Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

ben freshlook kullandım evt güzel ama bence doğal durmuyor
freslook almamk istiyorum oyüzden benim gözlerim kahverengi b&l çok mu yapay duruyor şimdi??
slm canım bende yaklasık 1 sene falan bosh lomb kullandım bence çok guzel duruyo önemlı olan sana yakısan rengı bulabılmek bosh lomb u ben begenıyorum tavsıye ederım

Kızlar aşağıdaki lensler arasında kararsız kaldım? Yarın artık birini ısmarlayacağım? Ne önerirsiniz?
1-Durasoft Complements Shadow Gray
2-Elegance Dark Blue (Yıllar önce kullanmıştım fena değiller)
3-Durasoft 3 Colors Misty Gray (Şenay Akay'ın lenslerini beğeniyorum.Onun lensleri bunlarmış, doğru mu bilmiyorum????)
4-Durasoft 3 Colors Baby Blue (Didem Uzel'in lensleri sanırım bunlar)
Fikirlerinizi bekliyorum.
a.s.

Canım ben shadow' lardan oldukça memnunum. İlk denediğim gün ki duygularım da şuan kiler de aynı. Bazen insan alel acele karar veriyor ve satın aldığı şeyi bir süre sonra beğenmeyebiliyor. Shadow' larda bu hiç olmadı. Ve eminim ki süresi bittiğinde tekrar almaktan çekinmeyeceğim bir renk.

Öte yandan hala ideal mavi arayışım sürüyor. Ama sanırım custom' lar dışında bu doğallığı verebilecek bir fabrike mavi yok gibi. O sebeple custom alana kadar daha önce yaptığım gibi açık bir gri kullanmak suretiyle mavi etkisi yaratacağım. Açık griler bende istisnasız her zaman ( hem doğal, hem yapay ışıkta ) pastel mavi durur. Misty bana göz kırpıyor sanırım:asigim:..

Bildiğim kadarıyla sen violet blue' dan çok memnun kalmadın. Sende çok belirgin durmadıkları içindi sanırım. Shadow' lar da aynı seriden ve bu seri iddialılıktan ziyade doğallığı ön plana çıkarıyor. O bakımdan sen daha belirgin bir duruş istiyorsan Misty Gray' i tavsiye edebilirim. Sanırım önümüzdeki ay bir çiftte ben alacağım; çünkü Şenay Akay' daki duruşuna bayıldım. Ben bir mavsini denemiştim Durasoft' un, ama çok opak değildi canım, acaba bahsettiğin baby blue' lar mıydı emin değilim. Elegance' larla oldum olası yıldızım barışmadı, Zerrin Özer' de gördükçe sinir olurum hep, sen memnun kaldın mı bilemiyorum canım ama benim için piyasadaki en sahte duran lens o.

Senin beklentilerini Misty gray karşılar gibi geliyor bana, tabi baby blue' lardan da emin olmalı. a.s.

13lr9.jpg
14he0.png

11bh8.png
16ai1.jpg

17kz0.jpg

Lens Şenay Akay'ı ne kadar değiştirmiş değil mi?
Tüm fotoğraflardaki lensler aynı sanırım. Kızlar bu lensler Durasoft 3 Misty Gray mi?

:1no2:Ismarladığım 1 adet Durasoft Complements Shadow Gray geldi. Hiç beğenmedim, tam bir hayal kırıklığı. Cep telefonu fotolarını buraya koyuyorum. İki metre uzaktan belli bile olmuyor.
Gün ışığında;
28052008204ek4.jpg

Flaşla;
28052008213hj8.jpg

28052008221bw7.jpg

Merhaba arkadaşlar Raibow Elite Line Giallo lenslerime kavuştum, hemen fotoğraflarını çektim sizlerle paylaşmak için. Uzun zamandır lens takmadığım için gözlerimde biraz irritasyona neden oldu ayrıca fotoğraflar makyajsızdır. Gün ışığında iki farklı açıdan çekilmiştir. Ben beğendim, bir lens için doğal durduğunu düşünüyorum. Sizlerin fikirlerini de bekliyorum. Sevgiler...

HPIM1306.jpg

HPIM1299.jpg

Son düzenleme:
Herkese merhaba,

ben Almanyada yasiyorum ve gecenlerde Soleko Queen Color markasindan Giallo renginde lens aldim, sizin bahsettiginiz Giallolar herhalde.Rengini cok begendim,cok dogal.Daha önce freshlook colors, Elegance, Images, Colormaker filan denemistim,hepsi cok belli oluyordu, yakindan birisi bakinca utaniyordum.Giallodan memnunum,kimse farketmiyor, sadece colormaker kadar rahat degiller.

Colormaker-Cappuccino.jpg

kullandigim colormaker cappuccino

grey.jpg

kullandigim elegance grey

fresh_look_colors_blue01.jpg

kullandigim freshlook colors blue

400_6461386263383466.jpg

ve kendi gözümde queen color giallo

canım gözlük daha derece olarak yüksek yazılıyor. lensin derecesi, miyoplarda daha düşük yazılır gözlükten............

resim112jv0.jpg
pretty eyes gri

resim016yx4.jpg
bu da rainbow elite line gri.

resim030pt5.jpg
sopistike yeşil.

resim141la7.jpg
sophistike gri. ancak ışık yüzünden biraz farklı çıkmış. daha gri yeşil bir renk.

resim098vx4.jpg
kıvılcım,canım bu pretty eyesın yandan görünümü.

resim015gv9.jpg
.ve bu da rainbow ın bir başka fotoğrafı. arkadaşlar ben hepsini bir mesaj da toplamak istedim ama beceremedim. bunların arasında ,favorim pretty eyes. sağolsun güneşçim toplamış.

Son düzenleyen: Moderatör:
resim046yy1.jpg
[/IMG] sophistike yeşil. oldukça doğal bir lens.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nihayet Create Eyewear resimlerimi buraya koyabildim:

2 tone hazel:
Kabında:
dsc00484cg4.jpg

Gözümde:
dsc00473xj6.jpg

2 tone aqua:

Kabında:
dsc00492vh1.jpg

Gözümde:
dsc00487hs8.jpg

Açık söylemek gerekirse aqua korkunç durdu. Dışarıda hayatta takamam. Neyseki ucuzlardı. Hazeller gözümde koyu kahve/yeşilimsi duruyorlar. Gözlerimi biraz açarken olduklarından büyük ve parlak gösteriyorlar. İstediğim ela renk bu değildi tabi ancak koyu kahve olarak çok beğendim. Hatta aldığımdan beri onları takıyorum.

Bir kaç resim daha.. Diğer lenslerim:

Eski Elegance açık mavilerim:

eleganceflashku9.jpg

elegancenoflashlu7.jpg

Bunlar benim en sevdiğim lenslerdi. Beni ilk kez görenlerin hepsi gözlerim mavi sanıyorlardı. Hatta erkek arkadaşımın bir arkadaşı evlenirsek çocuklarımızın maviş olabileceklerini bile söylemiş. Duyunca çok gülmüştüm. Şu anda bunlardan tekrar ısmarladım, gelmelerini bekliyorum. Tek kötü tarafı fiyatı çok yüksek..

B&L grilerim:

blgreynoflashfz9.jpg

blgreyflasher5.jpg

Bu lensler çok açık.. İlk taktığımda bir süre alışamadım ama şimdi sürekli kullanıyorum ve hoşuma gidiyorlar.

Lens renklerini soldurmak isteyen cartlığından şikayet eden arkadaşlar bakın ne buldum...
hangi renk neyle nasıl soldurulur tablo var rengine göre tek tek yazmışlar

Contact Lens Discoloration and Its Causes 10-12,14,19--22
Discoloration Causes

Yellow

Sorbic acid or potassium sorbate
Switching from chemical to peroxide disinfection
Laxatives that contain phenolphtalein
Smoking (nicotine)

Brown

Sorbic acid or potassium sorbate
Smoking (nicotine)
Sulfasalazine for inflammatory bowel disease

Grayish Brown

Topical epinephrine and phenylephrine, and oral dopamine and tetracycline

Gray

Reuse of thimerosal-preserved solution with heat

Orange

Oral nitrofurantoin or phenazopyridine for urinary tract infections, or rifampin for tuberculosis and meningococcal disease

Pink

Pharmacy-grade (brown-bottle) peroxide instead of peroxide designed for contact lenses
Laxatives containing phenolphtalein or resorcinol

Green

Prolonged use of systemic beta blockers

Black

Switching from a chlorhexidine preserved solution to peroxide disinfection
Reuse of thimerosal-preserved solution with heat

Purple

Rust

Mixing a peroxide system with an enzyme from a different manufacturer

Fading of Tint