Lohusalık dönemindeyken yapilanlar unutulur mu ? Veya nasil unutulur ? Sizler unuttunuz mu ?

Bu yüzden doğum yaptınız diye eve annenizi bile çağırmayın kendiniz bakın. Kendi anneniz bile yanlış anlayabiliyor çünkü. Sonrada gelsin sorunlar gitsin kavgalar yahu ne gerek var. Doğamız gereği istemesekte bakabiliyoruz o çocuklara zaten. En özel anları kalabalıkta kaçırmaya ne gerek var. Hatta annesinin evine gidip aylarca kalan kadınlar var şok oluyorum. Ben eşime ikimiz bakalım kimseyi istemiyorum dedim ve öylede yaptık.Misler gibide baktık bebemize.

Bu saygı dolu evliliğinizle övünmeniz içler acısı neyse ki psikolojiniz sağlam. İnşallah eşinizin de öyledir

Önce oğluna söylüyor zaten o bana öyle yaptı böyle yapti ben onu hissettim bilmem ne yaptım diye halbuki elle tutulur hiçbir şey yok. O yüzden eşim tüm sürece hakim çünkü alındığını ve kırıldığını genelde eşimden öğreniyorum. Eşim gelip " annem sana kırılmış ve alınmış " der. İnanın cahildedeğil biliyor musunuz sadece işine geldiği gibi anlayıp onu yapıyor. Cahil olsa he diyip geçeceğim

Size katılıyorum ve inanın ki ben istemedim gelmesini yani gelin bana ve bebege bakın yardımcı olun demedim. Kendisi geldi ben her zaman şunu söylerim eşime " Başkalarına güvenerek çocuk yapmadık, o yüzden bakabiliriz" derim. Ve genelde birilerinin bana yardım etmesinden de hiç hoşlanmam çünkü en küçük tartışmada hemen destan yazarlar sana onu yaptım bunu yaptım tüm iyiliklerin karşılığı bu mu diye. Ama bu durumda davet etmeden geldi. Gelmeyin bu süreçte tek olmak istiyorum desem şuan bu yaşadıklarımın belki daha fazlasını yaşardım. Ve bu sefer sanki haklıymış gibi tribinde alasını yapardı yine huzur vermezdi. Anlayışla karşılayıp tamam demezdi.

Çok doğru. Benim annem geldi ilk doğum yaptığımda 8 gün kaldı. Sürekli idare ettim, alttan aldım, iki kez kavga bile ettik. Sonra kayınvalide geldi birde o geçti üstümden kamyon gibi. Onlar gittikten sonra baktım ki bebeğime gayet güzel bakıyoruz eşimle beraber, kimseye ihtiyacımiz yok. Şuan yine hamileyim kimsenin gelmesini istemiyorum. Yapacakları bir tencere yemek onu da insanın burnundan getiriyorlar. Kaldı ki kayınvalide yemekte yapmamıştı, ben pişirdim o yedi. Eşim bile annesinin arkasından annem niye geldi niye gitti anlamadım demişti

Siz geri kafalı değil vicdansız olabilirsiniz, ya da o kaynanalar gibi kendiniz ilgi görmemişsiniz o yüzden ilgi bekleyen kadınlarada çok görüyorsunuz.

Lohusalık yok madem o zaman niye dinimizde bile bu dönemde vefat eden kadınlara şehitlik ecri veriliyor? Ne var yani yeni doğum etmiş, ilk çocuğu, tecrübesiz, destek olup iki güzel söz etseniz, neyiniz eksilecek? Ama kendinize gelince gelinlik beklersiniz, el üstünde tutulmak istersiniz.

Daha çok yeniymiş unutamıyor olman normal. Ama çok ciddi mesafe koyman gerekiyor bu kaynanaya. Alıngan insan sıkıntı, hele de kaynanaysa çifte sıkıntı. Lohusa döneminde bile alınganlık yapacaksa alınmasını hiç takma mesafe koyunca

Forum yönetimi bu yönde Şüpheniz varsa, itham etmeyin, sikayet edin diyor ama bugüne kadar okuduğum en eril dil.

Șu satırları yazan, Ya erkektir yada erkektir. Kadinliga, lohusaliga, anneliğe dair hic bir fikri yok.
Herkes sizin gibi düşünmek zorunda mı gerçekten anlamıyorum. İnsanların beğenisini almak için benim de " Ayy canım kayınvalideni asla affetme, ne demek basit bir insansın demek, hatta eşin o kadına anne dediği sürece onunla ilişkini de kes" mi demem lazım?

Lohusalık dönemini yaşadım. Tabii ki zorlukları var. Ama sizin psikolojinizin o kadar bozulma sebebi büyük ihtimalle lohusalık dönemine kadar hiç bir zorlukla karşılaşmamanız. Yaşadığınız en büyük stresin üniversitede final haftasında " Ya sınavda kalırsam" stresi olduğunu veya sevgilinizin size ilgisiz davranmasından kaynaklı stres olduğunu düşünüyorum.

Prensesler gibi büyüyüp hayatında hiç bir sıkıntı çekmeyen 30 yaşındaki kız birden bire bebeği olunca, o yaşta ilk kez gerçek bir sorumluluk alınca duruma uğruyor. Sonra da başlıyor seri dönemler. Kimi psikolog zaten lohusalık 40 gün değil 7 yıl sürer diyor. Hatta 15 yıl sürer diyen, doğum yaptıktan sonra lohusalık asla geçmez diyen psikologlar bile var.

Kaynanalarımız bile lohusalık döneminde olabilir yani. Herkesin fikri kendine. Ben lohusalık döneminin abartıldığını düşünüyorum.

İki türlü de rahat vermezdi bari gelmeyip ötede küsseler. Bizde birgün kaynana olacağız Allahım inşallah şu saçma insanlara benzemeyiz.

Artık bana prensesler gibi yaşamışsın demeyi ne zaman bırakacaksınız ? Hayatımdaki en zor dönemin lohusalik olduğunu kanısına nereden variyorsunuz ? Siz kimsiniz? Hayatında hiç zorluk cekmemis diyorsunuz çok ilginç birisiniz acaba siz benim kayinvalidem olabilir misiniz bu kadar kayinvalidemi övdüğünüze göre kayınvalidelerde lohusalık döneminde olabilir yazmışsınız buna çok güldüm

Aslında burada sizden bahsetmek istememiştim kusura bakmayın. Kötü anlamda da demiyorum prenses imasında bulunurken. Samimi bir arkadaşım psikoloğa gitmişti de orada psikolog demiş " lohusalık 40 gün sürer diye bile algı var insanlarda, çok yanlış bu, lohusalık çocuk doğduktan sonra başlar ölene kadar devam eder " diye

Bana da çok komik gelmişti. Psikolog arkadaş da kendisi öyle düşünüyormuş. O psikolojiyi atlatamazmışız asla. Ölene kadar geçmezmiş o psikoloji.

Ben gerçekten 20 yıl sonra nasıl bir dünyada yaşayacağız çok merak ediyorum. Bebeğim olduğunda düzenli takip için doktora götürüyorduk. Her gittiğimizde doktor " 4 ay atağı - 5 ay atağı - 6 ay atağı, 2 yaş atağı vsvs " diyordu.

Bildiğin düz yaramazlık yaa bu. Her aya ayrı bir atak dönemi ismi vermişler. Sürekli de uyarıyorlar aman sesinizi yükseltmeyin psikolojisi bozulur, bu dönemde çocuk yemeğini alıp duvara fırlatsa bile güleryüzle karşılayın, telefonunuzu alıp televizyona atsa ve ikisini de kırsa dahi tatlı olun, güleryüzlü bir şekilde bunu bir daha yapmaması gerektiğini söyleyin gibi absürt tavsiyeler veriyordu.

Başlarda ne yaparsa yapsın gülerek söyledim ama hiç etkisi olmadı. Sonrasında yaramazlık yaptığında hafifçe kızmaya başladım ve çok daha etkili oldu.

Günümüz sjw'lerin günü. Ben biraz daha gelenekçi bir insanım. Her konuda böyle olduğunmu düşünüyorum. Kusura bakmayın sizi kırdıysam. Ama verdiğiniz örnek bana gerçekten çok sıradan geldi. Büyütülecek bir mevzu yok. Bilmiyorum başka sıkıntılarınız da vardır illa ama bu örneği verdiğinize göre sizi en çok etkileyen olayın bu olduğunu düşünüyorum.

İyi de ablacım o kadar sağlam psikolojin varsa, prenses değilsen ne demeye kocanın adamlığından erkekliğine kadar hakaret ediyorsun kavgalarinda tutsana çeneni madem bu kadar minnoş değilsin.

Erken çocukluk eğitimi alanında doktorum. Bu tavsiyeleri kimse vermez. Eğer şarlatan değilse. Atak dönemi ne demek? Bilimsel temeli nedir uzun uzun açıklamak isterdim ama fikriniz o kadar sabit ki. Kendimi yoramam diye düşündüm. Ama dümdüz yaramazlık da değil.

İyi de ablacım o kadar sağlam psikolojin varsa, prenses değilsen ne demeye kocanın adamlığından erkekliğine kadar hakaret ediyorsun kavgalarinda tutsana çeneni madem bu kadar minnoş değilsin.
Benim psikolojim anlık cozutuyor Tartışma esnasında bilincim ve mantığım hızlıca uzaklaşıyor, tabii özellikle eşimle olan tartışmalarımda. Diğer insanlarla tartışırken her zaman aklım ve mantığım ön planda oluyor.

Ama eşimle kavga ettikten sonra da yine mantıklı düşünerek hatalıysam özür diliyorum. Kavga anında söylenen sözlerin çok ciddiye alınmaması gerektiğini düşünüyorum o yüzden.

Hay senin ananın deseydin .. nedir ya bu hanemde başka gündem mi yok ananın problemi varsa benle çözsün muhatabı benim de bidahakine eşinin yanında söyle söyleyeceğini konuyu kapat daha duymak istemiyorum bana iyi gelmiyorsun de walla bak bazen yapmak lazım yapma demiştim ama bir anne kalkıpta oğluna karısını kötülüyorsa yapacaksın ozaman eşin dur demesini bilecek sen ne ettin benim eşime diye soracak yani ..

İki türlü de rahat vermezdi bari gelmeyip ötede küsseler. Bizde birgün kaynana olacağız Allahım inşallah şu saçma

Keşke direkt kotulese o ne yapıyor biliyor musunuz? İyi niyetliyim, alındım ben aslında onu çok seviyorum ama o bunu şunu hissettirdi bana çok üzüldüm halbuki ben ona ne yaptım ki hep iyiliğini düşüyorum adı altında yapıyor. Kendisini mağdur göstererek duygu sömürüsü yapıyor ve bir şey diyince hasta oluyor. Eşime o kadar çok suçluluk duygusu hissettiriyor ki eşim şuan arada kalmış durumda bir şey de diyemiyor. Geçenlerde eşim haklı olduğu konuda annesine bir şey dedi konu çok uzun o yüzden aciklamicam ama kısaca bir yere gidecekti kayinvalidem eşimde " Madem gidecektin zorunda değilsin o zaman hiç gelmeseydin anne orada kalsaydın " dedi. Kayinvalidem bu kelimeyi oglum beni evden kovdu bir daha buraya gelme diye anlamış ve o gün sinir krizi geçirip hasta olmuş( eve gidince sinir krizi geçiriyor o an bir şey demiyor gayet iyi ki eşim asla annesini evden kovmaz aksine çok seviyor)

Ben de anlık psikoloji cozutmasına inanmıyorum. Tıpkı sizin lohusalığa inanmamanız kadar özgür bir düşünce olarak. Bence dümdüz saygınızı kaybetmişsiniz eşinize ya da davranışları zorunuza gidiyor söylediğiniz kadar dirayetli değilsiniz

Fikrinize saygı duyarım. Zaten anlık olarak psikolojimin cozutmasının tedavi etmem gereken bir problem olduğunu düşünüyorum ben de. Her zaman aklımızı ve mantığımızın ön planda olması gerekiyor.

Shdjsjsks anlık olarak psikolojiniz cozuttu(?) galiba bana karşı. İsmimi aratıp yazdıklarıma full beğenmedim atıyorsunuz konu fark etmeksizin. Acilen mantığınızı davet ediyorum

Shdjsjsks anlık olarak psikolojiniz cozuttu galiba bana karşı. İsmimi aratıp yazdıklarıma full beğenmedim atıyorsunuz konu fark etmeksizin. Acilen mantığınızı davet ediyorum
Profilinize girdim baktım ne yazmışsınız diye. Mesajlarınızı beğenmediğim için beğenmedin tuşuna bastım. Klasik ergen bir kişiliğiniz var Seri şekilde " Boşan, evlenme, ayrıl " yazmışsınız. Beğenilecek bir mesajınız vardı da ben mi beğenmemişim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…