Kocamın çocukları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar merhaba, 2 yıllık evliyim 1 yaşında çocuğum var, eşimin 2. Evliliği bu eşim benden 11 yaş büyük ben 29, o 40 yaşında, ilk evliliğinden, 15 yaşında ve 10 yaşında 2 oğlu var eşinden boşandıktan sonra çocuklarına babaanneleri bakıyordu biz evlendikten sonra da onlara oda yaptık bazı akşamlar bize geliyorlardı, anneleride 2 haftada bir hafta sonu alıyor ama şimdi kayınvalidem yoğun bakımda ve durumu ciddi ona ayrı üzülüyorum kendime ayrı eğer Allah korusun birşey olursa bu çocuklar burada kalacak ve okulları gelmeleri gitmeleri yemeleri içmeleri hepsi bana kalacak kocaman iki erkek çocuğu açıkçası temelli istemiyorum anneleri tek yaşıyor onun bakması lazım napıcam lütfen yardımcı olun çok stres yaptım eğer böyle olursa ben bu evde yaşayamam…
Yahu hem çocuklu adamla bile isteye evleniyorsunuz hem de iki sabiyi istemiyorsunuz yazık ya valla anne baba ayrılıyor olan hep çocuklara oluyor

Ne işi var o çocukların babaannede kadın da yaşlı başlı sinir oldum

Hep derim cocugu olmayan erkekler ve kadinlar, cocuklu adamla kadınla evlenmemeli.
Babaanne rahmetli olunca eşinizle konuşacaksınız anneleri alır ise ne iyi almaz ise biri ergenliğe girmiş biri girmek üzere olan iki yetişkin erkek cocuguna bakmak istemez iseniz ayrılırsınız.

Eşime birtaraflarım yiyor istediğimi diyorum siz o güzel kafanızı yormayın gerizekalı kişilikler hadi işinize bakın sizin gibi beyinsiz tayfanın Burda olduğunu bilseydim yazmazdım zaten
Senin canın hakaret davası istiyor sanırım kötü kalpli üvey anne seni var süründürürler burda aklını başına al avukat dolu burası çirkef seni

Yahu hem çocuklu adamla bile isteye evleniyorsunuz hem de iki sabiyi istemiyorsunuz yazık ya valla anne baba ayrılıyor olan hep çocuklara oluyor

Ne işi var o çocukların babaannede kadın da yaşlı başlı sinir oldum

Bu adamlar da çocuklara annem bakıyor diyorlar.

Deseler annem evlenince çocukları bana verecek haliyle özbakımlarından sen sorumlusun. Her daim onlara maddi manevi destek olacağız.

Zaten bu adamları kabul eden kızlar saf oluyorlar vizyon sıfır 0️⃣ koca buldum sonunda diye hiç bir şeyi düşünmeden hareket ediyorlar.

Bu adamlar da çocuklara annem bakıyor diyorlar.

Deseler annem evlenince çocukları bana verecek haliyle özbakımlarından sen sorumlusun. Her daim onlara maddi manevi destek olacağız.

Zaten bu adamları kabul eden kızlar saf oluyorlar vizyon sıfır 0️⃣ koca buldum sonunda diye hiç bir şeyi düşünmeden hareket ediyorlar.
Herif bekar gibi yeniden evlenmiş çocuklar kimsenin umrunda değil dünyanın hiç bir kadını erkeği benim çocuklarımdan değerli değil beğenmiyorsa boşansın ne güzel ya yap çocuğu ver babaanneye

Kadına üzülmesi de çocuklar başına kalacak diye ödü kopuyor

Arkadaşlar merhaba, 2 yıllık evliyim 1 yaşında çocuğum var, eşimin 2. Evliliği bu eşim benden 11 yaş büyük ben 29, o 40 yaşında, ilk evliliğinden, 15 yaşında ve 10 yaşında 2 oğlu var eşinden boşandıktan sonra çocuklarına babaanneleri bakıyordu biz evlendikten sonra da onlara oda yaptık bazı akşamlar bize geliyorlardı, anneleride 2 haftada bir hafta sonu alıyor ama şimdi kayınvalidem yoğun bakımda ve durumu ciddi ona ayrı üzülüyorum kendime ayrı eğer Allah korusun birşey olursa bu çocuklar burada kalacak ve okulları gelmeleri gitmeleri yemeleri içmeleri hepsi bana kalacak kocaman iki erkek çocuğu açıkçası temelli istemiyorum anneleri tek yaşıyor onun bakması lazım napıcam lütfen yardımcı olun çok stres yaptım eğer böyle olursa ben bu evde yaşayamam…
40 yasinda adamla evlenirken aklin yok muydu. Belki de seninle aldattı eşini. Adam akilsiz.. Sen vicdansız.. 40 yasinda iki çocuklu adamla ne işin vardı. Babasının yanına gelebilecekleri aklına gelmedi mi. Bana sakın aşktan bahsetmeyin. İnşallah senin çocuğun da böyle bir şey yaşar da ders alirsin!

Herif bekar gibi yeniden evlenmiş çocuklar kimsenin umrunda değil dünyanın hiç bir kadını erkeği benim çocuklarımdan değerli değil beğenmiyorsa boşansın ne güzel ya yap çocuğu ver babaanneye

Kadına üzülmesi de çocuklar başına kalacak diye ödü kopuyor

Kalacak 😄

Bir KK BDV Klasiğidir;

Çocuklu erkek 🫃🤝🏻 30 u yeni geçmiş evde kalıyorum korkusunda olan çocuksuz kadın.

Kadın üvey cocuklar bana kaldı kalacak korkusuyla konu açar ve olaylar gelişir.

En son konu sahibi herkese küfür edip ortamdan uzaklaştırılır 😹

Yorumlarınız gayet güzel bol keseden sallayan tayfa herkes herşeyi düşünerek evlendi ama yaşamayınca bazı şeyleri idrak edemiyorsun ayrıca anneleri gayet keyfinde durumu iyi biri onun bakması gerekiyor diyorum sokağa atılsın demedim klavye kahramanları
Klavye kahramanı olan sensin. Babasının da bakmak görevi. Madem çok biliyorsun neden yazdın buraya.

Kalacak 😄

Bir KK BDV Klasiğidir;

Çocuklu erkek 🫃🤝🏻 30 u yeni geçmiş evde kalıyorum korkusunda olan çocuksuz kadın.

Kadın üvey cocuklar bana kaldı kalacak korkusuyla konu açar ve olaylar gelişir.

En son konu sahibi herkese küfür edip ortamdan uzaklaştırılır 😹
Valla öyle bir bulunur dava açılır ki şaşar kalır sonra yalvarır dava çekilsin diye çok yaşandı burda 🤓

Kullandığınız uslüp hiç uygun değil. Kimse size hakaret etmemişken sırf sizin duymak istediklerinizi söylemediği için üyelere hakaret etmeyi tercih ediyorsunuz. Lütfen biraz aklınızı başınıza alın ve aklı selim davranın.

Öncelikli olarak babaanne çocuklara bakmakla yükümlü değil. Çocuklarına bakmakla yükümlü olan o çocukların annesi ve babası. Anne ve baba hayatta. Çocukların velayeti babada ise çocuklara baba bizzat kendi evinde bakmak zorunda. Eğer velayeti babada ise zaten bu zamana kadar yanlış bir davranış içindeymiş. Şayet velayet annede ise o çocuklara anne bakacak. Bu da sorumsuzca bir davranış.

Eski eşe verilen nafaka çocuklar için değil kendisine verilen yoksulluk nafakası. Çocukların velayeti annede olmasa dahi bir takım koşulları sağlıyorsa o nafaka onun hakkı zaten.

Anneyi velayeti kabul etmekle zorlayamazsınız. Kimsenin keyfini sorgulayacak bir konumda değilsiniz. Anne ve babanın eşit derecede yükümlü. Şayet anne veya babadan biri velayeti istemezse çocukların devlet koruması altına alınmasına karar verir.

O çocuklara siz de bakmak zorunda değilsiniz. Bunu eşinizle oturup konuşun. Eşiniz kabul etmese boşanma sebebi. Bana kalırsa her halükarda çocuklarını eşya gibi gören, kolayca gözden çıkaran, yükümlülüklerini yerine getirmeyen, bir sonraki evlilikleri için ayak bağı olarak görüp bir kenara atan insanların çocuk sahibi olmaması gerekir. Bir de kendi çocuklarına sahip çıkmayan bir adamın benim çocuklarıma baba olacağını düşünüp evlenmez ve çocuk sahibi olmazdım.

Niye çocukları babaannesi mi doğurdu ne kadar saçma bir şey yaa ulan anası babası ne işe yarıyor hem o kadıncaz bakmak zorunda mı ??? Hayat evlendiğin hödükle ve işe yaramaz annesine güzel kusura bakma ama yazık gerçekten

O evde yaşayamazsanız gidin ozaman
Cocuklar yaşasın!
Tamam kendınıze gore haklı olabılırsınız ama bır adamın ıkı boyunca cocugu varsa bu cocuklara bakmak zorunda ,bunları düşünerek evlenecektınız.
Onlara ayrı ev acamayacaksada yanına almak zorunda..
Ben cocuklara üzülürüm
Zaten onlara babalık yapmayan adam degilse sızın cocugunuzada yapmaz
Bunuda unutmayın

Ayrıca analarına gelecek olursak kadın evlendiğim zaman bana çocuklarımdan uzak dur yanına yaklaşma dedi bana küfülrer hakaretler evlenmemizi hazmedemiyor şimdide baksın çocuklarına dedim
Velayet neden babada ?Annesi istememişmi çocukları .Yalnız yaşıyan kadın neden istemiyo çocukları ?

Yazık şu mantığa ya. Çocuklu adamlarla evlenirken hiç düşünülmez. Ama iş çocuğa bakmaya gelince boşan heba etme. Ortada bir çocuk daha var babasından ayrılacak olan farkındamısın. Allah sizin gibilerden korusun insanı
Ne saçma bir yorum ya. Kocamla ikimizin ilk evliliği çocuğumuz da var çocuğu yaparken romantik bir vakitte güzel sözler eşliğinde yaptık hiç düşünmedim kerizin teki gelir de kakalarım diye. Kendim sorumluluğu alabileceğim için yaptım çocuğumu.
Keza eşim de öyle. Hayat bu boşanırız gider evlenir vs kadına güvenmedim yani yaparken ayrıca çocuğumun sorumluluğunu da elin kadınına vermem. Babası sorumlu. Baba kadar anne de suçlu bu konuda. Konu sahibi yanlış evlilik yapmış. Boşan dedim. Ki haklıyım. Çocuklar istenmeyen bir yerde mi kalsın? Mutlu mu olacaklar bu şekilde? Bazen cidden saçmalıyorsunuz üvey anne diye vur abayı.

Görünen köy kılavuz istemez, bugün değilse yarın bi şekilde o çocuklara bakmak zorunda kalırsınız. Anne yanına alsa bile eşiniz babalıktan çıkmıyor illa gelirler kalırlar. Siz de böyle istemem yapmaya devam edin huzursuzluk çıkarın ki çocuklar iyice sorunlu büyüsün iki sorunlu erkeğe dönüşsün ömür boyu sorun çıkarsınlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X