Popüler Konu LenaG ile MasterFit

bak işte asıl nokta diyeti yapmaya,yaparken söylenmeye mecburum noktası ve bu işi kendin için yapma noktası.Mecburiyetten yaparsan mutsuz olursun mutsuz olunca diyet yapmak eziyet gibi gelir.
dıyet yapmayı nasıl sevecegım. sanıırım once kendımı sevmelıyım

Haddim değil ama merak ettiğim için soruyorum. Antidepresan kullandiginizi soylemissiniz. Depresyon teşhisi mi kondu size? Bir de psikolojik destek almaya başladığınızı hatırlıyorum sanki.
Bazı kişisel gelişim kitapları var. Şimdi kızanlar olacak belki bana ama bazıları cidden dünya çapında ses getirmiş seyler.ustelik kendi kendine terapi yollarindan biri de denebilir. Mesela iyi hissetmek diye bir kitap var. YouTubeda inceleme videolari falan da vardir mutlaka.
Beyhan budak gibi, Tülay kök gibi psikologları dinleyebilirsiniz.
Depresyon teşhisi aldıysanız eğer bunla bas etmenin yollarından bazısı zaten sağlıklı beslenmek, spor yapmak, düzenli bir uyku uyumak...
Zamanınız varsa eğer halk egitimde kurslara katılıp sosyallesebilirsiniz, hem kendinizi de gelistirmis olursunuz.
bırkac tanı var bende karısık.eşe takıntı, anksiyete ve depresyon. ilaçsız yatışamam.

dıyet yapmayı nasıl sevecegım. sanıırım once kendımı sevmelıyım
Önce tabii ki kendini seveceksin ama ben böyle de güzelim modunda değil yani ben başarılıyım,kararlıyım ve sağlıklı olacağım fit görüneceğim modunda olacaksın. Bir psikologla görüştüğünü söylemiştin inan bana duygusal yeme bozukluğu önemli bir konu ve destek almalısın.

mıde balonu bıle dusundum :KK43:(( esım tup mıde ol dıyor. korkuyorum.70 kıloya amelıyat kımse etmezkı. mıdeyı kendı kendıne kucultmenın yolu dıyet, aç kalmak
Sakın ha canım.. ciddi sağlık sorunları olmadığı müddetçe ameliyatı zaten doktorlar onermiyorlar. Zaten 70 kilo nedir ya. Seni zorlasa zorlasa 5-6 ayda istediğin kiloya düşersin.

cok yesekkur ederım beyhan budak cok severım motıve eder. terapı goruyorum. saglıklı beslenmek yuruyus psıkolojıye ıyı gelıyor. uykuda skntm yok. ısmege de eylulde acılınca yemek kursuna gıtmeyı dusunuyorum. sosyallesmek ıcın bir platform var ordan gruplara katıldım., kitap grubu, kultur turu grubu, kahve sohbetlerı vs... elımden gelenı yapıyorum. 7 yasındakıoglum bana artık neden uzgunsun anne , suratın asık, sana dondurma alayımmı demesın. o bıle cıkolatayla mutlu oldugumu ezberlemıs.
Canını severim onun 😍 sizin için bir kamçı olsun bu artık ♥️
Maşallah size ,cok güzel şeyler yapmaya başlamışsiniz bile. Meyvelerini alacaksiniz eminim ki 🤲♥️
bırkac tanı var bende karısık.eşe takıntı, anksiyete ve depresyon. ilaçsız yatışamam.
Allah kolaylık versin, şifa versin tez vakitte 🤲

Teşekkür ederim evde yapıyorum hem çok seviyorum hem çocuklarında seviyor, istiyorum ki görsünler bilsinler öğrensinler nasıl yapıldığını ,😍iki gündür ev mis gibi tarhana kokuyor
Yaa biz de bekarken hep annemle salça tarhana erişte makarna falan yapardık evde. Dört yıl oldu ben evleneli bu sene inşallah salça yapacağız nasip olursa 🤲
Firik bende köyüme gittiğim zamanlar da mevsimiyse eğer yerdim cokk severim de ateş yakıp ateşte o buğdayı pişirip elinde üfleyip avuç avuç yemek güzeldi ama şimdi nerdee çocuklukta güzeldi o zamanlar ya şimdi herşeyi hazır alan tayfadanim ben 🤭 yaş nohutu bilirmisin köyümüzde nohut yapılır o yaş nohutu tuzlu olur sulayip kucak kucak yerdik ertesi gün mide pert afedersin lavobadan cikamazdik tam bir probiyotik yanii😅 bir ay önce filan anneme köyden gelmiş diyetteyim diye adetle yedim nerden nereye kucak kucak yerken☺️
O yaş nohutun tadııı🤤 tuzu dudaklarını cayır cayır yakar yalar durursun ama vazgeçilmez. Nasıl canım çekti bu yaz yedim ben de diyete başlamadan önce ama yıkamış annemler tuzlu olmasın bizim ufaklıklar gözlerine sürer diye doya doya yiyemedim o yüzden, bundan sonra da yiyemeyeceğim çünkü diyetteyim 💪
canım tesekkrler. ben bır ılacla 15 kılo verdım 1.5 ayda. ben hemen verıyorum. barsagım fılan calısır. yanı kan degerlerıdne de sorun yok. tıroıdde fılan. ama ıste sabır ıstıyor, eşim bana 40 gun seker yemedım dedı. ne kadar azımlı dımı. spor hocası yasaklamıs. ben 40 gun seker yemedıgımı degıl kararlı olmak, hayal bıle edemıyorum. Leyla arkadasım ın dedıgı gıbı Allahım nefsımıze cumlemızın sukunet versın
Ablacım ben aşırı derecede çikolata hastasıydım bak tam 26 gün falan oldu canım bile eskisi kadar istemiyor bir başlasan tam anlamda gerisi gelecek, kilo verdikçe kendine güvenin artacak, daha çok zayıflamak isteyeceksin. Dediğin gibi Rabbım içine ferahlık versin istek şevk versin inşallah 🤲
Evet 40 dan sonra başlıyor hastalıklar. İlk iki gün zorlanırsın. Sonra mide öyle birşey ki büyüyüp kuculebilen bir organ. Sana hemen ayak uyduruyor. Mideyi doyurmak daha kolay oluyor küçüldükçe. Zaman sonra öyle herşeyi istemiyor canın. İstese de yiyeceğin ölçü belli. İnsan biliyor kendini. Ben yiyemem diyorum mesela bunu. Yersem midem bulanır. Ki gerçekten de bulanıyor,rahatsız oluyorum.
Benim annem mide ağrısı çekiyordu hep yıllardır ülser vardı. Midesi küçüldü yiyemiyor sanıyorduk biz. Meğerse midesi çalışmadığı bağırsağa aktaramadığı için zamanla genişlemiş de genişlemiş. Bağırsağa bağlanan kısım tıkanmış. Midesinin dörtte birini aldılar bu sene içinde ameliyat oldu. Aynı tüp mide ameliyatı ama zayıflamak için değil artık kansere çevirecekti. Annem zaten 55-60 kilo kadın çok zayıf. Rabbim sağlık sıhhat versin önce gerisi hallolur.
mıde balonu bıle dusundum :KK43:(( esım tup mıde ol dıyor. korkuyorum.70 kıloya amelıyat kımse etmezkı. mıdeyı kendı kendıne kucultmenın yolu dıyet, aç kalmak
Demek istediğim bu ki yukarıda yazdığım gibi annem artık yemek yiyemiyor. Hep 56 kiloda. Kolay şey değil ameliyat. Çok acil bir şey olmadığı sürece annem gibi yapmıyorlar 100-110 kilo olmak gerekiyor ameliyat için. Siz benle aynı kilodasınız neredeyse. Benim kadar azminiz yok mu yani. Elbette vardır ki benden daha çok sebebiniz var. Düşünün artık bir de bir sürü kardeş arkadaş ablanız var burada. Hepimiz destek olmaya çalışıyoruz. Lütfen silkelen ve kendine gel ablacığım. Sen değerlisin ve özelsin senden başka Birtane daha yok, eş arkadaş akraba kimseyi umursama çocukların ve sen başkası yok gerisi fasa fiso.
Eşe takıntılı olmayı çok iyi biliyorum evlenmeden önce çok sıkıntı yaşadığım için ben öyleydim. Eşimden başkası olamaz onsuz yaşayamam diye düşünüyordum ama rabbim öyle bir yaşatıyor ki varlığını bile unutuyor bazen insan. Tabi şu an oğlumdan başkası umurumda değil. Senin çocuğun bile sana destek olmaya çalışıyor bir yerden küçücük kalbiyle onlar için yap bu işi biz sonuna kadar yanındayız 🌸💪

Güno ☀️♥️🌸
Canlarım.
Hayırlı bereketli güzel bir cuma olsun.🙏🏻
9 Ağustos Cuma
Bugün planı
10.45 kahvaltı
Maydanoz
Sebzeli omlet
1 dilim peynir

13.00ara öğün
Papatya çayı 2 ceviz

15.00 öğle yemeği
Detoks çorbası_Türlü

17.05 ara öğün
Yeşil çay. 10 badem

19.00
Türlü
Semizotu cacığı
3lt su kapanış
Yarın tartı var .hafta hastalıkla geçti dün gecede sıcaktan oda oda dolandım uyuyamadım.

senin tayin işin nasıl oldu canım gidememe durumum var diyordun hallolmuştur inşallah
Yarın tercih listeleri açılacak, tercih yapacağım. 16sında da kesin belli olacak. O kadar dar bir zaman ki ya 🥺 16sinda belli olacak, 19unda yola çıkacağız. 1 gün içinde ev tutup temizlememiz lazım. Resmen bu yil ki tatilim de heba oldu. Daha erken gitme şansımız olsaydı keşke. Memlekete de gitme hayallerimiz vardı ama fırsat olmayacak sanırım 🥺

Yarın tercih listeleri açılacak, tercih yapacağım. 16sında da kesin belli olacak. O kadar dar bir zaman ki ya 🥺 16sinda belli olacak, 19unda yola çıkacağız. 1 gün içinde ev tutup temizlememiz lazım. Resmen bu yil ki tatilim de heba oldu. Daha erken gitme şansımız olsaydı keşke. Memlekete de gitme hayallerimiz vardı ama fırsat olmayacak sanırım 🥺
daha ev tutmadın mı gideceğin yerde yoksa kalırsam diye bulunduğun yerden mi ev bakmadın inşallah eşinle evladınla çıkar tayininde bir arada olursun arkadaşım

Yaa biz de bekarken hep annemle salça tarhana erişte makarna falan yapardık evde. Dört yıl oldu ben evleneli bu sene inşallah salça yapacağız nasip olursa 🤲

O yaş nohutun tadııı🤤 tuzu dudaklarını cayır cayır yakar yalar durursun ama vazgeçilmez. Nasıl canım çekti bu yaz yedim ben de diyete başlamadan önce ama yıkamış annemler tuzlu olmasın bizim ufaklıklar gözlerine sürer diye doya doya yiyemedim o yüzden, bundan sonra da yiyemeyeceğim çünkü diyetteyim 💪

Ablacım ben aşırı derecede çikolata hastasıydım bak tam 26 gün falan oldu canım bile eskisi kadar istemiyor bir başlasan tam anlamda gerisi gelecek, kilo verdikçe kendine güvenin artacak, daha çok zayıflamak isteyeceksin. Dediğin gibi Rabbım içine ferahlık versin istek şevk versin inşallah 🤲

Benim annem mide ağrısı çekiyordu hep yıllardır ülser vardı. Midesi küçüldü yiyemiyor sanıyorduk biz. Meğerse midesi çalışmadığı bağırsağa aktaramadığı için zamanla genişlemiş de genişlemiş. Bağırsağa bağlanan kısım tıkanmış. Midesinin dörtte birini aldılar bu sene içinde ameliyat oldu. Aynı tüp mide ameliyatı ama zayıflamak için değil artık kansere çevirecekti. Annem zaten 55-60 kilo kadın çok zayıf. Rabbim sağlık sıhhat versin önce gerisi hallolur.

Demek istediğim bu ki yukarıda yazdığım gibi annem artık yemek yiyemiyor. Hep 56 kiloda. Kolay şey değil ameliyat. Çok acil bir şey olmadığı sürece annem gibi yapmıyorlar 100-110 kilo olmak gerekiyor ameliyat için. Siz benle aynı kilodasınız neredeyse. Benim kadar azminiz yok mu yani. Elbette vardır ki benden daha çok sebebiniz var. Düşünün artık bir de bir sürü kardeş arkadaş ablanız var burada. Hepimiz destek olmaya çalışıyoruz. Lütfen silkelen ve kendine gel ablacığım. Sen değerlisin ve özelsin senden başka Birtane daha yok, eş arkadaş akraba kimseyi umursama çocukların ve sen başkası yok gerisi fasa fiso.

Eşe takıntılı olmayı çok iyi biliyorum evlenmeden önce çok sıkıntı yaşadığım için ben öyleydim. Eşimden başkası olamaz onsuz yaşayamam diye düşünüyordum ama rabbim öyle bir yaşatıyor ki varlığını bile unutuyor bazen insan. Tabi şu an oğlumdan başkası umurumda değil. Senin çocuğun bile sana destek olmaya çalışıyor bir yerden küçücük kalbiyle onlar için yap bu işi biz sonuna kadar yanındayız 🌸💪
Allah razı olsun kardesım, ne guzel, ne degerlo yorumlar hepınızın burada. bana guc verıyor KK aılesınde bu grup. Iyı kı bu yola beraber baskoymusuz. Allah kımseyı amelıyatla saglıkla sınamasın, ameliyat olup kanser olup vermek bebek ısı. Ama moralın gıttıkten sonra neye yarar :KK43: en azından saglıgımız yerınde yasımız gfenc. cabalamak lazım. Destek oluıyor gece acıkıncasıparıs verırken telefonu elımden alıyor gerı vermıyor.

8 agustos menusu bu arada
sabah ıkı tahıllı ekmek arası kasar peynırı kapya ve domates
ara kahve
oglen 6 kofte ve mevsım salata kepek ekmegı
ara bır avuc tatlı tuzlu cıg kuruyemıs. yesıl caylı soda
bol su.
aksam yok.
eve gıdınce 2230 -bır avuc kaju,ıkı dılın petıbor bıskuvi
19 bın adım 2,5 lt su Sitare55 Sitare55

NY
Ellerine emeklerine saglik canim 🙏

Mrnulerine salata yogurt gibi hazmi kolaylastiracak seyler eklemelisin ❤️🤗 afiyet olsun canim

Afiyet olsun canim. Sabah yürüyüşlerine birkac gun baslamaya ne derisn canim

Tartiya iki gun kala bu tostlar nerden cikti ya 😭
Menu seni gece aciktiracak gibi afiyet olsun canim

Hayr olsun canim bir kitap kahve 🥰

Gecmis olsun canim kahvaltini daha cesitli ve protein acisindan zengin yaoarsan acikman olmaz gun icinde ❤️

Afiyet olsun canim spor su harika 🤗

Menu saatleri kactaydi canim olculu olmus her sey afiyet olsun ❤️

Afiyet olsun canim hamburger keske cumartesiye kalsaydi olsun ama yarin telafi ederisn sen ❤️
NIYET EDIYORUM KAPTANIMLA SABAH YURUYUSUNE BASLAMAGA

LenaG LenaG patimsilizm patimsilizm
9 Ağustos Cuma
Bugün planı
10.45 kahvaltı
Maydanoz
Sebzeli omlet
1 dilim peynir

13.00ara öğün
Papatya çayı 2 ceviz

15.00 öğle yemeği
Detoks çorbası_Türlü

17.05 ara öğün
Yeşil çay. 10 badem

19.00
Türlü
Semizotu cacığı
3lt su kapanış
Yarın tartı var .hafta hastalıkla geçti dün gecede sıcaktan oda oda dolandım uyuyamadım.

LenaG LenaG patimsilizm patimsilizm
9 Ağustos Cuma
Bugün planı
10.45 kahvaltı
Maydanoz
Sebzeli omlet
1 dilim peynir

13.00ara öğün
Papatya çayı 2 ceviz

15.00 öğle yemeği
Detoks çorbası_Türlü

17.05 ara öğün
Yeşil çay. 10 badem

19.00
Türlü
Semizotu cacığı
3lt su kapanış
Planin cok guzel insallah bu sekilde kapanir🥰
Evet yaa hep hastaydin gecmis olsun tekrar🌸 bu gece coook iyi uyursun insallah emeklerimizin karsiligini almak icin iyi uyku da önemli 🥰🙏🏻

nasıl gıdıcek kuzum.ç dıyetısyenle yazışa yazışa hamburgerden avzgecıp resım atıp sebze et soylemek sıparıs. veya yemekhande yemek. dısardaysan balık yemek. bunlar alıskanlık mı olacak. nasıl gececek
Evet canım alışkanlık olacak şimdi vücudun hamburgerin patatesin tadına o kadar bağımlı ki senin için ilk seçenek o. Zaman içinde disarda olduğunda ızgara köfte balık yanına salata yemeyi alışkanlık haline getireceksin ve ilk tercihin o olacak. Bir bakmışsın ki bir süre sonra hamburger yemeyeli 2 ay olmuş pizza yemeyeli 4 5 ay olmuş vs ve sen tadını unutmuşsun sana eskiden pizzanın verdiği zevki şimdi ızgara balık da veriyor olacak. Yemeklere duygusal bakmak yerine besleyici olarak bakmayı öğrendiğinde zaten kiloyu vermiş ve koruyor olacaksın. İstersen sezgisel beslenmeyle ilgili araştırma yap biraz. Diyetisyen çok yol gösterici oluyo ondan yardım istemeye çekinme atıyorum canın çok sufle mi istedi fit sufle tarifi veriyor çok daha az kalorili olarak yiyorsun. Diyetisyenle çalışma avantajı bu kişiye özel oluyor sana uygun liste, değişebilir liste. Dengeyi öğrenince herşey çok daha kolay olacak.

kafada bıtırmek gerek ben farkındayım. kendımı de zorluyorum. zorlamak zorundayım esım, psıkolojım herkes eskı halıne don dıyor. yakısmıyor doıyor. metroda bana sen hamılesın otur kızım dıyolar. gerısını sız dusunun kağtanım. kı 73-74 cok kılo mu sence. ama ıgrenc duruyo gobek kotu. kısa boy. yanı vbı kere bırı yuanlıslıkla hamılesınd ese tmm. 5-6 kısı bırden dedı. herkes hamıle sanıyor. buı dıyetrı yapmaya, yaparken soylenmeye mecburum. yemek yemeyı sevıyor olabılırım. ama yakısmıosa. elestırılerden ağlıyosam. eşim de bakım ıstıyorsa. napıcam.belkı ben bu kıloyu verıcem. dıyemıoyorum. ama yavas yavas elımden geldıghınce ıste. pzt-crs ve prs. hamburger sıparısı vermedım. ve duygusal olarak kotuydum. bu bıle benım ıcın ıuı bısey. o arkadaslar sabahın korunde bısıklet yapınca bır gurur olabılır, benım ıcınse hamburhgerı soylewmemek , aferın defne dedırtır.
Canım işe kendini sevmek ile başla.
74 kg kötü bir kilo değil ama seni bu kadar yıpratığına göre çevrenden çok etkileniyorsun. Bir kaç kilo kendin için ver. Kadın hormonları hamilelik doğum emzirme derken benimde eski halimden eser yok😂ağlayacak halime gülüyorum. Sağlık olsun veririz kiloları evvel Allah.

İlk zamanlar diyet çok zor oluyor. Açlıktan sabaha kadar yatamıyordum şimdi kilo verdikçe daha çok motive oluyorum

Olaki duygusal açlıkta yemeği kaçırdın diyeti bozmuyorsun diğer öğün dengele yada ertesi günü.
Bende bazen kaçırıyorum duygusal olarak ama diğer öğünlerde dengeliyorum.

Moral bozmak yok yarı yolda bırakmak yok hepimiz başaracağız 🤗❤️💙🌺

X