kız isteme, ailemin abartı istekleri, tarafların anlaşamaması

birincisi ben üniversite okudum okuttular.
eski sevgilimden ayrilali 4 ay oldu.
kaçmamın nedeniyse gayet acık ve net. bir yorum yazarken elinizi vicdanınıza koyup konuşun. konuşmak laf sokmak icin konusmayın.

Bence ne pahasına olursa olsun aileniz ile karşı karşıya gelmeyin. Sakın kaçmayın. Ailem böyle istiyor ne yapacağımı şaşırdım deyip oturun. İnşaallah vazgeçerler bu isteklerden.

teşekkür ediyorum beni anlayan nadir insanlardansiniz. bende her kelimenize harfiyen katılıyorum. ben ev felan istemiyorum evimiz olursa ikimizin olcak kim alninin teriyle kazandiysa o üstüne alsin. o bana ilerde ayretende durumu olduğunda alir gönlünden geçerse. ama sart kosulmasi inanilmaz. birde babam hep gelsinler gitsinler sonra tekrar gelsinler kafasinda oldugu icin kayinpederim artik bunu saygisizlik olarak görmeye basladi.. isler iyice sarpasarıyor.

Bence ne pahasına olursa olsun aileniz ile karşı karşıya gelmeyin. Sakın kaçmayın. Ailem böyle istiyor ne yapacağımı şaşırdım deyip oturun. İnşaallah vazgeçerler bu isteklerden.

ya ailem resmen iki taraf anlaşamasın bisey cıksında kızı vermeyelim diye zorluyor. ama ben seviyorum evlenmek istiyorum

birincisi ben üniversite okudum okuttular.
eski sevgilimden ayrilali 4 ay oldu.
kaçmamın nedeniyse gayet acık ve net. bir yorum yazarken elinizi vicdanınıza koyup konuşun. konuşmak laf sokmak icin konusmayın.
Yine de önce maddiyata aşık olduğunuzu düşünüyorum.

Eski sevgilinizle 24 Mayıs'ta ayrılmışsınız.
Henüz 2 ay olmuş.
O mühim değil.
2 aydır tanıdığınız insana, hem de yurtdışına kaçmayı düşünmek mantık dışı.
Bdv de yurtdışına evlenip, eve hapsedilen aşktan gözü kör kızların konuları var, okuyun mutlaka.

Kaçmayın sakın.

ya ailem resmen iki taraf anlaşamasın bisey cıksında kızı vermeyelim diye zorluyor. ama ben seviyorum evlenmek istiyorum

Ailenizle kavga ederek bir yere varamazsınız ama. İki aydır tanıdığınız biri için bu kadar saygısızlığa değer mi? Tamam sevgiye saygım sonsuz. Fakat gün geliyor sevgi bitiyor yanına ailen kalıyor. Ben ailemin onayıyla onların istediği biri ile evlendim. 8 ay sonra boşandım kimse bana ne oluyor demedi çünkü onların rızasıyla oldu herşey ama göründükleri gibi çıkmadılar. Benim hiç bir pişmanlığım yok bu konuda. Çünkü onları ezmedim. Sende şimdi aklı selim davran. Seversin ama sakin ol. Emin adımlarla ilerle. Damat adayına da ailem benden ayrılamıyor zorlayabilirler sizi gibi şeyler söyle azıcık bilsin.

İki ay çok kısa süre
Acele etmeyin derim

Aileni asla karşına alma
Ailenin istekleri çok yersiz
Kimin sabaha garantisi var ki

İlerde senin ederin ev ve altındı lafina hazır ol
Ucuza gitmişim

Kesinlikle hemfikirim arkadaşım

Babam benim için 300 gr altın falan istese kredi çeker alır eline sayar bundan sonra böyle bi kızın yok derim. Mal mıyız biz? Büyütüp bu yaşa getirdiler diye satar gibi ne öyle. Kusura bakmayın ama ailenizin tavrı çok itici. Adamlar bunu kabul etse bile yıllarca unutmazlar ve illa bi gün başınıza kakılır. Allah yardımcınız olsun.

Evlndikten sonra her şeyini aldırırken de geleceğini bir erkeğin vicdanına bırakmış oluyorsun zaten.

Adamalar sana yapacağını o varlığın içinde yaparlar zaten ki daha kızı vermeden ne kadar hesap bunlar böyle herkes yapacaksanız evladına yapacak babana de bakalım baban sana düğün hediyesi ne yapacak çocuğun olunca sana ve bebeğe ne alçak herkes elinden geleni yapar üstelik. Yahu kanuna göre senin neyin varsa yarış eşinin eşinin neyi varsa üstüne yarışı zaten senin seni garanti ye almak dan kasıt para ise olay bu develet onlar vermese bile o varlığın içinde senin hakkını gerek kalırsa çatır çatır alır hem evlenmeden sen bosanirsan ne olacak kaygısına mi düştüler ne yaptı lar yazık doğrusu..

Yok artık başlık parasının modern çağa uyumlu hali filan mı kesi kesmek?

Ne kadar ayıp şeyler bunlar. Hele annenizin söyledikleri " Senin için karşı tarafın isteklerini kabul edip onurumdan gururumdan vazgeçemem. Al eşyalarını kaç." Teyzemdeki gurur anlayışına bak.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…