Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

kızlar mellerim ıstanbuldaymıs =) sanırım bi kac gun içinde elimde olucak =) cok heyecanlıyım ins bekledigime deger :Saruboceq:

kızlar mellerim ıstanbuldaymıs =) sanırım bi kac gun içinde elimde olucak =) cok heyecanlıyım ins bekledigime deger :Saruboceq:

Tatlım sana çok yakışıcağına eminim umarım en kısa zamanda elinde olur.Resimlerini dört gözle bekliyorum.

Buarada dark greenlerim elime ulaştı.Açıkcası hem beyendim hem beyenmedim.Bilmiyorum ben denediğimde çok daha farklı durdu gibi geldi şimdi biraz daha deniz yeşiline kaçan bi yeşil durdu belkide rengi zaman geçtikçe denediğim renge döner.Buarada güneşcim haklısın dark greenlerin loş ışıkta görünüşü korkunç parlak bi siyah yeşil=)ama oda ışığında çok rahat bi şekilde belli oluyolar ve rengi göze çok hoş görünüyor.Lens oldukları gözünüzün içine girseler bile belli olmuyor zaten.Ama keşke rengi biraz daha toprakımsı bi yeşile dönse=(

Resimlerimi koyucaktım ancak telefonda çektiğim resimler çok bulanık ve anlaşılmıcak şekilde çıktı.Kameram elime geçince resimlerimi koyucam

canımcım milletin ağzı torba değilki büzesin....ona bakarsan ben giallo kullandığımda da bana soran olmuştu...üstelik soran da gittiğim hastanedeki görevlilerden biriydi..o da aynen gözleriniz lens dimi dedi....düşün yani giallo gibi bir lensi bile anlayıp soran çıkıyor...

aslında bir lens ne kadar doğal olursa olsun mutlaka anlaşılıyor...zaten insanlar şöyle mantık üretiyor....saç rengi koyu olan kişilerin asla renkli gözlü olamayacağını düşünerek, ya saçları boyadır yada gözleri lens diye düşünüyorlar...ülkemizde az kişinin saçlarını kendi isteğiyle koyulttuğunu düşünürsen, doğal olmayan tarafın gözler olduğu ortaya çıkıyor ufak bir mantık hesabıyla...
ben onun için açık renk lens bakmıyorum artık

canım evet buarada yürüttüğün fikirde çok haklısın.Teninin esmer olmasına bile gerek yok koyu saçlıysan ve açık renk gözlerin warsa insanlar gözlerine sarışın insanlarınkine dikkat ettiklerinden daha çok dikkatli bakıyolar sanırım.Gerçi şöylede bir etkisi war koyu saç ve koyu kaş gözü daha çok vurguluyo göz açık renk olunca direk göze çarpıyo.Sarışın bi insan zaten renkli gözlüdür diye çok dikkat edilmiyo sanırım.Kendimden biliyorum koyu saçlı bi insan renkli gözlüyse lensmi diye yakalamaya istemsiz bi şekilde çalışıyosun=)
Bu durumdan şikayetçi olan arkadaşların şiddetle rainbow kullanmasını öneriyorum.Kesinlikle ama kesinlikle kahve gözde solotica ile birlikte en doğal duran lensler rainbowlar:lepi:

kızlar ya bugun rainbow hazel denemek için gittim halen rainbowların yenileri gelmemıs =(
ama dahada kotusu rainbowları degistirmısler su an kı rainbowlar daha koyu ve yapısı daha degisikmıs (oradakı bayan soyledi )

3 senedir dark green kullanan bir bayan musterileri varmıs bu sene siparis etmıs fakat renginin eski rainbow dark green e gore hıc bı alakası yokmus

artık buraya yazmamaya karar vermiştim ama bu fikrimi söylemeden edemiycem koyu renk saç renkli göz olayınıza katılmıyorum... büyükannem simsiyah saçlı beyaz tenli ve masmavi gözlüdür, kuzenlerim de öyleler fatma girik gibiler yani ... asla oyle bir kriter yok yaratanın yaratma gücü bu tarz kriterlerle sınırlı asla olmaz çeşit çeşit insan var . yani kısacası sizin olmaz dediginiz insan türünden benim ailemde birsürü var aa saçı koyu deip de gözünde lens yakalamya çalışan takıntılı insanları da çözemiyorum lafım size değil bunu yapanlara

o zaman yandık desene canım.....demekki ben ondan dark greenleri koyu buldum galiba :uhm: ama doku olarak önceki geçen sene aldığım lenslerden bi farkını göremedim...
bendekiler yeşil de durmuyor göze takıldıktan 3-5 dakka sonra önce turkuaz gibi sonra lacivert gibi oluyolar...

tatlısım ya kadın degistirdiler dediginde neredeyse aglayacaktım =(

cnm vallaha oradakı gorevlinin yalancısıyım bana rainbow yeni renkleri daha farklı eskisi gibi deil dedi =(
cok uzuldum =:-)çok üzgünüm::roflol:

kızlar beyaz ten siyah sac acık renkli gozuleri baya begeniyorum ...bence sarısınlardan cok daha fazla dikkat cekiyorlar belkide o bakıslar bu kadar ilgi cektikleri içindir ....

cnm fatma girik örnegini sadece görüntü olarak verdim saçının gerçek rengi hakkında fikrim yok ama benm ailemdekiler böyleler hatta büyükannemin anneannesi rusmuş tr ye göç edip burda bir Türkle evlenmiş ona çok benzedigini onun mavi-yeşil gözlü ve simsiyah saçlı oldugunu anlatır hep büyükannem . dikkat çektikleri çok dogru ama kuzenim artık gözünün gerçekten mavi oldugunu anlamak için insanların gözlerinin içine girmesinden bıkmış durumda lens degil deyince de inanmıyorlar sırf bu yüzden sanırım yani bence gerçekten gözü renkli olan insanlara bunu yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur esmer ve renkli gözlü insan olabilir bu anormal degildir a.s

cnm fatma girik örnegini sadece görüntü olarak verdim saçının gerçek rengi hakkında fikrim yok ama benm ailemdekiler böyleler hatta büyükannemin anneannesi rusmuş tr ye göç edip burda bir Türkle evlenmiş ona çok benzedigini onun mavi-yeşil gözlü ve simsiyah saçlı oldugunu anlatır hep büyükannem . dikkat çektikleri çok dogru ama kuzenim artık gözünün gerçekten mavi oldugunu anlamak için insanların gözlerinin içine girmesinden bıkmış durumda lens degil deyince de inanmıyorlar sırf bu yüzden sanırım yani bence gerçekten gözü renkli olan insanlara bunu yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur esmer ve renkli gözlü insan olabilir bu anormal degildir a.s

hmmm durum şimdi anlaşıldı canım :)
benim ve diğer arkadaşların dediği şeyler normal düz insan ırkları için geçerli tabi.....normal bir türk veya atıyorum normal bir ingiliz için...
karma ırklar ve melezlerde böyle farklı durumlar ortaya çıkabiliyor..
türkiyede yaşaması ve insanlardan böyle tepki alması gerçekten büyük şanssızlık:çok üzgünüm: ama biz insanları hep kendi toplumumuzdaki tipleri baz alarak değerlendiriyoruz

Son düzenleme:
tatlısım bazı kımselerin sac rengiyle sac rengi birebir aynı olmuyor ...kendimden ornek vereyim benim saclarımla kaslarımın rengi birebir aynı deildir kaslarım saclarıma gore 2 _3 ton daha acıktır

Son düzenleme:
evet günes kesinlikle haklısın en büyük hata burada yapılıyor tr tek ırka sahip bir yer değil aslında çok fazla göç alan ve çok fazla kültürün kaynaştıgı bir ülke sırf bu yüzden renkli lensi çıkaranlara agzına geleni sayar kuzenim naniknanik yolda giderken arkasaından gözlerin güzelmiş ama lens diyolar hemde bunu yapanlar kızlar!! düşünün ne kadar moralini bozar insanın yolda yürürken böyle tepkiler almak ama malesef yaşanıyor...

evet günes kesinlikle haklısın en büyük hata burada yapılıyor tr tek ırka sahip bir yer değil aslında çok fazla göç alan ve çok fazla kültürün kaynaştıgı bir ülke sırf bu yüzden renkli lensi çıkaranlara agzına geleni sayar kuzenim naniknanik yolda giderken arkasaından gözlerin güzelmiş ama lens diyolar hemde bunu yapanlar kızlar!! düşünün ne kadar moralini bozar insanın yolda yürürken böyle tepkiler almak ama malesef yaşanıyor...

cnm bosuna kadınların en buyuk dusmanı yine kadınlardır diye dememısler :roflol:

X