Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Amin canım sözün bittiği yer ...

Günaydın kızlar cumamız mübarek ve de hayırlara vesile olsun inşaallah

30 Ağustos zafer bayramımız kutlu olsun

Aslında hem.anne olarak güzel bir gerçekçi egitimmverilmis oluyor hemde onlarada samimi gerçek olabilecekleri hissettiriyor.yani keşke her anne oğullarını ezicii bencil sadece oğlanlar değerli algısıyla yetiştirmese de böyle gelecekteki eşlerine iyi imajlarla gerçek eş olabilecek şekilde yetistirse.. benim 9 yaşındaki bile geçen diyor ayyy iyi ki erkekkim her işi sennyapiyorsun yemeği ev supurmeyi babalar rahat bende öyle olacağım dedi.oyle olursan eşin seni bırakır dedim olsun sende bıraktın yeniden geldi babam dedi ben sen istedin diye aldım dedim belki birdaha bırakırım bu sefer beni çok uzdugunuz için ikinizi başbaşa bırakırım dedim annne ben evi supuruurm dedi minnosum sonrada çocukta kaygı mi oluştururum diye pişman oldum.ama algıya bak anne eşittir temizlikçi getir goturcu iş yapan birakamayan
Kesinlikle tahammül mu denir kendi ekonomik özgürlüğünde olması gereken mi denir.belki yeniden ve çok sağlam da başlayabilir ama kuzenini ve ondan ders çıkaran eşini taktir ettim... İnşallah seninkide ilgi alakaya döner..

Günaydın kızlar cumamız mübarek ve de hayırlara vesile olsun inşaallah

30 Ağustos zafer bayramımız kutlu olsun
Günaydın cuma olduğunu unutmuşum . Hayırlı cumalar..

Zafer bayramımız da kutlu olsun...

Oğlanın öğretmeni de gelecek haftaya artık öğleden sonraları planlayacagiz okullar açılıyor oğlan için iyi olacak yoruldu evde daha doğrusu sıkıldı.

Dolarmilyoneri hala yok demi.. dün öğretmen arkdsimiin il istemişti tayini olmamıştı vermişler artık bir okula bu hafta ilişik kesecem dedi belki @dolarmilyoneri de öyle iki uc beş tayinnisteyip ev falan baktiysa ancak mi toparlanır. İnşallah iyiidir acama sisteme girmismi hiç hala 27 temmuzmuydu öylemi.

Ayrıca T Thewitcher iyi tatiller

Maalesef bu ev işleri kadının üzerine yapıştırılmış hadi eskiden çoğu annemiz dışarıdaki iş hayatının içerisinde yoktu da o sebeple babalarımız dışarıdan annelerimiz içeriden evin sorumluluğunu üstlenmişler evliliği yürütmeye çalışıyorlardı

Bence işte taaaa o zamanların bir ürünü olarak evdeki işler sadece kadının bir göreviymiş gibi oluşan algı hala saçma sapan bir şekilde devam ettiriliyor

Burada iş yükü artan taraf kadınlar bu algının kırılması lazım
Yoksa erkekler eskisi gibi hanımlarını çalıştırmayıp evin bütün sorumluluğunu aslanlar gibi üstlensinler o da günümüz şartlarında çok zor
O zaman evdeki işlerde de görev alsınlar bi zahmet

Veeee işin cinsiyeti olmaz her iki cinsin de karnı acıkıyor, sırtı giyinmek istiyor, evi temizlenmek istiyor vs vs

Senin oğlan için korkma travma oluşturmazsın sadece düşünemediği tarafı göstermişsin herkes ayağını denk almalı saygı sınırlarını aşmamalı Kimse kimsenin kölesi değil bunu anlamalı
Baksana sana dair aklında ne tarz yargılar oluşmuş şimdiden, kır bunları onun zihninden
Bence çok iyi yapmışsın söylemekle

Maalesef yok
Evet o tarihten beri kadınlar kulübüne girmemiş

Kesinlikle bir an önce kirmaliyim... İnşallah iyi bir evlat eş olabilecek bir erkek olurda.alan kız evladı da ölsem bile dua eder...benim kv 4 kız tek oğlan oğlunu .... Gibi görmüşler aşırı padişah gibi hep o değerli diğerleri ikinci sınıf insan .. ama benle tanışma.asamasinda aşırı ilgili tarzı üslubu verdiği değeri amannn işte klasik sefersiz erkek iş olana kadar şimdi ben ondan da iyi gelirim var evebkadin temizlikçi vs de aldirtmaz öğrenir kendide bir p.....k yapmaz bende onun eşyalarına gereken özeni gösteriyorum.artii çamaşır serdiysem toplar koltuğa atarım.sen kaldır senin diye ütü Mutu isterse gomleklerine yapıyorum.bazennaciyip haftalık yapıyorum ama eskiden atlwtine varana dek utulerdim.simdi tişörtleri kırışık giysin utanmiyorum da zaten yan yana bir yere gitttigimiz de.yok.oglanla kendime.yemek yapıyorum bir iki bencilce insafsızca konusmasigmiz zamanlarda yemek yapıp yediysek ona bırakmadık baktık kendi çözüm buluyor airfrye hemen buzLuktan köfte patates ne bileyim.yanina yoğurt domates koyup yiyiyor. Yani bende bir ev arkadaşı kadar değer veriyoruz yani hayatım böyle berbat geçiyor .yani çok zormu uyanınca günaydın diyen sarılan veya sen uyanmadan kalkıp çayı koyan bir omlet yapan hadi pikniğe yemeğe gidelim diyen bir eş ya kaç bin TL'lik gelir getiriyorum.ulan bari param ve konforun için yap yada mademmyapamiyordun daha niye kanıma giriyorsun kendim.agladim.sizladim ama.bir düzen kurdum ne.guzel.kurtulmustum bir rahat birakaydin korktuki başkasıyla olurum çünkü gerçekten bu evlilikte hep verici tarafım.madden maneviyen..yani bir yanlisimda yok..benim.iayerinde.kadin ardkdslrm.var vallahi eşlerini aldatiyorlar parmaklarında oynatiyorlar ben ennkotu yemeksizlikle.intikam.alirik.birakip kadın kadına gezilere tatillere gitmem evcilim zaten oglusuma kendime saygımdan bir anormallik yapmam Allah'tan korkarım en başında zaten.ama.yok bu benim damarimi biliyor ama keşke bir daha baslamayaydim diyorum.yada ilk boşanmayı çocuk 15-17 olunca yapaydim keşke diyorum.simdi kafamda -6 -7 yıl sonra tekrar boşanma fikri var planlı boşanma bakalım.. çünkü düzelmez zaten insanları değiştirmek mümkün de değildir.degisim.istemem ta ki bana yalanci ilgi alakasını gösteren kişiliği olmasaydı...

İnşallah yurtdışına göreve verirlerse bende maddesinden cisminden de görmem de kurtulurum...

Bir aksilik olmazsa oğlanlar bugün geleceklermiş
Buzluktan tavuk çıkardım
Sabah sabah komposto yaptım

Dün bir akrabam oğlunu evlendiriyormuş davetiye vermek için geleceğini apartman kapısına bıraksam olur mu diye sormak için aradı
Nasıl istersen ama bi kahve içimlik vaktin varsa sevinirim dedim ,o da çok mutlu oldu

Annemin kiracıları çıktı "kiralık "yazısı için kırtasiyeye gittim
Oradan dönüşte annemin üst kat komşusu ablayı gördüm nereye gidiyorsan götüreyim dedim bahçe evine götürüverdim

Annem benim evde bekliyordu onu da evine götürdüm derken dün akşam yemeği yemedim

Çekirdek kavun bisküvi çikolata süt geçiştirdim

Bugün oğlanlara dün yemediğim kuzu etiyle terbiyeli şehriyeli ya da şehriyesiz çorba yapmayı düşünüyorum ,içerisine haşlanmış nohut da koyarım bir uydurmasyon çorba yapacağım nasipse

Çıtır tavuk
Patates püresi
San sebastian cheesecake
Süzme yoğurtlu köz patlıcan ve kırmızı biber

Dünkü davetiye vermek için gelen akrabam da benzer dertler yandı ozrengin akıl sağlığımı kaybetmekten korkuyorum dedi
15 16 sene önce evini satıp balık restoran kurdu risk aldı bizim kız
Rahmetli babası kurdukları iş yerinin toprağını onlara verdi
Bunlar köyde köyün girişinde yol kenarında
Bizim köy ilçeye 3 km yakın yani
Allah daha çok versin müşterisi de iyi işi tutturdular
Kızımız mutfakta işi evirip çeviriyor

Kendilerine ev almışlar, evlenecek oğlanın evini de almış
Köydeki işletmenin yan tarafında yola sıfır değerli bir bölgede dayımın 1 dönüm arazisi vardı onu da aldılar
Bunlar benim duyduğum kadın annem tarafından akrabam benden 1 yaş büyük
Bu kadın kocasına böyle destek oldu oluyor ama kadının moralini bozmak ,aşağılamak, evden kovmak vs vs
Üzüldüm ama işte dedim ayakları üzerinde duran çoğu başarılı kadının bazı erkekler tarafından adeta kıskanilmasına hazmedilmemesine örneksin sakın aldırma seni aşağıya çekmesine müsaade etme dedim

Gençlere cocuklara ve de annelere çok üzülüyorum
Teşekkür ederim bacim

İyi geceler hatunlar
Nihayet 1 haftalık gezimizin sonuna geldik
Sabah 8.20de trenim var erkenden kalkmam gerek ama ben uyuyamiyorum
güzel dolu dolu bol yeme içmeli bol hareketli bir hafta geçirdik ayaklarımızın altı su topladı ama çok eğlendik kuzulara
Hepimize değişiklik oldu
Toplamda 17bin tlcik harcamışım
Olsundu bi daha ne zaman gelcez Allah bilir
Sanırsam.kilo aldım çünkü günde 3344678 öğün yedim
Günde attığımız 20bin adım bile buna engel olamadi
Evimi özledim derken pazar günü yine yola çıkıyoruz rota yeniden hesaplaniyor
Mersinden bi kaç günlüğüne yer ayırtmış büyükbaş. Birazda onu eglendirecez
Dedim Param bitti benden bisey bekleme tmm dedi bakalim
Hemen gidince çamaşır atmam lazim
Öpüyorum baayyys

Waaw sondan. Başlayayım.bizim buyukbasta bu yıl Mersin'e dadandı bizde hep oralarq gitttik .çocuk seviyor diye ses etmedim ..

Tatilinizin iyi geçmesine helede yemeli içmeli olmasına bayıldım... Kilo veirrsin. Aman.gerfi ben 6 günde 3 kilo alıp 1 ayda 1 kiloyu zor verince daha da bol yemeli yere gitmem dedim... Şimdiden iyi yolculuklar trene binmeyeli çok oluyor bende istiyorum hızlı trene binmekyarın yine misafirim gelecek bugün artikaylardir arastirdigim şarjlı aupurgeyi aldım inşallah erkkeklere kitlerim ev supurmeyi çünkü oğlan şimdilik çok sevdi aksma kurallarinyaziyor baba kılların dökülürse hemen supurmelisin bende kraker kırıntı dokersemmhen süpürecegim...

Eylül maaşım gelmeden gitti ama gün paralarinanbirde kiraya güvenir oldum

Eylülden itibaren ayda ciddi bir miktar koyacağım kenara inşallah fiziki şekilde ya bakalim...
OzRengin sevgili öğretmenim sizin okullarda açılıyor Allah güzel yillar vere akıllı uslu çalışkan ogrenciler vere...

Kiraya verilecek ev okudum annenin Allah'ım iyilere denk getire inşallah

Allah razı olsun canım benim
Çıkıp gidenler tam bir köylü kurnazıydılar gider ayak yapacaklarını yaptılar annemi sınır ettiler
Bir kere daha anladım ki kiraya vermek için ev yatırımı yapılmaz
Allah herkesin kendi evini versin
Allah insanı ne kiracı etsin ne de ev sahibi
Sadece herkese kendi evinin sahibi etsin

Kadın yani annem sıfır daire vermişti bunlara
Dün güya ev boyanıyor ama benimki bana git bak şu söyle mi bu böyle mi vs
Ben baktım ve dedimki telefonda anne dedim emanet iş zor herkesin neyin nasıl olması gerektiği yönündeki kararı farklı olur sen hazırlan ben seni buraya getireyim kendin incele dedim iyiki de öyle yaptım ilerde bana laf lazım değil

Bu kiracıları en başından beri gözüm tutmamıştı maalesef beni haklı çıkardılar keşke ben haksız olsaymışım

Neyse annem eve bir baktı öyle adam akıllı tavan boyası filan yapmak yok adamlar boyacıya tembih etmişler tavanda gördüğün yerlere sür
O adama bir tavan boyası filan almamışlar boyacı kendi boyalarından bir yoğurt kabı büyüklüğünde bir kabın içine boya koyup gelmiş onu sürüyor

Banyodaki lavabonun altındaki dolap kabarmış
Duş başlığını kırmışlar koli bandıyla yapıştırmışlar
Banyodaki tuvaletin sifonunu bozmuşlar
Normal tuvaletin zeminine fayans aralarına derz yaparlarken derz malzemesini fayansların üzerine gelen yerleri vaktinde silmemişler aksine inadına ediyor gibi o derz malzemesini fayansların üzerlerine 3 4 parmak enliliğinde sürdükleri gibi bırakmışlar

Bir odanın penceresinin ayarını bozmuşlar tam açılıp kapanmıyor vs vs

Annem şok

Veeee annem telefonu açtı gerekeni söyledi ben size sıfır daire verdim diye
Adamın yanıtı eee x yenge kullanılan eşya elbette eskiyecek gerçekten pesss
Adamlar üstelik evin hiçbir zaman eder fiyatını vermeden durmadılar
Annem de evin eder fiyatını vererek durmuş olsaydınız hepsini ben yaptırırdım neyse bu dünyanın ötesi de var vs vs dedi

İşte böyle kızlar Allah emeğe saygı duyanlara denk getirsin hepimizi

Benim oğlanlar dün geldiler ama dün akşam üzeri sular gitti yemek yapamadım

Dün aşağıda usta var diye koku gitmesin diye fırını vs çalıştırmadım
Aşağıya ustaya çay filan yaptım annemin işi olunca epey girdim çıktım
Ortalıkta yemek vs kokusu yayılmasın istedim kendimce akşam üzeri işi biter gider yemeğimi yaparım diye düşündüm
Bu sefer de sular gitti oğlanlara telefon ettim nerdesiniz diye sana doğru geliyoruz dediler tamam o zaman dışarda yemek yiyelim dedim durumu anlattım
Olmaz biz yarın gelelim dedi büyük oğlan sebep ne yavrum gidelim yiyelim gelelim dediysem de anne sen yarın bize hazırlık yap
Sana dışarda 1000 1500 tl verdirmeyiz dedi
Yahu boşver önemli değil dediysem de biz babama ödetiriz o parayı dedi ve gitmişler

Kaç tl ödediniz dedim 400 tl eeee dedim bak abarttığın gibi fiyat değilmiş
Bunlar pideciye gitmişler ben başka bir yere götürecektim ama neyse

Kuzucum hayırlı huzurlu yolculuklar olsun
Sefanız olsun
Okullar açılmadan da Mersin' e gidin gezin eğlenin
Istanbul'da topladığın pozitif enerjini negatife çevirmesine müsaade etme sakın

Nasıl oldu da paraya kıymış bu adam yahu
Paranın bittiğini de iyiki baştan söylemişsin sakın sana güvenerek yola çıkmasın

Allah iyilerle karşılaştırsın duası cok kıymetli gercekten
Çeşit çeşit insan var çoğunda merhamet vicdan yok
İnsanlar ne emeklerle birikim yapıp alıyorlar
Elin yobazı içinden geçiyor
Yazık

Allah razı olsun ablacim
Valla kendi keyfi söz konusu olduğu kismaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…