Lohusalık dönemindeyken yapilanlar unutulur mu ? Veya nasil unutulur ? Sizler unuttunuz mu ?

ecedemir32

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2024
38
107
30
Bu süreçte kayinvalidemin yaptıklarını unutamıyorum aslında iyi, anlayışlı ve yardımsever bir kayinvalidem var onu kötülemek ve kötü birisi demek istemiyorum ama bu süreçte yaptığı şeyleri asla unutamıyorum ve onu affedemiyorum biraz uzun yazacağım belki lütfen kusura bakmayın. Sezaryen dogum yaptım dogumdan 3 saat sonra zar zor toparlanıp bebegime ve kendime bakmaya başladım bu süreçte kayinvalidem yanımdaydı destek olmak için hastaneden eve geldiğimizde kayinvalideme evde istediğiniz gibi hareket edebilirsiniz kendi eviniz gibi çekinmeyin dedim o gün kendimi iyi hissettim ama sonraki günlerde dikis ağrılarım ve başka ağrılarım olduğu için çok sohbet muhabbet edemedim yapım gereği de soğuk duruyorum disardan aslında öyle değilim 3. Gün kayinvalidem alınmaya trip atmaya başladı sana bir şey mi yaptım neden böylesin diye ben kendimi fazlalık hissediyorum dedi ki ona asla saygısızlık yapmadım ve dedim ki kendimi kötü hissediyorum bu süreçte bana alınmayın tavrım size değil ki anlayışlı olun bazen kendimi bile çekemiyorum dedim sadece bu nedenlerden dolayı olayı çok büyüttü farklı yerlere çekti geçmiş konuları da açıp benimle kavga etti yuksek sesle bağırarak hareket seviyesinde kavga etti ben o an ağlamaya başladım zaten çok hassastım böyle bir dönemde bunları hakettim mi diye çok sorguladım hala daha sorguluyorum çok üzülüyorum ve sinirleniyorum. İçten içe affetmek istiyorum ama kavga esnasında anneligimle ilgili çok kalp kırıcı bir sözü oldu ( üstelik daha 5 günlük bir anneyken) ne zaman affetmek istesem o söz aklıma gelip vazgeçiyorum. Böyle bir süreçte haklı bile olsa ki asla değil sabır gösterip yeni dogum yaptı kız en iyisi susayım üstüne gitmeyeyim diyebilirdi. Ben lohusalik döneminde bana prensesler gibi davranırlar diye düşünürken bu süreçte yıprandım dogum yapan kendileriymis gibi davrandılar. Sonradan pişman oldu özür diledi evime de gelir yemek yapar bir seyler getirir yardımcı olmaya çalışıyor ama yok unutamıyorum

Cıks unutmam :) affetmeyi düşünmüyorum ben de vicdan da yapmıyorum. Her kadın bu süreçten geçiyor kusura bakmasın kimse, biz de ağaç kovuğundan çıkmadık. Doğuran sensin heralde düğün modunda olacak halin yok

Canım bu yazılı olmayan bir kuraldır “gelinler doğurur kaynanalar lohusa olur”

Arana mesafeni koy boşver gitsin kafana takma.
Aynen öyle, ben artık kv'lerin gelinleri kıskandığını düşünüyorum bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde zehir ediyorlar

Aynen öyle, ben artık kv'lerin gelinleri kıskandığını düşünüyorum bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde zehir ediyorlar
Evet o kadar zehir etti ki hala dogum yapmışım gibi hissetmiyorum ve hala daha eşime tripleri devam ediyor . Görüşmek istemiyorum ama aile işte

Çok uzun, paragraf yok okuyamadım kusura bakmayın ama başlığa cevap vereyim;

Asla unutmuyorum lohusalığımda yaşadıklarımı. Karakterim şekillendi, artık her derdi olana koşmuyorum “ben tek başıma atlattım o da yapabilir.” Diyorum.

Eskiden evlenecek, hasta olan yakınım olunca gider temizliğine/hazırlığına yardım ederdim artık düğüne bile kaçta başlıyorsa o saatte gidiyorum. Dert dinlemiyorum, lohusalığımın kötü geçtiğini bilen yakın arkadaşım, çocuklarımı görmedi bile. Bir gün dert anlatmak için aradı utanmadan “canım ya doğumda güncelleme geldi bana ben dert dinleyemiyorum artık sıkılıyorum allah yardımcın olsun” diyip kapatmıştım.

Şimdi söz var söz var ne söylenmiş tam olarak yazmamışsınız ama eski konuları açıp anneliğinize laf söylemişse mesafeyi koyun derim.
Basit bir annesin dedi sen bebeğinin kiyafetlerindeki etiketleri çıkarmayı düşünemeyecek kadar basit birisin dedi iç etiketleri oluyor ya ondan bahsediyor bu söz hala kalbimi çok acıtıyor

Heheyyy biz ahırda doğururduk siz hastanede sızlanın mı diyorlar
Cıks, bence kocalarının yerine oğullarını koyuyorlar. Eşleri ile yapamadıklarını oğulları ile yapıyorlar. Bir anda gelince içten içe bir kıskançlık oluyor. Ondan sonra bütün tezler gelinlerin aleyhine işliyor. Savaşan gene iyi bizimki soğuk savaşçı daha tehlikeli
Ben doğurdum evde dikişli yatıyorum tuvalete gidemiyorum yırtık oldu vs, 40 çıkmadı, gece 9 da oğluşundan İskenderun istiyor benimki
Ben de ölem zaten

Basit bir annesin dedi sen bebeğinin kiyafetlerindeki etiketleri çıkarmayı düşünemeyecek kadar basit birisin dedi iç etiketleri oluyor ya ondan bahsediyor bu söz hala kalbimi çok acıtıyor
Etiket çıkarmadın diye kötü anne olarak kv literatürüne geçen ilk gelin olabilirsin. Densiz.

Mesafe koymak istiyorum gelince de çok muhatap olmuyorum gelsinde pek istemiyorum ama gelmicem gelmicem küstüm diyip hep geliyor

Reactions: Gao
Ya dinlesen kendileri de kvlerinden çok çekmiştir ama hasetliği yansıtmadan duramıyorlar işte.

Ben de daha hastaneden çıkmadan beni terslemişti. Eve geldik boğazım şişti sürekli öksürmeye başladım. Öksürdükçe dikişlerim sancıyordu elimle karnımı tutuyordum. Karşıma geçip dedi ki öksürünce dikiş acımaz ki... Aynen bunu dedi. Daha bir sürü şey yaptı. Ben de unutamıyorum mesela. En çok şaşırdığım kaynanalar da kadın, gelinler de. Onlar da bu yolları geçmişler. Anlayışsız olmaları ekstra kötü bir erkeğe göre. Onlar da yaşamış bunu. Özellikle bu yüzden affedemiyorum.

Ya dinlesen kendileri de kvlerinden çok çekmiştir ama hasetliği yansıtmadan duramıyorlar işte.
Zamanında kendileri hakkını savunmayip başkalarının kurallarına göre yaşamaya o kadar alışmışlar ki şimdi de aynı onlar gibi olup çile çekelim istiyorlar. Eşlerimiz arkamızda durup bizi mutlu edecek şeyler yaptıklarında da içten içe düşman oluyorlar.

Yok güzelim unutulmuyor. 3. Yıldan bildiriyorum.

Eskisi kadar samimi değilim. Ben hamile kalana , doğurana kadar mükemmel bir kayınvalideydi. Sonra gördüm ki kumaymış oda tüm kayınvalideler gibi.

Benimkide kocamı doldurup bana salmıştı gözyaşlarını kullanarak. Sayesinde moral bozukluğu,stresten sütüm çekildi 2,5 ay emzirebildim ikizlerimi.

Şimdi hadi gel unut bunu..

Mesafe koydum arama ve herkes farkında kocamsuyada bir daha annenin ağzıyla bana gelirsen tasdiknamen hazır veririm eline dedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…