KOCAM VE KOMŞU KIZI

Burada okuyoruz, evli adamla sevgiliyim, boşanmasını bekliyorum diye bir sürü konu açılıyor. Bu konuları açan kadınlar ailelerinden destek görüp evli adamlarla sevgili olmaya çalışıyorlar.

Eğer kocan böyle boş konuşan, bir telefonla üşenmeyip enayi gibi kargo alan biriyse, saftır, çocuğu, maaşı, düzeni var diye gözüne kestirirler.

Akraba değilseniz, hiçbir genç bekar kadın evli-çocuklu komşuyla böyle sık görüşmek istemez. Çünkü konuşacak konunuz yok. Senle bile yakın olsa sana ne anlatacak, özel hayatını bile anlatamaz çünkü.

Erkek kılıklı, makyajı yok süsü yok diye düşünme. Kadın belki cayır cayır yanıyor, nerden bileceksin.
İnsan birinden hoşlansa güzel görünmeye çalışır ya da hergün bi şekilde iletişim kurmaya görmeye çalışır. Bunda o yoktu. O yüzden de hiç şüphe etmedim. Ayda yılda bir bişey için arar, ama dediğim gibi beni de arayabileceği bi konudur bu. Kargolarını gidip almıyordu, evde olmadığı için kurye bize bırakıyordu. Benim annem evli adamla balkonda otursam o an orda içeri alırdı beni, annede de kabahat tabiki cesaret veren o.

Kendimi karşıdaki kızın yerine koydum. Komşunun kocasıyla niye baş başa sigara içeyim? Eve bir şey bırakacaksam niye adama mesaj atayım? Hiçbiri normal gelmedi. Eşinizin de ister laf olsun ister söz olsun gene görüşürüm lafı masum değil. Hani işle ilgilidir, eğitimimle ilgilidir ister laf olsun ister söz olsun bırakmam derim. Komşu kızıyla 2 muhabbet için niye dedikodum yapılsın ya da evimde huzurum kaçsın. Görüşmeyiver olsun bitisn.

Bence siz gayet doğru anlıyorsunuz. Erkekler bu konuda biraz saf, anlayamıyor. Bazılarının da işine gelmiyor. Komşu kızı resmen eşinize sürtünüyor. Eşinizle hiç aranızı açmayın o kadına doğru farketmeden ittirirsiniz. Kavuşamazlar aşk olur. Sizin işiniz o kadınla. Laf arasında yuvasını yapardım onun. Sadece ikimizin anlayacağı dilde bir konuşma çekerdim. Alacağını alır.
Hiç de saf değiller. İşlerine öyle geliyor. Konu sahibi 30-35lik bir komşu beyle bu samimiyetin yarısını kursun da o zaman görelim saflığını:halay:

Kendimi karşıdaki kızın yerine koydum. Komşunun kocasıyla niye baş başa sigara içeyim? Eve bir şey bırakacaksam niye adama mesaj atayım? Hiçbiri normal gelmedi. Eşinizin de ister laf olsun ister söz olsun gene görüşürüm lafı masum değil. Hani işle ilgilidir, eğitimimle ilgilidir ister laf olsun ister söz olsun bırakmam derim. Komşu kızıyla 2 muhabbet için niye dedikodum yapılsın ya da evimde huzurum kaçsın. Görüşmeyiver olsun bitisn.
İnsan sağlıklı huzurlu bir yuvası için etraftan laf gelmesine müsaade edecek davranışlardan kaçınır adamın laf gelmesi umrunda değil her halükarda konuşurum diyor konu sahibi kızla görüşmeyi yasaklasın bakalım adamın tepkisi nasıl olacak

Bilinmez.Simdi olacak olan kocanız sizi gözden çıkarmış niyeti bozmuş ise o kız olmaz başka komşu kadın olur kargocu olur.Cok vebal alınacak bir konu ben kendimi düşündüğüm için günaha girecek yorum yapamam çok muallak.Lakin sigara sırası ve daracık balkon canımı sıktı.Fazla laubalilik kimde olursa olsun hoş durmuyor.Hadi kız toy diyelim sınır koymayı bilmiyor.Esiniz koca adam oda mi sınır koymayı hiç bilmiyor.Ben kendi kızıma elin adamına abi mabi dedirtmem.Komsu bizim için merhaba dan öteye geçmez.Kendi adıma eşimde bende bu tarz durumlarda kimse yanlış anlamasa kızın annesi yanlış anlar mı acaba diye düşünürüz .Ben hayatda hiç kimse ile bu derece yakın olamayanlardanim yani önceden bı herşeyi düşünen tipler varya işte öyle.Kimse ben değil çünkü.Bence kargoları kendi yada başkası aliversin çok da büyük iyilik değil.Fakat günaha giremem art niyet aramam.Baska yerden bulmamak için bilirsiniz insan korktuğunu yaşamadan ölmez.Bazi şeylerde engellenemez.Bu nedenle akışa bırakıp Allah'a eşinize kendinize güvenin daima Aksi durum olursa umarım olmaz hayat bu bunun o zaman çaresine bakılır

aralarında bişey olduğunu düşünmedim okurken ama kızın ilgisi olsa bile erkekler onu göremiyor ve genelde olurmu öyle şey modunda oluyorlar. Kadın hisleri her zaman güçlüdür ben olsam iletişimde kalmalarına izin vermezdim zaten mesafe koyun. Eşiniz bir kaç kez sorunu çözmeyip yanıt vermeyip dese ki uygun değilim eşimi arayın bence anlar ve zorlamaz.
Bence erkekler daha net görüyor hatta. Eşim telefonu sen aç o zaman aradığında dedi. Çünkü tavır koymak kendisine zor geldi. Onu da bana yıktı. Kendisi görünce kaçıyor görmemiş gibi yapıyor. Benim beklediğim ise görüp soğuk bi selam vermesi, olması gerektiği gibi yani. Ona bu ayıp geliyor durduk yere tavır koymak. Ona göre durduk yere çünkü.

Üst kattaki kiracının 30 yaşındaki kızı taşındıklarından beri evde bir eksik vs olunca kocamı arıyor veya mesaj atıyor. İlk aylarda biz henüz tanışmamıştık. Doğal olarak ev sahibi olduğu için onu arıyorlardı. Ama aramayı hep kız yapıyor bu arada. Sonra biz de tanıştık hepimizin telefonları birbirimizde var. Annesini kahve içmeye çağırdığımda mutlaka kız da gelir ve benimle hiç sohbet etmemesine rağmen kocamla oturur maç muhabbeti yaparlar. Erkek kılıklı olduğu için başlarda hiç dikkate bile almadım. Ama bana sorulması gereken soruları bile kocamı arayarak soruyor olması garip geliyordu. Abi dediği için yine hiç şüphelenmedim. Abi dediği bu arada aralarında 5-6 yaş fark var. Kargoları geldiğinde evde yoksa kocamı arar almasını rica eder. Akşam kapıdan gelir alır. Eşim sürekli evde olduğu için ona söylediğini düşündüm hala aklıma bişey gelmiyordu. 1yıl sonunda yine annesiyle bize geldikleri birgün sigara içmek için kocamla kız balkona çıktı. Yarım saat kadar konuştular kocamın başına gelen bi sıkıntısı vardı onunla ilgili. Balkonumuz da 2 kişi için oldukça dar ufak bi balkon. dip dibe oturuyorlar bu arada. Ben de içeri girmelerini bekliyorum annesiyle birlikte, biz de sigara içelim diye bekliyoruz öylece saf saf. Bunlar gittikten sonra eşim 'dünya ahiret kardeşim olsun bunları da kızlarını da çok seviyorum etraftan laf bile olsa önemli değil' dedi. Bana orda dank etti ki durumdaki tuhaflık etraftan laf yapılacak kadar büyük. Komşu iyi bir kadın olduğu için yine terslemek istemedim hiç birşey demedim belki ben yanlış anlıyorumdur diye. Birkaç gün sonra gece 11 de kocama mesaj attı abi uyudunuz mu annem bişey getirecekti diye. Benim numaram varken neden kocama o saatte mesaj atılıyor iyice tepem attı. kocamla tartıştık. Hiç öyle bişey düşündüğünü sanmadığını, kendisine abi dediğini falan söyledi. Günlerce kavga ettik. Kavgaları doğal olarka duyuyorlar ve ben de artık eve çağırmadığım için görüşmeler kesildi. Aradan 2-3 ay geçti. Haksızlık mı yaptım diye düşündüğüm zamanlar oluyor. Sebebi ise annesinin çocuğuma bikaç gün ben işteyken bakmış olması ve kızın kendini göstermeye çalışır gibi giyim tarzı veya hareketlerine hiçbir zaman rastlamamış olmam. Ayrıca kocamın bu kadar ısrarla reddetmesi de acaba ben mi abarttım diye düşündürüyor.
En nefret ettiğim böyle gereksiz samimiyetler.Kusura bakmayın ama aldatılan kadınların bazıları cidden saf oluyor galiba.Yapacak adama elbet engel olunamaz da kocamla diz dize kimse de oturup sigara içemez.
Arkadaşımın eşi gözüne soka soka aldatmıştı ,bizimki kadını evde bile misafir edip dünyadan habersiz yaşadı . Yapmayın bu kadar rahat aralarında elektriklenme olmasına seyircisiniz resmen.Adam dahi farkında normal davranış sergilemediğini,siz anlamamışsınız.

İnsan birinden hoşlansa güzel görünmeye çalışır ya da hergün bi şekilde iletişim kurmaya görmeye çalışır. Bunda o yoktu. O yüzden de hiç şüphe etmedim. Ayda yılda bir bişey için arar, ama dediğim gibi beni de arayabileceği bi konudur bu. Kargolarını gidip almıyordu, evde olmadığı için kurye bize bırakıyordu. Benim annem evli adamla balkonda otursam o an orda içeri alırdı beni, annede de kabahat tabiki cesaret veren o.

Zaten iletişim kurmaya çalışmış kargolarla. Kim bilir ne kargolarıydı. Gider pentiden alışveriş yapar, kargoyu teslim alırken kocana içmaşırında indirim vardı der lafı patlatır arada.

Belki bugüne kadar beğeneni olmamıştır. Annesi baktı senin kocanla muhabbeti var, kızı evde kalmasın yaşı geçmesin, belki aralarını yapmaya kalktı.

Sen kızı telefondan engelle. Eğer kocanın kullandığı sosyal medya varsa oradan da mutlaka engelle.

Bence erkekler daha net görüyor hatta. Eşim telefonu sen aç o zaman aradığında dedi. Çünkü tavır koymak kendisine zor geldi. Onu da bana yıktı. Kendisi görünce kaçıyor görmemiş gibi yapıyor. Benim beklediğim ise görüp soğuk bi selam vermesi, olması gerektiği gibi yani. Ona bu ayıp geliyor durduk yere tavır koymak. Ona göre durduk yere çünkü.
Ee siz baştan tavrınızı sınırlarınızı cizmemissiniz ki benim esim yarım saat daracık balkonda komşu kızıyla konuşacak neyse söyleyeceklerim terbiyem müsaade etmedi

Zaten iletişim kurmaya çalışmış kargolarla. Kim bilir ne kargolarıydı. Gider pentiden alışveriş yapar, kargoyu teslim alırken kocana içmaşırında indirim vardı der lafı patlatır arada.

Belki bugüne kadar beğeneni olmamıştır. Annesi baktı senin kocanla muhabbeti var, kızı evde kalmasın yaşı geçmesin, belki aralarını yapmaya kalktı.

Sen kızı telefondan engelle. Eğer kocanın kullandığı sosyal medya varsa oradan da mutlaka engelle.
Millet artık evliymis bekarmis umrunda değil bir gün Esra Erolu izlemek kâfi

Kocanız abi kardeş ayağına ilgiyi muhabbeti sevmiş olacak ki mesafeli durmayı beceremiyor.
Karşı taraf ne yaparsa yapsın kocanız diyalog kurmayacaktı.
Neden kocam hatalı olsun ki diyebilirsiniz kocanız dünya ahiret sevgisinden bahsediyor laf söz umrunda bile değilmiş bu durumda hatalı başkası olamaz

Konu sahibi, eğer aralarında bir şey yoksa da her an başlayabilir. İrtibatımı keserdim ve kiracıları da tembihlerdim ki eğer evle ilgili sıkıntı varsa evin büyüğü eşinizle irtibata geçsin, kız ise sizle. Hala devam ederlerse de kiracıları çıkartmaya bakardım. Kocanızda da pek iş yok gibi izlenim aldım, bunu söyleseniz tantanayı koparır.

yani bu durum zaten 1 yıl sana tuhaf gelmemiş muhtemelen garip bir olay yok ama insan bilemiyor yani her şeyde de kocanı arayıp seni dahil etmemesi garip gerçekten

Siz de sigara kullanıyorken kızın eşinizle çıkmasına acayip kıl olunur yani..Eşiniz içip içeri girdikten sonra siz de kıza hadi gel biz de içelim der çıkarsınız birlikte .. Erkeklerin gururu okşanıyor bu gibi durumlarda ..Bir de sanki ailesinden bir birey de kim nederse desin seviyormuş eşiniz onları..Erkekler düz mantık belki kötü bir amaçla söylemedi iyi insanlar demek istedi bilemem tabiki.Ama biz erkeklere böyle birşey demeye kalkalım bakalım ne olur..Allah uzak etsin fikrinden de eyleminden de..

Millet artık evliymis bekarmis umrunda değil bir gün Esra Erolu izlemek kâfi

Buraya bile bakmak yeter, aldatan, madde bağımlısı, kumarbaz, aldatan adamlara burada asgari ücretin kaç katı maaş alan öğretmenler bile bayılıyor, aman sevgilim aman kocam diyorlar. Sırf evli kalmak uğruna aç sefil kalmaya razı olan bir sürü kadının konusu var.

Konu sahibi, eğer aralarında bir şey yoksa da her an başlayabilir. İrtibatımı keserdim ve kiracıları da tembihlerdim ki eğer evle ilgili sıkıntı varsa evin büyüğü eşinizle irtibata geçsin, kız ise sizle. Hala devam ederlerse de kiracıları çıkartmaya bakardım. Kocanızda da pek iş yok gibi izlenim aldım, bunu söyleseniz tantanayı koparır.
Kocam baştan beri samimi olmamamı istiyor. Kiracıyla samimi olursan zam falan yapamazsın der hep. Bu kadının düzgün biri olduğunu düşündüğüm için ben ısrarla samimi oldum sürekli iyi insanlar falan dedim. Şu an görüşmediğimize gayet memnun eşim. Zam zamanı yüzü tutmayacaktı aksi halde.

X