Kocamın çocukları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar merhaba, 2 yıllık evliyim 1 yaşında çocuğum var, eşimin 2. Evliliği bu eşim benden 11 yaş büyük ben 29, o 40 yaşında, ilk evliliğinden, 15 yaşında ve 10 yaşında 2 oğlu var eşinden boşandıktan sonra çocuklarına babaanneleri bakıyordu biz evlendikten sonra da onlara oda yaptık bazı akşamlar bize geliyorlardı, anneleride 2 haftada bir hafta sonu alıyor ama şimdi kayınvalidem yoğun bakımda ve durumu ciddi ona ayrı üzülüyorum kendime ayrı eğer Allah korusun birşey olursa bu çocuklar burada kalacak ve okulları gelmeleri gitmeleri yemeleri içmeleri hepsi bana kalacak kocaman iki erkek çocuğu açıkçası temelli istemiyorum anneleri tek yaşıyor onun bakması lazım napıcam lütfen yardımcı olun çok stres yaptım eğer böyle olursa ben bu evde yaşayamam…
Bunları 40 yaşında iki çocuk babasıyla evlenmeden önce düşünecektiniz.Biraz mantıklı düşünen her kadın öyle ya da böyle o çocukların o babanın evladı olduğunu babannenin uzun süre bakamayacagini ve sorumluluk alma zamanının yakın olacağını tahmin ederdi.İç güdüyle hareket edince böyle oluyor ,evlenince sanki cocuklar hokus pokus puf!!!! deyince ortadan kalkıyor....
Aklınıza kazıyın o çocuklara bundan sonra siz bakacaksınız,neden anneleri bakmıyor diye sidik yaristirmanin âlemi yok O deftere imza atmak bu olacakları kabul etmekti etmişsiniz.Bol şanslar

Arkadaşlar merhaba, 2 yıllık evliyim 1 yaşında çocuğum var, eşimin 2. Evliliği bu eşim benden 11 yaş büyük ben 29, o 40 yaşında, ilk evliliğinden, 15 yaşında ve 10 yaşında 2 oğlu var eşinden boşandıktan sonra çocuklarına babaanneleri bakıyordu biz evlendikten sonra da onlara oda yaptık bazı akşamlar bize geliyorlardı, anneleride 2 haftada bir hafta sonu alıyor ama şimdi kayınvalidem yoğun bakımda ve durumu ciddi ona ayrı üzülüyorum kendime ayrı eğer Allah korusun birşey olursa bu çocuklar burada kalacak ve okulları gelmeleri gitmeleri yemeleri içmeleri hepsi bana kalacak kocaman iki erkek çocuğu açıkçası temelli istemiyorum anneleri tek yaşıyor onun bakması lazım napıcam lütfen yardımcı olun çok stres yaptım eğer böyle olursa ben bu evde yaşayamam…
Bunlar daha önce dusunmeliydiniz daha önce evlenen çocuklu biriyle evlenmemeniz gerekiyordu kimse çocukları atamaz ki eğer anne bakamıyor ise

Çocuklu adamla evlenirken aklınız neredeydi? Kusura bakmayın, sizin gibi hiç evlilik yapmadığı halde çocuklu adamlarla evlenen kadınlara hiç üzülesim gelmiyor. Mecburen çeksiniz.

Yorumlarınız gayet güzel bol keseden sallayan tayfa herkes herşeyi düşünerek evlendi ama yaşamayınca bazı şeyleri idrak edemiyorsun ayrıca anneleri gayet keyfinde durumu iyi biri onun bakması gerekiyor diyorum sokağa atılsın demedim klavye kahramanları

Anneden size ne? İster bakar ister bakmaz babaya veri bu onu vijdanı sorumluluğu ve onu bağlar. Siz kendinizi düşünüp çocuklu adamla evlenmeyecektiniz.

Bu sorumluluğu almak zor istemiyor olmanızı anlarım ama hali hazırda evlenirken eşinizin çocukları olduğu belliydi anneleri de bakmıyor bir gün size gelebileceği ihtimalini göze alıp evlenmeliydiniz

Benim çocuğumu katma gerizekalo aptal mahluk herkes doğurduğuna baksın ben bakıyorım
Senin dogurdugun çocuğun babası yanında ama o çocukların ki anneleriyle ayrı ve babaannenjn başına atılmışlar. Kendi çocuğun katılmasın istiyorsan o çocuklara laf etme hakkında yok. Ayrıca dikkat ette seninkide abilerinin kaderini yaşamasın.

Suç toplua hepinizde. Babaanne dediğiniz yaşlı bir kadın, elbette bir gün yaşlanacak çocuklara bakamayacak. Kocan olan o hırto da çocuklarına sahip çıkıp, çocuklarını kabul eden bir kadınla evlenecekti. Sen de çocuklu adamın çocuklarını köşeye atmasını kabul etmeyecektin böyle vicdansız adamdan koa baba hiçbir b.k olmaz. Çocuğu kabul etmeyen çocuklu iinsanlar kabul etmesin kardeşim. genecik 30 bile olmayan bir insanın çocuklu adamla evlenmesi zaten akıl tutulması, baştan evlenmeyeektin.
Madem evlendin bebeğin de var mecbursun çocukları kabul ediceksin başka ne önerebiliriz?? Buna zaman vicdansızlık eden bir adam sonunda baba olaak, insan olacak bene otur sevin.
Ay çocuklara çok üzüldüm ya 😢
MissCherryBlossom MissCherryBlossom hepsinin altına imza atasım var 👍

Bir de çocuklara bakmak sadece annenin işi değil ki, eşit şekilde babanın da sorumluluğu..
Annesi doğurduğuna baksın diyeceğinize yanınızdaki herife sorun bu yaşa kadar niye bakmamış, babaneye kilitlemiş?

Neresinden baksan çürümüş insan kokusu geliyor 💔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X