Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Görmediniz mi acaba etiketlemeyi de beceremedim

Afiyet olsun keşke beni de soğutsa klima bu saatte salonumda termometre 32.5 gösteriyor bütün gün yandık yandık
dışarıda az esinti başladı. hadi hava alalım dedik. klimayı kapattık pervaneyi açtık oturuyoruz. ben de buzlu dukan birası içtim yine

afiyet olsun. ama keşke sabaha ve akşama biraz protein ekleseydin canım.

Afiyet olsun canım hiç yumurta,et grubu,süt grubu yok menünde onları da eklersen çok daha dengeli olur
Başlangıcın hayırlı olsun sağlıkla bol eksiler inşallah

İyi akşamlar canım afiyet olsun
Sporun yine çok güzel
dışarıda az esinti başladı. hadi hava alalım dedik. klimayı kapattık pervaneyi açtık oturuyoruz. ben de buzlu dukan birası içtim yine
Bizde klima yok kirada olunca almak istemedik tavan pervanesiyle idare ediyoruz. Valla ben de dayanamadım 1 bardak buzlu kola zero içtim

onları da içine alıyor. tıbbi nebevide var. mesela burç olarak yengeç, balık ve akrep burçlarının mizacı sudur. yani balgami mizaç oluyor. nemli ve soğuk mizaç
Benim burcum da akrep. Su grubu fala deyince direkt burçlar geldi aklima. Tıbbi nebevi'de sadece balgami, soldavi gibi 4 çeşit mizaç var sanıyordum ben de. Peki böyle bir durumda benim nelere dikkst etmem lazım?
Ben de ayın evlerine göre beslenme biçimini öğrendim yakın zamanda. Arastirip okumaya çalışıyorum mümkün mertebe. Ama sonra diyorum acaba yanlış bir yol mudur bu? Hem bilimsel hem dini açıdan da açıklamalar var aslında. Mesela peygambrr efendimizin her ayın 13-4-15.gunleri oruç tutması gibi. Dolunay zamanı yani. Okuduğum kaynaklar da dolunay evresinde 2-3 günlük detokslar öneriyorlar mesela. Ama yine de kendimi yanlış yolda mıyım diye sorgularken buluyorum tabi

LenaG Mthn83
İyi akşamlar. 14 Temmuz Pazar menüsü
Kahvaltı 10.30
4-5 yk dolusu maydanozlu menemen

4 tane zeytin
3-4 tane kaşar (parmak bogumu kadar)
2-3 kaşık yoğurt
1,5 dilim tb ekmeği

Ara öğün 14.00 civarı
2 lokma sabahki menemen
1 zeytin
1 parça yaprak peynir (tam oran veremiyorum çok azdı)
Yarım kase çorba

İkinci ara öğün 15.15
1 salatalık
5 kuruyemiş

Akşam 17.30
7-8 kaşık taze fasulye
1 bardak ayran

18.00 civarı
1 dilim meyve muhallebili tart

45 dk evde yürüyüş egzersizi (
3 litre su
Gün içinde 4-5 cay bardağıyla şekersiz çay içtim. Bu kadar içmiyordum ama birkaç gündür böyle oluyor. İki gündür rahat uyuyamıyorum. Gün içinde de yemek hazırlığı vs yoruyor beni. Bütün yorgunluğa rağmen 45 dk egzersizimi yaptım. Ayaklarım kırılmış gibi ağrıyor. Yıkılmadım ama bir çömme ihtiyacı hissediyorum

Bu arada ben 10-10.30 gibi kuruyemiş ve yanında su veya çayla ilk öğünü yapıyordum okul döneminde. Öyle yapınca sabah açlığına dayanabiliyordum. Ama simdi ilk öğün ana öğün olunca akşama kadar dayanması da zor oluyor. Ara öğünler hiçbir şekilde tutmuyor böyle durumlarda beni. Öğün saatlerine çeki düzen vermem gerek.

İyi akşamlar canım afiyet olsun
Sporun yine çok güzel

Bizde klima yok kirada olunca almak istemedik tavan pervanesiyle idare ediyoruz. Valla ben de dayanamadım 1 bardak buzlu kola zero içtim
canım dukan birası veya unutmabenicicegi nin listesindeki çayı demle dolaba at. yaz boyu dolapta hep hazır olsun. ben sürekli hazırlıyorum. bardağın içine buz ekleyip içiyorum.
zero asidik olduğundan kilo vermeni de etkiler. bence hiç eve sokmayın. mideyi de mahvediyor.

her mizacın beslenmesi ayrı tabi. bununla ilgili kitaplar var canım.
evet o dönemde detokslar öneriliyor. çünkü dolunayla birlikte ay küçülmeye başladığı için vücut daha hızlı kilo kaybına uğruyor. peygamber efendimizin de o dönemde oruçları sağlık içindir. arınmadır, dinlenmedir diye düşünüyorum. manevi yönü en başta tabi.

Mavi ı takımın kızları halen daha bildirim yapmayanlar var.
sibel_84 LenaG Mthn83

Kızlar hayırlı geceler bugün ev işi filan çok uğraştım telefonu pek elime alamasamda ara ara bildirimlere bakıp çıktım ancak şimdi yediklerini yazabilirim KAPTANLARİM

Sabah 10.30//
2yumurtadan sucuklu yumurta
Üç veya dört tutam çecil peyniri
Az domates az salatalık
10adet airfrier da pişmiş yağsız patates kızartması
Yuvarlak ekmeğin tam ortasindan 1 dilim tam buğday ekmeği
1bardak şekersiz çay

(dün beş de kapatmıştım aralıklı orucun 16saat olunca yemek istedim ve erken olmadı yani dün acimdan gebersemde piknikte aşırıya kaçtım diye yattım uyudum valla)

Ara// 2 tane karabuğday patlağı yeşil çay

Akşam 6// bir tabak Kuru fasulye
Bir dilim kepekli ekmek

Sporlar//
20dk civarı normal yürüyüş (tempolu olmadı çocuk ile)
100adet ip atlama
30dk classic mile Leslie
Toplam adım 10000 gösteriyordu saat sporlar ve yürüyüş birlikte

3lt su bitti biliyorum saat geç oldu ama yazmalıyım iki tatlı kaşığı semizotu yoğurtlu ağzıma attım dolapta dayanamadım yedim KAPTANLARİM

Son düzenleme:
60kiloyum canım benim burcum terazi onun mizacı ne ben hiç anlamıyorum bilgimde pek yok merak ettim acikcasi

Hayırlı akşamlar kızlarbu gün benim için çok koşturmalı bir gündü

Sabah kahvaltıya misafirim vardı
Evi topladım süpürdüm
Kahvaltıyı eşim ile hazırladık
Misafir gittikten sonra çocukları hazırladım.
Eşim onları apartmanın önüne indirdi onlar biraz oynadılar

Bende bulaşıkları makineye attım evi tekrar topladım sildim süpürdüm
Banyo tuvaletleri ilaçladım yıkadım
Makineye çamaşır attım onları serdim
Akşam için yemek yaptım
Park için yemeğimi çayı çerezi hazırlayıp parka gittik

Orda çocuklar ile koşturdum sonra eve geldim tekrar banyo yaptırdım çocuklara yemek yedirdim kendime bir
Limon salatalık maydanoz suyu kaynattım onu içtim
İşlerimi bitirdim yürüyüşe çıktım

Eve geldim duş aldım
Tekrar ortalığı toplamam lazım
Ama benim küçük uyumuyor ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…