Kumdeniz'in Diyet Günlüğü...

SLM KUMDENİZ BAKIYORUMDA GAYET İYİ GİDİYORSUNN MAŞALLAH SANAA
YA BENİM MOTİVASYONUM DÜŞTÜÜ
ACİL YARDIMINA İHTİYACIMM VARR:çok üzgünüm:

aaa zambak lütfen yaaapmaa sakın,diyeti bozzarsan yedigi yemek o an guzel gelıcek ama acayp pısman olacaksın,,aman dıyım sakııınnn...hepimiz yanındayız:teselli:

bu arada kumdenız ben cok uyuyorum oda kılo aldırır bılıyorum,sen kac saat uyuyorsun,bı de uykum gelınce uyumamak ıcın ne yapmalıyım fıkrın var mı:1ninca:

Bugün lahana aldım.

Yarından itibaren bir süre lahana kürü uygulayacağım. Geçen sene yaptığımda yediğim halde 2 haftada 2 kilo vermiştim.

kolay gelsin arkadaşım sen çok kararlısın bu işi bitirirsin bence yaza kadar.bi denemediğim bu kür kaldı ama bana çok itici geliyor sen yap bakalım faydası olursa bende denemeye çalışırım.

heyy zambak ne oluyoruz bakiim sallan söyle aynaya bak önce sonra kendi resmini çek. eski zayıf hallerinin resimlerine bak. Zayıfken giydiğin giysilere bak pantolonlara giyemeye çalış ne kadar giyebiliyorsun. Basenlerden yukarı çıkabiliyormu ? Diyelim ki bir gayret yukarı çıktı ee beli kapanıyormu ? Kapanmıyor kapansa bile acayip dar. acı gerçek sen kilo almışsın. Şimdi bu fazlalıkları vermek gerekiyor yaza kadar kışın kat kat giyiniyoruz o kadar belli olmuyor ama ya yazın ne olacak istediğimizi giyemiyecekmiyiz?
Aslında hep ideal kilomuzda olmalıyız. Benim 63 - 55 arası kilolarda olmam lazım. Bunun için sağlıklı şekilde kaçamaklarda yaparak kilo verebilirz. Önemli olan gün içind ealdığımız fazladan kalorileri vermek. Bir dilim pasta yediyseniz. 2 saatlik yürüyüşle bunu verebiliriz. Şimdi ise vucudumuzda kekler pastalar çikolatalar depolanmış durumda. Sadece bir diilim pastayı değil bu depolanmış yağları vermek zorundayız. Önce kendimiz için sağlığımız için. Şimdiki yada ileride olacak çocuklarımız için sağlıklı olmalıyız. Eşimiz dostumuz tarafından daha çok beğenilmek için. Kilo verince özgüvenimiz artıyor. Daha havalı görünüyoruz. İstediğimizi giyebileceğimize emininiz.
O kadar çok neden var ki birlikte zayıflayacağız. Canınız sıkıldığında buraya yazın ben o an olmasam bile mutlaka size yardımcı olucaklardır.

Bana önerdiği 55 kalorilik çikolataları buldum. Canın çikolata istediğinde aralarda bir iki paketini açıp eme eme yiyebilirsin. Aldım bu gün yedim. Ya da siyah çikolata olur. TV da doktor Siyah çikolatada % 70 kakaolusunu tercih etmemizi söyledi.

90 Kalorilik patlardan veya diyet ürünlerden yiyebilirsin. Aslında diyet ürünlerde zararlıymış. En iyisi diyet ürünü yerine o an canımız ne istediyse bir parça yemek. Bundan birşey çıkmaz.

Zambakcığım güçlüsün. Başaracaksın. Yanındayım. a.s.alkisalkisalkis:hooray::1hug:

bu arada kumdenız ben cok uyuyorum oda kılo aldırır bılıyorum,sen kac saat uyuyorsun,bı de uykum gelınce uyumamak ıcın ne yapmalıyım fıkrın var mı:1ninca:

arkadaşım benim uyku düzenim çok bozuk aslında. Çok geç saatlerde uyuyorum. Uykum var ama uyumak istemiyorum bilgisayarın önündeyim yatmama bir saat kala bilgisayarı kapatıyorum. Evi havalandırıyorum. Yatsam uyuyorum hemen. Sabaha karşı uyuyorum. Erken uyumak istiyorum. Geçen sene bazı günler 23.30 da uyurdum.
04.00 uyuyunca 11.00-11.30 da uyanıyorum. 23.30 da uyuyunca 7.00-8.00 uyanıyorum. Yani 7-8 saat uyuyorum.
22.00- 02.00 Arası uyuyor olmalısın Bu saatler arası vucudumuz yenileniyor kilo yakıyor metobolizma çalışıyor.En geç 23.00 de uyumalıyız. Çok uyuyup uyanmakta zorlanıyorsan ve sık sık gün içinde de uyuyorsan bence bir doktora görünmelisin. Uyumamak için kahve yada çay içebilirsin.
Ben uyumamak için evde dolaşıp duruyorum, Bilgisayara bakıyorum. Ama bazen bilgisayar önünde uyuyorum. Yani uykun gelince normal zamanlarda uyumalısın.
Uyku 7-8 saatten çok yada az olmamalıymış. Çoğu doktor 7 saat diyor.
Çok fazla yazdım sanırım. İnşallah faydalı olmuştur.a.s.

kolay gelsin arkadaşım sen çok kararlısın bu işi bitirirsin bence yaza kadar.bi denemediğim bu kür kaldı ama bana çok itici geliyor sen yap bakalım faydası olursa bende denemeye çalışırım.

teşekkür ederim mersa. Kararlı olmak gerekiyor.
Lahana kürünü bugünde yapamadım sabah yapacağım. Geçen sene yaptığımda 2 haftada 2 kilo vermiştim yediğim halde.
Diyetime destek olacağını düşünüyorum. Garip ilaçlar almayın. Bilinçli olarak doktorların sözlerini dinleyin. Herşey doğada.zemuszemus

Şimdi gelelim yediklerime

Sabah:
1 Haşlanmış yumurta
Beyaz peynir
Maydonoz
Kıvırcık salata
1 Yeşil biber
1 Dilim ekmek

Öğlen:
Mercimek çorbası
Zeytin yağlı pırasa

Ara:
Çikolata

Akşam:
1 tane Cordon Blue (İçince peynir olan tavuk)
Kıvırcık salata
1 dilim ıspanaklı börek

Spor:
1,5 saat yürüyüş
30 dakika egzersiz

1,5 saat yürüyüş ama dışarıd açok işim vardı bugün 3,5 saat dışarıdaydım. 15.00 de çıktım 18.30 da eve geldim. O arada gideceğim yerlere yürüdüm.

yaa süperssinn vereliniortak
evet vazgeçmekk yookkhihoyyythihoyyyt
azmin hiç eksik olmasınnn hepimizinn yaniikaydirigubbakcemile3

neden yapamayalım dimi yapanlardan neyimiz eksikkii:dance::dance:

yaa süperssinn vereliniortak
evet vazgeçmekk yookkhihoyyythihoyyyt
azmin hiç eksik olmasınnn hepimizinn yaniikaydirigubbakcemile3

neden yapamayalım dimi yapanlardan neyimiz eksikkii:dance::dance:

Sende süpersin.
Yavaş verilen kilo daha kalıcıdır. Zayıflarken sıkıntı vermez. Zayıfladıktan sonra kolayca kilo alınmaz. Sağlıklıdır.
Güçlü olmalıyız. Sabırlı iradeli olmalıyız.
Teşekkürler.a.s.

Yediklerim:
Kahvaltı:
Sütle birlikte gevrek

Öğlen:
Mercimek çorbası
Cordon Blue 1 Tane
Kıvırcık salata

Ara:
90 Kalorilik patlaklardan

Akşam:
1 tane Cordon Blue ( Beğendim yine yedim)
Kıvırcık salata
1 dilim ıspanaklı börek

Ara:
1 Tane yeşil elma
Neskafeli süt

Spor:
Sabah kahvaltıdan önce 30 dakika egzersiz
Öğleden sonra 1,5 saat yürüyüş

Bugün sakinleştirici şurup pasiflora aldım. Sakinleşmeye ihtiyacım olduğunda kullanacağım.

neden şuruba ihtiyaç duydunkiicadıarzu

bazen sinirli, stressli olup, dikkat eksikliği yaşıyorum. Sakinleştirici yatıştıcı olarak gerekli olduğu zaman kullanacağım.
Bu akşam deneme amaçlı yemekten evvel azcık içtim. Biraz daha sakinleştim.

kumdenizciğim merhabaa.. uzun zamandır giremedim.. yani 1 haftadır falan.. oldukca yogundum. saglık sorunumla ilgili kontrollere falan gittim.çok şükür bi sorun cıkmadı.. ailemin yanına geldim bugun. sömestr basladı nihayet=)umarım sende de bi sorun yoktur. burda da dikkat edeceğim yediklerime falan..hergün mekik falan çekeceğim.. hadi hayırlısı=)
öptüm

merhaba geçmiş olsun iyi olduğuna sevindim. Ne güzel aileni görmeğe gitmişsin. Mutlu olun her zaman.
Bende iyiyim buraya hergün yazmaya çalışıyorum.Yoğunum ama geçte olsa yazıyorum.
Herşeyi ye ama aburcuburlardan az yemeğe çalış. Sporda yapıyorsun. Hayırlısı olsun.
Yazdığın için teşekkür ederim.Öpüyorum.:1hug:a.s.

Sabah:
Kahvaltıdan önce form macununu yedim üzerine su içtim.Günde bir kez yiyorum.

Menemen yedim

Geç uyandığım için öğlen yiyemedim.

Ara:
Sütlü gevrek, meyve

Akşam:
İç pilav
1 Sosis
Zeytin yağlı pırasa

yedim.

Spor:
30 dakika egzersiz yaptım.
1 saat yürüdüm.

Son düzenleme:
iyi akşamlar arkadaşlar nasılsınız ?

Kahvaltı:
Sütle beraber meyveli gevrek ( içine yaban mersini, keten tohumu, tarçın ekledim)

Ara:
Sütle beraber yulaf

Öğlen:
İç pilav
Et

Akşam:
Zeytin yağlı pırasa

Ara:
Elma, armut, portakal

yedim.

Spor:
Sabah 30 dakika egzersiz
Öğleden sonra 1 saat yürüyüş
Yürüyüşten gelince 10 dakika merdiven çıkıp indim ve 15-20 dakika egzersiz yaptım

Sabah kahvaltıdan evvel form macun yedim.
Öğlen yemeğinden sonra krom hapı içtim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…