Popüler Konu LenaG ile MasterFit

sabah namaza kalkabılırsem ((((((((((8 yuruyus yapacam da.

Canım ilk başta kendine guvenmelisin . Ben bunu yapabilirim demen lazım . Herkesin bazen inişli çıkışlı zamanları oluyor. 40 yaşındayız. Bunun ileri yaşlarını düşün. Sağlıklı beslenerek daha zinde bir hayat yaşayabilirsin. Yoksa fast food bağımlılık yapıyor. Yedikçe yersin. Kilo aldıkça nefes alış şeklim bile değişiyor. Sınıf içerisinde bazen hareket etmeye zorlanıyordum. Ama kilo verdikçe daha esnek oluyosun, daha zinde ,daha mutlu oluyorsun. Kendine yapma bence bu kötülüğü. Dost arıyorsan aynaya bak. Kendini gaza getirmesini bil. Kilo verdikçe daha mutlu olacaksın biraz daha biraz daha diyeceksin emiin ol.

Eşimden duydum sadece bu zamana kadar ne oğlum ne de kardeşlerim vs den duymadım hiç
Hergün yıkandığı için saçları dökülüyor demissiniz ya, belki yüzüne vurduğunuz için kendince intikam alıyordur
Siz böyle yazınca tokami çıkarıp saçlarımı kokladim.4-5 gün önce sampuanladigim halde sampuan kokuyor saçlarım. Her gün duş aliyorum ama yaz da olsa haftada bir kez şampuanliyorum saçımı.Yeterince kimyasal çünkü sampuanlar da.
Saç parfümleri oluyormus belki onlardan alabilirsiniz. Diplere degil de uclara dogru sıkarsınız.

Çok teşekkür ediyorum cevabınız için. Eşimin dişleri hep sorunluydu doktor dün filim çektirmiş. Dişlerinin hepsinin çekilmesi gerekiyor çünkü diş etlerinde iltihaplanma ve çürüme var demiş. Bu şartlarda implant yaparsak en fazla 5 yıl gider,sonra daha çok ağrı olur diye. Çok şükür eşim bu gün daha iyi çok hafif dudağında biraz şişlik var. Doktor dün ağrı kesici antibiyotik yazmış,eşim hemen alıp içmiş.
Doktor bu gün eşimi kontrole çağırdı hastaneye gitti.

kafada bıtırmek gerek ben farkındayım. kendımı de zorluyorum. zorlamak zorundayım esım, psıkolojım herkes eskı halıne don dıyor. yakısmıyor doıyor. metroda bana sen hamılesın otur kızım dıyolar. gerısını sız dusunun kağtanım. kı 73-74 cok kılo mu sence. ama ıgrenc duruyo gobek kotu. kısa boy. yanı vbı kere bırı yuanlıslıkla hamılesınd ese tmm. 5-6 kısı bırden dedı. herkes hamıle sanıyor. buı dıyetrı yapmaya, yaparken soylenmeye mecburum. yemek yemeyı sevıyor olabılırım. ama yakısmıosa. elestırılerden ağlıyosam. eşim de bakım ıstıyorsa. napıcam.belkı ben bu kıloyu verıcem. dıyemıoyorum. ama yavas yavas elımden geldıghınce ıste. pzt-crs ve prs. hamburger sıparısı vermedım. ve duygusal olarak kotuydum. bu bıle benım ıcın ıuı bısey. o arkadaslar sabahın korunde bısıklet yapınca bır gurur olabılır, benım ıcınse hamburhgerı soylewmemek , aferın defne dedırtır.

Kesinlikle ilk önce kafada bitmesi gerekiyor. Benim tiroidler karmakarışık. Doktora gittiğimde kiloyu sordu. Zor veriyorum ama veriyorum dedim. Normal dedi. Ama inat işte. Şimdi hedef koydum. En azından Ağustos sonuna kadar 70 olayım.

azıcık yokus bıle cıkamıyorum. bugun tartıldım 73.0 çıktım. şoka gırdım dun 73.8 dım. ama aksam yemegı yemedım ve 15 bın adımdı 3 gundur en az. yuruyus de degıl nbunlar spontan adım.bu kadar kolauy mı dedım bır gunde 800 gram. belkı de tartı yanlıs. ama bunu olctugumde sabahın besıydı. cok mutlu oldum. o an çok açtım. dolapta var gofret veya etı gong. sucuklı tost. hepsını yıyebılırdım. ama yemedım. aç yattım geri o tartıda kalayım diye. yanı aslıdna verınce ben de sevınıyorum

Yo estağfurullah sen haklisin Allah kalbine ferahlik versin,nefsine sükunet versin insallah

dıyetısyenın de dedıgı. 40tan sonra kolestrol trigliserid karacıger yaglanması (hepsı var bende) tansıyon, şeker mi istersin? 40 a 2 yas kaldı. yoksa sebzelerle barısmak. bir kasık pılavla da doyabılmek. ama hastalıksız yanı daha guzel degerlerle orta yaslara dogru gıtmek mı

Eğer kan değerlerinde birşey yoksa canım kolay bir şekilde dengeli beslenerek ve spor yaparak verebilirsin. Anladığım kadarıyla bölgesel sorunun var. Özellikle karın bölgesinde. Bunun nedenini de söyleyeyim. Kesinlikle fast food tarzı beslenme. Göbek karın bolgesinde direkt yağlanma yapıyor. Ve sana şunu diyeyim adım gibi biliyorum eminim. Dengeli beslensen çok çabuk kolay kilo vereceksin.

yanı zaten sıgaram alkolum omur boyu olmadı. hanı sıgara ıcmemek baslı basına bır artı. kalp ıcın, kanser ıcın. Tabı kı Allah korusun uzuntuden de kanser olunur aglamakstan stresten de. ama en azından sıgaradan kurtardım. bır tek saglıklı beslenmeye dıkkat etmelıyım.

canım tesekkrler. ben bır ılacla 15 kılo verdım 1.5 ayda. ben hemen verıyorum. barsagım fılan calısır. yanı kan degerlerıdne de sorun yok. tıroıdde fılan. ama ıste sabır ıstıyor, eşim bana 40 gun seker yemedım dedı. ne kadar azımlı dımı. spor hocası yasaklamıs. ben 40 gun seker yemedıgımı degıl kararlı olmak, hayal bıle edemıyorum. Leyla arkadasım ın dedıgı gıbı Allahım nefsımıze cumlemızın sukunet versın

saglıklı ve fıt olmak

Haddim değil ama merak ettiğim için soruyorum. Antidepresan kullandiginizi soylemissiniz. Depresyon teşhisi mi kondu size? Bir de psikolojik destek almaya başladığınızı hatırlıyorum sanki.
Bazı kişisel gelişim kitapları var. Şimdi kızanlar olacak belki bana ama bazıları cidden dünya çapında ses getirmiş seyler.ustelik kendi kendine terapi yollarindan biri de denebilir. Mesela iyi hissetmek diye bir kitap var. YouTubeda inceleme videolari falan da vardir mutlaka.
Beyhan budak gibi, Tülay kök gibi psikologları dinleyebilirsiniz.
Depresyon teşhisi aldıysanız eğer bunla bas etmenin yollarından bazısı zaten sağlıklı beslenmek, spor yapmak, düzenli bir uyku uyumak...
Zamanınız varsa eğer halk egitimde kurslara katılıp sosyallesebilirsiniz, hem kendinizi de gelistirmis olursunuz.

Evet 40 dan sonra başlıyor hastalıklar. İlk iki gün zorlanırsın. Sonra mide öyle birşey ki büyüyüp kuculebilen bir organ. Sana hemen ayak uyduruyor. Mideyi doyurmak daha kolay oluyor küçüldükçe. Zaman sonra öyle herşeyi istemiyor canın. İstese de yiyeceğin ölçü belli. İnsan biliyor kendini. Ben yiyemem diyorum mesela bunu. Yersem midem bulanır. Ki gerçekten de bulanıyor,rahatsız oluyorum.

İlacı falan çıkar canım hayatından. Kilo verirken başka yerleri yıkıyor. Bende kışın kullandım bir ilaç 10 günde epey kilo gitti ama hersyim alt üst oldu. Regl dönemi bile karmakarışık oldu. O yüzden en sağlıklısı dengeli beslenerek ve spor yaparak verme. Önemli olan yağdan gitmesi kas kaybetmeden kilo verme

bak işte asıl nokta diyeti yapmaya,yaparken söylenmeye mecburum noktası ve bu işi kendin için yapma noktası.Mecburiyetten yaparsan mutsuz olursun mutsuz olunca diyet yapmak eziyet gibi gelir.

cok yesekkur ederım beyhan budak cok severım motıve eder. terapı goruyorum. saglıklı beslenmek yuruyus psıkolojıye ıyı gelıyor. uykuda skntm yok. ısmege de eylulde acılınca yemek kursuna gıtmeyı dusunuyorum. sosyallesmek ıcın bir platform var ordan gruplara katıldım., kitap grubu, kultur turu grubu, kahve sohbetlerı vs... elımden gelenı yapıyorum. 7 yasındakıoglum bana artık neden uzgunsun anne , suratın asık, sana dondurma alayımmı demesın. o bıle cıkolatayla mutlu oldugumu ezberlemıs.

mıde balonu bıle dusundum (( esım tup mıde ol dıyor. korkuyorum.70 kıloya amelıyat kımse etmezkı. mıdeyı kendı kendıne kucultmenın yolu dıyet, aç kalmak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…