Lohusalık dönemindeyken yapilanlar unutulur mu ? Veya nasil unutulur ? Sizler unuttunuz mu ?

Üftadeyi de hatırlıyorum ilk okuduğum an erkek bu demiştim bunun için de aynı şeyi düşündüm.

Son düzenleme:
Benim babaannem 78 yaşında vefat etti yaşasaydi şuanda 95 yaşında olurdu. 10 tane çocuk doğurmuş, ailesi cok uzak bir şehirdeymis ulaşım zormuş hoş kv, görümcemleri çevresel faktörler cokta gidememiş hep hasret kalmis babaanneciğim, demek kadin neler hissetmiş ki, gelinleri doğum yapinca 40 gün kırmızı sac bandıyla yataktan çıkarmamış o lohusa yatağıni kırk gün kaldirmamis. Geceliklerle, kırmızı taçlariyla bakmış. Belki ahırda dogurmamis 10 çocuğu ama duygusal yalnizlik yasamis, lohusalık yaşamış ki gelinlerine yaşatmak istememiş. Eski kafalik filanla açıklanamaz sizin düşünceniz

Kızım 11 yaşında. Hamilelikten itibaren asla ama asla unutulmuyor. Hiç bir zaman da unutulmayacak. Sadece allaha havale ettim.

Kızım 11 yaşında. Hamilelikten itibaren asla ama asla unutulmuyor. Hiç bir zaman da unutulmayacak. Sadece allaha havale ettim.
Ha bu arada tabiki sonrasında bir ciddi baya yüz göz olunan tartışma yaşadık ama ciddi mesafeliyim. Eşimin hatırına samimiyeti arttırmadan devam.

Deccal klanından falan mı bu insanlar?
20 yıllık kan davasına sebep olacak naptılar?
Deri kıyafetli Kabataş çetesi mi bunlar? Kimler?
Çok alemsiniz
Bir daha doğurmak istemeyecegim kadar kotu davrandilar diyelim
Kısa örnekler vereyim
K.peder hastaneye geldi olay çıkarttı niye bunu buraya getirdiniz özel hasteneye yani
Ona göre SGK'ya gitmeliymisim bağıra cagira naralar attı resmen
Eve geldim aile binası yatıyorum sezeryanliyim geçmiş karşıma ...inatcisin ne vardı özele gidecek sen kimsin kral kizimisin bilememne ..hakaretler bağırıp çağırmalar...bende cevap bile yok yutkunuyorum sadece ağlıyorum sessizce
...amannn neyse tek tek yazamam şimdi bosverin en iyisi
Ama size şunu soyleyim şimdiki aklım olsa net evden kovar bütün yaptiklarina karşılığını verirdim çok cahilmisim inanamıyorum kendine nasıl katlanmışim

Şahsen babasını susturamayan birine adam gözüyle artık bakamam. Şimdiki aklınız olsa da olmasa da evden kovması gereken kişi eşinizdi, siz değil. Bu herifle mücadele etmeye mecbur musunuz? Bu olaydan sonra hala eşim gözüyle bakabildiniz mi merak ettim.

Kayınpeder tam camdan atmalık o ayrı mesele de...

İnsanoğlu ile evlenmediniz mi? Bunlar da nr böyle. Şok oldum

Valla benim lohusaligimda kv değilde benimki etliye sütlüye karışmaz üst katımda hiç bir şeye karışmaz ne iyi ne kötü . Aşağıda kapıdan uğrar kapı açık der çıkardı iki dk da. Annem ve kardeşim çektirdi bana da. 3. Bebeğim annem bizde neden emziriyorum gece gece mama ver uyu derdi. Çok kilo almışsın ayı gibi olmuşsun derdi , he birde 2 aylık hem sağım yapıp hem emziriyorum yılbaşında bizde toplandık yemek vs yaptım. Kardesim Oğlu, benim büyük kızlardan biri fülüt vermemis ,bende kızımın elinden alıp vermedim diye bastı gitti somurtarak 4 ay aramadı . Bende aramadim. Anemde ben kardeşini aramıyorum diye aramadilar. Gerçekten çok koymuştu anlayışsız halleri . Bide savunmaları çok komik ben ilk defa dogurmamisim tecrübeli logusaymisim hata yapmışım ara ara gene kustuler garip bir durum sanki onlar lohusa . Şuan 4. Kusmeleri denize onu goturmemisiz eşim kardesini götürdü diye . Not kardeşimi davet ettim onunda arabasi var kardeşimin kendide kulanmayi biliyor her günde yakın denize fırsat buldukça gidiyor . Ama biz goturecekmisiz artık sıkıldım kimsenin nazını niyazini çekemem . İster arar sorarlar ister sormazlar .Annemle kardeşim altlı üstlü oturuyor. İkisinde kafayı yemiş .

Keske normalde çok özü iyi insanlar olup sadece lohusalik döneminde bir cümle ile kırmış olsalardı beni de..

Unutamayacağım çok şey var.
Tam 4 sene konuşmadım.
Ama bir senedir kendisi kanser tedavisi görüyor ve ben şuan onun evinde yemeğini yapıp destek olmaya çalışıyorum..

Kinci biriyim ama kenara bırakmam gereken zaman geldiğinde de bırakıyorum başka türlü hiç yürümez bu gemi.

Sizinki bari özürler dilemiş, gönül almaya çalışmış. İnanın bunlar çok güzel.

Ben bir kere özür duymadım.
Hep "Ne yaptım ki? " modundaydı.

Basit bir annesin dedi sen bebeğinin kiyafetlerindeki etiketleri çıkarmayı düşünemeyecek kadar basit birisin dedi iç etiketleri oluyor ya ondan bahsediyor bu söz hala kalbimi çok acıtıyor
Şuna bak şuna nasıl kıskançlığını kusmuş tam benim ki gibi kendini gizlemiş anlayışlıyım ayağına istemediği bir şey yap bak nasıl maskesini düşürmüş.

Hayır anlamadım bu kadar basit bir şey de bu kadar çirkinleşen kadın büyük bir mesele olsa ortalığı yıkacak. Boşver hayatım öyle ağzına geleni sayacak sonra özür dilerim olmuyor işte

İnsan olan ben yaşadım ne var bu da yaşasın demez. Ben yaşadım kötü oldum bu yaşamasın der. Hipokratin zamaninda ömür ortalaması 40mis napalim simdi geberelim mi. Kisaltma olarak kullaniliyor lohusalik. Ameliyatlisin, dikislerin var, hormon seviyelerin değişiyor, elinde küçücük bebek= genel duruma verilen ad. Dolayısıyla tabiki var.

Ha bazisi belki durumu suistimal ediyodur abartiodur ayri konu. Duyduklarimiza göre karar veririz zaten kaynana gercekten bisey mi yapmis gelin mi abartio yoksa diye.

Etiket cikarmadi diye basit annesin diyecegine etiketi kendi cikarsaymis madem o super bi anne, ne goze sokuyo şuncacık seyi. Kusur aramis bulamamis onu söylemiş diye düşünüyorum. Arada torun da var artık evliliğin bekasi icin mecbur üstünde durmamak gerekiyor ama. Yoksa eşin illa ki ariza çıkarır.

Eşim o zamanlar tam bir maldı kaba tabirle...aileside öyle...gün oldu devran döndü...şimdide beni yaga bala da batirsalar umurumda değiller...aramıyor sormuyorum..belli konular dışında ilgilenmiyorum birşey söylediklerinde yapistiriyorum cevabı susuyorlar..tahammülsüzum asiri derecede...keşke böyle olmasaydı ...üzülüyorum bazen bende yaşlanacağım kırmayım kimseyi diyorum ama elimde degil..öfkem zaman zaman pekişiyor..
Eşime gelince bir dedigimi iki etmiyor laf söylemiyor söyletmiyor..maddi durumumuz da iyi şükür ortalamanın üzerinde keyifli bir hayatım var...kızımda büyüdü zaten en iyi arkadaşım...
Adı üstünde geçmiş ...ama unutulmuyor malesef...
Eşim geçenlerde istersen destek al bak hala unutmuyor hatırladıkça üzülüyorsun ...değmez onlar yüzünden üzülmeye bir ayaklari çukurda zaten zihnini doldurma geçmiş konularla falan dedi
Bastım kalayı ..senin yuzunden diyerek...
Hani insanlar geçmişe, gençliğine dönmek ister ya asla istemiyorum Allah daim etsin en iyi zamanlarımı yaşıyorum

Öyle nasıl unutulsun ki? Hafıza kaybı yaşamak lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…