Popüler Konu LenaG ile MasterFit

Jasminium84 patimsilizm

Gizli yiyicilikle ilgili birkaç cümlemde benim var. Neden acaba bize kilolarımız olsa bile kendimizi sevmemiz gerektiği aşılanmadı? Kendini sevmek, beğenmek, çekici olmak için 90-60-90 olmaya gerek olmadığı acaba? Gizli gizli hiçbirşey yemedim bugüne kadar çünkü kimse bana karışmadı. Yesem de demezlerdi beya derlerse kalpleri kırılırdı bilmiyorum. Kilolu hallerimizi benimseyemiyor olmak açıkcası beni üzüyor. Kurtulunması gereken birseymiş gibi konuşuyoruz hepimiz.

Teşekkür ederim canım
Dün gayet güzel geçmiş. Oruçlu olduğun için helva geçe kalmış ama olsun. Umarım bugün de güzel geçer

Vallahi ben kocama bile çaktırmadım ilk zamanlar kendi kendime hırs yapmıştım, kilo vermeye başladıktan sonra kocama söylemiştim

Bebeğimin uyuduğu ender zamanlarda kitap okuyamıyorum o gelmiyor içimden. Boşboş duvara bakmak bile bir aktivite oluyor zamanı gelince inşallah yeniden diyelim
O saatlerde canımız çıkmış olduğu için kitaba kafamız kalmıyor ki, çok normal canım kaptanım o yüzden. Başlarsın inşallah

Oh oh oh maşallah. Su da baya keser aslında. Sakız iyice açıktırabilir. Ya da sade bir türk kahvesi
Az sonra yatacağım canım kaptanım o yüzden sıkıyorum dişimi

Bilmiyorum ki kaptanım, şöyle bir düşünüyorum da annem babamdan öyle bir tavır hatırlamıyorum ki hele de babam asla dış görünüşümüze göre değerlendirmezdi bizi

Ama ilkokuldan beri hatırlıyorum hep dış görünüşümle ilgili kaygılarım vardı ellerim çok zayıftı tombul elleri olan arkadaşlarıma özenir ellerimi saklardım
Ortaokulda gözlük takıyorum diye acayip zorbalık gördüm bir de diğer kızlar gibi havalı değildim açık açık yüzüme karşı çirkin dediklerini bilirim
Lisede biraz toparlanmaya başladım ve daha çok arkadaşım oldu daha çok kişi tarafından beğenildim ve sanırım kafamda da bunu kodladım ne kadar güzel olursan o kadar sevilirsin diye

Yine hatırlamıyorum bunun sebebi sadece bunlar mı yoksa daha küçükken yaşadığım bir olay mı ama dediğin gibi aslında ne olursak olalım kendimizi sevmeyi öğrenmemiz şart, sadece zayıfsak sadece güzelsek sevilmeye layık olmamalıyız

Üf probiste yedirir kendini çekirdek gibi başladın mı devam ettirtir. Afiyet olsun canım. Biraz kaçamaklı olmuş ama olsun cuma hakkı
Evet sevdiğim bir şey. Ama demin eşim yanımda çikolata yedi mesela bense pul biberli limonlu yoğurt yedim

Ailem tarafindan degilde arkadaslarim taragindan hep dislandim zorbalık gördüm. Ve ben bir sey basardim ya şu an geri kilo almak basarisizlik olarak yer etti beynimde aaa bak yine kilo almis denilecek. Tabi kendi istegimde boyle,bu kilomun ustune ciktim mi cok rahatsiz hissediyorum artik kendimi.
Dediklerin cok dogru ama keske uygulayabilsek... Yapabildigim tek sey acele etmemek keyifle ilerlemek... Ben bu yolculugumu kabul ettim.. bir de aslinda obez halimi hic benimsememistim asla pantalon falan giymezdim hep genis etekler giyerdim şu nine anane etegi gibi lastiklerden...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…