkese merhaba üye olmadan önce konuları takip ediyordum fikirlerinize önerilerinize yardımlarınıza eleştirilerinize çok ihtiyacım var.Burada çok aklı başında,kariyerli ve fikirlerine önem verdiğim ablalarım kardeşlerim var banada yardımcı olun toplayalım beni :KK43:
Benim sorunum tembellik sorumsuzluk ve hayatımı düzene sokamamak :KK43:
32 yaşımdayım evliyim bayan giyim dükkanım var (butik) 4 yıldır hiç bir yere gelemedim kendimi geliştirmedim bir de üstüne 25 kilo aldım kendimi beğenmiyorum kilo aldığım için çekim yapamıyorum internet satışım durdu bu yüzden :KK43: dükkanı yaklaşık 2 yıldır falan 11:30-12:00 bazen 12:30-13:00 gibi açıyorum uyuduğum için sabahları uyanamıyorum (çok utanıyorum :KK43: ) .Bu yaşıma geldim hala sorumluluklarımın farkında değilim farkındayım aslında ama çok tembelim yapmıyorum diyelim.Evimide çekip çeviremiyorum evim pis dükkanım pis
Benimle hemen hemen aynı zamanda butik açanlar tanıdıklarım veya takip ettiğim kişiler çok yükseldiler durumları çok iyi ben hala yerimde sayıyorum :KK43: bazen dükkan açmıyorum öğlen 3-4 lere kadar yatıyorum sonra kendime kızıyorum günlerim bomboş geçiyor işten eve gelince boş boş tv izliyorum oyun oynuyorum veya geziyorum hiç bir düzenim yok günlerce temizlik yapmadığım bir hafta boyunca yemek yapmadığım oluyor dışardan yiyoruz hazır şeyler yiyoruz gitgide kilo alıyorum iyice boşluyorum her şeyi sabahları 10:30 gibi sürünerek kalkıp duş alıp işe gidiyorum.Kilo vermek için sayısız diyetisyene ve reformere gittim 3 gün dayanıp bozuyorum kilo aldığım içinde bu durumdayım bence istediğim hiç bir şeyi giyemiyorum özgüvenim gitti

Ben artık hayatımı düzene sokmak istiyorum kilo vermek işime dört elle sarılmak yükselmek istiyorum evimi düzenli tutmak başarılı bir insan olmak istiyorum çok özeniyorum hergün aynı saatte erken kalkıp rutinleri olan şartları olan insanlara ( Bu arada evimizi evlendiğimiz zaman bir kısmını kredi kullanarak aldık ama o zaman gücümüz yettiği kadarını alabildik sonra üstüne koyar başka bir ev alırız diye şuan evim 1+1 ve alt kat rutubet ve bazen böcek sorunu var o yüzden evimdede mutlu değilim )

Çok uzun oldu özür dilerim birazda karışık yazmış olabilirim başka sorularınız varsa cevaplarım lütfen bana yardım edin tüm eleştirilere açığım her fikre saygım var lütfen yorum yapın beni sarsın kendime getirin
Anlattıklarınız bana depresyon da olduğunuzu düşündürdü. Öncelikle kan değerlerinize baktırın mutlaka destek alin

Evet dediğiniz gibi diyetisyenim istedi kan tahlilleri mi yaptırdım herşey çok normal tüm değerlerim güzel hiç bir sorunum yok o konuda
Öncelikle değerleriniz normalse sorun tamamen psikolojik. Bunun da tek sebebi aldığını kilolar. Nereden biliyorum kendimden. Konu sahibi arkadaşım yaoma bunu kendine.ben ki 64 le evlendim doğumdan sonra yıllarca 90 da kaldım. Yıllar sonra diyetisyene gittim. Aç kalmadan 75 e düştüm. Sonra tekrar hamilelik tekrar 90. Tekrar diyetisyen şu an 76 yim. Ki ben yemeyi , tatlıyı aşırı seven bir insanım. Muhtemelen siz de oylesiniz. Ama ben verdiysem herkes verir. Öncelikle iyi bir diyetisyen şart. Herşeyi aşırı koşan çok katı diyetisyenlerden uzak dur. Ben değiştirdim mesela. Evet hızlı verdiriyooar ama benim derdim hızlı değil mutlu kilo vermek. Misal şimdi aralıklı oruç yapıyorum ama bence sana o uygun değil. İlk gittiğim diyetisyen üç ana öğün üç ara ogunle zayiflatmisti beni..kaç tane de kacamagim olmuştu .sana böyle bir diyetisyen lazım önce ..onu bı hallet lütfen kendin için..ben yaptıysam herkes yapar
AdChoices
ADVERTISING​
İkincisi erken kalkmak. 9 da bile kalksan şu an için kar...yemek saatlerin hep düzenli olsun. İnan bana yeme işini halledince kendine geleceksin. Yavaş yavaş kilolar gidince daha mutlu olacaksın. O dükkan erken de açılacak , senin onun de acilacak. Hemen yarın başla hayatı erteleme

çok haklısınız :KK43: aslında her sabah 7 gibi uyanıyorum elime telefonu alıyorum telefona bakarken tekrar uyuya kalıyorum tekrar uyanıyorum öyle öyle devam ederken yataktan kalkmam 11 i buluyor bazen

Destek almayı düşündüğünüz mü? Bu hiç sağlıklı bir manzara değil. Eşiniz aynı davranıp işe gitmese tepkiniz ne olurdu? Sizde rahatsız oluyorsunuz terapi deneyebilirsiniz. Yada basit hedefler koyarak ilerleyebilirisiniz. Mesela dükkana gidene kadar telefon yok gibi.

Şu an konuya baktığınıza göre uyanmışsınız. Hemen kalkıp kahvaltı yapın. Sonrasında işe gitmeyecekseniz eğer evi temizleyip düzenleyin bugün.
Kilo vermek istiyorsanız Leslieyi önerebilirim. Sabahları yapmaya başladım, bayağı ter attırıyor. Abur cubur canım çekince diyorum ulan o kadar kalori yaktık, şimdi bunu yersem boşa kendimi yormuş olucam. Böyle olunca onu yemekten vazgeçiyorum. Bir de akşamları geç vakitlerde yemeyi kestim. İşe yarıyor, bilginize.
Ayrıca ben de bu sitede çok takılarak işlerimi aksatıyorum. Biri beni banlasın 😄

Son düzenleme:
Herkese merhaba üye olmadan önce konuları takip ediyordum fikirlerinize önerilerinize yardımlarınıza eleştirilerinize çok ihtiyacım var.Burada çok aklı başında,kariyerli ve fikirlerine önem verdiğim ablalarım kardeşlerim var banada yardımcı olun toplayalım beni :KK43:
32 yaşımdayım evliyim bayan giyim dükkanım var (butik) 4 yıldır hiç bir yere gelemedim kendimi geliştirmedim bir de üstüne 25 kilo aldım kendimi beğenmiyorum kilo aldığım için çekim yapamıyorum internet satışım durdu bu yüzden :KK43: dükkanı yaklaşık 2 yıldır falan 11:30-12:00 bazen 12:30-13:00 gibi açıyorum uyuduğum için sabahları uyanamıyorum (çok utanıyorum :KK43: ) .Bu yaşıma geldim hala sorumluluklarımın farkında değilim farkındayım aslında ama çok tembelim yapmıyorum diyelim.Evimide çekip çeviremiyorum evim pis dükkanım pis
Benimle hemen hemen aynı zamanda butik açanlar tanıdıklarım veya takip ettiğim kişiler çok yükseldiler durumları çok iyi ben hala yerimde sayıyorum :KK43: bazen dükkan açmıyorum öğlen 3-4 lere kadar yatıyorum sonra kendime kızıyorum günlerim bomboş geçiyor işten eve gelince boş boş tv izliyorum oyun oynuyorum veya geziyorum hiç bir düzenim yok günlerce temizlik yapmadığım bir hafta boyunca yemek yapmadığım oluyor dışardan yiyoruz hazır şeyler yiyoruz gitgide kilo alıyorum iyice boşluyorum her şeyi sabahları 10:30 gibi sürünerek kalkıp duş alıp işe gidiyorum.Kilo vermek için sayısız diyetisyene ve reformere gittim 3 gün dayanıp bozuyorum kilo aldığım içinde bu durumdayım bence istediğim hiç bir şeyi giyemiyorum özgüvenim gitti

Ben artık hayatımı düzene sokmak istiyorum kilo vermek işime dört elle sarılmak yükselmek istiyorum evimi düzenli tutmak başarılı bir insan olmak istiyorum çok özeniyorum hergün aynı saatte erken kalkıp rutinleri olan şartları olan insanlara ( Bu arada evimizi evlendiğimiz zaman bir kısmını kredi kullanarak aldık ama o zaman gücümüz yettiği kadarını alabildik sonra üstüne koyar başka bir ev alırız diye şuan evim 1+1 ve alt kat rutubet ve bazen böcek sorunu var o yüzden evimdede mutlu değilim )

Çok uzun oldu özür dilerim birazda karışık yazmış olabilirim başka sorularınız varsa cevaplarım lütfen bana yardım edin tüm eleştirilere açığım her fikre saygım var lütfen yorum yapın beni sarsın kendime getirin
Bir kan testi yaptırın. Muhtemelen değerlerinin düşmüş. D vitamini ve magnezyum eksikliği tüm bu belirtileri gösteriyor kişide, önce bedene bakın sonra ruhsal sebepler

Şu an konuya baktığınıza göre uyanmışsınız. Hemen kalkıp kahvaltı yapın. Sonrasında işe gitmeyecekseniz eğer evi temizleyip düzenleyin bugün.
Kilo vermek istiyorsanız Leslieyi önerebilirim. Sabahları yapmaya başladım, bayağı ter attırıyor. Abur cubur canım çekince diyorum ulan o kadar kalori yaktık, şimdi bunu yersem boşa kendimi yormuş olucam. Böyle olunca onu yemekten vazgeçiyorum. Bir de akşamları geç vakitlerde yemeyi kestim. İşe yarıyor, bilginize.
Ayrıca ben de bu sitede çok takılarak işlerimi aksatıyorum. Biri beni banlasın 😄
Teşekkür ederim yorumunuz için bugün işe gitmedim büyük bir temizlik yapacağım gereksiz kullanmadıklarımı ihtiyaç sahiplerine dağıtacağım
Leslie yapmıştım bir ara evet güzel ter atıyor :)

Destek almayı düşündüğünüz mü? Bu hiç sağlıklı bir manzara değil. Eşiniz aynı davranıp işe gitmese tepkiniz ne olurdu? Sizde rahatsız oluyorsunuz terapi deneyebilirsiniz. Yada basit hedefler koyarak ilerleyebilirisiniz. Mesela dükkana gidene kadar telefon yok gibi.
Destek almayı yorumlardan sonra düşünmeye başladım daha önce düşünmüyordum.
Eşim yapsa olay çıkar 😂 erkek adam tembel mi olur diye söylenirim sağolsun çok idare ediyor beni şımardım galiba 😕 o yüzden konu açtım birileri beni eleştirsin kötülesin hırslanıp kendimi toparlayayım diye ama çok iyi niyetli insanlar yazdı 🙏 linçlenmeyi beklerken şevkatle sardılar beni ♥️

Öncelikle değerleriniz normalse sorun tamamen psikolojik. Bunun da tek sebebi aldığını kilolar. Nereden biliyorum kendimden. Konu sahibi arkadaşım yaoma bunu kendine.ben ki 64 le evlendim doğumdan sonra yıllarca 90 da kaldım. Yıllar sonra diyetisyene gittim. Aç kalmadan 75 e düştüm. Sonra tekrar hamilelik tekrar 90. Tekrar diyetisyen şu an 76 yim. Ki ben yemeyi , tatlıyı aşırı seven bir insanım. Muhtemelen siz de oylesiniz. Ama ben verdiysem herkes verir. Öncelikle iyi bir diyetisyen şart. Herşeyi aşırı koşan çok katı diyetisyenlerden uzak dur. Ben değiştirdim mesela. Evet hızlı verdiriyooar ama benim derdim hızlı değil mutlu kilo vermek. Misal şimdi aralıklı oruç yapıyorum ama bence sana o uygun değil. İlk gittiğim diyetisyen üç ana öğün üç ara ogunle zayiflatmisti beni..kaç tane de kacamagim olmuştu .sana böyle bir diyetisyen lazım önce ..onu bı hallet lütfen kendin için..ben yaptıysam herkes yapar
AdChoices
ADVERTISING​
İkincisi erken kalkmak. 9 da bile kalksan şu an için kar...yemek saatlerin hep düzenli olsun. İnan bana yeme işini halledince kendine geleceksin. Yavaş yavaş kilolar gidince daha mutlu olacaksın. O dükkan erken de açılacak , senin onun de acilacak. Hemen yarın başla hayatı erteleme
Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim ☺️
Ben de 60 kilo ile evlendim 85 kiloya çıktım 😕
Siz yine 2 çocuk dünyaya getirmişsiniz ben doğumda yapmadım çok yiyorum her yemekten sonra mutlaka tatlı yemem lazım mesela alışmışım evlendikten sonra beni alan aldı diyerekten saldım galiba 🫣

Rızkınızin bereketli olmasini istiyorsanız sabah kerahat vaktinde uyumayin gibi bir hadisi şerif var güne erken başlayarak günü bereketlendirebilirsinuz 12 13 cok gec bir is yerini açmak için
Evet çok geç çok utanıyorum bu durumdan ve rahatsızım kerehat vakti ne zaman oluyor acaba saat kaç civarı

Bu tembellik durumu ne zaman ortaya çıktı? Bir zamanlar çok çalışkan ve hevesliydin de yaşadıkların senin tüm enerjini alıp tembel insana mı dönüştün?

Evet en büyük etki kilo bencede 25 kilo herşeyimi değiştirdi giydiğim hiçbir şey yakışmıyor aynaya bakmak istemiyorum
Sağlığınız için kilo vermeniz iyi olur. Ama yakışmıyor diye de çok şartlandırmışsınız kendinizi. Kilolu olup da harika giyinen kadınlar var. Üstelik butiğiniz var, yani istediğinizi alabilirsiniz.

X