Kız kardeşim nişanlı bir adamla beraber.. Nolur yardım edin.. Ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende şok oldum.
En kötüsünü düşünen çok karamsar bir annem var.
Ne yapacağım şimdi?
Annenize ve teyzenize söyleyin başka kimseye duyurmasınlar. İnanamıyorum, kardeşiniz günlüğünüzü okuduğunuzu da öğrenebilir, bu konuda artık annenize güvenemezsiniz. Size böyle yapın diyemeyeceğim ama ben olsam artık olay bu raddeye geldiğine göre "Çok mutsuzdun, ben seni öyle kötü gördüm ki. Bilmediğin şeyler var demen beni çok panikletti. Başında bir bela var sandım. Sen bana açılmayınca ben ablalık güdülerime yenik düşüp günlüğünü okudum. Bana kızacağını biliyorum. Ben de sana çok kızgınım dün bütün gece bana açılman için konuştum seninle ama açılmadın. Bu beni öyle üzdü ki. Oysa sen nasıl bir durum içinde olursan ol ben seni severim, yargılamam sadece korumaya çalışırım." Derdim. İlk tepkilerine göre ya sakince konuşmaya devam eder ya da ver yansın ederdim

Burada olay daha farklı Adam kesin evlenecek.
Kardeşime ikinci eş olan adamları söylüyor
Bu çok daha ciddi..bence ağzını arıyor

Annenize çok şaşırdım bu ayıplar aile içinde kapatılması gerekirken teyzeye anlatıyor sonra sizin kardeşlik ilişkilerinizi hiç düşünmeden ablan söyledi diyor. Kardeşiniz inkar ediyor anlatmıyor çünkü yaptığının ne kadar yanlış olduğunu biliyor, bildiğinizi söylemeniz gerekiyor. Bu olay çok kötü yerlere gidebilir adamla imam nikahlı olmayı bile kabullenecek gibi görünüyor. Ben olsam istediği kadar bana küssün, kızsın onla açık açık konuşur zorla da olsa terapi almasını sağlardım. Adamı da bulur arar ağzıma geleni sayardım. Rezillik her türlü çıkacak çok geç olmadan kurtulsun kardeşiniz

Kardeşine "seni asla yargılamıyorum ama benden gizlemen beni çok üzüyor. Her ne yaşıyorsan bu senin tercihin sadece saygı duyarım. Ama lütfen bana anlat. Bileyim. Söz seni eleştirmem. Benim tek istediğim senin yanında sana destek olmak. Sen üzüldüğünde başını omzuma koyman. Belki tercihin yanlış ama sen bunu yaşayarak öğreneceksin. Bir de ben vurmam sana lütfen benden korkma. Kurtulmak istersen yine yardım ederim beraber terapiye gideriz ama istersen " diyeceksin. Ben herşeyin insanlar için olduğunu düşünüyorum. Umarım bir an önce hatasından döner. Sizin her daim kardeşinizin yanında olmaktan başka yapabileceğiniz birşey yok. Aile olmak böyle birşey.

Ben olsam adamın nişanlısına söylerim durumu o ikisinin de icabına bakar.
En çok onun bilmeye hakkı var, yazık.

Burada olay daha farklı Adam kesin evlenecek.
Kardeşime ikinci eş olan adamları söylüyor
Bu çok daha ciddi..bence ağzını arıyor
Adam karaktersiz o ayrı.
Ancak adam nişanlı değilken de reddetmiş kardeşinizi.
Yani kardeşiniz psikolojik destek almalı.
Bunun için çabalayın.
Çünkü kardeşiniz adama bağımlı olmuş maalesef.

Evet asrın hatasını anneme güvenmekle yaptim. Keşke anlatmasaydim çok pişman oldum. Kostek oldu bana.adamla konuşursam iş dallanıp budaklanır.

Evet asrın hatasını anneme güvenmekle yaptim. Keşke anlatmasaydim çok pişman oldum. Kostek oldu bana.adamla konuşursam iş dallanıp budaklanır.
Yapacak bişey yok mecbur konuşulacak. İş iyice çığrından çıkmaya başlamış çünkü. En baştan adamla konuşulması en iyisiydi. Bu tipler insan içinde rezil olmaktan korkar. Ben olsam direk bu adamın babasına giderim hiç durmam

Reactions: 000
Siz bu iş dallanıp budaklanmadan çözülebilecek mi sanıyorsunuz?? Bakın kaç kez ağzını aradınız inatla reddetti o kadar yanlış olduğunu bilmesine rağmen devam diyor, emin olun imam nikahlı ikinci eş olmayı da kabul edecek. Adam ağzını aramaya başlamış kardeşinizin de mantığına yatar yakında eşiniz de duyacak, konu komşunuz da duyacak vakit kaybetmeden adım atın

Konu sahibi kusura bakmayın ama adamla konuşmuyorsunuz, nişanlısıyla konuşmuyorsunuz, kardeşinize günlükten bahsetmiyorsunuz tam olarak ne yapmayı düşünüyorsunuz? Kardeşiniz ikinci eş olarak adama kaçınca mi harekete geçeceksiniz. Kardeşinizle aranız zaten kötü ve şuan önemli olan onun iyiliği size güvenip güvenmemesi değil ki zaten güvense her şeyini anlatırdı. Sayfalarca öneri verildi sadece oturup inkâr etmesini dinliyorsunuz.

Okudum yine olsa yine okurum sen benim kardeşimsin göz göre göre seni ateşe atamam beni silersen de sil diyin ve her şeyi bildiğinizi söyleyin.

Adam karaktersiz o ayrı.
Ancak adam nişanlı değilken de reddetmiş kardeşinizi.
Yani kardeşiniz psikolojik destek almalı.
Bunun için çabalayın.
Çünkü kardeşiniz adama bağımlı olmuş maalesef.
Adam kardeşimle görüşüyor ama. Adam reddetmiş değil. Ve kardeşim sürekli inkar ediyor.

Büyük ihtimal onu yapmak gerekecek.
Çünkü artık Bende anneme güvenemiyorum.
Ama günlüğü okuduğumu söylersem ilişkimiz tamamen biter. Zaten günlüğü tuttuğu yerden kaldırmış ve çantasında taşıyor artik.

Annem beni tamamen hayal kirikligina ugratti.
Dün 4e kadar üzüntüden uyuyamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Keşke konuşmasaydım. Çok kötü yaptı ilişkimizi. Kardeşim çok ağır konuştu. Burası benim evim değil artık diyor. Burada evimde hissetmiyorum diyor. Keşke ilk bana deseydiniz diyor. Ki dedim ben inkar etti..sadece arkadaşım dedi.

öncelikle gercekten cok zor bir durum. bir an önce o nisanli kisiyle konus kardesinin haberi olmadan, cünkü o iliskiyi kesmezse kardesin icin birakmasi daha zor olacak. ayrica nisanli olan kisinin gelecekteki esi icin de üzüldüm, simdiden baska biri ile görüsüyorsa, ilerde mutsuz olmasi cok kücük bir ihtimal degil.

kizkardesinde muhtemelen sevgilisinden ayrildigi icin, ya da daha önceside varmiydi bilemiyoruz, boslukta olup hataya düsmüs olabilir. o nunla güzellikle konus, anlat yaptiginin dogru bir sey olmadigini, kendini o nisanli kizin yerine koysun. böyle bir iliskide de asla mutlu olamayacagini bilsin, nisanlisi var iken baska biriyle görüsen, ilerde sen olunca da yine baskalariyla konusur. bu arada kizkardesinin yasi kac? daha fazla ilgilen kendisiyle. is okul vs. bir mesguliyeti var mi? insanlarin cogu yapacak isleri olmadigindan can skntisindan flört batakligina giriyor, sonra da cikamiyor.

insallah bu durumun üstesindn gelirsiniz. o rezil adamin nisanlisi da uyarilmali bence, yazik.

Konunun devamini simdi okudum. keske direkt kizkardesinizle konussaydiniz, annenize anlatmadan.
simdi kardesinizle aranizi düzeltmeye bakin. kardesinize durumu söyle aciklayaiblirsiniz, o nu düsündügünüzü böyle bir durumda kendisi korkutup zor duruma düsürmemek icin annenize danismak istediginizi anlatabilirsin. kim mantikli hareket edebilirki böyle bir olayin sokuyla?

Teşekkür ederim. Dün çok konuştuk. Inkar ediyor. Hatta yalan yere yemin bile edecekti. Tamamen inkar ediyor. Sadece arkadaşsız deyip duruyor. Hatta adam düğüne gelmen gerekecek. Yoksa herkes çakar demiş günlükte.

Burada evinde hissetmiyorum da diyorsa adamla imam nikahlı olup ayrı evde yaşamak fikri yerleşmiş bile kafasına yoksa evde ailenle tartışır gerilrsin ama burası evim değil artık diyecek bir durum yaşanmamış aranızda ok yaydan çıkıyor dikkat edin

Ben olsam adamın nişanlısına söylerim durumu o ikisinin de icabına bakar.
En çok onun bilmeye hakkı var, yazık.
Ulaşabileceğim durum yok. Ayrıca amca kızı. Çok kötü olur. Durum çok buyur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…