Kocamın çocukları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar merhaba, 2 yıllık evliyim 1 yaşında çocuğum var, eşimin 2. Evliliği bu eşim benden 11 yaş büyük ben 29, o 40 yaşında, ilk evliliğinden, 15 yaşında ve 10 yaşında 2 oğlu var eşinden boşandıktan sonra çocuklarına babaanneleri bakıyordu biz evlendikten sonra da onlara oda yaptık bazı akşamlar bize geliyorlardı, anneleride 2 haftada bir hafta sonu alıyor ama şimdi kayınvalidem yoğun bakımda ve durumu ciddi ona ayrı üzülüyorum kendime ayrı eğer Allah korusun birşey olursa bu çocuklar burada kalacak ve okulları gelmeleri gitmeleri yemeleri içmeleri hepsi bana kalacak kocaman iki erkek çocuğu açıkçası temelli istemiyorum anneleri tek yaşıyor onun bakması lazım napıcam lütfen yardımcı olun çok stres yaptım eğer böyle olursa ben bu evde yaşayamam…
Evlenirken düşünmediniz mi?
Sonuçta velayet eşinizde ki babaanne bakıyor,babaanne de kazık çakmayacak bu dünyaya,eşiniz 40 yaşındaysa o da en az 60 yaşındadır belki daha fazla.
Neye güvendiniz evlenirken inanin şaşırdım ben. Eşiniz size güvenmiş o aşikar ama siz..

Eşime birtaraflarım yiyor istediğimi diyorum siz o güzel kafanızı yormayın gerizekalı kişilikler hadi işinize bakın sizin gibi beyinsiz tayfanın Burda olduğunu bilseydim yazmazdım zaten
Senin beyin haddinden fazla küfüre hakarete çalışıyor keşke normal çalışsaydı da geleceğini görüp şimdi ağlamasaydın

Ya ne kadar dengesiz abuk subuk insan varsa onlar yazmış kimse çocuğunu başından atmadı eşimin anne hemen arka sokağımızda oturuyor ve gündüzleri oradaydı çocuklar orda daha rahatlat çünkü orayı evleri gibi görüyorlar bazı akşamlarda buraya geliyorlar ama 2 tane ergen erkekle ben sabahtan akşama kadar baş edemem diye dertleşmek amaçlı yazdım hakaretler enteresan enteresan cevaplar gerçekten gülüyorum yazılanları okurken

Sunu da ekleyim: kayinvalidenizin arka sokakta oturmasi o cocuklarinin babalari veya anneleri ile beraber yasamadiklari gercegini degistirmiyor. Sizin su anda en iyi anlamaniz lazim cünkü yakinda Kayinvalideniz Hakkin rahmetine kavussa (Allah gecinden versin) cocuklar sizinle beraber yasamaya baslayacaklar. Kuzenlerimi de anneleri babalarina birakti. Ikinci Es de bakiyor simdi 🤷🏻‍♀️ siz ucu bana dokunmaz diye düsündünüz ama cocuklu adamla evlenmek isteyenlere biz burda bosuna yapma demiyoruz. Er gec o cocuklarla ilgili sizin hayatiniz da etkilenecek.

Ben mi çok iyi niyetliyim bende mi bi sıkıntı var bilmiyorum .. eşinle aran iyiyken eşinin çocukları için kötü olmaya ne gerek var bu 1.

2.cisi kayınvalideniz hasta şuan hasta insana dua edip yaptıkları için şükredip şu zamana kadar ve şuan onun için ne yapabilirsin hasta insanın yükünü nasıl hafifletebilirsin diye düşünmek varken çocuklar anasına gitsin diye şimdiden düşüncelere kapılmışsın..

Burda arkadaşlar sana yazmış yazacağını , babaanne Birgün yaşlanacak bakamayacaktı, velayette babadaydı zaten e bu çocuklar mecburen babalarıyla zaman geçirmesi gerekiyor onu geçtim anne bakmıyorsa babaları var ortada mı kalsın çocuklar ne acı bir şey. Sizinde çocuğunuz var ve aynı haklara sahip olduğunu düşünüyorum ben kusura bakmayın.

3.cusu bu çocuklara anneleri bakacak elbette ama anneleriyle de arası yoksa velayet babadaysa ben onlarla iyi geçinmeye bakarım yeme içme felan onlar bence çok dert değil 3 kişilik yemek yaparken 5 kişilik yemek mi dert oldu? Yani o evde 2 tabak extra koyacak yer yok mu sofrada çocuklara benim içim cız etti açıkçası. Evlenirken herşeyin farkındaydınız siz .. ben olsam aslanlar gibi anasından daha güzel bakardım o çocuklara hatta gitmesinler diye de uğraşırdım bu çocuklar büyücek okuyacak ilerde evlenip gidicek zaten.. sen nasıl bir hayat hayal ediyordun ben gerçekten anlamadım Zaten çocuklu birini hayatına almışsın yani

Arkadaşlar merhaba, 2 yıllık evliyim 1 yaşında çocuğum var, eşimin 2. Evliliği bu eşim benden 11 yaş büyük ben 29, o 40 yaşında, ilk evliliğinden, 15 yaşında ve 10 yaşında 2 oğlu var eşinden boşandıktan sonra çocuklarına babaanneleri bakıyordu biz evlendikten sonra da onlara oda yaptık bazı akşamlar bize geliyorlardı, anneleride 2 haftada bir hafta sonu alıyor ama şimdi kayınvalidem yoğun bakımda ve durumu ciddi ona ayrı üzülüyorum kendime ayrı eğer Allah korusun birşey olursa bu çocuklar burada kalacak ve okulları gelmeleri gitmeleri yemeleri içmeleri hepsi bana kalacak kocaman iki erkek çocuğu açıkçası temelli istemiyorum anneleri tek yaşıyor onun bakması lazım napıcam lütfen yardımcı olun çok stres yaptım eğer böyle olursa ben bu evde yaşayamam…
2 çocuklu adamla evlenmeden önce aklın nerdeydi?

anne baba eşit bakmak zorunda istemiyorum anneleri bakmalı diye birşey yok bugünleri öngörerek evlenmeniz lazımdı.
Gerekirse eşin ortak veyalet falan isteyip görüş günleri koyabilir ama tek annesinde kalsın diye birşey olamaz.
Çocuklar sizde kaldığı günler eşin yemeğe ve temizliğe daha fazla yardım etmeli size zorluk çıkarmamalı

Ayrıca çocuklarına bile bakmayan adama nasıl güvenebilirsin bugün çocuklarını anasının evine postalayan adam benide ilerde anama postalar mı diye bir düşün.

Son düzenleme:
Evlenmeden önce dusunseydin. Orası babasının evi tabi ki gelecek.

O adam sizinle boşuna evlenmedi. Genc, kandirilabilir, cocuksuzdunuz. Annesi bisure sonra bakamayacakti hastalik var, ölüm var, eski eş zaten bakmiyordu.
Kocaniz kendi yaslarinda, aklı selim, ayaklari yere basan biriyle evlenemezdi. Evlense bile evlendigi kadinin cocuklari olacakti, baska sorunlar cikacakti.
Yani size " gunaaayyydiiinnn, rüya bitti " diyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X