lütfen akıl verin tecrübeliler. 5 aylık evliliğim biticek ! :(

Bu adamlar neden boyle davraniyor anlamak mumkun degil sen evde yalnizken yemeklerini orda yemesi olacak is degil boyle aile mi olur. Uzulme canim yeni evliyken biseyler oluyo bu adamlara pek bi kiymete biniyo analari benimkide biz farkli sehirlerde oturuyorduk hetgun arar birde eviyle ilgili fdegilde isiyle ilgili filan herseyi anlatirdi. Bilmiyorum brlkide bizim problemlerimizide anlatiyodu. 2,5 yil oldu simdi isi dusunce ancak ariyor. Sizinde zamanla duzelir surekli guzel bir dille anlatmaya calis erkekler biseyi bir seferde anlamiyorlar 50 kere tekrar etmen gerekiyor :KK48:

nerden başlıyım bilemiyorum . 5 aylık evlilik. 5 aydır hır gür kavga. artık ölmek üzereyim üzüntüden. herkes aa daha cicim ayı derken neler yaşadığımızı bilmiyorlar. biz 3 gün güler 5 gün ağlarız böyle böyle 5 aya akdar getirdik ama yok yürümüyor daha.
kayınvalıdem kayınpederim görümcelerim hepsi iyi aslında. zamanında görümcemle kavgam olsada herşeyi geride bıraktık sık ık kayınvlideme giderim eşimin küçük kardeşleri beni çok sever. aramız iyi. ama ben çalışıyorum . eşimin iş yeride annesine çok yakın . hergün yemeğe çağrıyor eşimi. kahvaltıya akşam yemeğine. eşim gider 2 saatkahvaltıda 2 saat akşam yemeğinde vakit geçirir orda. artık gıcığıma gitmeye başladı . yemek yapıyorum iten eve gidip heycanlı heyccanlı eşim geliyor , annemde geç yedik tokum !! . yada sinirleniyorum yemiştir kesin orda diyorum geliyor açım evde de bişey yok ! ay bunlar artık sürekli sorun olmaya başladı aramızda . bende kayınvalideme dedim anne çağırma en azından akşam yemeğine alışsın evli olduğuna bi karısı olduğuna . bende biliyimki kocam her gece aç gelicek. dedim. tamam dedi bana ve ogün yine çağırdı eşimi . en son dün eşimle aramız çok iyiydi bende kayınvalideme gidicektim çocuklar çağırmıştı. eşimi aradım annemde yemekteyim dedi yine bozuldum ben ! . tamam dedim benmde evde işlerim var gelemiycem . buda bana kzıdı . ben burdayım diye böyle yapıyosun dimi dedi . hayır dedim işlerim vardı yarın giderim. derken akşam geldi evi birbirine kattı . tüm komşular duymuştur rezillik üstüne rezillik.. ben artık boğuluyorum.... idare edemiyorum bu olanları . beceremiyorum sanırım . 23 yaşındayım . şuan ki aklım olsa aslaaaaaaaa aslaaa evlenmezdim :KK43:(( . babamın evi cennet gibiymiş . bişeyler diyin nlur ben napıyım . ben hatamı yapıyorum bırakıyım gitsin mi . ozamanda anneci oluyor iyice . zaten erkekler geç alışıyor evliliğe. bilmiyorum .. sinirlenince boşan diyip duruyor sonra sarılıyor sinirle ddedim diyo . kafayı yiycem
Kayinvalidenle konus gerekirse duygu somurusu yap biz bu gidisle bosanicaz evlimiyiz neyiz belli degil evimde yemek yapiyorum oturup yalniz yiyorum. Esimde ne desem terse cekiyo diye acik acik konus.ben olsam boyle ypardim ama kv anlayissizsa buda esinle krize sebep olabilir.daha cok yenisiniz bosan demem asla. Bence duzelebilir emek vermeden bosanirsan pisman olursun.ama bence kv ile durumu ciddi ciddi konus.babam aynisini yapsa sen de benim gbi hissetmezmisin benim sizinle kisisel sorunum yok ama yoruldum artik de.

nerden başlıyım bilemiyorum . 5 aylık evlilik. 5 aydır hır gür kavga. artık ölmek üzereyim üzüntüden. herkes aa daha cicim ayı derken neler yaşadığımızı bilmiyorlar. biz 3 gün güler 5 gün ağlarız böyle böyle 5 aya akdar getirdik ama yok yürümüyor daha.
kayınvalıdem kayınpederim görümcelerim hepsi iyi aslında. zamanında görümcemle kavgam olsada herşeyi geride bıraktık sık ık kayınvlideme giderim eşimin küçük kardeşleri beni çok sever. aramız iyi. ama ben çalışıyorum . eşimin iş yeride annesine çok yakın . hergün yemeğe çağrıyor eşimi. kahvaltıya akşam yemeğine. eşim gider 2 saatkahvaltıda 2 saat akşam yemeğinde vakit geçirir orda. artık gıcığıma gitmeye başladı . yemek yapıyorum iten eve gidip heycanlı heyccanlı eşim geliyor , annemde geç yedik tokum !! . yada sinirleniyorum yemiştir kesin orda diyorum geliyor açım evde de bişey yok ! ay bunlar artık sürekli sorun olmaya başladı aramızda . bende kayınvalideme dedim anne çağırma en azından akşam yemeğine alışsın evli olduğuna bi karısı olduğuna . bende biliyimki kocam her gece aç gelicek. dedim. tamam dedi bana ve ogün yine çağırdı eşimi . en son dün eşimle aramız çok iyiydi bende kayınvalideme gidicektim çocuklar çağırmıştı. eşimi aradım annemde yemekteyim dedi yine bozuldum ben ! . tamam dedim benmde evde işlerim var gelemiycem . buda bana kzıdı . ben burdayım diye böyle yapıyosun dimi dedi . hayır dedim işlerim vardı yarın giderim. derken akşam geldi evi birbirine kattı . tüm komşular duymuştur rezillik üstüne rezillik.. ben artık boğuluyorum.... idare edemiyorum bu olanları . beceremiyorum sanırım . 23 yaşındayım . şuan ki aklım olsa aslaaaaaaaa aslaaa evlenmezdim :KK43:(( . babamın evi cennet gibiymiş . bişeyler diyin nlur ben napıyım . ben hatamı yapıyorum bırakıyım gitsin mi . ozamanda anneci oluyor iyice . zaten erkekler geç alışıyor evliliğe. bilmiyorum .. sinirlenince boşan diyip duruyor sonra sarılıyor sinirle ddedim diyo . kafayı yiycem

kirmizi ile belirttigim yerleri her genc bekar kiz okusun
okusunda feyz alsin

Merhaba hepinize bu anne duskunlugu her erkekte var sanirim . . artik umursamamaya caliscam dediginiz gibi . dun gece hic konusmadim kendi geldi sarildi . . sevdi sevdi . ama bunlari yaptikca sevmeside zoruma gidiyor . sanki dun anasi yuzunden bagiran o degilmis gibi davraniyor. Seviyor beni biliyorum ama iste surekli baba evinde oldugu icin hala onlar üstun oluyor benden. . oyle ellini ayagini cekcek gibi degil kayinvalidem . kiyamaz ogluna disarda yemesine . ben isten gec geliyorum . esimde berber eve 10 bcukta falan geliyor. Annesinde yiyor ben isteyken saat 7 gibi . ama bende istiyorum ki madem evlendi degissin bekar hayati . biseyler atistrsin 10 bucukta birlikte yiyelim . ben o saate kadar ac mi bekliycem diyo . disardan ye diyorum sevmiyorum diyor. Vazgeciremiycwm sanirim. . . bugunde guzelce kahvalti hazirlada yaoalim dedi bende aa bu evde yemek yeniyormuydu falan ufak ufak laf sokuyorum . . dun onlar yuzunden bosanalim diyen adam bugun askim askim pesimde dolaniyor. Keske cok uzakta olsalardi :KK43: . onlar disinda hic kavgamiz olmuyor .

bu evlilikler neden hep erkek anneleri yuzunden bitiyor cok merak ediyorum ne diye cagiriyor oglunu kac yil onun yemeklerini yemis zaten sinden sonra senin yemeklerini yese ya valla ben bunu bilir bunu soylerim kayinvalideler ogullarini kiskaniyor ve olan biz gelinlere oluyor butun is kayinvalidende bitiyor kizim bende 24 yasindayim ve bosaniyoruz dava gununu bekliyoruz benimde yuvami o kaynanam bozdu o kopasica cenesiyle

bir erken evlilik kurbanı daha. eşin büyük yanlış yapıyor. kayınvaliden hanımda ayrıca daha büyüğünü yapıyor. bence eşini bu konuda uyarmalısın! Hayır madem ana eteğinden çıkamıycak ne halt etmeye evleniyo.
biz evlat değiliz sanki ya!
biz anamıza gitmeyi bilmiyruz. Erkeği bu kadar üstün tutan düzenede ayrıca ........!!!!

Tatlımm yaa sende benm yaşadıklarımı yaşamışsın senii çok ama çok iyi anlıyorum..öncelikle kendini fazla yıpratma..yoluna girecek herşey..paylaştığım konumu okursan sevinirim..soruların olursa sor bana...şükür şuan düzene girdi hersey..:nazar:

malesef erkekler evliligi benimseyemiyor...esimle 3 yildir evliyiz..ama ailesine cok bagli...BIZ aileyiz senin ailen benim diye surekli hatirlatirimm... amaa erkekler boylee...zamanla sende alisirsinn...ailesini tanimasin demiyorum ama evliligi benimsesin sorumlulugunu bilsin isterdim...

benim evliliğimde beş sene böyle sürdü,değişmedi adam evini yuvasını bilemedi,anasına laf söyleyemedi
sonunda başkasını buldu boşadım bende bunu
adam hayır diyemediği için ailesiyle arasını bu şekilde bozup onlardan kurtuldu
aile boşanma yüzünden ona küstü adam da karısıyla ayrı yaşayıp evini bildi
olanda bana oldu anlayacağınız
gerçi pişman değilim ama
bir yemeğe çıkıcaz ardıma bir bakardım tüm sülale peşimizde..

Arkadasim, su son sayfaya kadar baska seyler yazacaktim ama son sayfada yazdiginizi gorunce fikrim kismen degisti.

Siz eve 10 bucukta geliyormussunuz, esiniz ise 7'de. E sizi bekleyemez tabii ki. Birakin yesin annesinde. Bunu sorun etmeyin lutfen. Ne guzel iste size cok is cikmaz. Esinize sadece "ben tek basima yemek yemekten cok sikiliyorum. Annende yemek ye ama cok doyurma karnini, sonra benimle de ye, olur mu?" deyin.

Ve benim fark ettigim, esiniz bekarken veya su anda cok doldurulmus kayinvalideniz tarafindan. Sizin onu annesinden ayirmak istediginizi dusunuyor. Annesine aklinca "bak ben evlendim ama seni birakmadim, diger evli erkekler gibi olmadim." mesaji vermeye calisiyor.
Kisacasi size, daha dogrusu gelinlere guvenmiyor. Onlari potansiyel arabozucu olarak goruyor. Bu imaji kafasindan silin. Annesiyle arasini bozmak istemeyeceginize onu inandirin. Esas sorun kesinlikle bu. Bunu "sana inat gidip gelecegim, arami bozamayacaksin." gibi soylemlerinden net okuyabilirsiniz. Siz esinize o guveni verin. Amacinizin annesiyle arasini bozmak olmadigini, sadece esinizin size karsi olan sevgisini hissetmek oldugunu ona belirtin. Bunu ise sozle degil davranislarla belli edebilirsiniz.

Ve tekrar soyluyorum. 2 bucuk saat evde ac ac sizii beklemesi cok dogru degil. Ne guzel sansliymissiniz ki sizin yerinize esinize yemek hazirlayacak birileri var. Birakin hizmetciligini annesi yapsin. Siz de "hadi, film seyredelim, hadi gezelim." deyin esinize. Bu durumu hic onemseme.

Ve bu bosanmaya yeterli bir sebep kesinlikle degil. Siz esinize huzuru, eglenceyi, guveni sunun, bakin nasil her sey yoluna giriyor.

Son düzenleme:
konuyu sinirden tam okuyamadim kaynanaya niye soylesin saf olmayin bu kadar okadin sinsice ara bozuyor bence sende kocanla her gun git yaptir yemegi kaynanaya bi seyede karisma oram ariyo buram ariyo de bulasigida o toplasin bakalim kac gun dayanacak kaynana onun yaninda esine sicak davran

2 bucuk saat beni evde beklemiyor . kendisi eve 10 bucukta geliyor . ben 8 de evimdeyim ama bizim ev azcik daha uzak annwsinin evi daha yakin . ben gelene kadar orda yiyorlar iste. Sadece sorun oda degil bi gidiyor 2 saat suruyor yemek fasli. Tum sohbet muhabbet orda edilip bitiyor. Bana gelince yorgun oluyor tabi . mesela suan an itibariyle annesine gitti . bisey goturmeye ama eminimki oturur geceye kadar. Ben temizlik yapiyorum . evimize oda acildi toz pislik heryer . temizlik yapiyorum oda gitti kahvede de biraz oturur gelirim dedi . bende nerde oturursan otur sen bilirsin dedim . cunku adim gibi eminim ki anacigi hemen cay demler oturtur !!!!!!!!! Orda oturur saatlerce oylw gelir. Bunlar yuzundende cok kavgamiz olmustu . .

Bende artik iyi niyetinden suphe duyar oldum kayinvalidemin . cnku soyledigimde dediki karisi yok pis pis disarda yemesin diye cagriyorum iste dedi . ama cagirmiyim gitsin evinde yesin tamm dedi . ertwsi gun yine cagirdi. Ben onu cagirmistim bize ertesi gunu . geldiler. Dedim ki acaba esim ac mi gelir dedim . ben cagirdim ama gelmedi actir heralde dedi . cok bozuldum ! . cnku ogun esime gitme birlikte yeriz demistim gitmemis. Ama sonuc olarak kayinvalide hanfendi yine cagirmis hemde kendide bize gelcegi gun ! Saka gbi artik yani . . surekliii surekli onlarla bana evine nasil alissin ! . cinsel hayatimizda skinti yok ama oylede kendimi sadece metresi gibi hissediyoeum :KK43: tovbe ya . . bekar hayati ayni devam . sabah aksam anada ! Gecede gelip benle yatiyor. Tek degisen bu

Canım cok uzuldum , aynı sorunu bende dun gece paylastım esım 2 3 gunde mutlaka annesınde yıyor bnde senın gbı yemek yapıorum beklıyorum brlıkte yıyelım ama yok beyfendıler yeyıp gelıyolar ..

kocanız kendini dahala bekar sanıor sanırım.. evlılıge alısamamıs gibi gozukuor

Kaynanani hic sevmedim tam cakalmis sen onun yaninda cok masum kaliyosun esinde nabza gore serbet veriyo sana biraz daha kararli ve tabi zarif bi sekilde davran yatak olayini da azaltsan acaba ise yararmi cunki diger sekilde insan kendini kullaniyomus gibi hisseder. Aynisini bende yasadim demektekten usandim ama sorunlar patcat ayni

Bence bu durumu sorun haline getireceğine olaya farklı açıdan yaklaş. Seni rahatsız edebilir kabul ediyorum ama sende eve tok geliyorsa, meyve tabağı hazırla ya da ne biliyim kuruyemiş ve kuru meyvelerden oluşan minik tabaklar hazırla. Bir film koyun dvdye ve izleyin. Eşle vakit geçirmek illa yemek yiyerek olmuyor ki. Bir süre sonra eminim alışacaktır bu duruma. Haftasonu da akşam yemeklerini çok özel hazırlayın. Masada amerikan servis takımları, mumlar vs olsun. Sizde giyinin süslenin ve parfümünüzü sıkıp masaya çağırın eşinizi. Bir süre sonra inşallah her şey gönlünüzce olur.

X