Lohusa depresyonuna girdim

Ben sizi anlıyorum
Bir an önce yardım alın, aileniz de yanınızda, çok çok şanslısınız.
Ben annemi arayıp ben dayanamıyorum desem benimle dalga geçerdi, bakmaya falan da gelmezdi, ben üç çocuk doğurdum, hadi kendine gel der kapatirdi.

Sana yemek yapacağım dediği gun patates haşlayıp suyun içinde bırakıp öylece haşlanmış patatesi gitti
Ben bunları gülerek anlatıyorum, başka yapacak birşeyim yok.

Sizi anlıyorum ama benim gibilerin hikayesini de dinleyin, size moral olsun
En azından yanınızda sizi toparlayacak insanlar var, ya olmasaydı.

Ben güçlü durmak zorundaydım, başka alternatifim yoktu.
Durmadan bebeğimin hali nice olurdu.....

Neyse çok şükür geçti, hayatta geçmeyen birşey yok, herşey geçiyor..
Bol bol yürüyüş yapın, bebeğinizi koklayın, güle gule, sağlıkla büyütün

Çok teşekkür ederim. Doktor yardımı almayı düşünüyorum. Yarın bebeğimin kontrolü var. O ara doktorla görüşeceğim. Rabbim bu durumu yaşayan her anneye sabırlar versin... Yaşamayan bilemez...
Amin canim tez zamanda ıyılesmen dılegıyle aklına takılan olursa her zaman yaz cunku aynı seylerı ben yasadım

Evet inşallah geçecek. Çok sağolun Allah razı olsun. Dualarla dayanmaya çalışıyorum. İnşallah tez büyür de buraya çok şükür büyüdü ben de biraz rahatladım yazarım ❤❤

Amin canim tez zamanda ıyılesmen dılegıyle aklına takılan olursa her zaman yaz cunku aynı seylerı ben yasadım
Allah binlerce kez razı olsun sizden. Devamlı yazacağım. Birçok kişinin bu yazılara ihtiyacı olduğunu bana gelen özel mesajlardan anladım. Allah her annenin yardımcısı olsun.

Gececek canim merak etme.sanki o gunler o saatler durmus hic gecmeyeck gibi geliyor insana ama gececek ve bugunleri gülümseyerek anacaksin.bebegine odaklan kendini yipratma ve bebek uyudukca sende uyu yardimcilarinda varmis daha ne olsun.Bol sutlu saglikli gunler.

Aynı durumu arkadasım da yaşadı ama bebeği şimdi 2 aylık ve şükür alıştı duruma ya Sende alışırsın bence sabır azcık

Doktora git onlarla konuşmak bile okadar iyi geliyoki emin ol bi kendine gelicen yanlış düşündüğünün farkına varıcan rabbim şifanı versin

Benim bebeğim de iki günlükken sarılıktan hastanede yattı ben de tabi onunla birlikte anne misafirhanesindeydim çok zor günlerdi
İnan tek olmak daha iyi görümce kv onun bunun dediği herkesin bir şeye karışması, depresyonu iki üç kat daha arttıran sebepler bence. Ben ne zaman bebeğimle tek kaldım o zaman daha kolay toparladım. Yanında birisi olsun ya da olmasın tamamen ruhsal çöküntü bu, insanın elinde de olmuyor.

Yani bebek bu aglar, aglayacak..
Buyuyup sesi gurlesince cosa cosa daha cok aglayacak.
Takmayacaksin arkadasim, icsellestirmeyeceksin.
Yapman gereken kucagina alip sefkat gostermek,gazini cikarmak, hasta olmadigina emin olmak.
Sakin olmaktan baska caren yok
Dunyanin en guzel seyi aglamak aslinda..
Bebek bizim gibi tv izleyerek, tlfda takilarak kafa dagitamiyor, basiyor cigligi

Zaman geçtikçe ne istediğini anlayacaksın ve bu seni rahatlatacak. Şimdi bütün hayatın bebek gibi görünüyor, çok normal. Senden başka bir dünya bilmiyor. Karnında rahat ve güvendeydi, üşümüyor, terlemiyor, acıkmıyor, gazı olmuyordu. Şim ne yaşasa ağlayarak anlatıyor. Hiç merak etme belki 40 günlük değil ama bir kaç ay sonra rahatladığını fark edeceksin.
Ben 40 günden mucşze beklemiştim. 40ı çıksın uyur denmişti, yalanmış

Ama büyüdükçe zorlaşıyor diyenlerinki de yalan. Şu an 14 aylık oldu, bugün beraber temizlik yaptık, birbirimizi anlıyoruz, daha iyi uyuyor, vakit daha tatlı geçiyor, kitap okuyor, saklambaç oynuyoruz. Kafa dinlemek istediğim zamanlar olmuyor değil, şimdilik bundan anlamıyor ama zamanı gelince o da olacak. Beraber uzanıp tembellik yapacağız.

Ben büyk oranda sürekli çözüm aramakta buldum rahatlığı. Kim ne söylediyse mantık çerçevesinde denedim ve araştırdım, işe yarayanlarla devam ettim. Böyle böyle büyütüyoruz işte:)

Ben 3.cocugum dogdugunda sokakta tek basina yuruyen insanlara imreniyordum.
hicbir zaman tek basima biryere gidemeyecegimi dusunuyordum.simdi en kucugumde buyudu bazen babaya bazen babanneye dedeye vs.birakip cikiyorum tek basima.
buyuk bir ozgurluk gibi geliyor.
lohusa depresyonu hic yasamadim sanirim yasadiysamda farketmedim.geceleri milyon kere kalkan bebeklerim artik hic uyanmadan sabahliyorlar.
ve benim yanimda hic kimse yoktu .dogduklarindan beri kimseyi istemedim.herkafadan bir ses cikmasi bence cok daha zor olurdu.
gececek buyuyecek hic bir bebek bebek olarak kalmiyor degil mi.
ama devamli nasol buyuyecek bu gunler nasil gececek diye dusunmeyin.baska seylere yogunlasin.kitap okuyun dizi izleyin.yuruyus yapin

Evet aynen sanki hiç geçmeyecek, benim oğlum büyümeyecek, hep minik kalıp ağlayacak, onun 3 aylık 6 aylık 10 aylık hali olmayacak gibime geliyor... Ama tabi ki günler geçiyor ve geçecek... Allah razı olsun canım benim çok sağol.

Aynı durumu arkadasım da yaşadı ama bebeği şimdi 2 aylık ve şükür alıştı duruma ya ☺☺Sende alışırsın bence sabır azcık
Oyy inşallah ❤ ahh 40ı çıksa da sonra birden büyüse

Çok güzel yazmışsınız Aslında tabi 40ı çıkınca her şey bitmiyor. Bir anda mucize olmuyor En azından zaman bayağı geçti 2 aylık olmaya az kaldı falan der kendimi avuturum

Ahh ne güzel şeyler bunlar. Oyun oynamak, kitap okumak, beraber eğlenecek bir şeyler yapmak... Ayy en güzel hayallerim... İnşallah o günler de gelir de ben de büyüdü şükür derim. En azından onu anlayabilirim. Şuan hiç anlamıyorum. Minicik ufacık. Ne diyor niye ağlıyor noluyor diyorum. İnşallah gün gelir de hemencik büyüdü, bana hiç öyle gelmemişti ama büyüyormuş derim

Decavit saglik ocağınin verdigi ilac vitaminin var ya ebe ic demisti bana gerekten biraz rahatlamistim dene istersen

Geçiyor korkma. Panik yapma. Sadece anı yaşa..

Ben de ilk bir kaç ayımı iyi hatırlamam. Kötü bir şey olmadı ama eksik yaşadığımı hissediyorum işte.
Oğlumun her ihtiyacını yapardım üstüne titrerdim ama dişlerimi sıkmayı adet edindim ve bu yaklaşık bir yıl sürdü..

18 aylıkken uykusu uzayınca da normale döndüğümü hissettim.

Bunun daha diş sancısı, büyüme atağı haftaları, hastalığı falan var. Bence kabullen ve kendini dinleme..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…