Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Moralim bozuktu çünkü lensleri sipariş verdiğim site "lensmarket"den bana daha önce teyit ettikleri gibi pazartesi günü lenslerimin elime geçmeyeceğini öğrendim!! (onuda ben telefonla merakla beklediğim lenslerimin durumunun sormak için aradığımda öğrendim klava: !!!)
Neymiş efendim üretici firmanın elinde hammadde yokmuş, lenslerimin teslimatı 1 ayı bulurmuş!!!!kafamçokkarıştı Hatta bütün istanbul'u araştırmışlar, güya bu lensleri bulamamışlar!! (aslında belki haklı olabilirler çünkü birazıcık "ileri" derecede, sadece -7 miyopum ayıptır söylemesi fisfisfis)
Neyse, bende tabii bu kadar heveslenmişken dururmuyum, webden araştırırsın, "optikçi" diye bir siteyi bulup ararsın, adamlara durumu anlatırsın, evvela benden reçete istediler, dedim ki bak kardeş, ben yıllardan beri lens kullanırım benden reçete meçete isteme dedim. Bana lensi bul yeter, parası neyse öderim dedim, havale- kredi kartı ne istersen dedim, tamam biz sizi arayalım dediler. Bu beni kesmedi, ama bi saniye, bu arada ben bu foruma ne yapayım diye sordum. Sorun şu, lensmarket'ten ben bir çifti 118 YTL'ye satın alacakken adamlar benden 160YTL istediler. Bende sizlere ne yapayım diye sormuştum, ama maalesef mesajım yokkkkk!!!!
Hızımı kesmedi derken, başka bir site buldum "lensoptik". Tatlı bir kızcağıza derdimi telefonla anlattım, hemen beni bekleterek üretici firmayı aradı, aynı cevap, stokta hammadde yok, 3 hafta bekleyecekseniz!! Diğer taraftan siparişi iptal etmiştim, bu kızcağazın (tam bir satış uzmanı yalnız, takdir ettim a.s) ısrarına dayanamadım tekrar sipariş verdim. Bunlar dün oluyor....

Son düzenleme:
Bu akşam,saat 18:00 civarında cep telefonumda istanbul 216 alan kodlu bir çağrı, tamam dedim bu kesin lenslerimle ilgili :teytey: Doğru tahmin etmişim, arayan optikçi'den Engin bey, geç döndüğü için özür dileyerek, üretici firmanın gümrüğe gelen yeni bir teslimatının olduğunu, büyük bir ihtimalle eksik hammaddenin içinde olabileceğini, bana yarın (05.11.2008) kesin cevap verebileceğini söyledi. Bende bozuntuya vermemek adına (siparişi başka bir yere verdiğim için ) haber beklediğimi söyledim...şakkıdı

Ya işte son durum bu arkadaşlar, yani altı üstü yıllardan sonra tekrar renkli lens almaya karar verdim, hevesimi kursağımda kaldı!!:çok üzgünüm
Yıllar önce, sene 1998, baby blue diye renk almıştım... Uzaktan çok güzel duruyordu, ama yakından aman allahım, o damarlar iğrençtiiiii! :bbo: Hangi marka olduğun inanın ki hatırlamıyorum, ama herhalde durasoft olabilir, çünkü -7 miyop renkli lens üreten sınırlı sayıda marka var...

Yaa bu arada şu dark green gözde nasıl duruyor, meraktan çatlayacağım laelaelaelaelaelaelaelaelaelae
Lütfen birisi bir foto göndersin yaaaa:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Yeni gördüm arkadaşların mesajlarını. Şu an çekip te buraya koyma ihtimalim yok ama yapabildiğim gibi koyacağım hemen ama resimle çok anlaşılacağını sanmıyorum rengin. Bugün bir arkadaşımla karşılaştım o da rainbow dark green almış onda mavimsi durmuş, onun göz rengi benden açıktı yeşilimsiydi, o yüzden olmuş olabilir, bende açık yeşil duruyor sıradan, doğal. Renk ve doku olarak gayet güzel, alırken korkmanıza gerek yok ama gözünüzün rengi asıl önemli olan. Benim sarısı bol bir ela daha açık kahverengiye dönük. Lensin kendisi sırıtmıyor asla ve asla ama kalın bir lens, insanlar baktıklarında lensin çevresini seçebiliyorlar, bende kalın bir şeffaf lens takmışım gibi duruyor.

betrayy, çok sağolasın ya!a.s.
benim için önemli olan da zaten doğal durmasıydı, yüreğime su serptin... :dance:Tahmin ettiğim kadarıyla aynı göz rengine sahibiz. Gelir gelmez bende fotoları ilave edecem.
:sm_cool:

İnşallah memnun kalırsın, çok çok merak ediyorum düşüncelerini =) Rainbowların ortasının büyük olması da dark green de rahatsız etmiyor, en azından bende. Kendi gözünle lens çok iyi kaynaşıyor kontrast oluyor, kahveden yeşile geçiş gibi görünüyor, ben çok incelediğim için böyle detaylı anlatıyorum tabi, karşındaki insan farketmiyor =) Mesela giallo da ve sky blue da ortasının büyük olması rahatsız ediciydi ve damarları belli oluyordu, sky blue gene bir derece iyi ama giallo dan rahatsız olmuştum. Lenslerin gelse de bende rahatlasam =)

Betrayy ben koyduğun fotoğrafı göremiyorum. :1no2:
Son umudum rainbow dar green. Benimde göz rengim içinde yeşili olan bir ela. Bu renk gözde dark green açık bir yeşil mi olur yoksa koyu bir yeşil mi. Ben koyu yeşil olmasını istiyorum ama yazdıklarından açık renk gözlerde açık yeşil oluyor gibi anladım. Senden ricam tekrar fotoğrafını koymayı dener misin?
a.s.

resim koyamadım elimden geldiği kadar hızlı koyacağım. bu rainbowlar tam opak bir lens değil, kendi göz rengine göre renk alıyor. Açık bir yeşil durur sanıyorum sende, belki arkadaşımda durduğu gibi koyu bir mavi durur bilmiorum.

ama benim gözümdeki açık yeşilliği öyle dikkat çeken bir renk değil, rahat olabilirsiniz yani gayet doğal duruyor, sıradan. bir de ben uzun süredir kullanıyorum bu lensi rengi de biraz açılmış olabilir, başta daha koyuydu sanırım.

Betrayy cim bişey sorucam ben sophistic magic green kullandim .magic greenden memnun kalmadim ama koyu rengi vede damarli geldi bana .acaba dark greenin magic green e benzer bi yani varmi

johnson & johnson acuvue2 colors yeşil rengi nasıl duruyor acaba, elinde resim olan varsa koyabilir mi? bir de bausch and lomb natural colors'dan memnun olan var mı ?

kesinlikle yok. bende sophistic magic green aldım geçenlerde, ilk aldığımda büyük bir heyecanla denedim ama o kadar damarlıydı ki bir daha takamadım, hala rainbow dark green kullanıyorum. Bir kaç gömlek büyük bence sophistic ten, damarlanma namına hiç bir şey yok. Sophistic magic green i taktığımda aynaya bakamadım o kadar rahatsız oldum yani. Ama ne beklediğin önemli lensten çarpıcı değişiklik bekliyorsan dark green i beğenmezsin belki. Bana ilk taktığım zamanlarda koyu gelmişti dark green ama o kadar doğal ve su gibi durdu ki bende, koyuluğu geri planda kalmıştı açıkçası. Şimdi koyu da gelmiyor gözüme belki bir yıla yakındır kullandığım için rengi açılmıştır bilmiyorum ama sanmam alıştım heralde. Çarpıcı bir değişiklik yapmıyor ama sıradan, doğal bir yeşil, bide kendi gözünüzün rengi önemli. Ayrıca gözlerim 6 numara miyop olduğu için hergün kullanıyorum, günlük kullanıma da müsait.

canim 3 aylık lens diye birşey yok. o 3 aylık dedikleri aslinda aylık lenslerdir. temiz kullansan dahi bence suresini geçince kesinlikle değiştir.

valla adam bana 3 aylık dedı temız ve her zaman kulanmazsan omrunu uzatabılırsın takı gozune batmaya basladıgı zamana kadar dedı
ben herzaman kullanmıyorum evde oldugum ıcın dısarı cıkarken takıyorum yanı oda haftanın bır gunu fılan bu konuda bılgısı olan arkadaslar cevap yazarlarsa cok sevınırım

arkadaslar amazon coloursun mavı rengını kullanan arkadaslar varsa rıca etsem resmını koyabılırmı

Aslısan geçen yıl sophistic yeşil ve maviyi denemiştim.İkiside kötü gözümde kötü durdu. (Göz rengim ela) Renkleri çok açık ve damarlı. Rainbowda gerçekten damarlanma hiç yok. Göz rengiyle bütünleşiyor. Ancak rainbow un yapısı çok kalın. Sophisticten ve durasoft 3 colors tan daha kalın. Onları kullandığım için biliyorum gözü hiç rahatsız etmiyorlar. Rainbow sky blue yu denedim ve gözümde bir cisim olduğunu bariz bir şekilde hissettim. 2 saat gözümde tuttum rengi dokusu gerçekten çok güzel.Damarlanma sıfır.Fakat rainbowlar gözümde iken gözümü çok sık kırpıyordum ve yaşarma yaptı.
Yani şöyle söyleyeyim gözümü kırparken göz kapağım ile lensin kalınlığını ve lastiksi yapısını hissedebiliyordum. İki durasoft 3 colors lens üstüste konmuş gibi kalınlığı.:1no2:

Rainbow un sitesinde 1,5 yıl kullanıma bağlı olarak ta 2 yıl kullanabilirsiniz diyor diğer internetten lens almak için kullanılan sitelerde de diğer lensler için yıllık denirken rainbow için uzun ömürlü lens deniyor, o yüzden piyasadaki diğer yıllık lenslerden daha kalın, gene de bir lensi 1 yıldan uzun kullanmak ne kadar doğru bilmiyorum tabi, gözüne takıyorsun sonuç olarak önemli. Doğru unutmuşum başlarda verdiği rahatsızlığı, ilk aldığım zamanlarda belli bir saatten sonra takamıyordum, kurutuyordu sanki, kalıp gibiydi, toric lensler gibi kalındı nerdeyse. Ama bir süre sonra geçer o hem sen alışırsın, hem lens incelir biraz. Dark green in dokusu sky blue dan çok daha güzel, ben bir kaç ay sky blue kullanmıştım güzel ama damarları vardı gene biraz, tabiki öbür markaların mavi lensleriyle karşılaştırılmaz, ortasının büyüklüğü de bariz belli oluyordu ama. Benim korkum senin gözünün elalığı yeşile kaçıyor gerçekten, dark green sende mavimsi durabilir , bir de birşey sorcam brigitte hiç yoğunlaştırıcı lens denedinmi?

Son düzenleme:
arkadaşlar sofhistic lens almak istiyorum kullanan varsa resim eklesin lütfen.artık aylık lens kullanmaktan gına geldi amozon blue kullandım enson 1 ay bile olmadan süresi bitti felaket bir şekilde gözlerimi kan çanağına çevirdi artık yıllık alıp uzun süre kullanim diyorum.her ay 60 ytl vermektense bir seferde 100_150 veririm 1 yılkullanırım daha mantıklı...ama resim ekleyin ,bekliyorum kızlar yardımlarınızı........................

özellikle sophistic magic green i merak ediyorum.amozonun yeşiline benziyosa onu çok beğenmiştim ,yeşil hastasıyım ve kendime yeşili daha çok yakıştırdım mavi pek bana gitmedi, yeşil lensleri olan cicişler resimler ekleeensiiin lütfen....................

dmtlale arkadaşım amazonlarla sophisticler aynı .amazonlar aylık sadece. ben lens alırken bır gozume amazonu bır gözume sophisitici takmıştım hiç bir fark yok. tıpatıp aynısı.ordakı calışanda onayladı tıpatıp aynısı oldugunu. ama sophisticleri 2 3 yere sordum 300 ytl dediler yanı oyle 100 150 değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…