Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Aholics' te bir kaç link arasında bu lenlserin satışını yapan yabancı bir site görmüştüm. Şimdi aynı lensi temin eden bir Türk satıcı keşfettim. Bana biraz ilginç geldi, gerçi dokusu yine damarsı ama..

011c2ea2b7a669664e8fd39a96272365.jpg
[/IMG]

5c63bcfb3d3ebc0feebe4b64ac72f1c2.jpg
[/IMG]

ab0e7bc3ccaf019de79823b8990c7fe2.jpg
[/IMG]

sevtaplaguzellikgreeneype4.jpg

kızlar bu renkte bi lens arıyorum acaba bu lens mi onu bi öğrenelim bildiğiniz bu renkte bi lens arıyorum fiyatlarını markasını filan yazarsanz sevinirim ilk defa lens alıcamda

güneşşş ilk basta çok begendim rengi ama sonraaa rengi çok tuhafff böle takınca bir keresinde eşim irkildi renginden takma istersen canım sen bunu çok asırı belli bi renk ve çok yapay dedi...ve öylece bekliyorrrkafamçokkarıştı

ilk başta bende çok beğenmiştim..benim de gözüm kahverengi ama büsbütün koyu değil... evet kapalı mekanda iyi gibi duruyor ama dışarıdayken veya ışık vurduğunda tam bir rezillik...

Ha bu arada arkadaşlar birşey eklemek istiyorum bütün kahverengi gözlüler iyi dinlesin beni sengözlerimebaksanab

ben uzun süredir renkler üzerine bir sürü araştırmışlığım düşünmüşlüğüm ve sonuç çıkarmışlığım vardır..renklerle tahmin ettiğinizden çok daha fazla ilgiliyim..bu konuyla ilgili çeşitli dökümanları birarada topladığım bir dosyam bile var..bilgisayarda da öyle..gerçek klasor olarak da öyle...

Sadede geleyim....Kahverengi gözlülere gidecek lens renkleri Ela lensler ve yeşil lensler arkadaşlar..bu bilinen birşeydi zaten ama şimdi kesin kanıya varabildim..
profesyonel makyaj kitabında göz renklerine ve kıyafet renklerine göre uyan far renkleri madde madde yazıyordu...ve kahverengi ela ve yeşil gözlerin giden renkleri arasında ortak renkleri fazla...ordan yola çıkarak bunu söyledim..böylece yeni bir lens aldığınızda yeni lens renginize göre kıyafet ve far rengini yeniden uyarlamanıza da gerek kalmayacak...Şeniz ve tabi ki lens aldığınızda yapay gözükmeyecek...yeşili griye bakan yeşil değilse tabi...

ve geleyim işin daha bomba kısmına..
Mavi göze giden far renkleri ile kahverengi göze giden far renkleri arasında 2 rengin hiçbir ortak yakışan far rengi yok anlayın ne kadar zıt olduğunu..
o yüzden kahve gözlüler mavi lense özenmesin...yoksa o lensler için yeniden gardrop düzmeniz ve far renklerinizi değişmeniz gerekebilir...

Son düzenleme:
Selam. amazon colors blue aldım bugün. Sophicticlerle aynı tek fark aylık olması. İçinde ukte kalan gidip alabilir 50 ytl ye yani. Gerçek hayatta daha doğal durdu ve daha grimsi oldu.

grnt013nz5.jpg

grnt019pk6.jpg

saol gunescim.sanırım fl pure hazel alıcam...fl turkuaz nasıl??bu resımde gayet guzel durmuş....
soldaelegancesadafreshlrj7.jpg

soldaelegancesadafreshlrj7.a691fb8e86.jpg

gz3fb6.png

b&l optima colors blue topaz lenslerim

gz6iv1.png

b&l optima colors dark green lenslerim

gz7ub0.png

elegance tek renk yeşil lenslerim bunlarda

photo0017wp2.jpg

photo0017wp2.3a04e47c58.jpg

photo0016lw7.jpg

photo0016lw7.8fb99728b6.jpg

photo0018dv9.jpg

photo0018dv9.7a7d2b0517.jpg

kardesımın gozunde fl harelı mavıler byle durdu!...maviden vazgectım ela alıcam... ama takana kadar anam ağladı...naniknanik1 saat durdu kotu bı deneyımdı...ama ela yakısırsa onu takıcam mavi çok fenayıd..ı..kafamçokkarıştı...

flc_hazel.jpg

1639detail.jpg

colors_hazel_big.jpg

FRESHLOOK-COLORS_5noisette.jpg

Arkadaşlar bunlardan hangisi Freshlook colors hazelin gerçek rengi koyu kahve rengi çok açar mı? Bir de kullanan var mı koyu kahvede nasıl durur ? fisfisfis fisfisfis a.s. a.s. Bir de Hilary Duff ın gözleri lens mi ki ??

Son düzenleme:
Arkadaşlar CooperVision Natural Touch Opaque diye bir lens duydunuz mu? Hazel i çok hoşuma gitti benim (=

Renkleri:

AquaSeas.jpg

Aqua Seas

Hazel.jpg

Hazel

SultryGrey.jpg

Sultry Grey

WillowGreen.jpg

Willow Green

SophisticatedBlue.jpg

Sophisticated Blue

Son zamanlarda aldığım lenslerin bazı resimleri aşağıda.. Bu tür lensler (Circle lens deniyor) Uzak Doğu'da inanılmaz bir moda halinde. Amaçları gözü olduğundan büyük göstermek. Bu nedenle doğal gözüm ile karşılaştırmalarını da gösterdim:

Neo Cosmo 3 Tone Brown:
dsc00558kk8.jpg

dsc00554cv9.jpg

Eclipse Hazel:
hazelnoflashph4.jpg

hazelcloseupsx9.jpg

hazelcompwg5.jpg

Neo Celeb Circle Green:
greencloseupqi8.jpg

greennoflashle4.jpg

greencompzd2.jpg

Son düzenleme:
Bu lensler Türkiye'de yok ama Türkiye'ye satış yapan siteler var. Fiyatları normal lenslerden ucuz.En pahalısının çifti 50$ ve bunlar yıllık lensler. Bunun yanında ben iki lense ön sipariş verdim. (Ön sipariş verince daha ucuz oluyor ama 1 ay bekliyorsunuz.) İki çift yıllık lense toplamda gönderim ücreti dahil 33$ ödedim ama 1 ay sonra gelecekler çünkü satıcı siparişleri toplayıp aylık olarak fabrikaya gönderiyor. Google'da circle lens olarak aratırsanız hem pek çok resim, hem de satın alınacak yerler geliyor.

Bu lenslerin pek çok dizaynı var. Çiçeklisi, desenlisi, damarlısı, düzü... Bunların ortak noktaları hemen hepsinin hareli olmaları. Bunun yanında genelde göz kenarlarına hafif bir renk veriyorlar. Sanırım bu şekilde gözün büyük görünmesi sağlanıyor. Bu lensler normal lenslerden büyük değil ancak boyalı alanı diğer lenslere oranla daha geniş. İrisin etrafına renk çok az taşıyor ama bu belli bile olmuyor. İşin ilginci ben bu lenslerle normal lenslerimden çok daha rahat ettim.

Amaç anime karakterleri gibi görünmek. Biliyorsunuz Uzak Doğulular (özellikle Japonlar) büyük gözlerle bozmuş durumdalar. Herhalde kendi gözleri minicik olduğundan.

Benim ela lensimin grisi daha açık gözlerde böyle görünüyor. Keşke gözlerim biraz daha açık olsaydı:

lenswi0.jpg

dsc09951dg4.jpg

Ben bu rengi çok sevdim :-)

dsc00013eq6.jpg

Bu da grisi

img10084522397.jpeg

VİOLET

258p1.jpg

26790778.08182f.jpg

MAVİLER

26790782.dc89e3.jpg

YEŞİL

Son düzenleme:
Ben bausch and Lomb aqua kuLLanıyorum ve herkes gerçek sanıyor...FreshLook kuLLanmıştım ama yırtıLdı.Şimdi de başka bir Lens kuLLanmak istiyorum doğaL gözükebiLecek bir renk önerebiLeceğiniz var mı?
İşte böyLe gözüküyorLar...
gzxl5.png

benimgozmgj2.jpg

Günlerdir sinsice buraya girip msjlara bakıyorum, yorumları okuyorum,
Dayanamadım ben de lens aldım :dance:
Bausch & Lomb marka iki adet lensim oldu :smiley-cool:

Doğal göz rengim
doalfm9.jpg

Light green
yeillb2.jpg

Grey
gribe7.jpg