Kız kardeşim nişanlı bir adamla beraber.. Nolur yardım edin.. Ne yapmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İş adresini nerden bulacağım bilmiyorum.
Ama kardeşim adamın ablası ile görüşmüş.
Düğün kurbandan sonra olacakmış.
Kız köyden izmire gelecekmiş.
1 ay var yani.
Hâlâ umudu var. Benim aklım almıyor.
Adam evleniyor hala ne aşkı..

Bugün boş günümdü. Annemlere uğradım gene. Kardeşim dışarıdaydı. Günlüğe baktım. Yeni şeyler yazmış. Onun ablasıyla buluşmuş. Gezmişler.
Düğün kurban bayramından sonra olacakmış.
Kız köyden buraya izmire gelecekmiş.
Hâlâ umudu var hala adamla konusuyor haberleşiyor.
Ikide bir ben onu bekarken sevdim diyor.
Yanlış seçim diyor. Anlamıyorum seven insan bırakmaz seni. Nasıl anlamıyor..

Burada siz dahil herkese yazdım.
Ben kardeşimin hatasının farkındayım. Onu masumlastirmiyorum.
Sadece kardeşim adama kör kütük aşık. Adam da onun aşkını kullanıyor. Her istediğini yaptırıyor. Olay bu. Aşkını kullanıyor. Bununla derdim var.
Kardeşime yok örf yok adet kurallar diye diye sanki zorla evleniyor imajı çiziyor. Halbuki istese vazgeçer.
Palavra.. seven erkek böyle yapmaz.
Tabi ki kardeşim hatalı. Vebal alıyor hemde çok ciddi. O yüzden bir an önce bitmesini istiyorum bu çarpık ilişkinin.

Iyi demissiniz bence fakat kiz zaten nisanli oldugunu herseyi biliyor. Bence ailesinin hatta kizin duymasini onemsemiyordur bu kadar aşık sa. Hatta nisanlisi ogrensin de ayrilsin diye ona da bahane olur, duyulsun ister bence..... ama bu tehdit olayini bence adama yapabilirsiniz. Disardan bi kisi gibi. Hatta nisanlisi olan kizin bi arkadasi gibi. Herseyi gördüm anladim ama eger devam edersen arkadasima soylerim. Hemen soylemiyosam uzulmesini istemedigim icin deyin. Sana tek bir sans veriyorum. Yoksa soyledigim an bu nişan bozulur yazin. Adam mutlaka mutlaka uzaklasacaktir karsesinizden hatta cabucak evlenir gibime bile geldi.. takipte kalin bir sure bekleyin. Yinr kardesinizle gorusurse kiza da yazin. Herseyi anlatin disardan bi kisi gibi. En azindan inanmayip ayrilmasa bile bi daha gorusmeyeceksin o kizla yoksa biter deyip uzaklastirabilir. He belki direk bitirir. Onu da hic istemem. Adam kardesinize gelip bak onu degil seni sectim yalaniyla gelmez umarım

Aşkını kullanmak nedir Allah aşkına, aşık olan insan her yanlışı yapma hakkı kazanmıyor, olaya kullanma penceresinden bakarsanız kardeşinizde adamın aşkını elde etmek için adamın kadınlara zaafını kullanıp onunla ilişki yaşamaya çalışıyor.
Bakın aşık olunca kimsenin aklı fikri , insani değerleri kaybolmuyor, ne yani şimdi eşiniz sizi aldatsa, sonrada karşınıza geçip o kadına aşık oldum, ama senle de evliliğimi, çevrem, ailem sorumluluklarım gereği bitiremedim dediğinde siz tamam o zaman aşık olmuşsun, o kadında senin aşkını kullanmış mı diyeceksiniz? Bakın sizin ısrarla anlamak istemediğiniz birşey var, kardeşinizi kimse kullanmıyor, kimse kandırmamış , adam nişanlısı sever sevmez, belkide dediği sebepten nişanlanmıştır, bu onların ilişkisi ama adam açıkça nişanlımı bırakmam demiş, ona rağmen adamla bir ilişki yaşamaya çalışan kardeşinizken bence siz hala sorunu yanlış yerde arıyorsunuz. Adam kardeşinize ilanı aşk edip, nişanlısını baştan gizlese gene bir nebze haklısınız derdim ama öyle bir durumda yok. Burada bazı arkadaşlar adamın ailesine durumu duyurmakla tehdit edin falan demiş, mesela ne diyeceksiniz ailesine, benim kardeşim 25 yaşında üniversite mezunu kocaman genç kadın, sizin nişanlı oğlunuza ilanı aşk etmiş, oğlunuz nişanlısından ayrılmayı kabul etmemiş ama kardeşim ikinci olmayı kabul edince, o şekilde kardeşimle görüşüyorlar, dediğinizde siz amanda bizim oğlumuz kocaman kadının aşkıyla oynamış yazık kıza diyeceklerini düşünüyormusunuz? Hadi onu geçtim bu adam sizin erkek kardeşiniz olsa nişanlı olmasına rağmen bir kız arkadaşı peşine düşse, ilanı aşk etse ikinci olmayıda kabul etse, siz bu olayı duyduğunuzda o kıza üzülürmüydünüz? Kardeşinize kızardınız ama sadece karaktersizce davranıp nişanlısını aldattığı için kızardınız. En doğulusundan en batılısına nişanlı adamla gizli saklı el altından ilişki yaşamayı kabul eden kadına hiçbir aile acımaz aksine rezil eder. İnsanların yaptığı büyük hataları ama aşık olmuş kötü adam aşkını kullanıyor diyerek suçu başkasına atamazsınız. Şunuda söyleyeyim sizin kardeşiniz bu kadar aşağlanmayı göze almışsa emin olun siz adamı ikna edip ilişkiyi bitirmeyi kabul ettirsenizde , tamam o zaman deyip kenara çekilmezkardeşiniz, olaylar dahada içinden çıkılmaz bir hal alır, aileniz çok daha ağır bir yüzleşmeyle karşılaşabilir.
Burada siz bir seçim yapacaksınız, aman kardeşimle kötü olmayayım diyorsanız, bu işten uzak duracaksınız ya da ne olursa olsun,önceliği anne babanıza veriyorsanızda açıkça kardeşinizle konuşacaksınız, anne babanıza bilgi vereceksiniz. Zira bu olayda yapacağınız iyi kötü her müdehalede zaten kardeşinizle karşı karşıya geleceksiniz. El altından çözülecek bir sorun değil bu konu.
Sizin karşı tarafla muhattap olmanız size zarardan başka birşey vermez, ayrıca doğu kültüründe adama ne amcası ne babası birşey söylemez, en fazla bir iki nasihatle geçiştirirler, aksine kız kardeşinize oğlanlarını ayartıyor gözüyle bakıp, kardeşinizi ve ailenizi rezil ederler, olan sizin ailenize olur. Size yazdıklarım belki ağır gelebilir ama böyle durumlarla hayatımda çok karşılaştım. Bir anne ve kardeşi olan bir kadın olarak sizin kardeşinizi savunmanızıda anlıyorum ama olanları net bir şekilde görüp sindirmezseniz çözümü yanlış yerlerde ararsınız. Bence olayda eşinizden de yardım alın mutlaka, zira konu eşinizin kardeşiniz hakkındaki düşüncelerinden daha ağır yerlere gidebilir. Eşiniz mesleği gereği kardeşinizi ikna konusunda daha fazla yardımcı olabilir. Zaten bu konu böyle gider ve kız kardeşiniz devam ederse eşiniz daha tatsız bir şekilde haberdar olacaktır. En azından sizden duyması daha sağlıklı bence.

Allah size ve ailenize sabır kardeşinize de şeref versin . Böyle mevzulara öyle sinirleniyorum ki !
kardeşiniz ne bekliyor acaba nişanlısından ayrılmayı mı sonra da nikahına beni çağır sevgilim şarkısını söyler . Kimse yaşattığını yaşamadan ölmezmiş

Malesef kız kardeşiniz kendi uyanacak. Siz ne yaparsanız yapın ikisini itmekten başka birşey yapmayacaksınız. Kız kardeşiniz de bu ilişkiyi kendi içinde onaylamiyorki kültür farkı var nişanlı biri diyor sizinle konuşurken. Son yazdiginiza istinaden bu ilişkiyi çocuğun ablasida biliyor erkektir yapar zihniyetinde malesef. Siz erkek tarafıyla konuşursanız pek verim alamayabilirsiniz. Kardeşinizle arayı bozma pahasına rezil edin çocuğu sulalesine çok geleneksellerse aile buyukleri çocuğu vazgecirebilir. Umuyorum ki çocuk evlendikten sonra kız kardeşinizin gözlerindeki perde kalkar.

Konu sahibinin durumunu anlayabiliyorum allah kimseyi böyle bir durumla karşılaştırmasın zor evet fakat herkes birilerinin kardeşi, kızı, oğlu... adam kardeşimi kullanıyor diye feryat figan etmesi gülünç. Adamı tehdit edin, rezil edin diyorlar da yarın bir gün onunda ailesi aynı konu sahibinin yaptığı gibi adama sahip çıkıpta onları bir güzel rezil ederse ne olacak. Kardeşini yuva yıkan ikinci kadın olarak herkese rezil edemezler mi. Gayet ederler. Kim daha rezil olur o zaman sizce ? Böyle bir durumda mevzu rezil etmek olmamalı. İki tarafta hatalı. Burada bir şeye engel olunmaya çalışılıyor ama bu insanlar reşit. Ne yapacak elini kolunu bağlayıp eve mi kapatacak. Hadi aralarını bozmaya uğraşsın diyeceğim ama kardeş zaten ikinci kadın olmayı çoktan kabul etmiş. Bu adam ne yapsa da kıza hiç batmayacağını düşünüyorum. Adamı rezil etmek çözüm mü. Karşı taraftan ne tepki geleceğini nereden biliyoruz ? Anlayışlı bir aile midir yoksa psikopat mıdır kimdir nedir ne değildir nereden bileceksin. Burada bir üye aynı durumu yaşadığını ve aileyi dövüp hadlerini bildiriğini söylemiş fakat herkesin huyu bir mi... bakarsın çeker silahı vurur. Çok yanlış yönlendirmeler yapılıyor konu sahibine. Benim önerim kardeşini iyi, işini bilen bir psikiyatra götürmesi. Durumu önceden anlatacak. Zaten kardeş normal değil. Bu durumu çözse çözse iyi bir uzman çözer. Başkada bir yolu yok.

Son düzenleme:
Kötü durumlar var.
Annemle bu olayı paylaştım.. Çok asrın hatasını yaptim. Teyzemi aramış. Kendisine kardeşimin biriyle ilişkisi olduğunu ve ayrı eve çıkıp onunla görüşmek istediğini söylemiş. Ki böyle bir şey yok. Kardeşim mahvoldu. Annem ablan dedi diye topu bana atmış. Şu an ilişkimiz kardeşimle yerlerde.
Benden nefret ediyor. Annemden nefret ediyor.
Eşim nöbette iken kalmaya annemlere gittim.
Tüm gece konuştuk. Beni çok sıkıştırdı. Bende annem yastığının altında çocuğun fotoğrafını buldu dedim.(Ki dogru) Ben demedim bunları dedim. Yani beni suçluyor. Nasıl bana inanmazsın diye suçladı. Şu an abla kardeş ilişkimiz çok kötü.

Uyudu odasında. Bende gene günlüğünü okudum. Adamla yine buluşmuş. Adam bir memleketinin cenazesinden bahsetmiş. Cenazesine bir kadın daha geldi demiş. O da imam nikahlı karısı demiş. Kardeşimde sen ne demek istiyorsun deyince susmuş. Biz ne olacağız demiş. Umarım bu ilişki evlenince sürmez demiş. Bir de bir olay olmuş. Nişanlısına mesaj yazarken iki kadin olunca boyle maalesef demis. Orayı okurken mahvoldum..

Sonuç olarak arkadaşlar, kardeşimle yüzleştim. Sadece günlüğü demedim inkar ediyor. Asla yok arkadaşız diyor. Asla kabul etmiyor. Saatlerce dil döktüm doğruyu demedi..
Ne yapacağım.. bitmiş durumdayım.

Ben tam olarak ne olmasini beklediginizi anlayamadim acikcasi. Kardesiniz kendi iradesi ile bu iliskinin icinde, elbette ki size dusman olacak cunku durumun yanlis oldugunun farkinda olup ayrilmak istese zaten ayrilirdi. Ben de ablayim kurtarmaya calisma cabanizi anliyorum ama sorun su ki kurtarilmak istemeyen bir insani kurtaramazsiniz. Kim olursa olsun bu durum boyle malesef. Ben sizin yerinizde olsam her seyi bildigimi acikca anlatir ve bundan sonra ne olursa olsun ilk bana gelmesini isterdim. Olaylarin gelismesini engelleyemezsiniz, sizin kontrolunuzde degil ama dogacak sonuclarda kardesinizin daha fazla dibe batmamasini saglayabilirsiniz. Gerci iliskinizi bu derece yiprattiktan sonra ne kadar mumkun olur bu bilmiyorum. En bastan acik olmamaniz hata olmus. Insanlar acik iletisime sandigimizdan daha farkli tepkiler (olumlu yonde) veriyor. Su an beklemek harici bir sey yapabileceginizi dusunmuyorum acikcasi, kardesinizin sizden daha fazla uzaklasmamasini saglamaniz yeterli su asamada.

Anneniz beni şok etti. Umarım daha çok kişi duymaz bu olayı... Neden bir de olmayan şeyleri olmuş gibi eklemiş ki?

Maalesef aşktan mantığını yitirmiş.
Benzer olay arkadaşımın başına geldi.
Tek farkla, erkek karakterli çıktı, arkadaşıma ümit vermedi. Ama arkadaşım o dönem kafayı yemişti.
Çocukla yatmak istedi, evinin önünde olay çıkardı. Reddettiği için yemeden içmeden kesildi, hastaneye yatırıldı. Ailesi için çok zordu. Çocuk evlenip başka şehire taşındı. Arkadaşım tedavi oldu. Çocuğu zor da olsa unuttu. Şimdi evli mutlu çocuklu.
Başta herkes kınadı, rezil oldu ama zamanla aşık diye acıdılar, üzüldüler haline.

Allah yardımcınız olsun.

Reactions: 000
Olaylar çok kötü bir hal aldı.
Inkar ediyor asla kabul etmiyor.
Kendimi bu eve ait hissetmiyorum diyor.
Ne yapacağım?
Günlüğü söylersem bir daha yüzüme asla bakmaz.

Anneniz beni şok etti. Umarım daha çok kişi duymaz bu olayı... Neden bir de olmayan şeyleri olmuş gibi eklemiş ki?
Bende şok oldum.
En kötüsünü düşünen çok karamsar bir annem var.
Ne yapacağım şimdi?

Zaten ok yaydan çıkmış.İlk andan beri muhattabınız adam onu korkutup geri çekilmesini ve kardeşinizden uzak durmasını sağlayacaksınız. Annenize bişey anlatmayın artık. Olaylara çözebilecek olgunlukta görünmüyor. Daha kötüsü olayı aile içinde yaymış zaten. Yakında daha da çok yayılacak haberiniz olsun

Reactions: 000
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…