KOCAM VE KOMŞU KIZI

Bence eşiniz bi mesafe koymalıydı. Ben böyle durumlarda karşı taraftan ziyade önce eşimin söylemeden nasıl davranması gerektiğini bilmesini isterdim. Şöyle düşünün eşiniz empati kursun ve aynı şekilde aynı yaşlarda bi erkeğin eşinizi değil sizi arayıp durduğunu, sizinle muhabbet ettiğini görsün tepkisinin sizden farklı olacağını sanmıyorum hatta daha kötü bile olabilir. Bizim de komşularımız var ama ben adamın değil kadının numarasını aldım onlarla muhattabım. Diğer şekil zor da kalsam da adamı aramam kaldı ki bi kere aradın iki kere aradın sürekli yok kargo yok eşya vs. için aranmaz. Niyeti kötü değildir kimsenin günahını almak istemem ama davranış yanlış.
Siz sadece eşinizden empati kurmasını isteyin hoş erkekler empatinin anlamını bile bilemeyecek kadar uzaklar. İlgi biraz hoşlarına gider ama söyleyemezler :)

Üst kattaki kiracının 30 yaşındaki kızı taşındıklarından beri evde bir eksik vs olunca kocamı arıyor veya mesaj atıyor. İlk aylarda biz henüz tanışmamıştık. Doğal olarak ev sahibi olduğu için onu arıyorlardı. Ama aramayı hep kız yapıyor bu arada. Sonra biz de tanıştık hepimizin telefonları birbirimizde var. Annesini kahve içmeye çağırdığımda mutlaka kız da gelir ve benimle hiç sohbet etmemesine rağmen kocamla oturur maç muhabbeti yaparlar. Erkek kılıklı olduğu için başlarda hiç dikkate bile almadım. Ama bana sorulması gereken soruları bile kocamı arayarak soruyor olması garip geliyordu. Abi dediği için yine hiç şüphelenmedim. Abi dediği bu arada aralarında 5-6 yaş fark var. Kargoları geldiğinde evde yoksa kocamı arar almasını rica eder. Akşam kapıdan gelir alır. Eşim sürekli evde olduğu için ona söylediğini düşündüm hala aklıma bişey gelmiyordu. 1yıl sonunda yine annesiyle bize geldikleri birgün sigara içmek için kocamla kız balkona çıktı. Yarım saat kadar konuştular kocamın başına gelen bi sıkıntısı vardı onunla ilgili. Balkonumuz da 2 kişi için oldukça dar ufak bi balkon. dip dibe oturuyorlar bu arada. Ben de içeri girmelerini bekliyorum annesiyle birlikte, biz de sigara içelim diye bekliyoruz öylece saf saf. Bunlar gittikten sonra eşim 'dünya ahiret kardeşim olsun bunları da kızlarını da çok seviyorum etraftan laf bile olsa önemli değil' dedi. Bana orda dank etti ki durumdaki tuhaflık etraftan laf yapılacak kadar büyük. Komşu iyi bir kadın olduğu için yine terslemek istemedim hiç birşey demedim belki ben yanlış anlıyorumdur diye. Birkaç gün sonra gece 11 de kocama mesaj attı abi uyudunuz mu annem bişey getirecekti diye. Benim numaram varken neden kocama o saatte mesaj atılıyor iyice tepem attı. kocamla tartıştık. Hiç öyle bişey düşündüğünü sanmadığını, kendisine abi dediğini falan söyledi. Günlerce kavga ettik. Kavgaları doğal olarka duyuyorlar ve ben de artık eve çağırmadığım için görüşmeler kesildi. Aradan 2-3 ay geçti. Haksızlık mı yaptım diye düşündüğüm zamanlar oluyor. Sebebi ise annesinin çocuğuma bikaç gün ben işteyken bakmış olması ve kızın kendini göstermeye çalışır gibi giyim tarzı veya hareketlerine hiçbir zaman rastlamamış olmam. Ayrıca kocamın bu kadar ısrarla reddetmesi de acaba ben mi abarttım diye düşündürüyor.

Bu durumda kızmanız gereken eşiniz.
Nekadar gereksiz laubali ve cıvık.
Komşu kızından kurtulsanız iş yerindeki arkadaşı çıkar bu sefer.
Erkek ciddi durduğu zaman asla cesaret edemez kadınlar böyle şeylere.

Bu iki ucu pis bir değnek gibi.. Eşinle o kız yüzünden kavga etmen kötü olmuş. Eşinin aklında yoksa da bu yolla girmiş oldu. Gelelim diğer uca…
Sakın pişmanlık hissetme. İlk duyulan sezgilerin her zaman doğru çıktığına tanık oldum. Bir tuhaflık hissediyorsan mutlaka bir tuhaflık vardır ki var da. Ne olursa olsun asla aklına geldiği gibi eşine yazamaz!! Asla! Hiçbir sebep bunu haklı çıkarmaz. Konu komşunun söylemesinden çekinip sana öncesinde güzelleme yaptığı şey neydi acaba? Bunu hiç öğrenmeye çalıştın mı? Çünkü bu konu sizin ilişkinizi çözecek olan konu. Eğer balkonda yakınlaştılarsa ve biri gördüyse öyle bir erkekle asla zamanını harcama derim. O kıza da iyi bir yapıştırmalısın. Dahası yakınlaşma olmadıysa bile o kıza gidip söyle bir daha herhangi bir şey olursa sana yazması gerektiğini. Rahatsız olduğunu söyle. Şu an konuşmadıklarından da ne kadar eminsin?
Yaşadığımız mahalle dedikodunun çok yapıldığı biryer. Yan balkonda da en çok dedikodu yapan kişi o sırada balkonundaydı sanırım o yüzden konuşulacağını düşündü ve söyledi. Balkonda bişey olmuş olamaz çünkü ben de görebildiğim yakın mesafede oturmuş onlara bakıyordum. Dar bir balkon olduğu için içeri girmelerini bekliyordum. Aralarında bişey olmadığına neredeyse eminim. Bunu anlardım. Ama bu hızla devam etseydik kesinlikle bi saçmalık olacaktı buna da eminim.

Böyle işleri basinda kesmek lazım. Ben bı kişinin sana yapmasından rahatsızım der onun telefonundan incepapatyaya sorsanız daha iyi olur tarzında esiminde bilgisi dahilinde mesaj atar bir daha da esim varken evime almazdım. Bundan sonrasında bunu yapın ya da hiç görüşmeyin daha iyi.

Bu yoruma aşırı katıldım konu sahibi sen rahatsız olurken kızın annesi hiç rahatsız olmuyor muydu ? Kızını uyarması gerekirdi malesef insanlar bu kadar saf ve temiz değil.

Evet ya anne de kızım sen ne yapıyorsun komsunun kocasıyla yarım saat balkonda, karısı içeride oturuyorken dememiş. Anneler daha dikkatli eder, etraf laf eder diye endişe eder normalde.

Adamın işe yaradığını görmüşler, ana kız kullanmışlar işte. Olay sadece kargo almakla kalmış iyiki. İhtiyacımız var, şunu bunu hallet diye başka şeyler hallederlerdi.

Ay, zaten kadının "biz bu adam varken neden geliyoruz ne konuşacağız" demesi gerekir.

Bence eşiniz bi mesafe koymalıydı. Ben böyle durumlarda karşı taraftan ziyade önce eşimin söylemeden nasıl davranması gerektiğini bilmesini isterdim. Şöyle düşünün eşiniz empati kursun ve aynı şekilde aynı yaşlarda bi erkeğin eşinizi değil sizi arayıp durduğunu, sizinle muhabbet ettiğini görsün tepkisinin sizden farklı olacağını sanmıyorum hatta daha kötü bile olabilir. Bizim de komşularımız var ama ben adamın değil kadının numarasını aldım onlarla muhattabım. Diğer şekil zor da kalsam da adamı aramam kaldı ki bi kere aradın iki kere aradın sürekli yok kargo yok eşya vs. için aranmaz. Niyeti kötü değildir kimsenin günahını almak istemem ama davranış yanlış.
Siz sadece eşinizden empati kurmasını isteyin hoş erkekler empatinin anlamını bile bilemeyecek kadar uzaklar. İlgi biraz hoşlarına gider ama söyleyemezler :)
Evet durum tam olarak bu bence de..

aralarında bişey olduğunu düşünmedim okurken ama kızın ilgisi olsa bile erkekler onu göremiyor ve genelde olurmu öyle şey modunda oluyorlar. Kadın hisleri her zaman güçlüdür ben olsam iletişimde kalmalarına izin vermezdim zaten mesafe koyun. Eşiniz bir kaç kez sorunu çözmeyip yanıt vermeyip dese ki uygun değilim eşimi arayın bence anlar ve zorlamaz.

Adamın işe yaradığını görmüşler, ana kız kullanmışlar işte. Olay sadece kargo almakla kalmış iyiki. İhtiyacımız var, şunu bunu hallet diye başka şeyler hallederlerdi.

Ay, zaten kadının "biz bu adam varken neden geliyoruz ne konuşacağız" demesi gerekir.
Bunlar da giremediler dediğimde annesi bi dakka dur şeklinde bi işaret yapmıştı bana. Daha önceki bir görüşmede de 'kafaların uyuşması çok önemli demiştir onlar sohbet ederken.

Kesinlikle öyle belki geri kafalılık ama biz eşler olunca komşulara çaya kahveye gitmemeyi öğrendik ailelerimizden. Ve gerçekten insanlar artık temiz değil genci yaşlısı için geçerli

Üst kattaki kiracının 30 yaşındaki kızı taşındıklarından beri evde bir eksik vs olunca kocamı arıyor veya mesaj atıyor. İlk aylarda biz henüz tanışmamıştık. Doğal olarak ev sahibi olduğu için onu arıyorlardı. Ama aramayı hep kız yapıyor bu arada. Sonra biz de tanıştık hepimizin telefonları birbirimizde var. Annesini kahve içmeye çağırdığımda mutlaka kız da gelir ve benimle hiç sohbet etmemesine rağmen kocamla oturur maç muhabbeti yaparlar. Erkek kılıklı olduğu için başlarda hiç dikkate bile almadım. Ama bana sorulması gereken soruları bile kocamı arayarak soruyor olması garip geliyordu. Abi dediği için yine hiç şüphelenmedim. Abi dediği bu arada aralarında 5-6 yaş fark var. Kargoları geldiğinde evde yoksa kocamı arar almasını rica eder. Akşam kapıdan gelir alır. Eşim sürekli evde olduğu için ona söylediğini düşündüm hala aklıma bişey gelmiyordu. 1yıl sonunda yine annesiyle bize geldikleri birgün sigara içmek için kocamla kız balkona çıktı. Yarım saat kadar konuştular kocamın başına gelen bi sıkıntısı vardı onunla ilgili. Balkonumuz da 2 kişi için oldukça dar ufak bi balkon. dip dibe oturuyorlar bu arada. Ben de içeri girmelerini bekliyorum annesiyle birlikte, biz de sigara içelim diye bekliyoruz öylece saf saf. Bunlar gittikten sonra eşim 'dünya ahiret kardeşim olsun bunları da kızlarını da çok seviyorum etraftan laf bile olsa önemli değil' dedi. Bana orda dank etti ki durumdaki tuhaflık etraftan laf yapılacak kadar büyük. Komşu iyi bir kadın olduğu için yine terslemek istemedim hiç birşey demedim belki ben yanlış anlıyorumdur diye. Birkaç gün sonra gece 11 de kocama mesaj attı abi uyudunuz mu annem bişey getirecekti diye. Benim numaram varken neden kocama o saatte mesaj atılıyor iyice tepem attı. kocamla tartıştık. Hiç öyle bişey düşündüğünü sanmadığını, kendisine abi dediğini falan söyledi. Günlerce kavga ettik. Kavgaları doğal olarka duyuyorlar ve ben de artık eve çağırmadığım için görüşmeler kesildi. Aradan 2-3 ay geçti. Haksızlık mı yaptım diye düşündüğüm zamanlar oluyor. Sebebi ise annesinin çocuğuma bikaç gün ben işteyken bakmış olması ve kızın kendini göstermeye çalışır gibi giyim tarzı veya hareketlerine hiçbir zaman rastlamamış olmam. Ayrıca kocamın bu kadar ısrarla reddetmesi de acaba ben mi abarttım diye düşündürüyor.
Burada günlerce tartışacak konu olamaması lazım. Çünkü eşinin o kişiye x hanım,x bacım,x kardeşim artık nasıl hitap ediyorsa sen böyle konularda bana mesaj atma eşime at o benimle alakalı durumları bana iletir. Demesi lazım. Nasıl günlerce kavga ediyor ki.

Siz eşinizle tartışacak duruma gelene kadar neden kadına sınır çizmediniz? "Bir şey olduğunda bana mesaj yaz lütfen" demediniz? Balkonda yarım saat otururlarken neden yanlarına gidip başlarına dikilmediniz?
Kadın gecenin bir körü mesaj yazdığında neden kadını uyarmadınız?
Dışarıdan nasıl gözükürse gözüksün ne demek? Mide bulandırır böyle küçük küçük şeyler. Sanki aralarında 20 yaş var (ki isteyene 20 yaş engel bile olmuyor) 5-6 yaş var aralarında alt tarafı. Ruhun bile duymadan bir bakmışsın yasak aşk başlamış. Her zaman arada belli bir mesafe olmalı.
Bu konuya yapılabilecek en kral yorum :)

Çocuğum 10 yaşında, sadece 2 gün baktı aslında ama çok zor durumdaydım işe götürebileceğim bi durumda değildim. Ben de zaten 'onunla sohbet etmek ailene laf gelmesinden daha mı önemli, burası Londra değil bi kendinize gelin nerde yaşıyoruz bi bakın etrafa ne bu üniversite kampüsünde gibi takılmaca rahatlığı' dedim. Eminim kavganın sebebini anladılar ve bi daha gelmediler, ben de çağırmadım. Kıza söylemek ona savunma hakkı vermek olacaktı ve tabiiki inkar edecekti.
Kocam tüm gün evde demişsin konuda. Çocuğa babası neden bakmadı? Bide nasıl bi iş bu ay tüm gün evde olup

Bunlar da giremediler dediğimde annesi bi dakka dur şeklinde bi işaret yapmıştı bana. Daha önceki bir görüşmede de 'kafaların uyuşması çok önemli demiştir onlar sohbet ederken.

Burada okuyoruz, evli adamla sevgiliyim, boşanmasını bekliyorum diye bir sürü konu açılıyor. Bu konuları açan kadınlar ailelerinden destek görüp evli adamlarla sevgili olmaya çalışıyorlar.

Eğer kocan böyle boş konuşan, bir telefonla üşenmeyip enayi gibi kargo alan biriyse, saftır, çocuğu, maaşı, düzeni var diye gözüne kestirirler.

Akraba değilseniz, hiçbir genç bekar kadın evli-çocuklu komşuyla böyle sık görüşmek istemez. Çünkü konuşacak konunuz yok. Senle bile yakın olsa sana ne anlatacak, özel hayatını bile anlatamaz çünkü.

Erkek kılıklı, makyajı yok süsü yok diye düşünme. Kadın belki cayır cayır yanıyor, nerden bileceksin.

Onların kafası niye uyuşsun deseydiniz ya?
Böyle saçmalıkların ilkinde tepki verip görüşmeyi keseceksiniz. Kocanız da suçlu ama evinize gelip kimsenin sizi aptal yerine koymasına izin vermemelisiniz.

İyi yapmışsınız konuşmayın bizde komşu olduk gördük selam verdik . Telefonda almadık birsey sorulsa karisina sorduk gece 11 de mesaj cekmek
Ne münasebet

Al sana komşu kızı😬

Bence siz gayet doğru anlıyorsunuz. Erkekler bu konuda biraz saf, anlayamıyor. Bazılarının da işine gelmiyor. Komşu kızı resmen eşinize sürtünüyor. Eşinizle hiç aranızı açmayın o kadına doğru farketmeden ittirirsiniz. Kavuşamazlar aşk olur. Sizin işiniz o kadınla. Laf arasında yuvasını yapardım onun. Sadece ikimizin anlayacağı dilde bir konuşma çekerdim. Alacağını alır.

@mat_ruj diye bir arkadaş vardı artık aktif değil sitede. Onun da sizinkine benzer konusu vardı. Komşu kızı sürekli evlerine gelip kocasıyla muhabbet kuruyordu falan. Sonra o kızla aldatılmıştı. Hatta boşandılar kocası o kızı hamile bırakmıştı. Felaket tellalı gibi oldum ama konunuzu okuyunca aklıma direkt o olay geldi.
Ah benim de aklıma o gelmişti çok etkilendiğim olaylardan biri o.

X