Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

becerebildim;
Bu arada benim gözlerim siyah, ışıkta falan açılmıyor, solüsyonum opti free
Birde güneşin önderdiği solüsyonları deneyeceğim

gallojf4.jpg

ya şu resimdeki gibi durucagını bilsem hiç düşünmem alırım :KK43:

durasoft 3complements gri bu da
d3ritagliomv4xz0.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
evet paris hilton elegance kullanıyo..iğrenç bi marka o zaten

Son düzenleme:
haklısın cnm güneş bak bu renk perla rainbow cok güzel durmuş yaa

queenperlasdg9.gif

gunes baktım da sen hem emarald green de almissin hem de giallo yani fıstik yesili almissin. baktim resimlerede. bence sana emerald green daa yakısmıs, fistik yesili olan cok belli olmuyor gibime geldi, tabi fotodan oyle gorunuyor, gercekte nasil bilemem de canim, bence bir daha ki sefere light blue alirsan daha hos alur canim sana.

ya birde sayfa 96 da nurdan19 un resimleri var raınbow emarald green kullanmis cok begendim ondaki durusunu. acaba onun gozleri normalde ne renk?

gunes baktım da sen hem emarald green de almissin hem de giallo yani fıstik yesili almissin. baktim resimlerede. bence sana emerald green daa yakısmıs, fistik yesili olan cok belli olmuyor gibime geldi, tabi fotodan oyle gorunuyor, gercekte nasil bilemem de canim, bence bir daha ki sefere light blue alirsan daha hos alur canim sana.

ya birde sayfa 96 da nurdan19 un resimleri var raınbow emarald green kullanmis cok begendim ondaki durusunu. acaba onun gozleri normalde ne renk?

yorumun için sağol canım :)
nurdanın gözleri açık kahve ....
evet giallo zaten yapı olarak çok çarpıcı bir renk değil..
ama ben birtane alelade renk birtane de çarpıcı rengim olsun dedim..ruh halime göre..malum insan her zaman da dikkat çekmek çarpıcı olmak istemeyebiliyor..

Son düzenleme:
canım solusyon tabi ki renk sonucunu farkettiriyor ama açılıp koyulaşmasını değişkenliğini önleyemez..sonuçta lenslerin hepsi şeffaf yapıdalar en opak olanı bile.
evet canım bende de açılıp koyulaşıyor..daha önceleri de söylerdim hep..giallonun yanardöner olduğunu hatırlarsın...ben onu koyu gri gördüğüm bile oluyor..
rengin yapısından olabilir diyeceğim ama emerald green de açılıp koyulaşıyor..ben şuna bağlıyorum onu ;
malum gerçek renkli gözlülerin bile gözleri duruma göre açılıp koyulaşıyor mavi gözlü birini kahverengi gözlü gibi de görebiliyosun mesela madonna buna en güzel örnek..
demekki insan gözünün yapısı bu en açık renk göz bile her daim aynı tonda gözükmez..ışık gözyaşı durumu gibi bir sürü etken var(ela olması, koyu olması yada renkli olması farketmiyor)

e gözde her ne kadar lens de olsa altında sonuçta gerçek insan gözü var..açılıp koyulaşabilen bir organ yapısı var...yani doğal bir durum...
hiçbir durumda rengi değişmeyecek lensler sadece animasyon ve tiyatro gibi şeyler için hazırlanan eğlence lensleri dedikleri şeyler..
goradaki lensler gibi..yani renk değişken olmasa zaten gora lensleri gibi gözükür..biz de öyle istemiyoruz zaten istesek onlardan alır takardık :)
yani sabit renk de iyi değil..bırak açılsın koyulaşsın...öylesi daha inandırıcı ve doğal..sürekli aynı ton da sıkar adamı..ben şahsen sıkılırım..
belki de onun için sophisticlere falan içim ısınmıyor

Son düzenleme:
freshlook renkleri ilk başta güzel gibi geliyor rahatlık açısından da iyi ama uzaktan hiç yok gibiler ve de renk dokusu rahatsız ediyor oyuncak bebek gözü gibi..hiç bakma derim..
ayrıca freshlookun 3 aylık 6 aylık yada senelik diye seçenekleri yok satarken kandırıyorlar..
bir optikçinin sitesinde bunla ilgili uyarı yazısı okumuştum lensler ya aylık yada yıllık olur diyorlardı..yani 2 sinni ortası yok.freshlookun aylık ve günlükleri var
canım ne yazıkki pendikle ilgim yok..o yüzden bilemiyeceğim ama lens dedimi istanbulda lensin merkezi bakırköydür...

freshlook-colorblends-motive.JPG

bizde katalogdaki gibi durmuyor renkler gerçi ama...bak bir de ametist var koyu renk..o da dikkatimi çekti...

b&l violet ametist...yani menekşe rengi..
ama yabancılarda dokusu daha opak..yani resimdeki kadar mor gözükmüyo gözde..

optimanaturalrenklerqc2.jpg
[/IMG]

ha bu arada söyleyim..benim rainbow emerald greenlerin gözde duruşu bu katalogdaki resimdeki aqua ile hemen hemen aynı gerçek hayatta

Son düzenleme:
Elegance lenslerim geldi taktım ve hüsrana uğradım koyu durdu ama en güzel yanı lenslere karşı gözlerim hassasiyet gösterirdi bunda yok.Birde ölü koyun gözlü durmuyo damarları çok fazla ama göze de batmıyo gibi geldi bana.

Gelelim asıl meseleye hala aradığım lensi bulamadım :KK43: Açık mavi lens istiyorum ve kesinlikle hareli olmasını istiyorum.Lens konusunda çok deneyimli arkadaşlar var burda bana da yardımcı olun lütfen..

lens20katalog12tj6.jpg

ıllıussion markanın mavisi güzele benziyor ama pahalıydı yanlış hatırlamıyorsam

buda pretty eye diye bir marka

pretyfu3.png

pretty eye gözde duruşu

colornovalistok6.jpg
[/IMG]

Buda zaraccom diye bir marka 3 aylık lens 30 YTL .
Türkiye'nin ilk ve tek dünya standartlarındaki Zaraccom Kontakt lensleri 6 renk seçeneği ile hareli ve haresiz olmak üzere

84985492ug0.jpg

gdgedan1.png

htrtre5oo9.png

X