Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

Bu kadar ince ayrıntısına kadar düşünmemiştim gerçekten süpersin:1shok:

Ben beyazım hatta bembeyazım saçlarımda şuna karamel renklerinde,kendi gözlerimde koyu yeşil bana hangi markanın yeşilini önerirsin numaralı buarada:eek:

canımcım sana bugüne kadar yaptığım deneme yanılmalardan yola çıkarak şunu diyebilirim..aslında teni beyaz olanlara gri ve menekşe rengi daha çok gidiyor..

çünkü onlar mavilere ve yeşillere göre daha soluk demiyim ama daha pastel tonlar..yani cart durma riskleri yok denecek kadar düşük
o yüzden çok açık tenlerde mavi ve yeşil lenslerin riskli olduğunu düşünüyorum..
yeşil lensler ve mavi lensler açık tenler için riskli aslında...çünkü yeşilin çok açık olanı yılan gibi gözükebiliyor yada daha koyu olanı bazı farklı ışıklarda cart durabiliyor..

ama gözde yeşil sonuç veren en doğal lens bence rainbow un giallo rengi canım ona bakabilirsin..lensin kendisi sarı ve göze takınca kendi gözünün tonuna göre fıstık yeşili veya haki yeşil oluyor..normal yeşil lenslere oranla göz rengini daha çok açıyor ve daha doğal görünüm oluyor..yani cart yeşil olmuyor tavsiye ederim.. bir de b& l nin green ocean rengi de canlı bir açık yeşildir güzeldir benim yeşil lens olarak en beğendiğim 2 lens bunlar.....ama yine de denemeden alma lütfen...

Son düzenleme:
Güneşcim optima natural look lar hakkında bir bilgin var mı? Yapısı falan nasıl ? B&L bilimyorum da ben benneyaptımki

optima%20nat.look%20hazel.jpg

Hazel bu renjk..Rengi gerçekte de böyle mi acaba ? fisfisfis

mel_exp.jpg

Bir de böyle gösteren resim buldum..Ama ben üstte ki gibi istiyorum..Hangisi gerçek ki..Hazel dark hazel var..Kafam karıştı ehehehe
Bir de fiyat nekadar ki bulamadım benneyaptımki :eek:

Son düzenleme:
Lens takan arkdaşlar lensi taktığınızda gözünüzde neler hissediyorsunuz?
Yani batma..Bulanıklık yaş vs ....

Ben freshlook kullanıyorum..Hiç batma..sulanma gibi şeylerle karşılaşmadım..Yırtılırsa ya da gözün hassas ise bu tür sorunlarla karşılaşabilirsin..Ben öyle bir durumla karşılaşsam hemen bırakırım vallahi..Allah korusun :nazar:

rossa bende rahatsız oluyorum lensle net goremiyorum puslu goruyorum her tarafı sadece banamı oluyo diye dusunuyodum cok takamıyorum bu yuzden :KK43:

Güneşcim optima natural look lar hakkında bir bilgin var mı? Yapısı falan nasıl ? B&L bilimyorum da ben benneyaptımki

optima%20nat.look%20hazel.jpg

Hazel bu renjk..Rengi gerçekte de böyle mi acaba ? fisfisfis

mel_exp.jpg

Bir de böyle gösteren resim buldum..Ama ben üstte ki gibi istiyorum..Hangisi gerçek ki..Hazel dark hazel var..Kafam karıştı ehehehe
Bir de fiyat nekadar ki bulamadım benneyaptımki :eek:

o dediğin hazeli kullandım canım hiç tavsiye etmem..gözün rengini hiç değiştirmediği gibi..gözlere çizgi çizgi damar dokusu ekliyor hiç güzel değil...hiç takma hazeli daha iyi canım...

lensimi cıkarınca ohh be dıyorum dunya varmıs:)) insanın kendi gozu gibisi yok:)) sanırım alısamıcam ben lense

3 aylık 1 yıllık kullanım diyorlar ya lensler için yırtılmadığı sürece o süreyi aştığımızda kullanabilirmiyiz?

5 yıldır hem şeffaf hem de renkli lens kullanıyorum gözlük kullanmamak için

örneğin 3 aylık lensi kullanım süreniz takmanıza bağlı sürekli hergün takarsanız 3 ayda tabiki batmaya başlar benim mesela 6 aylık lensim var çok nadir özel gün ve gecelerde takıyorum 1 buçuk yılı geçti alalı henüz sorun yaşamıyorum ilk günkü gibi
süprizzzzz

Aynen valla öyle bulanık görüyorum sanki gözüme perde inmiş gibi ..
ovuşturuyorum gözümü bi kaç dklığına geçiyor gibi oluyor sonra yine başlıyorr batma ve bulanıklık....

lens suyunuzu değiştiriyorsunuz değil mi günlük kullanımda

uzun süre takmıyorsanız arada bir solüsyonu değiştirin ayrıca bulanıklığın nedeni çapın göze uygun olmamasından olabilir doktora gidip mı aldınız

soran bazı arkadaşlarım için sofistic lens resimlerim. gözüm koyu kahve olduğu için sadece sophistic kullanabiliyorum.rainbowun renkleri bazı arkadaşlarda çok hoş durmuş fakat bende belli bile olmadı.:1no2:

img0052ae3.jpg
img0193ep7.jpg
img1102py2.jpg

img1612fw3.jpg
lens2ox5.jpg
lens3uf6.jpg

canım senin kendi göz rengin ne inanılmaz doğal olmuşş bu tam olarak hangi markanın neysi ?? ve kaçlık falan oluyo bu lensler ben aylık 1 tane alıp denemek istiyorum da yazar mısın fiyatını da canım a.s.

kızlar bana lens önerinn lütfeenn
gözlerim koyu kahve
olabilcek en doğal duruşu istiyorum yeşil ya da grimsi bi mavi olsun istiyorum bi de takınca öyle cin gibi durmak istemiyorum daha az zeki dursam da olur :p
1 aylık tekli satışı var mı bu lenslerin alsam da denesem istiyorum bi de siz ne kadar aldınız ona göre anneme baskı yapmaya başlıycam da :KK70::KK70: kızlarr hadi yardımm bekliyorumm

resim024mb4.jpg
[/IMG] aslısan, soldaki sophistike yeşilim, sağdaki, sophistike gri lensim. biraz önce olayı netleştirmek için çektim. baktığınızda yeşilde grilik yok. ama gri de var.ve bir kaç ton var renklerde. içlere gittik çe bal rengi boya var. acaba bende farklı bir marka olabilir mi diye düşündüm. belki de grisini mi kullanıyor. . tabii gözlerdede renk farkediyor.bilemiyorum, lens gözlerde o kadar farklı tonlara bürünüyor ki. bende anlayamıyorum. belki de kuzeninde ,böyle bir ton olmuştur. bir de ,şimdi kuzeninin resmine baktığım da, gözleri gölgede kalmış gibi. sanki ışığı arkasına almış o yüzden bu kadar koyu çıkmış sanki.....................

bunlarda benim amazon gereenlerim arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürlerkaydirigubbakc www.imageshack.usemile3

147xu7.jpg

147xu7.5686e1f4cf.jpg
bunlarda benim amazon greenlerim ,arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum şimdiden tşkrlrkaydirigubbakcemile3

Bunlar VSY Sophistic Maviler. Bunlar yıllık lensler, fiyatları mağazaya göre değişiyor. Aylıkları da mevcut ancak aylıklarının markası Amazon Colors.

canım senin kendi göz rengin ne inanılmaz doğal olmuşş bu tam olarak hangi markanın neysi ?? ve kaçlık falan oluyo bu lensler ben aylık 1 tane alıp denemek istiyorum da yazar mısın fiyatını da canım a.s.

Bunlar VSY Sophistic Maviler. Bunlar yıllık lensler, fiyatları mağazaya göre değişiyor. Aylıkları da mevcut ancak aylıklarının markası Amazon Colors.

evet üstteki resimdeki lensler amozon green ,alttaki suncare yalnız suncare yeşil lens gözden kayıyo onu belirtiyim fiyatı uygun 25 ytl ye aldım ama kayması kötü oldu etrafta mutant gibi dolaşmak pek hoş olmuyo doğrusu.Amozon green lensimi 55 ytl ye aldım birde grisi var ama pek beğenmedim çok bulanık geldi bana,mavisini almayı düşünüyorum tabi denemeden almam neden dersen freshlookun bazı renklerini denemeden aldım ve hiç beğenmedim yani parayı çöpe atmış oldum.Ama freshlookun hareli grisini çok tuttum doğal bir lens hatta amozonları almaya gittiğim mağazada gözleriniz zaten renkli lens kullanmanıza gerek yok dediklerinde inanılmaz sevinmiştim ayrıca benim gözlerim ela hani şu güneşte yeşile dönüşen elalardan cnm umarım yardımcı olmuşumdur...kaydirigubbakcemile3

üstteki resimdeki lensler amozon green ,alttaki suncare yalnız suncare yeşil lens gözden kayıyo onu belirtiyim fiyatı uygun 25 ytl ye aldım ama kayması kötü oldu etrafta mutant gibi dolaşmak pek hoş olmuyo doğrusu.Amozon green lensimi 55 ytl ye aldım birde grisi var ama pek beğenmedim çok bulanık geldi bana,mavisini almayı düşünüyorum tabi denemeden almam neden dersen freshlookun bazı renklerini denemeden aldım ve hiç beğenmedim yani parayı çöpe atmış oldum.Ama freshlookun hareli grisini çok tuttum doğal bir lens hatta amozonları almaya gittiğim mağazada gözleriniz zaten renkli lens kullanmanıza gerek yok dediklerinde inanılmaz sevinmiştim ayrıca benim gözlerim ela hani şu güneşte yeşile dönüşen elalardan cnm umarım yardımcı olmuşumdur..kaydirigubbakcemile3

Ben de dün Amazon mavi lensin yıllığını (Sophistic) ısmarladım, herhalde yarın elimde olur. Gelince resimlerini koyarım.

147xu7.jpg

147xu7.5686e1f4cf.jpg
bunlarda benim amazon greenlerim ,arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum şimdiden tşkrlrkaydirigubbakcemile3[/QU
145dv0.jpg

145dv0.8c8baef924.jpg
bunlarda suncare hareli yeşiller

çok doğal durmuşlar çok beğendim..acaba normaldede böyle doğal duruyormu..canım damarlarlanma varmı peki bu lenste.resimde pek belli olmamışda..birde grysi nasıl durur acaba bu markanın?

cnm üstteki lensim amozon colors onun lens olduğunun belli olmadığını söylüyo etrafımdaki insanlar buda beni mutlu ediyo .Kızımın gözleri gri mavi eşiminki yeşil bende kıskanıp lens takmaya başladım ama sonra takıntı oldu ,sürekli değişik lensler denemek istiyorum.Suncare hareli yeşil alttaki resim oda güzel ama kayıyo oyüzden pek takmıyorum.Durasoftun shadow grisini beğendim ama bayağa pahalı geldi ,gerçi bende nasıl durur bilmiyorum ama denemek istiyorum ,daha sonra diğer lenslerimin resimlerinide eklerim fikir edinirsin..

X