kız isteme, ailemin abartı istekleri, tarafların anlaşamaması

Siz aileyi pek tanımıyorsunuz bu durumda uzak sayılırsınız. Elbet babanızın yaptığı hiiiiic hoş değil ancak ne olursa olsun kaçmayın. O herşeyi ayağınıza seren aile bir bakarsınız size dünyayı dar eden aile olabilir. Inşallah olmaz ama yinede boyle bir riski almayın. Arkanızdan aile desteğini yok etmeyin. Inatci olun , doğru bildiğinizi yaptırmaya çalışın babanıza ve karşı tarafa ama ailenize sırt cevirmeyin derim.

Bence ailen onların zengin olduğunu öğrenince ne isteyeceğini şaşırmış ..

Aileniz kız çocuklarına değer vermiyor sanırım.
Karşı taraftan ev isteyip, size bir nevresimi çok görüyorlar.

Acaba aileniz yurt dışına evlenip gitmenizi istemiyorda işi yokuşa mı sürmeye çalışıyor bu isteklerle?

Sanırım siz trakyalılarla konuşmuyorsunuz. Biz Trakyalıyız. Babam karşı taraftan ağzını açıp biri birşey istese yerin dibine girer. Bizde kimse karşı taraftan birşey istemez.

Ay sizin dusuncelerinize bayildim. Ne guzel akli basindasiniz. Ailenizin yanlisini da biliyorsunuz. Direk sizin ustunuze ev istemek gercekten inanilmaz sacma. Yani aile niye alsin ki ev? Sizinkiler kiz veriyorsa karsi tarafta oglan veriyor. Bu evlilik olaylarinda kizi ustun gorup herseyi isteyip sonrada buna kizin garantisi diyen insanlari anlamiyorum. Kizlarina kendi ayaklari ustunde durmayi, kimseye eyvallah etmemeyi aşilayacaklarina, yok senin garantin su kadar altin iste, yok ev iste, yok araba iste. Adetlerimiz masallah bir kiz tarafini ihya ediyor. Evi erkek tutsun, icini erkek dosesin, altinlari erkek alsin. Sanki hayati birlikte paylasmayacaklar. Siz bu kararinizdan donmeyin sakin. Kayinpeder simdiden siz bilirsiniz moduna girdiyse bu talepleri duysa hepten konuyu kapatir. Rezil oldugunuzla kalirsiniz. Ayrica bizde trakyaliyiz bizde boyle seyler talep edilmez. Herkes butcesine ne uyarsa onu yapsin denir. Bizde trakyadan kiz aldik bize de oyle dendi. Ustelik daha soz kesilmeden bunlar konusulmaz kp. hakli. Ortada daha birsey yokken para pul muhabbetine girilmez.

Geçmiş konularınıza bakınca ailenizle aynı kafada olduğunuzu düşünüyorum.
Sizi okutmamayı düşünecek kadar gaddar bir aile, sevgilisinden ayrıldıktan 1-2 hafta sonra zengin sevgiliye kaçmayı düşünecek kadar aşık bir kız.
Tamamen duygusal(!) bakıyorsunuz ailece.

Son düzenleme:
300 gramdan sonrasını okumadım ay ne ayıp, bu ne görgüsüzlük canım sen bu ailenle otur konuş kesinlikle net tavrını koy

Bugunlerde ne kadar çok açılıyor bu konular. Ah bu aileler kızlarını nasıl rezıl edıp değerlerini düşürüyorlar. Bence engel ol babana. Hangi ülke bu birde nerde yasayacaksın

Şok içinde okudum lütfen babanı engelle bunları sakın dikle getirmesin valla bırakıp giderler daha iki ay olmuş bu nasıl istekler... baban seni değil kendisini düşünüyor. Sevgilinden olmak istemiyorsan engel ol bence be kadar ayıp

Siz reşit değil misiniz? Ne kaçması?
Önceden aldığınız günde gider nikahlanırsınız.
Biraz geniş düşünün.
22 yaşında biri olarak kaçmanız traji-komik olmaz mı?

Şahsen actiniz geçmişteki konulara baktımda ailenızin size yaptiklari okuldan almaları, Annenizin makyaj malzemesi ve kiyafetlerinizi çöpe atması siz intihara ramak kala sizi tutmasi falan hayirdir ya ne oluyo bu nasıl aile dedim... Ayrıca bişi daha sorucam BABANIZ DAMAT OLUCAK ADAYDAN İSTİYORDA İSTİYOR YA HANİ PEKİ YA BABANIZ NE YAPICAK DAMADİNA?

valla amca hindistanda yaşıyor herhalde altınin olmuş gr 200 ne ben evlenirken istedik hatta eşimin ailesi nişanda bana 15 gr bilezik takti alisveris esyayi bile siz ne isterseniz dedik eşim mühendis bu arada ama kimse kimseden bisey istemedi şimdi herseyim var cok sükur kardeşimi nişanladik eylylde dügünu var gelinimizdende Allah razi olsun bi çop bile istemedi istenmedigi içinde insanin daha cok yapasi geliyor .sana 300gr altini kuyumcudan borç alir bi guzel ödetirler haberiniz olsun

Aileniz gibi düşünüyor olmayasınız

Son düzenleme:
Aileniz gibi düşünüyor olmayasınız

bu benim 4 yıl önce lise zamanımda yazdıgım bir konu hanfendi. gayet normal bir soru sormuşum neyini beğenmediniz. ailem gibi düsünüyo olsam yaptıklarını onaylar keyifle bana gelcek olan şeyleri beklerim heralde. herseyin altindan bisey cıkartmayin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…