Kızlık zarı dikimi yaptırdık bugun

Ne zarari mi var? Kadinlari asagilayan bir operasyon gecirerek erkeklerin kadinlari zar dan ibaret olarak gormesinin , kadinlara guvenmemesinin, ahlak olarak dejenere olmus , nasil olsa diktiririm diyen bir toplumun oncususunuz siz.

Kimseyi ilgilendirmezse gideceksin kendi icinde yasayacaksin ve buraya yazmayacaksin.

Dipsiz Not:

1- Sanmayin ki bu operasyonu geciren kadinlar; ileride erkek cocuklari bu operasyona giden bir gelin aldiklarinda o gelinin elini opecekler. Suna eminim ki ; bu durumla karsi karsiya gelirlerse bizden cok daha fazla karsi cikacaklar cunku o zaman kandirilan kendi cocuklari olacak.

2- Kinama basina gelir deme , o zaman sen zamaninda birini kinadigin icin mi basina bu olay geldi derim.

Şu kısım tamamen senin hayata ve erkeklere duruşunla ilgili. Ne demek intihar etmek seviştin diye. Kızım kendine gel. Güçlü dur. Sen kendini seviştin diye ezip bükersen aman kabul edicek mi etmicek mi psikolojisine girersen ezilirsin. Kendini ezme, suçlu görme, küçük görme. KArşındaki adam kaç paralık adam ki sen onun karşısında bu modlara giricen. İstiyosan ol ameliyatını da, öyle daha mutlu hissediceksen ol tabi. Ama sakın bunun vicdan azabıyla yaşama. Hayatı kendine dar etme yok yere. İntiharı okuyunca şok geçirdim. Aramızda ne kadar farkmış. Ben de bakire değildim. Evet ben normal görüyordum. Normal görünen bir çevrede yetişmedim. Ama benim kendi fikirlerim vardı. Her neyse bunlardan bahsetmem yersiz. sen zaten kendin önem veriyorsun o zara öyle daha iyi hissediceksin ben bunu kandırmak olarak görmüyorum. Senin evliliğinde zaten hayatının evlilikten önceki kısmının bir anlamı kalmıyor artık.

Şu yazdıklarında sadece bi yer dikkatimi çekti evet sana yemin ediyorum ben birini kınadım. Üniversiteden bi arkadas. Arkadaşlığımı da bitirdim gercekten. Ve artik suna inanıyorum bu dünyada hiç bir şeyi kinamiycaksin. Ayrıca ay ne hoş yap yap diktir mi demişim ben orda. Tamam söylemek isterim diyorum beni terk etsin evlenmesin benimle ama bana zarar vermesin. Bide senin yazdıklarından sonra şunu anladım sen insanlara herseyi anlatmaya calis ama herkesin kapasitesi belli nasil anlamak istiyorsa öyle anlıyor. Ya bide ben oğlum olursa onun hiç bir sekilde ilişki yaşamasını istemem ilk birlikteliği eşi ile olsun. Ama dedimya ben inançlı bi insanim allah kimi layık gorduyse ilerdeki oğluma onunla evlenir zaten. Yakarsa birinin canını onun da yaksinlar canını.

Çok teşekkür ederim sana ben uzun zamandır herseyi içime attım agliyamadim yazdıklarını okuyunca gözlerim doldu aglayarak yazıyorum bunları. Ben çok zaman once yaşamadım ki bu durumu hala çıkmazdayim. Emin olamiyorum. Ama insanlar o kadar kırıcı ki bi darbede onlar vuruyor yazdıklarıyla. Allah senden razı olsun. Ben henüz hiç birşeye karar vermedim. Sinirle yazdığıma bakma öyle diktircem fln diye.

Biraz olsun rahatlayabildiysen ne mutlu..

Bunu karşına çıkan erkeğe dürüstçe anlatmana da gerek yok ki. Öyle dimdik duracaksın ki bu konularda. Seni sorgulayamayacak adam ya. Karşındaki adamın evet bi hayat görüşü vardır da bu senin duruşunla yeniden şekillenir. Ben eşime dertleşirken sohbet ederken anlatırım eskileri. Sadece dinler tek kelime soramaz ki. Bu adam benim şansıma çıkmadı. Ben böyle olmayan biri olsaydı birlikte olmazdım. Ben yalnız kalırdım bu hayatta yine de karşısında sırf aptal bir zar için ezileceğim adamla olmazdım.

Geçen gün bir konu vardı böyle. Bir kız anlatmaya karar vermişti. Belki önemsiyordur kandırmış olmiyim diye. Ve hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı adam dinlememişti bile. Ve çok güzel bi cevap vermişti kıza. Bu hayatta senin güzel kalbini sevecek çok adam var. Sen yeter ki kendini olduğundan küçük görme.

Diktirme konusu da sana kalmış. Ama bu psikolojiyle gidersen diktirsen de kendini hep suçlu hisedicek gibisin. Önce suçluşuk psikolojisinden kurtul da. Sonra kararını verirsin.

Son düzenleme:

bir birey,bir kadın olduğunu idrak edersen kendini seversin
eğer hayatının gelecekteki kocadan ibaret olmadığını anlarsan
karşındakinden korkmazsın..
sen bir kadınsın yahu senin benliğinden daha mı önemli o zar?
kimmiş o seni yargılıyacak insan...seni yargılayana kendini nasip etme...

Ben kinamiyorum ama zaten erkek anlar ki diktirip diktirmedigini. Bi kere girilen bir seyle ikincisi ucuncusu ayni olur mu yahu?
Neyse dediklerinize katiliyorim. Dinden imandan en cok bahsedenler onlar ama insallah tövbe etmislerdir de bahsediyorlardir...

aynen canım katılıyorum. burda hakarete uğradıkları içinbize saygılı olun falan diyorlar .Kendileri evlenecekleri kişileri bakireyim diye kandıracaklar.Hangisi daha etik acaba??

BU NE AHLAKSIZLIK ya bide utanılacak halleriyle tartışmaya giriyorlar.Bu ameliyatı yaptırana destek olan arkadaşlar peki ya siz ne ayaksınız anlamadım belki sizin kardeşinizi abinizi akrabbanızı kandırıp evlenecek böyle biri ? ! O zaman eminim böyle konuşursunuz!. Kardeşimkadın erkek eşittir günahın edebin ahlakın cinsiyeti olmaz. Erkek bakirliğini koruyacak kadın bakireliğini. Siz koruyamamışsınız yazık olmuş sonunuz sümüklü mendil gibi kullanılıp atılmışsınız

aynen canım katılıyorum. burda hakarete uğradıkları içinbize saygılı olun falan diyorlar .Kendileri evlenecekleri kişileri bakireyim diye kandıracaklar.Hangisi daha etik acaba??

Saygı ile etik kelimesinin anlamlarını biliyo musun ? Ikisi aynı sey değil farkında misin ? Bu diktirme isine kim etik dedi. Değil. Ama bırakın insanlar nasil mutluysa öyle yapsınlar. Sana kocaman bir etik saygılı ve sevgili özgür birey....

Sizler gercekten bir şeyleri aşmış insanlarsiniz. Elestirileriniz dozunda, gercekten insana fikir verici nitelikte. Sağolun benim gibi çıkmazda olan bir çok kişiye destek olduğunuz için. Doğru düşünmelerine yol gösterdiginiz için. Hayat kocadan ibaret değil ama ben bi çocuğum olsun çok istiyorum. Bunu da bi evlilik ile gerçekleştirmek istiyorum. Bakalım zaman gösterecek biseyleri.

Saygıdan bahseden insanların kendisine saygısı yok ne tuhaf oldu bi de tebrik edelim sizi bunları yaptıgınız için h siz nasıl bi zihniyetin ürünüsünz bilmiyorum ki

TERBIYESIZ SEVIYESIZ UTANMAZ INSAN. sensin sumuklu medil. Sen yaşayacaksın bu durumu başta benim ahimi aldın. Allah büyüktür.

kimin ne yaptığı kimseyi ilgilendirmez...herkes yanlışıyla doğrusuyla seçtiği hayatı yaşar, sonuçlarına katlanır...

ayrıca "vay efendim erkekler şöyle de, haediyorlar da, yaptıranlar düşünsün de ...." tarzı bahaneler hiç samimi gelmiyor bana...

ama gerçekten merak ettiğim bişey var, buna cevap verecek olan var mı bilemiyorum....insan böyle büyük bir yalanı ömrü boyunca nasıl taşır??? cidden merak ediyorum, yukarıdaki ve benzeri mazeretler vicdan sesini bastırmaya yeterli oluyor mu? ...oluyor sanırım ki, bu kadar insan bu operasyonları yaptırıyor....

yeni yaptıran değil de yaptırıp hayatına devam eden birileri ile cidden konuşmak isterdim....

Tabi canım anlıyorum bu ameliyatı yapıpta evleneceği kişiyi kandıran bu kız kul hakkına gircek onu da kocasıyerine Allah affedecek öyle mi? onun kocası affetmesi gerikoyr Senin bu yorumun bence tesciilli bi mantık hatası olabilir

Bir seyi cok cok merak ettim. Size ne size ne oluyor? Vallahi sizin gibi dusunenlere soruyorum bu soruyu.SİZE NE OLUYOR? Dikim vs yaptirmamis biri olarak soruyorum.Bosverin siz diger insanlari.Onlardan ve kandirdiklari kisilerin hayatindan size ne? Bu olaylarin temelinde kesinlikle erkeklerin kotu tavirlari yatiyor.Durustluk en iyisi elbette ama bu ulkenin erkekleri bu konuda durustlugu kaldiramiyorlar.İnsanin basina ne gelecegi asla bilinmez.Nasil korkmadan yadirgayip elestirebiliyorsunuz?Nasil korkmadan sumuklu mendil benzetmesi yapabiliyorsunuz?
Bir kere de burada boyle konu acildiginda birileri de cikip ahlak dersi vermezse ve yadirgamazsa kirmizi kar yagmis gibi bi mucize olacak benim icin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…