Kocam ve para meselesi

Çok haklısın teşekkür ederim güzel yorumun için. Belki de bu döneme girdim, iyice düşünüp tartmam gereken mi döneme. Rest çektim evet ve gitme demedi, aksine eski olan tüm konuları tartışmaları da sebepler listesi gibi liste yapıp bana sıraladı. Sorsan seviyor, hoş ben artık inanmıyorum zaten beni sevdiğine. Sadece saygı duysun su an. Herhangi bir saygısızlığında veya başka büyük bir anlaşmazlıkta gerçekten bitirecek kıvama geldim. Benim biraz da amacım burda biraz daha kendi kendimi geçindirir vaziyete dönüşmek. Bitecekse bile işsiz, güçsüz, evsiz , anında kiraya çıkamayacak bi durumda bitmesin.

İşte bu mış mişlerle plan yapmasaydınız keşke diyoruz. AğlaMIŞ. Gelip size ağlasaydı. Gitme diye yalvarsaydı. Adamdan size karşı bir hamle gelmemesine rağmen kalmaya karar verdiniz artık blöf yapmasanız dahi blöf olarak görülür bu ve bir daha da ciddiye alınacağını sanmıyorum.
Aileniz de arkanızda durmamış ki. Belki gel kızım iki gün kafa dinle en azından deselerdi siz de vazgeçmezdiniz.

Haklısınız

Tatlım senin düşünüp tartacak birşeyin kalmadı ki artık, işler bu noktaya geldiyse ve sen kalmak zorundaysan yapman gereken tek şey ekonomik olarak güçlenmeye çalismak. Sana tavsiyem yüksek lisans işini askıya al, kendini çok zor bir duruma soktun çünkü, kurtulmak için tek çaren hamile kalmadan bir an önce eline ekmeğini almak olmalı... Naçizane ikinci tavsiyem de bı daha asla ailene güvenme...

Bırak babasına yardım etmeyi falan parayı sana sadaka vermiş gibi konuşan adamdan olmaz. Üzgünüm ama seni elin kızı olarak görüyor ve verdiği paraya (ki çok bir şey olduğunu düşünmüyorum memur dediniz) minnet etmeni bekliyor. Ama babasını gerçek ailesi olarak gördüğü için onlara para göndermeyi görevi olarak görüyor. Asıl mesele seni ailesi olarak görmeyi başaramamış

Danışman hocamla görüşüp dersleri bir güne çekip çalışmak için uğraşıyorum şimdi. Eğer olmazsa da kasımda ki dil sınavına girip hocama da söyleyip ar gör olmak için cabalıcam. Ekonomik olarak güçlenmem gerek bunun farkındayım

İşte evet asıl mesele beni el kızı görmesi sanki sevgilisi veya öylesine yaşadığı biri görüp, babasını ve diğer aile üyelerini de gerçek aile görüyor.

Kendi ailesinin olacağını idrak edememiş bir ana kuzusu ve babacı erkek daha. Bence doğru olanı yapıyorsun. Bu kişi sizi birlikte oturtacak, ileride geçeriz ayrı eve diyecektir. Buralarda hep aynı konular açıldı.

Tatlım bak hala o şehirle ilgili bir plan kuruyorsun eğer çok iyi bir üniversitede değilse şimdilik askıya al çok özür dilerim ama adam sana değer vermiyor belli gitmeyerek de ekmeğine yağ sürdün maalesef ekonomik olarak kendini güçlendirmeye bak umarım eşin pişman olur ve senden özür diler ki olmazsa da hakkında en hayırlısı olsun

Bizde eşimle çok ciddi kavga etmiştik, 'ben buyum, işine gelirse' demek gafletinde bulundu. 'valla işime gelmiyor' dedim. Bu sanıyor ki barisicam...avukata vekaleti verdim, çıkışta Whatsapp tan kartını attım. Anlaşmalı bosanicaz mal paylaşımı yapmayı bekliyorum, bu sürekli öteliyor. En son dedim ki 'bisey istemiyorum, hatta üstüne para mı istiyorsun, söyle vericem. Yeterki bosanalim'. Baktı tabii ciddi ciddi boşuyorum bunu, kendine geldi. Bir daha olursa eve sakın gelme, direk davayı aç dedim. O gün bugündür ses seda yok. Gerçekten bosanicaktim ama ben, bu işin şakası olmaz... Ota çiçeğe boşanıyorum da denilmez.

Ay hayır asla aynı evde oturmam tabi ki, böyle bir şey eşimin ağzından da hiç çıkmadı ki.

Şuanda hiçbir şey yapmıyorum , açıkçası ailemin suan yaşadığı şehirden daha iyi bir şehir burası. Yani bekliyorum , ya düzelir ya düzelmez. Ama eşime karşı soğuğum, mesafeliyim. Bunu bilerek yapmıyorum, böyle sürecek bir soğukluk bu. Ancak o hatasını anlarsa beni asıl ailesi olarak görürse değişecek bi soğukluk. Okadar konuştum ki ilk ailen benim, birincil ailen benim vs vs, anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az..

Babama para veriyorum böyle geçinemeyiz birlikte oturalım der. Örneklerini çok gördüm ondan söylüyorum.
Öyle bir şey olursa biter. Annem beni istemeye geldiklerinde dahi ne aile apartmanına veririm ne aynı mahalleye demişti. Biz aynı şehirde bile oturmuyoruz ve onların oturduğu şehre gitmek istemiyor ne eşim ne ben. Eşim de ailesinin farkında aslında . Bir kavgamızda görümcemle konuşmalarını okumuştum daha doğrusu kendisi söylemişti böyle konuştuk diye ben de o yokken okumuştum. İyi ki aynı şehirde değiliz annem babam neden böyle yapıyor diye yazmıştı. Eski bir mevzuda.

Bak hala annem o zaman şöyle dedi, görümcem böyle dedi kocam da şunu demişti bilmem nelerdesin...unut artık onları, hepsi laf....Ne annen ne kocan var arkanda görmüyor musun? Yeterince guclenmezsen ve çocuk yaparsan hiç bir hükmün olmadığı için ne isterlerse yapacaksın...yapmak zorunda kalacaksın.

Boşanma blöfu paradox gibi... Gerçekten boşanmaya hazır değilsen mutlaka elinde patlıyor, gerçekten boşanmaya hazır olduğunda da hiçbirsey eskisi gibi olmuyor zaten. O yüzden çok iyi düşünüp ona göre davranmalı.Sen iyi yapmışsın ama kararsız veya güçsüz olsaydın o dava açılsa da tereddutun kokusunu alırdı, yine ise yaramazdi. Erkekler tilki gibi çünkü, gücü koklayarak tanıyip ona göre pozisyon alıyorlar...

Ben çok ödlektim boşanma konusunda Piraye. Muhtemelen bilmiyorsun benim oğlanda uyaran eksikliği var, nerdeyse 4 yıldır özel eğitim alıyor. O nedenle çoğu şeye eyvallah dediğimde oldu çünkü babasına ihtiyacı vardı. Sonra baktım işin ayari kaçıyor ömür gidiyor, patladı bende... Öncesinde yapamaz diye düşündüğü için ciddiye almadı zaten. Üstüne para bile vericem deyince ciddiyetini anladı...birde ben anlasamazsak 3-5 sene sürer, o sürede yeni hayatlar kurarız belki yeniden evleniriz gibi konuştum

Aynen, hep çocuklar bağlıyor elimizi dilimizi, yıllarca susulmayacak yerde susuyoruz diye salak zannediyorlar herhalde ama bilmiyorlar ki salak değiliz ama evlat var serde...Sonra biz yumruğu masaya vurunca da sin biyli digildin, sin çık diğiştin ışkım...He yavrum çok değiştim Seninki taş gibi hatunu başkasınin kolunda hayal edince dank etmiştir kafasına ben diyim Azıcık kendiniz düşünün işte , herşeyi de tek tek söyletmeyin , dürtmeden adam olun , ölür müsünüz?

Son düzenleme:
Bir dönem kendimi suçlandığımda oldu, acaba dedim adam haklı mı, ben mi gecimsizim? Elimdeki ile yetinmeyi bilmiyor muyum? Haklı olmak yerine mutlu olmaya çalışayım, buna da eyvallah diyeyim moduna geçtim. Oğlanın süreci zaten sıkıntılıydı, birden çok cephe olunca da afalladim yalan yok
Çocuğu bana verirsin o zaman dedi, olur dedim çöpsüz üzüm gibi daha kolay evlenirim. (Boşanırsam evlenmem ama adama ara gazı vermeden de olmayacaktı )
Sonra ne düşündü taşındı bilmiyorum, bir süre ayrı kalınca oda yapıcı davrandı son şansı verdim. Şimdilik sıkıntılar çözülmüş gibi, oğlumda toparladı. Bundan sonrası Allah kerim... herkes ayağını denk alırsa mezara, olmazsa pazara kadar

Ah ah ahhh cok kotu olmus. Keske aileniz destekleseydi. Bunun barışıp barismamakla ilgisi yok. Eger o an aileniz biz kizimizi sokakta bulmadik, mutsuzsan gel deseydi bu stratejik oyunu kazanmış olacaktiniz.

Sakın ailenizle konustugunuzu söylemeyin bari. Bu sefer anasigilde beni haklı buldu diye gerim gerim gerilecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…