Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

Allah iyilerle karşılaştırsın duası cok kıymetli gercekten
Çeşit çeşit insan var çoğunda merhamet vicdan yok
İnsanlar ne emeklerle birikim yapıp alıyorlar
Elin yobazı içinden geçiyor
Yazık
Elbette Allah her daim iyi olmayı ve iyilerle olmayı nasip etsin bizlere 🤲

Allah razı olsun canım benim
Çıkıp gidenler tam bir köylü kurnazıydılar gider ayak yapacaklarını yaptılar annemi sınır ettiler
Bir kere daha anladım ki kiraya vermek için ev yatırımı yapılmaz 😏
Allah herkesin kendi evini versin
Allah insanı ne kiracı etsin ne de ev sahibi
Sadece herkese kendi evinin sahibi etsin

Kadın yani annem sıfır daire vermişti bunlara
Dün güya ev boyanıyor ama benimki bana git bak şu söyle mi bu böyle mi vs
Ben baktım ve dedimki telefonda anne dedim emanet iş zor herkesin neyin nasıl olması gerektiği yönündeki kararı farklı olur sen hazırlan ben seni buraya getireyim kendin incele dedim iyiki de öyle yaptım ilerde bana laf lazım değil

Bu kiracıları en başından beri gözüm tutmamıştı maalesef beni haklı çıkardılar keşke ben haksız olsaymışım

Neyse annem eve bir baktı öyle adam akıllı tavan boyası filan yapmak yok adamlar boyacıya tembih etmişler tavanda gördüğün yerlere sür
O adama bir tavan boyası filan almamışlar boyacı kendi boyalarından bir yoğurt kabı büyüklüğünde bir kabın içine boya koyup gelmiş onu sürüyor

Banyodaki lavabonun altındaki dolap kabarmış
Duş başlığını kırmışlar koli bandıyla yapıştırmışlar
Banyodaki tuvaletin sifonunu bozmuşlar
Normal tuvaletin zeminine fayans aralarına derz yaparlarken derz malzemesini fayansların üzerine gelen yerleri vaktinde silmemişler aksine inadına ediyor gibi o derz malzemesini fayansların üzerlerine 3 4 parmak enliliğinde sürdükleri gibi bırakmışlar

Bir odanın penceresinin ayarını bozmuşlar tam açılıp kapanmıyor vs vs

Annem şok

Veeee annem telefonu açtı gerekeni söyledi ben size sıfır daire verdim diye
Adamın yanıtı eee x yenge kullanılan eşya elbette eskiyecek gerçekten pesss
Adamlar üstelik evin hiçbir zaman eder fiyatını vermeden durmadılar
Annem de evin eder fiyatını vererek durmuş olsaydınız hepsini ben yaptırırdım neyse bu dünyanın ötesi de var vs vs dedi

İşte böyle kızlar Allah emeğe saygı duyanlara denk getirsin hepimizi
Off okurken anımı yaşadım..... Başa bela kiracı ile uğraşmak ... Yani arasa ne teyzemi X3 sinir etmişler ..Allah sorsun..pisliklerden Allah uzak ede...

Benimde misafirim gelecek
Çorba dundenkalma var niyeyse yapmadimmhenuz yeni
Biber dolma yaptimpatlican biber koz üstüne köfte kızartması
Çocuklara sulu kıymalı bezelye patatesli
Belki pilav yada makarna da çocuklar qyaparim
Birde ıslak kek karpuz içecek vs sabahtan beride aşırı enerjim düşük
Hoş gelenler erkek kardeşim gelin çocuklar yani tatil dönüşü geçit olarak kullanmak adına geliyorlar giderkende öyle yaptılar ,☺️. O bakıma çok sallamiyorum

Benim oğlanlar dün geldiler ama dün akşam üzeri sular gitti yemek yapamadım 🤣🤣🤣🤣

Dün aşağıda usta var diye koku gitmesin diye fırını vs çalıştırmadım
Aşağıya ustaya çay filan yaptım annemin işi olunca epey girdim çıktım
Ortalıkta yemek vs kokusu yayılmasın istedim kendimce akşam üzeri işi biter gider yemeğimi yaparım diye düşündüm
Bu sefer de sular gitti oğlanlara telefon ettim nerdesiniz diye sana doğru geliyoruz dediler tamam o zaman dışarda yemek yiyelim dedim durumu anlattım
Olmaz biz yarın gelelim dedi büyük oğlan sebep ne yavrum gidelim yiyelim gelelim dediysem de anne sen yarın bize hazırlık yap
Sana dışarda 1000 1500 tl verdirmeyiz dedi
Yahu boşver önemli değil dediysem de biz babama ödetiriz o parayı dedi ve gitmişler 🤣🤣🤣🤣

Kaç tl ödediniz dedim 400 tl eeee dedim bak abarttığın gibi fiyat değilmiş
Bunlar pideciye gitmişler ben başka bir yere götürecektim ama neyse 🤣🤣🤣🤣
Bu büyük oğlanı aşırı çok seviyorum yaaa ..nekadarbince naif tatlos bir Oglus benimkide böyle olsun Allah'ım abileri gibi hem okusun hemde anasını düşünsün...

Kuzucum hayırlı huzurlu yolculuklar olsun
Sefanız olsun 😘
Okullar açılmadan da Mersin' e gidin gezin eğlenin
Istanbul'da topladığın pozitif enerjini negatife çevirmesine müsaade etme sakın 😘

Nasıl oldu da paraya kıymış bu adam yahu 🤣🤣
Paranın bittiğini de iyiki baştan söylemişsin sakın sana güvenerek yola çıkmasın 😉
İnşallah thewitcher inuzmedennguzel bir tatil sezon sonu finali yapar enişte... Mersin'de güzel valla yemenicmeside bol ve uygun gelmişti bize .

Bu büyük oğlanı aşırı çok seviyorum yaaa ..nekadarbince naif tatlos bir Oglus benimkide böyle olsun Allah'ım abileri gibi hem okusun hemde anasını düşünsün...
Amin amin canım senin kuzucuğunda anasını düşünsün emeklerine saygı duysun yeri geldiğinde seni savunsun 😘

Benimde misafirim gelecek
Çorba dundenkalma var niyeyse yapmadimmhenuz yeni
Biber dolma yaptimpatlican biber koz üstüne köfte kızartması
Çocuklara sulu kıymalı bezelye patatesli
Belki pilav yada makarna da çocuklar qyaparim
Birde ıslak kek karpuz içecek vs sabahtan beride aşırı enerjim düşük
Hoş gelenler erkek kardeşim gelin çocuklar yani tatil dönüşü geçit olarak kullanmak adına geliyorlar giderkende öyle yaptılar ,☺️. O bakıma çok sallamiyorum
Bazı insanların durağı oluyoruz hayat işte
Bazen giderken bazen gelirken ugruyorlar
Cokta şaapmamak lazim🤣

Ohhh evime geldim
Bizi gardan alıp yemeğe götürdü 🤭
Ama ben disarda yemekten o kadar bıktım ki corba içtim
Eve gelince hemen valizleri boşaltıp makineyi calistirdim kaldi 3 posta🤣🤣🤣
Komşudan çamaşır kurutma telini almalıyım yoksa sabaha kadar kurumaz
Neyseki ev derli topluydu dagitmamis
Bende fırsattan istifade kahvemi içip dinleyeceğim az
Sabah 10 gibi yola çıkarız
Markete gitmem lazım ev tamtakir kuru bakır
Gelince giderim artik

Bugün yine koşuşturma ile geçen bir gün, inanın arada bu sayfaya girip bi soluklanıyorum

Annem sabah kahvaltıya geldi geri evine bıraktım geri dönüşte alınacaklar vardı
Onları aldım 352 tl ödedim aldıklarım labne ,poşet, ütü bezi

Eve gelir gelmez san sebastian cheesecake başına geçtim fırında pişiyor

Ohhh evime geldim
Gelince giderim artik
Benim gardan kelimesini gardiyan diye okumama ne demeli tövbe Yarabbim yaaa 🤣🤣🤣🤣🤣

Hoş geldin kuzucum 😘
Demekki özlemiş sizi 🤭

Geçmiş çok birikmiş müsait bi zamanda okurum inşallah
Bir iki bildirimde gördüm merak edip sormuşsunuz Allah razı olsun
Zorlu bir takım süreçlerden geçtik inşallah daha güzel günler bizi bekliyordur
Ziyadesiyle yorgunum

Bugün yine koşuşturma ile geçen bir gün, inanın arada bu sayfaya girip bi soluklanıyorum

Annem sabah kahvaltıya geldi geri evine bıraktım geri dönüşte alınacaklar vardı
Onları aldım 352 tl ödedim aldıklarım labne ,poşet, ütü bezi

Eve gelir gelmez san sebastian cheesecake başına geçtim fırında pişiyor
İnanır mısınız dolar milyoneri dolar milyoneri nin mesajını görünce sanki tel no bende varmış gibi sizi arayıp haber vermek istedim.Gözümüz aydın diyeyim.

Ohhh evime geldim
Gelince giderim artik
Size iyi yolculuklar ,iyi tatiller.

Ve aleyküm selam balımmmm hoş geldin nasılsın
Hepimiz seni çok merak ettik inşaallah herhangi bir yaramaz durum yoktur
Sağlığın sıhhatin yerinde mi annen baban nasıllar?😘

Canım nasılsın çok merak ettik seni neler oldu?

Teşekkür ederim
Hoş buldum ablacım sağolasın
Tayinim çıktı 5 yıldır deli gibi istediğim her gün dua ettiğim ilçeye ama maalesef ekonomik şartlardan ve başka sebeplerden dolayı iptal etmek zorunda kaldım.

O süreçte her şeyim sanki elimden alınmış gibi hissettim bir süre depresif geçti kimseyi görmek konuşmak bile istemiyordum.

Sonra kabullendim derken annemin beynine pıhtı attı yoğun bakım ve hastane süreçleri o çaresizlik yaşadığım korku babam için güçlü durmak zorunda kalmam… duygularımı bile yaşayamadım.

Neyse ki çok fazla bi hasar kalmadı gözleri çok az görüyor bi de bacakları çok güçsüz egzersiz yaptırıyoruz her gün. İnşallah daha iyi olacak. Ama o hastanede kaldığı süreçte kaç yıl gitti ömrümden bilmiyorum

Hoş buldum ablacım sağolasın
Tayinim çıktı 5 yıldır deli gibi istediğim her gün dua ettiğim ilçeye ama maalesef ekonomik şartlardan ve başka sebeplerden dolayı iptal etmek zorunda kaldım.

O süreçte her şeyim sanki elimden alınmış gibi hissettim bir süre depresif geçti kimseyi görmek konuşmak bile istemiyordum.

Sonra kabullendim derken annemin beynine pıhtı attı yoğun bakım ve hastane süreçleri o çaresizlik yaşadığım korku babam için güçlü durmak zorunda kalmam… duygularımı bile yaşayamadım.

Neyse ki çok fazla bi hasar kalmadı gözleri çok az görüyor bi de bacakları çok güçsüz egzersiz yaptırıyoruz her gün. İnşallah daha iyi olacak. Ama o hastanede kaldığı süreçte kaç yıl gitti ömrümden bilmiyorum
Ahhhh kuzucum neler neler yaşamışsın Rabbim her daim güç kuvvet versin
Bir zaman annen için hastanede bulunduğunuz aklıma geldi bu süreçte inşaallah öyle değildir deyip aklımdan uzaklaştırmaya çalıştım düşünceyi ama bir türlü olmadı zira aradan gün hafta hatta ay geçince endişem artmıştı
Ama inşaallah tayin sebebiyledir ilişik kesme yeni yere taşınma vs dir inşaallah diye kendimi avutmaya çalıştım .Allah acil şifalar versin anneciğine 😔

X