Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

barbie-ela merhaba canım.benim gönderdim resmi gördünmü.bunlar durasoft jade green.sende daha acık durur.cünkü benim göz rengim koyu kahve

8fca78a6e3c110eeaa2f4537c205d29a.jpg
[/IMG]
güle güle kullan canım lensin dokusu bi harika gerçekten çok doğal gözüküyor..ben grysini düşünüyorum ama koyu kahve gözde açık durur mu bilmiyorum..süperstarın resimlerini bekliyorum ona göre karar vericem artık..

canım evet ya maalesef bazen lensi çıkartığımda da ama genelde tek gözümde oluyor böyle bir garip görüyorum..gözümü kırpıyorum ikidebir düzelsin diye..ya birde sizde de oluyor mu gözümde lens varken gözümün kenarından beyaz sıvı salgılanıyor..hatta bir kaç defa erkek arkadaşım söylemişti gözünde beyaz birşey var diye..hani çapak olan bölge olur ya orada kalıyor beyaz bir salgı...neden kaynaklanıyor anlamıyorum..lenslerimi yeteri kadar temizleyemediğimden gözüm enfeksiyonmu kapıyor acaba?

Canım kesinlikle o akıntı enfeksyon habercisi, eğer lensin rutin bakımını yapmana rağmen hala aynı etki devam ediyorsa artık sakın kullanma, çok tehlikeli.

Okypete canım hazır seni bulmuşken danışacağım bir konu var. Sen Pretty Eyes' in uygun numarasını arıyordun geçenlerde, daha önce kullanmışmıydın? Tekstürü nasıl, damarsı mı yokda daha homojen mi? Üç renkte üretiliyormuş yanılmıyorsam. Konfor açısından tecrübe edindin mi? Zahmet olmazsa fikrini almak istiyorum.

Okypete canım hazır seni bulmuşken danışacağım bir konu var. Sen Pretty Eyes' in uygun numarasını arıyordun geçenlerde, daha önce kullanmışmıydın? Tekstürü nasıl, damarsı mı yokda daha homojen mi? Üç renkte üretiliyormuş yanılmıyorsam. Konfor açısından tecrübe edindin mi? Zahmet olmazsa fikrini almak istiyorum.

canım ben en az 4 çift kullandım. damarlı değil. harika bir renkti.
inan gece bir yemeğe gitmiştim 2 genç kız benim peşimden gelmişti gerçek mi lens mi.. diye.. renk nasıl söyleyim grisi tabii. hani denizin rengi güneş batmak üzere şöyle gümüşimsi bir renk alır yani tam öyle bir renkti. gri mavi ve yeşili var ama mavi ve yeşilin rengi kötü. gri pearl diye geçiyor. ama maalesef yıllıkları artık gelmiyor. aylıkları da numarasız..o yüzden alamıyorum. aylıkları yılıklarıyla aynı renki ben onla denize bile giriyordum ancak çok ince bir lens değil. ama ben çok incelerde tam tersi rahat edemedim. bu çok rahattı. sanırım rainbow da kalın bir lens miş.

Canım kesinlikle o akıntı enfeksyon habercisi, eğer lensin rutin bakımını yapmana rağmen hala aynı etki devam ediyorsa artık sakın kullanma, çok tehlikeli.
canım bu akıntı b&l da oluyor daha çok bakımını yapmadan kesinlikle takmıyorum ama süresinin bitmesine 1 ay kaldı ama süresinden önce bitti heralde bunlarınsüresi bukadar bulanıklık ve akıntı yaptığına göre..ben bunları takmayım en iyisi..göz damlalarım var artık her lens çıkartığımdan sonra damlatıyorum onları..fakat uzun süre lens takmasam belkide iyi olucak..en azından yeni bir lens alana kadar..

kıvılcım canım var ama çok küçük resimler belli olmaz .ama waicon sophistike le aynı marka. ben mavisini kullandım mavi yeşil gibi durdu bende. ama damarlı

canım bende denemiştim sophistic gry ve yeşil rengini hiç az önce izlediğim videodaki gibi durmamıştı..acaba türkiyede ve yurt dışında üretilenlerin arasında fark olabiliyormu..videodaki bi harikaydı ya..bu arada az önce solotica mel rengini yine izledimm...ya ben bitiyorum bu lense resmen almalıyım ben onu ya bi ara ümidimi kaybetmiştim ama şimdi izleyince yine gaza geldim..okypete sende düşünüyordun bi ara solotica halen düşünüyormusun almayı?

canım ben solotica hiç düşünmedim. benim gözlerim bal rengi olduğundan zaten mel gibi renkleri kullanmam çünkü hemen hemen aynı ton oluyor. ancak hatırlarsın süperstar fotoğraflarını göstermişti. gri mavi yeşil tonları pek güzel durmuyordu.ortasındaki boşluk aynı rainbowlardaki gibiydi. bayağı büyüktü. mel gibi renklerde o pek farkedilmez.ancak iddialı renklerde bariz belli olur. melin rengi gerçekten çok güzel ama senin o tona yakın giollan var ya. neden 2 ci lensindede benzer tonlar alacaksın. bence gri düşün ya daşöyle gözlerini gri mavi yeşil gösteren bir renk. sophistike le waicon aynı canım resimlerdede aynısı çıkıyor ben 3 rengini de kullandım mavi yeşil gri .bak yeşili daha doğal bir renk sende güzel durabilir sanki damarlanma daha az dikkat çekiyor gibi ...

Okypete'cim teşekkürler tekrar bilgilendirdiğin için. Bir arkadaşımın yakında doğum günü, kendisi şeffaf lens kullanıyor. Ben de nedense bugünlerde lens manyağı gibi yatıp kalkıp bu icatları düşündüğümden, doğum günü için fena bir hediye olmaz diye renkli kontakt lens düşünüyorum. Kısa süreli bir şey almak istiyorum ama tam karar veremedim. Açık bir ton almak niyetindeyim gri ya da grimsi bir yeşil. Hangi markayı tercih etsem diye düşünüyorum. Pretty eyes' de Rainbow ile kardeş ürün, ikisini de Tech üretiyor dolayısıyla konfor konusunda iç açıcı gibi geliyor ;fakat şu numara konusunu anlayamadım aylıkların numaraları mı yok??

Merhaba arkadaşlar.Uzun zamandan beri girmediğim için mesajları yeni okudum..İki deneyimli olduğum soru gördüm Hemen cevaplayayım...Zarracom lensler doğal duruyo ama garip bir yapısı var çok yumuşak lensler bir anda ters dönebiliyo.İki rengi mevcut bende grisi ve yeşili.Gözlerim koyu kahve.Çokk canlı duruyo ayrıca ölü koyun gözlü gibi olmuyorsunuz fakat gözlerim hassas o yüzden batma yanma oluyo ...Bu resim telefonla çekildi gri zarracom Normal ışıkda bu kadar gri kahverengi geçişkenliği yok...Yeşili daha da doğal duruyo....

2decc083f0f43c28334ad75eq8.jpg

Birde göbüs elegans sormuşsun aşırı damarlı kullanımı nispeten daha rahat fakat ben burdayım diyo...Ben baby blue aldım ama çok pişmanım dediğim gibi gözlerim koyu kahve ve freshlook safir e benzer bir renk çıktı koyu mavi hatta lacivert bile diyebilirim... onunda resmi altta...

1a44b159a70521c14f466fdbs5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
B&l kullanan arkadaşlar bana yardımcı olurmusunuz bu resimdeki gri grey mi yoksa Light green mi...Ayrıca gri mavi dediğiniz renk hangisidir...Ben isimlerini yazsam siz bana yardımcı olsanız...
Dark green
Green ocean
Blue topaz
Acqua
Grey
Violet amathyst
Blue
Light green
Green turquoise
Green amazon
Hazel

Merak ettiğim grey,green ocean,acqoa ve blue koyu gözlü arkadaşlarda deneyen varsa lütfen yardımcı olun...B&L hassas gözlerde pek kullanışlı olmadığından hiç denemedim ve pek de bilgim yok...Mavi ve yeşil lens arıyorum hala :KK43: Ayrıca ben burdayım lensim demesin ama iddalı bile olabilir...O nasıl olacak anlatamıyorum ama eminim beni anlayan arkadaşalr vardır...Güneşcim saol sen çok yardımcı oldun ama dediğin lensler bende olamdı maviden daha çok yeşil durdu sen de memnun değildin renginden hala düşünmcelerin değişmedi mi ?..

Son düzenleme:
Okypete'cim teşekkürler tekrar bilgilendirdiğin için. Bir arkadaşımın yakında doğum günü, kendisi şeffaf lens kullanıyor. Ben de nedense bugünlerde lens manyağı gibi yatıp kalkıp bu icatları düşündüğümden, doğum günü için fena bir hediye olmaz diye renkli kontakt lens düşünüyorum. Kısa süreli bir şey almak istiyorum ama tam karar veremedim. Açık bir ton almak niyetindeyim gri ya da grimsi bir yeşil. Hangi markayı tercih etsem diye düşünüyorum. Pretty eyes' de Rainbow ile kardeş ürün, ikisini de Tech üretiyor dolayısıyla konfor konusunda iç açıcı gibi geliyor ;fakat şu numara konusunu anlayamadım aylıkların numaraları mı yok??
canım aylıkların maalesef numaralıları yokç ben de bu yüden pretty eyes kullanamıyorum keşke bu gözler6 numara miyop olmasa da alsam çünkü aylıklarla yıllıkların rengi aynıymış.a.s

brn a benim gözlerim açık sarıya yakın bir kahve ama o ela tonları ben de çok az bir değişim yapıyor varlığıyla yokluğu bir gibi...sanırım onlarda yeşil tonlamalar var benim gözümde sarı..... süperstarcığım prety eyeslar grimavi bir ton. gerçekten gözde çok güzel duruyor. arkadaşının gözleri bozuk değilse aylıklarını alabilirsin. bence hem koyu hem açık göze çok yakışıyor.

KIZLAR, TÜRK GÖZ DOKTORLARI DERNEĞİNDEN ÖNEMLİ BİR MAKALE...

Kontakt Lenslerinizden Memnunmusunuz ?

Kontaktlensleriniz ile gün içinde Kuruluk hissi ve batmalar ile karsi karsiya mi kaliyorsunuz? yada Iyi Göremediginizi mi düsünüyorsunuz? Çapaklanmalar Kizarikliklar ile mi vakit kaybediyorsunuz? Neden?

Trafik kazalarının önemli bir kısmı araçların yetersizliğine bağlı olarak değildir. Kontakt lensin gözde tehlikeli olup olmadığı ile ilgili sorulan sorulara, araç kullanma ile benzetme yaparak cevap verilebilir.. Gözün kontakt lens takılabilmesi için gerekli minimum sıhhi şartlara sahip olup olmadığının göz hekimi tarafından muayenesi , sürücü ehliyeti almak için gereken ön muayeneye benzetilebilir. Her ikisinde de minimal sıhhi ön şartlar bellidir. Yetersiz sıhhi şartlarda kontakt lens kullanımı göze zarar verebilir. Aynı ehliyet alma ön şartlarına haiz olmayan kişinin sıhhi yetersizlikleri nedeni ile kaza yapma olasılığının çok yüksek olması gibi… Eğer muayene göz hekimi tarafından yapılmaz ise, gözün kontakt lens kullanımı için yeterli ön şarta sahip olup olmadığı anlaşılamaz. Uyum muayenesi , bir çok uyum ölçüsü olan kontakt lensin , adeta ısmarlama elbise gibi hastaya uyumunun sağlanmasını içerir. Kontakt lensin kalitesinin yüksek olması önemli bir ön koşuldur. Ancak bu kaliteli kontakt lensin, göze uyum sağlaması en az bu kalite kadar önemlidir. Bu uyum muayenesi de göz hekiminin görev ve sorumlulukları arasındadır. Kontakt lensin hangi ön koşul ve şartlarda kullanılacağı da En kaliteli , en pahalı arabayı satın alsanız da, eğer arabanın özelliklerini iyi öğrenmedi iseniz veya arabayı kurallara uygun kullanmıyorsanız,kaza yapma ihtimaliniz yüksektir. Kontakt lensinizi de sizin yaşam şartlarınızda hangi durumlarda ve nasıl kullanabileceğinizi öğrenip, bu şartlarda takmanız, kontakt lensin bakımını da lensinizin materyaline uygun solüsyonlar ile önerilen sürelerde yapmanız komplikasyon ihtimalini minimale indirecektir. Sonuç olarak , kontakt lens ve göz beraber çalışan bir bütündür. Her gözün tüm muayenesi yapılmadıkça ortaya çıkmayan farklı özellikleri olabilir. Kontakt lensin göze uyumunun sağlanması göz hekiminin görevidir. Komplikasyonsuz bir kontakt lens kullanımı için, kontakt lensin göze uyumunun sağlanmalı , hasta da kontakt lensi uygun şartlarda ve zamanda kullanmalıdır.

Neden Reçete ?

Üretilen Kontaktensler farkli hamamde yapisinda,farkli temel egrilerde farkli çaplarda, farkli Su içeriginde farkli Oksijen iletiminlerine sahiptirler.Kisilerin gözleride farkli yapilara sahiptir.Iste bu yüzden kisinin kullanacagi kontaktlens hassas ölçümler sonucu belirlenir.

Kontaktlensin kalitesi ne olursa olsun bu kriterler dikkate alinmazsa! Üzücü sonuçlar dogabilir. halk arasinda standart çap diye bilinen ve gözlük camlarindan ölçülüp takilan lensler göz sagliginizi ciddiyetle tehdit etmektedir.

Lens satin alirken reçetenizde BC-DIA-PWR-CYL-AKS degerleri olmalidir.Ve kontaktlensiniz beklentilerinizi karsilayacak düzeyde materyaller ile üretilmis olmalidir.Mükemmel bir lens kullaniminda gözünüzdeki kontaktlensi kolunuzdaki bir saat yada çok rahat bir spor ayakabiya benzetebilirsiniz.

Dogru lens kullaniminda lensinizi takar ve rahatligindan dolayi hiçbir sorun yasamazsiniz. Eger bunun aksi bir durumda lens kullaniminiz varsa Uzman bir göz hekimine danismaniz gerekir.

evet güneş tam üstüne bastın.pure hazel .merak eden arkadaşlara sunulur.benden bu kadar galiba

fotoraf0326ra5.jpg

fotoraf0326ra5.5707d9c390.jpg

superstar heralde bi lens bundan romantik tanımlanamazdı :) işte cibasoft-softcolor lensler bunların yapısı çok hoşuma gitti benim
csscaquaga5.jpg

csscgreencg6.jpg

csscbluecz8.jpg

Kızlar Durasoft Complements Blue Violet fotoğrafları. Flaşlı fotoğraflarda renk biraz abartı olmuş. Gerçekte o kadar canlı bir renk değil. Flaşsız fotoğrafta görüldüğü gibi aslında. Belli belirsiz bir renk veriyor. Ancak yakından bakıldığında renk anlaşılıyor. 2-3 metreden belli bile olmuyor diyebilirim.

lensfo3.jpg

Flaşsız çekim

kaik5.jpg

Flaşlı çekim
10sh2.jpg

Flaşlı çekim
ka3fd9.jpg

Flaşlı Doğal Göz Rengim
ka5ug6.jpg

Son düzenleme:
cea00ae912891585a1eade4iv3.jpg

durasoftcomplements005kco1.jpg

Süperstar lenslerini çok beğendim bende almayı düşünüyorum ama yabancı bir lens sitesinde Alex'in Complements Shadow Gray fotoğraflarını görünce şaşırdım. Bunlar senin lenslerinle aynı mı? Aynı değil gibi duruyor ama Complements Shadow Gray ve Violet Blue diye yazmış. Violet blue lensleri benimkinin aynısı fakat bunları görünce şüpheye düştüm. Gözde çok damarlı durur. Acaba onun gözleri kahverengi diye mi lensler onda kötü görünüyor. Lenslerinin kaptaki fotoğrafını koyabilir misin rica etsem. Ancak öyle tam anlaşılır. Şimdiden çok teşekkürler.
a.s.

bunlar sophistic lovely gray

bunlar da rainbow dark blue

Son düzenleme:
X