Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Bu arada dün iş çıkışı psikoloğuma gittim.Ücretlere zam gelmiş.Psikoloğum sen eski danışanım olduğun için konuştum indirim yaptırdım dedi.Normalde ücret 2500 tl olmuş benimde 1500 verdiğimi sanıyormuş zamlı 2000 tl olur diye düşünmüş.Yok ben 1300 TL veriyorum nakit olduğu için dedim.O zaman 1800 sana uygunmu dedi.Uygun dedim.Yalnız ayda dört değilde iki hafta gideceğim.

Bizim odada altın gününe girdiler yine bu sefer 20 gramına.Ben girmedim.Kredi kartımı sıfırlayım nasipse kendim de altın alırım.Şu an kredi kartı borcum 80 bin tl
Geçmiş olsun, inşallah önemli sorunlar yoktur destek almak ve atlatmak istediğiniz. Geçmiş olsun.

Kimseye tahammülüm kalmadı
Kırılacaklar diye sustuklarım yeri geliyor ezmeye çalışıyor.
Artık kim kırılırsa kırılsın
Canım diye gördüğüm birkaç arkadaşımın meğer dışarıdaki bir yabancıdan farki yokmuş
Resmen son zamanlarda yok saymaya başladılar. Bende iletisimimi kestim. İnsanlarda faydan kadar değerinin olduğunu öğrendim yazık. Baktım ki ben aramasam arayan yok.
İnsanın çocuklarından başkası yalanmış içim yana yana öğrendim
Kardeşin bile kendi çıkarları doğrultusunda sana yaklasiyor bazen
Bundan sonra ne kadar ekmek o kadar köfte.
Bu yaşadığınızı ben de yakın dönemde yaşadım ve büyük hayal kırıklığı oldu benim için..
Hamilelik dönemimde çalıştım ve bir dönem evden çalışmam gerekti.. Doğumum riskli idi. Arkadaşlarımdan bir tanesi de o süreçte ameliyat olmuştu. (miyom ameliyatı). Ben doğumdan 3 gün sonra ayaklandım. Arkadaş evde 3 ay yattı. Ama ben o an o kadar kendi canımın derdinde idimki.. ev ziyaretine gidemedim. Ve arayarak gidemediğimi vs.. söyledim.. ameliyata girerken ve çıktığında arayıp mutlaka müsait olup kendisini iyi hissettiğinde aramasını söyledim. Fakat her ne hikmetse arkadaşımız evde istirahat halinde iken ve evde onu meşgul eden hiç bir işi yok iken hiç aramadı.. Sonra gün döndü benim doğuma kaldı 1 hafta.. yılbaşı önü.. ben yine hal hatır sormaya aradım.. Bir sitem yedim haddi hesabı yok.. yinede kızdım kendime insan arkadaşını ihmal eder mi diye.. Lakin benim doğumuma az kalmış 2 güne bir nst giriyorum.. çok gergin bir süreçti.. Evimde işlerimi yapamıyordum.. Arkadaşlara telefonda işte bende doğum öncesi büyük bir temizlik yapmam lazım bir gün bana gelin evdesiniz hem birlikte yapar hem otururuz dedim.. Ne arayan var ne soran.. Doğurdum hastaneye ayak üstü geldiler.. sonra ne arayan ne soran.. ortak gruplarda denk gelinince bizde işte gelicezde kırkı çıksında dediler..
düşündüm dedimki kendime yahu benim arkadaşım kırkım çıktıktan sonra gelip pasta börek yiyip gidecekse bir elimden tutmayacaksa onlar nasıl arkadaş..
O günden sonra mesafemi koydum çekildim..
Benim ağır durumumda iken ben sırf gidip ziyaret edemedim diye bana sitem eden arkadaşım bir gün gelip bebeğimi tutupta ay sende hadi duşuna gir bile dememiştir. Gün geldi şimdi lafları yapıştırıyorum.

Bu yaşadığınızı ben de yakın dönemde yaşadım ve büyük hayal kırıklığı oldu benim için..
Hamilelik dönemimde çalıştım ve bir dönem evden çalışmam gerekti.. Doğumum riskli idi. Arkadaşlarımdan bir tanesi de o süreçte ameliyat olmuştu. (miyom ameliyatı). Ben doğumdan 3 gün sonra ayaklandım. Arkadaş evde 3 ay yattı. Ama ben o an o kadar kendi canımın derdinde idimki.. ev ziyaretine gidemedim. Ve arayarak gidemediğimi vs.. söyledim.. ameliyata girerken ve çıktığında arayıp mutlaka müsait olup kendisini iyi hissettiğinde aramasını söyledim. Fakat her ne hikmetse arkadaşımız evde istirahat halinde iken ve evde onu meşgul eden hiç bir işi yok iken hiç aramadı.. Sonra gün döndü benim doğuma kaldı 1 hafta.. yılbaşı önü.. ben yine hal hatır sormaya aradım.. Bir sitem yedim haddi hesabı yok.. yinede kızdım kendime insan arkadaşını ihmal eder mi diye.. Lakin benim doğumuma az kalmış 2 güne bir nst giriyorum.. çok gergin bir süreçti.. Evimde işlerimi yapamıyordum.. Arkadaşlara telefonda işte bende doğum öncesi büyük bir temizlik yapmam lazım bir gün bana gelin evdesiniz hem birlikte yapar hem otururuz dedim.. Ne arayan var ne soran.. Doğurdum hastaneye ayak üstü geldiler.. sonra ne arayan ne soran.. ortak gruplarda denk gelinince bizde işte gelicezde kırkı çıksında dediler..
düşündüm dedimki kendime yahu benim arkadaşım kırkım çıktıktan sonra gelip pasta börek yiyip gidecekse bir elimden tutmayacaksa onlar nasıl arkadaş..
O günden sonra mesafemi koydum çekildim..
Benim ağır durumumda iken ben sırf gidip ziyaret edemedim diye bana sitem eden arkadaşım bir gün gelip bebeğimi tutupta ay sende hadi duşuna gir bile dememiştir. Gün geldi şimdi lafları yapıştırıyorum.
Kendileri kaybederler
Yaptıklarımı karşılıksız yaparım artniyetim yok herseylerine koşarım. Kimseden bir beklentim de yok ailemden bile. Ama artık ünlü dusunur seda sayanın dediği gibi umrumda bile degilsiniz😂

Aynen artık umrumda değiller, bende ki değişimi sorguluyorlar.
Geçen tatilde dedim ki.. Eşimin arkadaşını çok tanımam benim 7-8 aylık tanıdığım bir arkadaşı bebeğimi bile emanet ediyorum (Eşimin çocukluk arkadaşı) dara düşünce yetişiyor koşuyor. Ben kendi arkadaşlarımdan bunu görmedim dedim.
Ben evde bebekle hiçbişey yapamayıp bigün aç oturup ağladımda kimsenin haberi olmadı. Kız koştu bana evime geldi çorba yaptı dedim.. Suratları düştü.. Arkadaşlıklarımı yeniden gözden geçirdim dedim... Bu lafımdan sonra tatil boyunca bebeği benden alıp bana yardımcı olmaya çalıştılar falan laf yerine gitti amaaaaağ ben yediğim dost kazığını unutmam.. bana orda yardım etseniz ne olur :KK49:
Geçenlerde de eşimin arkadaş ekibiyle toplandık.. bizim kızlarda tanıyordu onları tatil ekibinden, hiç çağırmadım bilerek..

Kimseye tahammülüm kalmadı
Kırılacaklar diye sustuklarım yeri geliyor ezmeye çalışıyor.
Artık kim kırılırsa kırılsın
Canım diye gördüğüm birkaç arkadaşımın meğer dışarıdaki bir yabancıdan farki yokmuş
Resmen son zamanlarda yok saymaya başladılar. Bende iletisimimi kestim. İnsanlarda faydan kadar değerinin olduğunu öğrendim yazık. Baktım ki ben aramasam arayan yok.
İnsanın çocuklarından başkası yalanmış içim yana yana öğrendim
Kardeşin bile kendi çıkarları doğrultusunda sana yaklasiyor bazen
Bundan sonra ne kadar ekmek o kadar köfte.
Tam yarama parmak bastın canım.Kiz kardeşimin biri ne zaman arasa bir şey isittiriyor kıvranıyor, normalde çağrilarim cevapsız kalıyor

Bugün saat 12.55 itibariyle hafta sonuna girmiş bulunmaktayım 😊

Okuldan çıkınca annemin çarşıdaki işlerini hallediverdim

Mahalledeki bakkalda annem için ekmek alırken bizim yörede yetişen çok acı biber var ondan satılıyormuş 2 kilo acı biber aldım 40 tl verdim

Acı biberleri doğrayıp derin dondurucuya koyuyorum özellikle acılı menemen yaparken çok güzel oluyor 😋

Annem dün akşam atm den para çekivermiştim bana para vermek istemişti almamıştım
Bugün yine ısrar etti 😏
Ne kadar param var ihtiyacım yok dediysem de dinlemedi illa 1000 tl verdi Allah razı olsun kesesine bereket versin
Benim oğlanlara da 2 gün önce 500 er tl vermişti

5000 Tl fon aldım ekleyebilir misiniz.

Fon paketime çeşitlilik olsun diye yeni bir fon ekledim bakalım hayırlı olur inş.
eski fonuma göre 3 kat daha fazla kazandırmasını planlıyoruz.

Arkadaşlarınızdan bunları bekleyerek hata yapıyorsunuz. Kimse kolay kolay o beklentilerinizi karşılamaz. Herkesin hayati kendine göre zor bilemeyiz.
Kimseden beklentin olmayınca hayat daha huzurlu
Aynen artık umrumda değiller, bende ki değişimi sorguluyorlar.
Geçen tatilde dedim ki.. Eşimin arkadaşını çok tanımam benim 7-8 aylık tanıdığım bir arkadaşı bebeğimi bile emanet ediyorum (Eşimin çocukluk arkadaşı) dara düşünce yetişiyor koşuyor. Ben kendi arkadaşlarımdan bunu görmedim dedim.
Ben evde bebekle hiçbişey yapamayıp bigün aç oturup ağladımda kimsenin haberi olmadı. Kız koştu bana evime geldi çorba yaptı dedim.. Suratları düştü.. Arkadaşlıklarımı yeniden gözden geçirdim dedim... Bu lafımdan sonra tatil boyunca bebeği benden alıp bana yardımcı olmaya çalıştılar falan laf yerine gitti amaaaaağ ben yediğim dost kazığını unutmam.. bana orda yardım etseniz ne olur :KK49:
Geçenlerde de eşimin arkadaş ekibiyle toplandık.. bizim kızlarda tanıyordu onları tatil ekibinden, hiç çağırmadım bilerek..

Tam yarama parmak bastın canım.Kiz kardeşimin biri ne zaman arasa bir şey isittiriyor kıvranıyor, normalde çağrilarim cevapsız kalıyor
Senin bdv konunuda okudum ama cevap veremedim. Kuzunla çok mutlu ol inşallah
Öyle öğretmenlerde olmaz olsun. Çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz dedirtti harbiden.

Oğlanlar gidince kafama göre takılmaya başladım 🤣🤣🤣🤣

Akşam menüm

Köfte
Salata
Ayran
Magnolya

Fırında tavuk patates yapmıştım
Yemekten sonra önce fırını sildim
Sonra buzdolabini sildim temizledim
Bulaşıkları yerleştirdim
Çamaşır serdim
Kiza ıhlamur yapıyorum
Komşuya kahveye gideceğim çok daraldim

Fırında tavuk patates yapmıştım
Yemekten sonra önce fırını sildim
Sonra buzdolabini sildim temizledim
Bulaşıkları yerleştirdim
Çamaşır serdim
Kiza ıhlamur yapıyorum
Komşuya kahveye gideceğim çok daraldim
Afiyet şifa olsun canım benim

Bana gel kahve içmeye bana gel 😘🤗

dolar milyoneri dolar milyoneri I idilkaya nasıl oldunuz kızlar ?😘🌺

penceremden penceremden canım insan kendi sağlığı ile sınanmaya görsün işte o zaman sağlıktan ve insanın sevdiklerinden başkasının çok da mühim olmadığını anlıyor insan önemli olan bence başa gelmeden farkına varmak ama ne zaman olursa olsun farkına varınca da eskisi gibi olmamak en güzeli herkes hayatımızda duracağı yeri bilmeli 😘

M meltem1966 ablacım nasılsın inşaallah herşey yolundadır 🤗😘

Senin bdv konunuda okudum ama cevap veremedim. Kuzunla çok mutlu ol inşallah
Öyle öğretmenlerde olmaz olsun. Çocuklarımızı kimlere emanet ediyoruz dedirtti harbiden.
Sanırım kabullenmem ve alışmam gerekecek o algıya 🤷🏻‍♀️
Geçen bu tarz cümleleri hiç duymadığım,tercih hakkım olsa çocuğu onun sınıfına veririm dediğim arkadaşın biri dedi ki sınıfta 4 boşanmış aile çocuğu oldu toplam,cıksss fln dedi.Dedim ne olmuş ki öyle olunca ?
Ne olacak dedi baba atıyor anne atıyor ne anne ilgileniyor ne baba boyleleriyle..Bana niye öyleleri denk gelmiyor anlamıyorum benim de sınıfta şu an üç kişiler mesela,gayet ilgi görüyorlar, dosyalarını görmesem anlamazdım nedir ne değiller

X