lütfen akıl verin tecrübeliler. 5 aylık evliliğim biticek ! :(

Nefret ediyorum böyle annelerden.Insan kendi evladına bu kötülüğü yapar mı? Koskoca kadın akıl edemiyor mu gelin evde bekler diye.Sabirli olun erkekler çocuk gibidir...

Asil evliligin ilk yillari zordur adaptasyon sorunu yasanir ah bizi asil hircinlastiran zaten herkes cicim ayi yasarken ben ne yasiyorum degil midir zaten. Oysa bosanmalarin cogu ilk 5 yil da gerceklesiyormus.Sorun edecegin hic bir sey yok.Annesin de yeyip gelme olayini hic sorun etme zamanla kendi kabugunuza cekileceksiniz zaten.Ah keske hergun yemek derdi olmasa esim de boyle arada bi kv de yeyip gelse Evliiligimin ilk yillari o kadar calkantiliydi ki senin yazini okuyunca gulmek geldi icimden cunku ben de senin suan ki dusuncelerine sahiptim hatta cok daha abartiydim.Bosuna esini ve kendini uzme desem de fayda etmeyecek cunku her insan illa ki yasayarak ogreniyor cogu seyi..

11yıllık evliyim evliliğin tadını yenı yenı çıkarıyorum erkekler evlendiklerini biraz geç anlıyor aşılamıycak şeyler değil kendıneve eşine zaman ver zamanla herşey oturacak yenı bı düzen aksaklıklar olabılır ama bu düzeni kurmak senın elinde ne yazıkkı kadınlar daha sabırlı daha anlayışlı daha yapıcı olmak zorunda erkekler bıraz geç algılıyorda bu yuzden yoksa erkelerin kölesı olalım her dedini onaylayalım demıyorum ama kavgayla hiç bişi çözülmüyor tatlı dil en ıyısı hem yorulmuyorsun hem üzülmüyorsun vee senın dediğin oluyor

Bence sen kaynanani çağır akşam yemeğinde o sizde olsun onunla arayı iyi tut hizmet et bence esin evine alicrisir

Hepinize ayri ayri tesekkur ediyorum . birsuru kisiyi yanimda hissettim sizle dertlesmek guzelmis . . ben calisiyorum borclarimiz var diye aslinda isten ciksam cikarim ama onun ustune yikmak istemiyorum borclari . . ben yokum diye orda yedigini soyluyor. Bilmiyorum ama evliligin ilk yillari cidden cok zormus . atlatabiliriz insallah . suan karsimda ve icim gidiyor ona dokunmamak icin . . esim balik burcu ama hic alakasi yok . okuz burcu sanirim .

hic uzulme yerine oturacak hersey.. tatlı tatlı hep sevkatli konus, emin ol kayınvalıden nekadar ıyı olursa olsun, bunu yapıo kocana, duygu somuruyor.. evde hep huzur yarat yemek mı yemek ıstıo yesın orda hatta sende al hepsını yemege, kayınvalıden bıraz ıyı nıyetlı olsaydı tamam ogludur ama kocan evde yemek yok dedıgınde bır kab yemek koyardı hadı bakalım dogru evıne pitpiti yıyın bunları derdı..

bırde balık burcları sanıldıkları gıbı degıller emın ol bızım mılletımız duygusal deyınce hep aglayan pasıf yada asırı romantık bısıler beklıyor adı ustunde duygularını yogun yasayan ama hangı duyguyu :)) sen hangı burcsun :) hic uzulme dokunmamak ıcın zor tutuyorum demıssın gıt sarıl esıne op ıcımden geldı de

Şu gecelik, güzel sofra hazırlama önerilerinden zerre hoşlanmadığım için, bir süre de laf edilemeyecek bahanelerle sinir bozma yoluna giderdim herhalde ben olsam. Tek kişilik yemek hazırlardım, yerdim sofrada bırakırdım fazladan olan tabak çanağı mesela Eve geldiğinde yedim ben, sen zaten yemişsindir derdim. Kendime acındırmış gibi değil kesinlikle, boş tabağı bir gün sorar illa ki o zaman yine makul biçimde hayatımızı birleştirmek için evlendik, senin için tabak koymayı neden unutayım? derdim. Akşam için sevdiği bir yemeği yapacağımı söyleyip gün içinde, neyse annene gidersin zaten diye yapacakmış da vazgeçmiş gibi yapardım.

annesine çağırırsa neden gelmeyeceğimi ikisinin de laf edemeyeceği şekilde reddederdim, çalışıyorum sabahtan akşama kadar, temizliği halletmem lazım, şurayı düzeltmem lazım vs. diye ama bahanelerin arasına kesinlikle laf sokma koymazdım, yemek yapıcam ama oğlunu göndersen de beraber yesek gibi bir şey bu taktik döneminde hiç işe yaramaz gibi geldi.

eş için de bir şey diyecek laf bulamıyorum aslında neyse, evleneceğine anasının dizinin dibinde otursaymış demek kolay da, yüksek perdeden bunu söyleyince hiç bir kocanın tamam canım haklısın yarın adliye işlerini halledelim, zaten o da öyle diyordu diyeceğini sanmıyorum, hadi evine gönderilen kadın kalbimizde her zaman yara ama oğlunun da geri dönmesini öyle çok kadın istemez, sabahtan akşama kadar yemek yapmakla uğraşmayacak bu kadın ömür boyu, arkadaşlarına, çevresine bu durumu gelinin kötülüğü diye anlatmak da nereye kadar? herkesin oğlu evlilik yürütüyor da onunki neden yürütemiyor diye düşünmeye başlayacak istese de istemese de.

O yüzden boşanmak olmaz vs. laflarından sonra gelen cicimlere aldanmayın bir daha, baktınız olmuyor bu evde birlikte yaşayamıyorsak, evli kalmanın da manası yok deyin gerisini o düşünsün, yemeğini yerken annesine de söyler belki.

Acaba yemeklerinize alisamamis olabilirmi malum daha genç ve tecrubesizsiniz annesini birakamiyordur Hélède midesine duskunse

Arkadaşım çok dert etme öncelikle sana tavsiyem zıtlaşma bırak kendi haline hatta her akşam birlikte gidin kayınvalidene onları yalnız bırakma. Ama en başta cinsel anlamda kendine bağla eşini...birlikteliğiniz iyi oldumu gerisi zamanla olur yeterki İnatlaşma anladığım o ki eşin seni seviyor... Sorun benimseme bazı erkeklerde kabullenme hemen olmuyor bunda kayınvalide görümce etkisi çok tabi işte bu durumda relaks ol... Kesinlikle bu bir boşanma sebebi değil aklından bile geçirme inad et kocanı eve bağla ama onunla inatlaşmadan

Bu arada hakkaten erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer... Bide acitasyon yap sensz yemek yiyemiyorum felan de ama bunu direk söyleme kur yap :) mesela haftada bir hün belirleyin o gün mutlaka evde yiyin oma sen o gün hem midesine hem gönlüne hitab et...

merhaba sorunu esinde ve annesinde görüyorum annesinşn yemeklerine alıstıgı ıcın seninkileri begenmıyor mu nesir anlamadım ama yaptıgı cok buyuk ayıp senı de evlılıkten sogutmus oyle sacmalık mı olur canım bu kaynanalara da delı oluyorum aklı basında bır kadın olsa der git esınle ye evlendın sen der sen al karsına bunu guzel bir dille konus he konustum diyosan ınternetten bak boyle cok değisik farklı yemekler ögren guzel kucuk surprızllı masalar hazırla guzelce gıyın hıc bıkmadan usanmadan yap bunu ama her aksam ıstıkrarlı bır sekılde annesıne gtmeyı bırak eve gelıp senınle yemek yemeye can atsın :)) bır sure boyle devam et alıstır sonra yıne kucuk aralıklarla yaparsın ucunu sogutmak ıstemem ama ben evlensem esım bana bunu yapsa kaldıramam sevgısınden bıle suphe ederım gercekten asven adam herseyı esıyle yapmak ıster ondan keyıf alır bence :/

Her akşam yemek yapmamanın tadını çıkarın. anınız ne istiyorsa onu pişirin. İstemiyorsa pişirmeyin. Ay çok lüks. Şaka bir yana daha yeni .Acele etmeyin.Durumun iyi taraflarından zevk alın. İllaki birgün eve gelecek. Anası yazın gezmelere gidecek. Yemek yapamayacak durumları olacak. Daha çoooook muhtaç olacak. Kedi gibi eve gelecek. O zaman hergün yemek yapmak zor gelmesin. şimdi bol bol dinlenin. Eve bisküvi alın arada bir aç gelirse onu yesin. Sen olmuyorsun diye tek kişilik pişirdim deyip sonrada çok üzülmüş numarası çekersin.

aslında kaynanan söylemesi lazım..oğlum sen evlisin..artık yavaş yavaş evine alışman için evinde ye..hanımınla geçir akşam zamanını..
Aaaaaa olur mu hiç.
Oğlanları eşleriyle güzel vakit geçirsin diye yollarlarsa,
Ezik egolarını nasıl tatmin edecekler.
Hep gelin, hep gelin.
BİRAZ DA KAYNANALARI DÜŞÜNÜN,
Lütfen....

Benim erkek kardeşim de 7 aylık evli.
Ama bizimkiler bir çeşit...
Bir gün annem de Bir gün annesin de diğer 2 gün de gelinin 2 kız kardeşinde...
Ben de onlara kızıyorum evleri yok mu bunların? diye
Kimsenin davet etmesine gerek yok,
Çoğu kez kardeşim gitmese de gelin hanım teşrif ederler
Allah tan ben uzaktayım yoksa haftanın bir günü de bana dahil olacaktı

Ama bizim gelin hazırcı, yemek yapmayı bilmiyor olabilir ama öğrenmesi gerek.
Ama bu gidişle kabilecek yaşayacaklar gibi

Sıkma canını olan sana olur..
Zamanla düzelir inşallah

Canım hepsı aynı dıyecegım bi care bulursan banada yaz biz altlı üstlü oturuyoruz 1.5yıl oldu ama daha beraber yemek yiyoruz kocam annesıne aşık basta bende senin gibi delırıyordum ayrılık esıgıne geldım ama sonra bıraktım ne hallerı varsa dedm yemek saati bende gıdıyorm yemek yapmıs oluyo k.v bende yiyorum . Tamam cok haklısın ama coktan umursama bunun ıcın evlılıkmı biter erkekler evlılıge hemen alısamıyor benım kocam hala alısamadı sabah bana gunaydın demeden asagı ıner annesıgı gorur oyle gelır yukarı kahvaltı hazırlarım gıder annesını cagırır ıkı kısılık deıl aılemız anlayacagın. Bende cok takıyordum ama artk cıdden bosverdım konus esınle ama duZelmez cokta umutlanöa aslında annelerı sımartıyor bunları dese karınla ye evıne gıt dıye ama demezler hala ogulları bebek onlar ıcın

aslında kaynanan söylemesi lazım..oğlum sen evlisin..artık yavaş yavaş evine alışman için evinde ye..hanımınla geçir akşam zamanını..

Demezler canım kendını bılen kadının bunu demesı lazım ama benım kv gece arar sabah sıkma yapacam gelın gece oglu acıkır canı ne ısterse buna kellede dahıl yapar şimartmıs yıllarca halada devam edıyor adamda evlılıge alısamıyor ıste

ben olsam dert etmezdim...
zaten çalışıyorsun birde yemekle mi uğraşcan...kendine ayır zamanı...
moral bozmaya değmez

ay cok sınır bozucu bı durum buya.....hergun hergun bıde.....hadı oğlenı gectımde akşam nasıl orda yerya nıye evlendı o zaman.....annesıde az degıl ama...mahsus bende yıyor dıyodur aklınca
bence esının derse ıhtıyavı var.ayrıca her kavgada boşanalım dermı bı ınsan.hıç alttan alma erekırse boşanalım de.....ne biçim evlılık bu...esınız evlılıkle evcılığı karıştırıp evlenmış galıba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…