Lohusalık dönemindeyken yapilanlar unutulur mu ? Veya nasil unutulur ? Sizler unuttunuz mu ?

Klasik ergen değilim kendime değer veriyorum ve tüm kadınların vermesini diliyorum. Bu yüzden değer görmedikleri yerden uzaklaşmaları için uzun uzun yazdığım konular oluyor , ama sizin anladığınız buysa bilemem. Kendine değer vermeyen başkasına da verilmesini istemez. Tıpkı bu konuda bebeği olan bir kadına yaptığınız gibi. Neyse sizi görmezden geleceğim, çünkü buradaki tüm arkadaşlar benim konulara yaptığım yorumlara vakıflar, kendimi açıklamak zorunda bile değilim fazla bile yazdım size. İyi günler :)

Güzel olmuş oğlu da görmüş oldu aynı tepkiyi aldığı için Beter olsun hayır evlendirmeseydi ozaman kopamıyosa bidaha eşin annem.. diye başlarsa bi cümleye önünü kes bence lütfen hayatım duymak istemiyorum bana iyi gelmiyor sana da yapıyor aynısını de sustur. Zaten işine gelmeyenlerin ya tansiyonu fırlar ya sinir krizi geçirir kaçınılmaz olay

Kızın yapması gereken affetmek. İyi de bunun kararını senin kendini nitelediğin cahil mi veriyor. Ayrıca ben kimseye yanlış bir cümle kurmadım, kurarsam silsinler. Çünkü bu tür cümleler senin gibilere normal gelir. Düşünüyorum da hem cahilliğinle övünüyorsun hem kocanla seviyesiz ilişkini onaylıyorsun. Biz seviyeli olduk, hakkımızı aradık diye mi cahil olduk?

Konu sahibi belki erdemli olmak istemiyor
SANA NE? Bu haddi nasıl buluyorsun diyeceğim de yine ilk yazdığınız cümleye geldik. İnsanları affetmemek gibi bir hak var. İnsanlar bunu ister kullanır ister kullanmaz. Nedir bu o öyle davransın bu böyle davransın tribi. Ben de senin seviyesiz bir eş olmana taktım. Bana ne düzeleceksin. Eski kadınlar gibi ol (ironiye bak zaten m.ö. yaşıyor ) Benim dediğim olacak Beceremeyeceksin ama yap işte. Erdemli falan bişey ol işte.

O değil de başka konularda alakasız bir şekilde attığın beğenmedimleri ekran alıp atıyorum arkadaşlara. Biraz malzeme yapmış olabiliriz. Hakkını helal et

Arkadaş diyo ki o erdemli biri kesin eder

Profilinize girip mesajlarınızı okuyup beğenememek suç mu oldu ya? Ne kadar da alıngan prenseslersiniz siz öyle

Seni malzeme yaptık diyorum sen prenses diyorsun
Malzeme yapmak ne demek bilmiyorum açıkçası. Forum kültürüne ait bir şey olabilir. Sizin gibi buraya 22 küsür bin mesaj atacak kadar vaktim yok maalesef. Ama bu kadar güldüğünüze göre komik bir şeydir

Aklı başında bir cevap veremediğin için konuyu değiştiriyorsun orası belli oldu. Benim attığım mesajların sayısını bile olumsuz olarak yansıtmanın tek sebebi bu olabilir. İlk defa mesaj sayımdan vuruldum

O değil de birini stalklamak hayranlık belirtisidir. Tam sevineceğim hayran adayımın cahil olduğu aklıma geldi bi küçük tadım kaçtı

Ben erdem hanfendiyi anladım. İstediği zaman istediği kişiye istediği cümleyi kurup sonra özür dileyip, ee ama ben özür diledim hatamı anladım karşımdaki beni affetmedi diye davranan bir insan.
aynı eski eşim. Özrü kabul etmeyip unutamayınca biz erdemsiz, kibirli, kindar oluyoruz.
Konu sahibi hanımefendi, bu ülkede hamilelik, lohusalık vs dönemlerinde anlayış gösterilen kadınların sayısının çok çok az olduğunu düşünüyorum.
Benim bebeğim 7 günlükken açtığım bir konu var "görümceler" Diye.
Herkeste beni linçlemişti. O kadar insanın evde ne işi var neden kabul ettiniz göndermediniz diye.
Benzer şeyleri yaşamışız ben de sadece annemden yardım istemiştim, fakat hastanede görümcem kalmıştı, eve toplama kampı gibi doluşmuşlardı, nefes almaya zaman bulamadım, bebek zaten uyurken 2 saat başında durup 2 saat sonra beni emzirmem için uyandırdılar diye bütün zor görevi onlar yapıyormuş gibi davranmalar, beni nankörlükle suçlamalar, annem her işe koştu da 20 dk uzandı diye, eşimin "iş başa düştü" Tripleri..
Anneme görev biçmeleri vs vs.
Ama git de diyemiyorsun o dönemde çünkü hele de ilk bebeğinse böyle olması gerekiyor herhalde diye düşünüyorsun.
Bazı şeyler yaşanmadan anlamak zor.
Şimdiki aklım olsa hiçbirini 40 gün eve almazdım
Lohusalıktan sonra iyice azıyorlar zaten bebeğin verdiği coşkuyla mıdır nedirni bilinmez.
Ben şu anda boşanma evresindeyim.
Sen sınırını çizmekle hatta affetmemekle en güzelini yapmışsın.
Demek ki özrü size geçmemiş, samimi olduğuna inansanız unutursunuz diye düşünüyorum.
Bizi rahatsız eden şey hata değil bilerek yapılmış olan şeyler..

Sen ne kadar komiksin yaa öyle sabah sabah eşimle beraber yazdığın cevapları okuyorum evde kahkaha tufanı yaşandı sayende Bu mesajların ekran görüntüsünü alıp duvarımda çerçeveleteceğim bakıp bakıp güleriz Hatta bu mesajların burada harcanmaması gerekiyor. Site yönetiminden rica edelim de bunu ana sayfaya header olarak eklesinler İlerici aydınlık bir ablamızın müthiş esprileri

Daha taze üyeyken bile 35 mesaj attıysanız sizde de 22 küsür bin mesaj atacak potansiyel var

Yaa aşırı mantıklı. Bazı insanlar var böyle, kır dök karşıdaki affetsin kafası. Hiç hoş değil. Oysa ki kıranın kendi davranışını düzeltmesi gerekirken. Allah birbirleriyle karşılaştırsın böyle insanları

Ben sadece eşime karşı kaba bir insanım, diğer insanlara özür dileyecek bir şey söylemem. Biraz yanlış anlamışsınız. Eşimle birbirimize genelde saygı duyarız ama ortalama ayda 1 yaptığımız tartışmalarda hareretleniriz ve saydırırız birbirimize. Bir nevi stres atarız. Sonra da birbirimizden özür dileyip normale döneriz.

Burada da gördüğünüz üzere cahil diyen insana kinlenip " Hıı ben cahilim sen zırcahilsin hııı" demektense karşı tarafa ironik bir şekilde " Sen ilerici, aydınlık ben ise cahilim" demek daha çok hoşuma gidiyor. Karşı taraf akıllı biri ise ironi olduğunu anlıyor ama değilse " Ehehe cahil olduğunu kabul ettin ehehe " diyor.

Napalım her türlü insan var memlekette.

Ya görmezden gelecektim ama bunu da görünce dayanamadım ortada kahkaha tufanı olacak bir şey yok bence, ağlanacak hale gülme var. Ama sizin espri anlayışınızın da benzer olmasına çok sevindim

Hanfendi siz eşinizle veya başka biriyle birbirinize saydırıp stres atıp sonra hiç bir şey olmamış gibi devam edebilirsiniz fakat her insan sizin gibi olmayabilir.

Benim konumda da, eşimle alakalı o kadar ağır sözlerden bahsetmeme rağmen bana, siz ne yaptınız? Eşiniz neden biranda değişti? Kendinizde bir hata görüyor musunuz? Tarzında sorular yöneltip kendimi sorgulamamı sağlamıştınız.
Fakat ben sizin gibi eşim beni her kırdığında karşılık vermediğim için benim içimde ağrı dağı kadar dert birikti. Ve benim bir hatam olsa bile bu sözleri kimsenin hakettiğini düşünmüyorum. Hatam olsa bile oturulur konuşulur düzgün bir dille tartışılır kapanır.

Konu sahibi unutamıyorum siz unutabiliyor musunuz diye başlık açmış, demekki unutamıyor, geçmişte yaptığı hata olsa bile o geçmişte kalmış kayınvalidesinin gelip o dönemde o konuyu hortlatmaya hakkı yok. sizin her konuya gelip konu sahibinin bir hatasını aramanız benim garibime gitti.
Sizin düşüncenizde bir yanda güzel herkes önce kendi gözündeki çapağa baksın tarzında ama karşımdaki insan hep benim gözümdeki çapağa bakıyorsa ben de kendi gözümdekine onunla beraber bakıp, ikimiz beraber kendime düşman olmamıza gerek yok diye düşünüyorum.

Sen de adam mısın erkek misin dediğiniz eşinizle mi bu kadar gülüp eglendiniz? Yeri gelir 1 sene boyunca sevişmediğimiz oluyor bunlar normal diye tavsiyeler vermişsiniz burada bence oturun kendinize gülün

Bak adam olmayan kocana bunu da göster lütfen.

Erdem hanımın erkek olmayan eşi. Erkeklik yap. Sonra karın geliyo buralarda aklıevvellik yapıyor. Bize de yazık. Ne istiyorsa ver gitsin. Birşey istiyor bu kadın, diğer kadınlara düşman olacak kadar neyi eksik. Belki inanmazsın ama eskiden kadınların yaşadığı sıkıntıları övdü Gözünü seveyim çöz şunun sorununu.

Sana gelince. Normal bir yazıya bu kadar hunharca gülünce aklıma bu geldi.

Eklentiler

• images (1).jpeg
    45,3 KB · Görüntüleme: 43
Daha taze üyeyken bile 35 mesaj attıysanız sizde de 22 küsür bin mesaj atacak potansiyel var
'' Herkes sonunda olmaktan korktuğu insana dönüşür ''
Çok güzel yazmışsınız. Benim de hatam var şu an yazdığınızı okuyunca anladım. Öncelikle teşekkür ederim.

Ben genelde şöyle düşünüyorum. Burada yazan kişi olayı kendi penceresinden bakarak, kendince yorumlayarak yazıyor.

Yani şimdi ben buraya gelip sadece eşimin bana söylediklerini yazsam buraya, eşim Deccal muamelesi görür. İnsan ilişkileri karşılıklı oluyor her zaman. Bir insan sinirleniyorsa onu sinirlendirecek bir mevzu da vardır. Size bu mevzu çok basit geliyor olabilir ama onun iç dünyasında nelerin tetiklendiğini bilemiyoruz.

Mesela benim eşim ailesi konusunda çok hassas. Kendisine hakaret etsem çok alınmaz ama annesine ablasına bir şeyler söyleyince sinir katsayısı birden xⁿ fonksiyon grafiği gibi artıyor. Bunu evliliğimizin 6.ayında farkettim.

Ben mesela eşimin şahsına saydırırım ama ailesine bir şey dememeye çalışırım. Keza kendisi de aynı şekilde aileme bir şey demez. Çünkü bilir ki ailemi eleştirse ben de onun ailesini eleştiririm.

Demem o ki görücü usulü evlilikler harici eşlerimizi tanıyarak, severek evlendik. İnsanlar dönüşüyorsa o dönüşümlerin bir sebebi vardır. Eşleri olarak bu dönüşümleri incelememiz, sebeplerini bulmamız ve sorunu kaynaklarına inerek çözmemiz gerekiyor.

Ha yanlış anlaşılma olmasın, tabii ki tartışma olmadan evlilik olmaz. Sürekli aynı evde vakit geçirdiğimiz insanla tabii ki tartışacağız, anlaşmazlıklar olacak, ufak tefek kavgalar edeceğiz ama bunun dozu çok önemli.

Sizden de özür diliyorum kırdıysam, sadece özeleştiri yapmanız gerekiyor olabilir diye öyle yazmıştım ancak kırılmışsınız. Kusura bakmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…