Kız kardeşim nişanlı bir adamla beraber.. Nolur yardım edin.. Ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bakın o bu şu mu derken sadece zaman kaybediyorsunuz.
Anne ve teyzeleriniz zaten ortalığı karıştıracak.
Kardeşinizle açık açık konuşun ve psikolojik desteğe ikna edin.
Günlüğün okunduğunu duyup çıldırırsa diye korkuyorum.

Çünkü günlük.. Ben yazdıklarını buraya yazıyorum zaten akıl almak için..
Günlüğü okudum şöyle yazmış dediniz ve insanlar size ne yapmani gerektiğini söyledi ama kalkıp burda noktası noktasına yazmanız ne kdr doğru bir düşünün. Çünkü günlük diyorsunuz ozmn kardeşinizin günlüğünü buraya byle noktasına kadar yazmayın akıl. Verdiler sayfalar kadar. Bir cogu özel hayat dedi ki bencede iyi yaptınız okudunuz önlem.almaya çalıştınız ama anneye söylediniz anne diğerine siz buraya bu kdr da olmaz

O zaman yapacak bişey yok şu noktadan sonra. Kardeşimiz konuşmuyor. Vazgeçmiyor adama ve ailesine ulaşmıyorsunuz. Ortada bir çözüm yolu yok.

Su akar yolunu bulur olacak bu saatten sonra..
Aile ilişkilerimiz mahvolmadan bu işin çıkar yolu yok mu..

Burası anonim bir yer. Paylaştım evet. Rahatsızsanız okumayın yazılarımı. Buradan akıl alıyorum. Diğer kimseyle konuşamıyorum ondan.

Evliliğiniz niye bitsin? Bu sadece sizin ailenizi ilgilendirir. Eşinizin size daha çok destek olması gerekir hatta.
Esimin ailesi geleneksel bir aile. Zaten böyle giderse anlayacak diye korkuyorum. Yoğun çalıştığı için çok farkında değil. Yoksa çoktan anlardı.

Burası anonim bir yer. Paylaştım evet. Rahatsızsanız okumayın yazılarımı. Buradan akıl alıyorum. Diğer kimseyle konuşamıyorum ondan.
Siz alıp almak için yazdınız bende akıl verdim kardesinizin özelini buraya açık açık yazmayın dedm okdr ister yazmaya devam edersiniz ister etmezsiniz. Oda sizin fikriniz kolay gelsin

Reactions: 000
Esimin ailesi geleneksel bir aile. Zaten böyle giderse anlayacak diye korkuyorum. Yoğun çalıştığı için çok farkında değil. Yoksa çoktan anlardı.
Anlamasını beklemeyin anlatın eşinize. Kimseye lütfen söyleme deyin. Anlatın rahatlarsınız. Belki bir abi olarak kardeşinizle konuşur erkek gözünden anlatır yardım eder. Böyle kimseye anlatmadan destek almadan zor atlatırsınız. Benim de iki ablam var. Ben sizi çok iyi anlıyorum ben bir üzülürsem onlar 10 üzülür benim için.

Reactions: 000
Evet amca kizi. Seçtim beğendim aldım demiş kardeşime
H
Zaten şu an çıldırmış gibi davranıyor. Onun yaptıklarının yanında sizin günlüğü okumanız çok masum kalır. Üste çıkmaya kalkarsa hemen yaptığı yanlışı vurursunuz yüzüne. İyi duruyorsunuz valla

Kusura bakmayın da iş imam nikahlı ikinci eş olmaya kadar gelmiş o ne demekse artık.

Günlüğün okunduğu ortaya çıksa nolur çıkmasa nolur. Yakında ailecek zaten bu durumun ortaya çıkması durumu ile yüzleşmeniz gerekecek. Aile içinde kalması gereken konu kuzene kadar ulaşmış zaten.

Sizin tek muhatabınız kardeşiniz. Karşınıza alıp yargılamadan güzelce herşeyi bildiğinizi anlatın. İnkar edecek kapı bırakmayın. Her şekilde işler dahada kötüye gidecek. Er geç yüzleşmeniz gerekecek. Bunu bir an önce siz yapmalısınız. Sizin bilmenizle belki utanır. Utanıyor ki saklıyor.

Her şekilde geride kalan ağlayan sızlayan kardeşiniz olacak. Sığınacak bir kapısı olduğunu bilsin bari. Ona destek olacağınızı hissettirin. Yaptığı hata çok büyük ama sizin tepkiniz adama daha cok iter. O yüzden tepki göstermemeye çalışın. Önceliğiniz anlamaya çalışmak olmalı.

Çıldırsın, açık aıık konuşun, her şeyi biliyorum boşuna inkar ediyorsun. Metresliği kabul mü edeceksin, anneme babama bunu yaşatmak mı istiyorsun, aklını başına al beni aptal yerine koymaya çalışma artık deyin.
Aranızın bozulması, kardeşinizin tercihleri yüzünden yaşayacaklarınızdan çok daha kötü değil bunun farkına varın artık bir an önce bence. Yapamam, edemem diyorsunuz çünkü sayfalar boyunca.

Önce şunu farkedin iki yetişkin aklı başında insandan bahsediyorsunuz.Ki her ikisi de yaptıkları yanlışın farkında.Sizin tek yapacağınız kardesinizle açıkça konuşmaktı.
Onun dışında malesef yapacağınız birşey yok sonuçta kimse kimseyi kullanmıyor.
Malesef annenize söylemekle hata yapmışsınız çünkü çok hatalı davranmış.Belki direkt kardeşinizle konuşsanız aranız bu kadar açılmazdı.
Bence adamla konuşmak mantıklı değil üstelik eşinizden habersiz.Adamin nasıl bir tip oldugunu bilmiyorsunuz.Konussanizda söyleyeceği şey ben istemedim kardeşin istedi sen önce git kardeşinle konuş olacaktır.Ailesine de aynı şekilde benim pesimden koştu nişanlı olduğumu bilerek vs.diyerek ikna eder olayın içinden tertemiz çıkar.
Eger baska bir hamle yapmayacaksaniz eşinizle de konuşmayın.Siz kardeşiniz haricinde kimle konuşursanız konuşun iş daha çok sarpa sarar.

Bakın biraz ipleri elinize almanız lazım.

Şu anda “nasıl güvenmezsin yıkıldım” diye odasına kapanması normal, bu tavrı sorularınızdan kaçınmasını sağlıyor.

Günlerdir yüzünüze yalan söylediğinin, sizleri kandırdığının farkında. Devamlı yalan söylerken ona nasıl güvenebilirsiniz ki?

Bence adamla veya annenizle ilk etapta konuşmayın, bu onu iyice kurban psikolojisine sürükleyecek.

Açık açık ilişkisinin olduğu konusunda herhangi bir şüphenizin olmadığını, zaten dışarıdaki buluşmalarından haber edildiğinizi söyleyin.
“Bir şekilde gönlünü kaptırdıysan bana anlatabilirdin, her zaman yanındaydım, niye anlatmadın, bana hiç mi güvenmedin” diyin ve gerekirse oturup ağlamaya başlayın.
İnkar ederse daha da ağlayın, “kardeşim elimden gidiyor çaresizce izliyorum” diye haykırın. Çırpındığınızı bir görsün.

Sonra onu yargılamadan dinleyeceğinizi söyleyin. Mesela adamın evliliği hakkındaki düşüncesi ne, ne kadar seviyor vs vs.
Onun çok değerli olduğunu, onu kalbinde birinci yapacak birini hakettiğini söyleyin.

zor bi durum ama kardeşini karşına alıp konuşman gerekir yoksa sonu kötü bitebilir ve aileyede yansıyabilir yanlıs seyler olmadan el atman lazım

Buradaki anahtar nokta, inkar ettikçe kesinlikle sakin kalmamanız ve zaten bildiğinizi üst üste tekrarlamanız gerekiyor. İnkar etmesinin amacı sizi susturup konuyu kapatmak, duygusal tepkiniz arttıkça ne yapacağını şaşıracaktır.

“Sevgili misiniz diye sormuyorum, zaten ben biliyorum, günlerdir kardeşim elimden gidiyor diye kıvranıyorum, artık dayanamıyorum”

Biraz da o sizi sakinleştirsin
Duygusal olarak kontrolü ele alırsanız itiraf gelecektir, ondan sonrası çok daha kolay.

Tanınmamak icin 2.üyelik almıssınız ana üyeliğinizi biliyorum. Sevgilisi var mı yok mu bilmiyorum ama birinden hoşlanıyorum tarzı konu açan birine ağır ithamlarda bulunmuştunuz kardeşiniz olunca topu adama atmaya çalışmış kardeşinize laf edenlere çemkirmişsiniz. Ayrıca evli değilsiniz henüz ya benimle evlenmezse diye korkup kardeşinizi riske atmaya değer mi? Bence değmez. Ben olsam yer yerinden oynardı oynatırdım. Sevgilim terk etmesin, adam kendiliğinden vazgeçsin kardeşimle aram bozulmasın diyerek susulacak bir konu değil. İmam nikahlı metresi olunca çare aramak icin geç olabilir. Evet işte o zaman sevgiliniz sizinle evlenmez ve bildiğiniz halde müdahale etmediğiniz için çekirdek ailenizle de aranız bozulur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…