Kontakt Lens Lens kullananların......Önerileri, Soruları, Cevapları

teşekkürler. benım ten rengımde koyu bugday.göz rengimde oldukça koyu. genelde lenslerın orta kısmı pek göze batmıyor bu yuzden. bende b&l gri blue topaz ve koyu yeşil var ama gri açık mavı duruyor.memnunum ama çok açık rengi. blue topaz çok mavı dark yeşilde çok yeşil geliyor halıyle. bana gunluk hayatta da hep ara renkler gidiyor. ten rengim pek musait değil her rengi kaldırmıyor. sence bende de yeşilimsi mi durur. çünkü görduklerinde yeşil sanmalarını ıstemem.
anladıgım kadarıyla sen mavı tonlarında bır renk ıstıyorsun açıkçası pek bır mavılık yok sadece doğal bır renk ama genede dene.denemeden alma

benım gozlerım koyu renk oldugundanmı ne anlamadım cart durmadı bende.koyu bıle gelıor:)

işte canım ben başta jade diye hatırlamışım:) sonradan aklıma geldi.. b&l'um rahatlığı nasıl, türkiye'deki lenslerin kalitesinin düştüğünü okudum önceden? platinium benim için şu an b&l'da ilk tercih.

bende aqualar cart koyu mavi durdular...yani mavi de durabiliyor arkadaşlar...haberiniz olsun..
hatta butterflyrose da yeşil durmasına çok şaşırdım :) freshlook safir mavi gibi duruyorlardı bende

teşekkürler. benım ten rengımde koyu bugday.göz rengimde oldukça koyu. genelde lenslerın orta kısmı pek göze batmıyor bu yuzden. bende b&l gri blue topaz ve koyu yeşil var ama gri açık mavı duruyor.memnunum ama çok açık rengi. blue topaz çok mavı dark yeşilde çok yeşil geliyor halıyle. bana gunluk hayatta da hep ara renkler gidiyor. ten rengim pek musait değil her rengi kaldırmıyor. sence bende de yeşilimsi mi durur. çünkü görduklerinde yeşil sanmalarını ıstemem.
LACİVERT arkadaşım bu aquamarine dediğin renk b&l ta aqua dıye geçen renk mi yoksa başka bır renk mi? ve gözlerim sıyaha yakın kahve

Yok canım ben bi tek aquamarine var diye biliyorum. Haliyle bu aqua bahsi geçen aquamarinedir.

Aranızda amazon colors mavi deneyen var mı, başka bi forumda fotoğrafını gördüm o gün bugündür bu lensle yatıp kalkıyorum. Aklımda freshlook violet vardı o zamana kadar onu bile unutturdu resmen. gözlerim aşırı alerjik, 1 saatten fazla takamıyorum lensleri ama gene de istiyorum napıyım:)

beNde Lens kullandım 3 ayLık lens ama daha fazla kullanılabiliyor yani ben rahat 6 ay kullandım ama ben hergün takmıyodum sadece haftada 2 kere bazen nadir kullanıyodum ve temizliğine cok özen gösteriyodum bi sorunum olmadı ama lensi ilk defa takarken gözlerim kanlandı ve 1 saatte taktık yani lensi aldığım yerde taktırdım ama sonra bi kaç kere deneyince takımı ve çıkarımı kolay ama yere düştü diyelim kirlendi sakın suyla yıkamayın losyonuyla yavaşca ovalayarak temizleyin..

bende aqualar cart koyu mavi durdular...yani mavi de durabiliyor arkadaşlar...haberiniz olsun..
hatta butterflyrose da yeşil durmasına çok şaşırdım :) freshlook safir mavi gibi duruyorlardı bende

göz rengi çok onemlı gunescım ya oyuzden sende ole durmustur cunku senın goz rengın benımkıne gıre daha acıklar bende mavı yesıl arası bısı durur dedım ama zumrut yesılı gıbı duruyo hatta resımde cok bellı olmamıs:)

3 aylık 1 yıllık kullanım diyorlar ya lensler için yırtılmadığı sürece o süreyi aştığımızda kullanabilirmiyiz?

Hayır lenslerin kullanım süreleri var eğer o süreleri aşarsan batma yapar..Sağlıksız olur..gözlerin zarar görür..Yırtılmasa bile verilen süre dahilinde kullanılmalıdır a.s.

ya lens kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirm naniknanik baya bi sayfa okudum yazdıklarınızı. bende freshlook turkuaz ya da yeşil almak istiyorm. ama gözlere zarar veriyo mu ? :uhm:bide gözlerim orta kahverengi nsıl durur ? yardımcı olursanız çok sevinirmm :1hug::1rolleyes::

Lenslerin bakımı doğru şekilde yapıldığında göze zarar vermez. Ben 8 senedir lens kullanıyorum ve gözümde bir iki kez arpacık çıkması dışında (ki buda büyük ihtimal göz kaleminden olmuştu) herhangi bir problemim olmadı. Üstelik ben sabah takıyorum gece çıkarıyorum.

Lensin sende nasıl duracağı göz rengin dışında cilt ve saç rengine de bağlı. Benim gördüğüm kadarıyla esmerlere yeşil ve ela tonlar, kumrallara mavi ve yeşil tonlar, sarışınlara ise mavi tonlar çok yakışıyor. Tabi arada istisnalar vardır. Mavinin yakıştığı esmerler de görmedim değil.

ya lens kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirm naniknanik baya bi sayfa okudum yazdıklarınızı. bende freshlook turkuaz ya da yeşil almak istiyorm. ama gözlere zarar veriyo mu ? :uhm:bide gözlerim orta kahverengi nsıl durur ? yardımcı olursanız çok sevinirmm :1hug::1rolleyes::

hoşbulduk canım :1hug: sağol Şeniz
sanırım bana en çok yakışan renk de bu son rengimmiş gibime geldi :)
giallo ve emeralda göre daha çok sevdim bunları..

Yakışmış canım, kendin beğenmene de sevindim. İyi günlerde kullan, canlılık katmış yüzüne bence

Resmini ekleyen bayanlar sözüm meclisten dışarı :)
Ama lens takınca balık gözü gibi oluyor yani bende öyle duruyordu en azından.Benim gözlerim ela ve yeşil lens kullandım kimse farketmediği gibi ağladın mı sen ,ne oldu gözlerine çok donuk bakıyosun demeye başladı ama ben kendim biliyorum ya takmaya devam ettim :) Gözleri çok hassas olanların özellikle işe giderken kullanılmamasını tavsiye ediyorum.Klimalı ortamlarda kesinlikle göz yaşı damlası yanınızda bulundurmalısınız.
Benn çok kısa süre kullandım .Bankda çalışıyorum klimalı ortamda ve en az 9 saat gözlerimde kalıyordu.
Her iki gözümde de kist oluştu.Mikrop kaptı ki çok temiz kullanıyordum. Ameliyat oldum 2 kez ve her ikisi faciaydı.Türkiyenin en büyük göz hastanesinde oldum ve ilkinde çığlıklarım tüm hastaneyi sardı 2. ameliyatımda kalbim durdu ( tabi bunlar ayrı hastane önerilerinde paylaşabileceğim şeyler) Ameliyat sonrası lenslerin korneamı zayıflatmasından ve inceltmesinden dolayı zaten hassaslaştığı için korneam yırtıldı günlerce sargılı gezdim.Şuan kullanmıyorum .Ve eczaneden aldığım özel göz temizleme jelleriyle gözlerimi temizlemek zorundayım.Çünkü çok hassaslaştılar.Aldığım burada bahsettiğiniz duyulan markalardan biriydi.Ama göz bu sonuçta çok hassas ve herkesin lens kullanmamasını tavsiye ediyorum
klimalı ortamda kullanmamanızı ,en fazla 2 saat gözlerinizde kalmasını,hergün ard arda takmamanızı, lensleri taktıktan sonra çok titizce makyaj yapmanızı tavsiye ediyorum.

Çok geçmiş olsun, göz gerçekten çok çok önemli. Benimde gözlerim hassas ve çok nadir takabiliyorum.

kime ne yakıştığı konusunda özet geçtiğin için sağol canım :) herkesin çok işine yarayacaktır..bende birkaç şey eklemek istiyorum..

bi kere canlı tonda koyu mavilerin..yani safir mavi gibi mavilerin yakışması için tenin beyaz olmaması ama esmer de olmaması gerekiyor..orta tonda hafif yanık ten olmalı...çünkü sarı saç beyaz tende canlı koyu mavi lens hem saça hem de tene göre koyu ve canlı renk kaldığı için sırıtacaktır..
aynı şekilde saçın kahverengi veya siyah olması da çok birşeyi değiştirmiyor ten çok beyazsa yine sırıtacaktır....yılın her günü tenimi o ideal orta tonda tutabilirim bunun sürekliliğini sağlarım derseniz mavi lens alın...

ve kesinlikle doğalı esmer tenli olanlar ve sarı saçlı olup da teni çok beyaz olan ve hiç bronzlaşmamış kişiler canlı koyu mavileri denemesin...canlı mavi lens biraz bronz ten istiyor ama aşırısını değil tabi ki....sonuç olarak mavi lensler orta tonda ten istiyor..
yani doğalı esmer tenli birisinde de mavi lens çok yapay duracak ve inandırıcı olmayacaktır..Beyaz tenin bronzlaşmış hali ile doğalı esmer tenli olanların renkleri aynı değil...

teni beyaz olup da illa mavi göz diye tutturanlar mavi lenslere değil gri veya menekşe lenslere bakmalılar...onlar da mavi etki verebiliyor..sadece rengin tonu daha pastel oluyor...daha pastel oluşu beyaz tende cart kalmamasını sağlıyor...

ve bir dipnot geçeyim...mesela paris hilton teni bronz iken o canlı cart koyu mavileri takıyor...teninin daha açık olduğu zamanlar ise buz mavisi veya gri gibi lensler takıyor bilmem dikkat ettiniz mi ?

.................

Son düzenleme:
cvp veren arakadaşlr çk tşekkür edermm :1rolleyes: bügün cıkıcam bakmaya ..siz gözlükçülerden mi alıyodnuz??:uhm:

amozonlar evet aylık sofistic lenslerin aynısı olduğunu söylediler aldığım yerde,ayrıca el boyaması doğal durduğunu söylüyo herkes ,tabiki bende çok memnun kaldım.En önemlisi zaten doğal durması.

canım kendi göz rengin nedir..freshlook hareli gryi sipariş vericem bende çok yakında okadar çok bahsedilki burada alıp kullanmak istiyorum bende..şuan kampanya olan site arıyorum...en ucuz olandan sipariş vericem..birde bu amazonlar aylıktı sanırım dimi?

cnm benim gözlerim ela ,daha çok yeşilsositososito ve gri lensleri tercih ediyorum.şu an amozon yeşil kullanıyorum griside var ama onu pek beğenmedim,daha öncede freshlook un hareli gri hareli yeşil kurşuni hareli bal rengi ve pure hazeli aldım ama sadece hareli griyi beğendim o çok doğaldı,Ama hala arayıştayım en kısa zamanda durasoft un renklerini denemeyi düşünüyorum bakalım onlar nasıl durucak?

bu yazdığıma ek olarak size paris hilton örneklerini resim ekleyerek göstereyim

bu resimde teni daha açık..dolayısıyla lensi griye bakıyor yani canlı mavi değil daha pastel
paris-hilton-short-hair.jpg

burda ise bronzlaşmış tenli ve lensleri canlı mavi
3827_4956_Hilton-Paris-10-4x.jpg

Bu kadar ince ayrıntısına kadar düşünmemiştim gerçekten süpersin:1shok:

Ben beyazım hatta bembeyazım saçlarımda şuna karamel renklerinde,kendi gözlerimde koyu yeşil bana hangi markanın yeşilini önerirsin numaralı buarada:eek:

X