Lohusa depresyonuna girdim

Konu sahibi şuan nasılsıın merak ettim bende büyütüyorum başta böyleydim şimdi geçti gitti 3aylık oldu bile umarım sende atlatmışsındor
Çok şükür 25.gün tamamen atlattım. Şuan 45 günlüğüz. Hiç geçmeyecek gibiydi ama gerçekten alışıyormuşsun ve o psikopat halin geçiyormuş. Şükür şimdi iyiyim.

ben anne olabilmek adina 70 kg zayiflamis uzerine bir de karin germe ameliyati olmus bir insanim. korunmayi biraktiktan sonra ucuncu ayda hamileligimi ogrendim. kusursuz gebelik gecirdim. zor ama normal dogum ile kucakladim yavrumu.. ben bu hayata anne olmak için varim derdim... oysa lohusalik oyle vurdu ki beni.. bebegimin olmesini, kendimi intihar etmeyi, ebi terk etmeyi dusundum. hamile gorunce dahi agliyordum. ben bebegimi koklamadim bile. ama diger yandan da bütün bakimini kusursuz yaptim. görev gibi. kimse benim gibi bakamaz diye vermek de istemedim kimseye. 24 saatimin 18 saati aglayarak geciyordu. surekli okuyordum kendimi kizimi. yok olmuyordu. ama diger yandan ise ic kiyafetini bile dis giyimine uygun giydirir ozenirdim. benden baskasi yikamasin isterdim. belki de bir bag kurmak icindi, bilemiyorum. insanlar nasil bebek katili olurmus anladim. bebeklerini neden cope atarmis anladim. mubalag yapmiyorum, beni intihardsn koruyan tek sey inancim di. en en agir sekilde yasadim.. 2gun suren suni sancili rahim yirtilmali bir doğum gecirdim. o dogumu dahi ozluyorum. tekrar tekrar yasamak istiyorum o ani. ama sirf lobusalik yuzunddn başka çocuk dusunmuyorum.. 6 ay ladar surdu bu durum..

hi ondan sonra mi ? :)
ask neymis onunla anladim.. ben evlat degil can dost dogurmusum kendime. . ismini birkez soyluyorum ama sanki 10 defa cikiyor agzimdan.. dolu dolu ask ile.. o benim herseyim. gecem gunduzum duzenim gezmelerim hep ona gore programladim. herzaman benimle.. 3 yasinda bir kizim var artik.. saclarini ordugum..ve saclarimi tarayan.. bir kizim var ki agrim oldugunda beni open.. bir kizim var ki kek yaparken yumurtasini kirip keki hazirlayan.. adi tarifi olmayan bir duygu bu.. ve sizinde benden oglunuzunda kizimdan hic bir fsrki yok. mukrmmel zsmanlar sizi bekliyor. en zor dönem yeni dogan dönemi. lutfen kendinize mukayyet olun. hislerinizi kalbimde hissettim.. omzunuzdan tuttum ve gececek bende boyleydim dedim var sayin ve gulimseyin benim için :)
Aynen bunları yaşadım. Çok çok güzel anlatmışsınız. Şimdi çocuğuma aşığım. Onu öpmekten koklamaktan kendimi alıkoyamıyorum. Evlat canmış. Onunla hayat o kadar güzel ki. Rabbim benim ömrümden al oğluma ver diyorum. O benim gözüm gibi özüm gibi. Canparçam.

Rabbim hepimizin evlatlarını bütün kötü şeylerden korusun😍🤲

Çok şü
Benimki 3-4. Aylarda ciddi meme reddi yapıyordu. Etrafı keşfettikçe bu oluyor. Vazgeçmemelisiniz. Bana doktor kilosundan dolayı mamaya başlamamı söylemişti ama sizde böyle bir durum yoksa başlamayın. Belki bir süre sıkıntı çekersiniz, doymuyor gibi gelir ama zamnla alışacaktır. Yine de kilo alımı yavaş olursa doktor zaten mamaya başlayın diyecektir
Çok şükür onu da atlattık canım. Emiyor oğlum😍

10 günlük anneyim. İlk bebeğim. Lohusa depresyonuna girdim. Oğlumu çok seviyorum ama sanki alışamıyorum. Geçen gün bebeğim ağlarken eşim ilgileniyordu ve bebek hiç durmuyordu. Allah affetsin o an balkona çıkıp intihar etmek geldi içimden 😭😭 Hem pişman oluyorum hem de kötü şeyler düşünüyorum... Bana bir çare bulun nolur... Hep dua ediyorum ama oğlum ağlayınca çok sinirleniyorum. Sonra oğlumun yüzüne bakınca pişman olup neden böyle bir cani anneye geldin diyorum, ona acıyorum😭😭 Bunalımdayım. Annem babam eşim hep geçecek bütün bebekler böyle olur diyor ama çok zorlanıyorum.

Siz de bunları yaşadınız mı?
Mrb bu depresyondan kurtuldunuz mu nasıl başardınız bende aynı durumdayım

Bi de o zarar verme isteği gibi düşünceler geçiyor yani onun yerine bu tükenmişlik hissi oluyor. Bende öyle oldu. Çünkü bebek büyüdükçe onu daha çok sevmeye başlayınca artık ona zarar verme hissi gidiyor. Biraz sabır bu yüzden.. düzelecek bu durum❣️

Her insanın yaşadıkları bir değil elbet bende ki durum daha farklıydı oğlumu kucağıma alırken hep ona zarar verecekmişim hissiyatı vardı okul arkadaşım ise abartmıyorum çocuğu rahat 1 ay kabullenmekte güçlük çekti.
Durumun geçici olduğunu bil.
Mesela bak şuan sana bu mesajı yazıyorum yani iletişim kuruyoruz.
Ağlamakta onun iletişim yolu.
O yönden bakarsan belki işleri biraz daha hafife alabilirsin..
Sabır et ve emin ol doğuran her kadın bu yahut buna benzer şeylerle karşı karşıya geliyor..
Kusura bkmayin direk konuya dahil oldum ama bende aynı seyleri yaşadım acaba neyden oldu tedavi görmüştüm çok zor dönemlerdi ve 6 ay boyunca gecmedi

X