kız isteme, ailemin abartı istekleri, tarafların anlaşamaması

Valla hiç kolay değil gelip gitmek onlar da haklı. Babanızın tavrı çok uygunsuz. Allah kolaylık versin size.

Hiçbir kız bedavaya gitmez. Her aile evladı için iyi şartlar isteyebilir normal fakat sizinkisi oldukça abartmış. Elbette birşey istenilecek yapılacak babanızı istekleri oldukça yersiz. Bir evi üstünüze yapmakta çok abartı. Zaten evlenildikten sonra herşey ortaklaşıyor ve o aileden biri oluyorsunuz. Sevgiliniz babası ile konuşacaksa, sizde oturun babanız ile konuşun sakin sakin anlaşılır bir şekilde konuşun.

Hatta isterseniz şöyle yapın 1 hafta hiç konusunu açmayın bu olayın. Sus pus kalın tepkisiz kalın sizinkilerle fazla muhatap olmayın odanıza çekilin. Sevgiliniz ile ailenizin yanında konuşmamaya özen gösterin. Ortamlarında çok bulunmamaya özen göster. Belki sizdeki değişikliği farkedip konuşmayı deneyebilirler, kıyamazlar.

Ustune ev nedir ya?
Ilk defa duydum.
Altin set bilezik istenir de ev isteyeni ilk defa duydum.

Baban bayagi uyanik

O senin uzerine ne yapacak ki karsi taraftan istiyor.

Evi unutsun baban cok ayip
Altin taki isteyebilir alisildik seyler cunku

Sozu de yaptir sonra konusursunuz herseyi
Bastir biraz

çok teşekkürler. benim annemden herkes cekiniyor. kimse yorum yapamiyor. ilerde o kötü bisey olursa o yoru yapanlar vebal almak istemiyorlar annemi kendi haline birakmıslar babannem bile agzını acıp bisey diyemiyor annem rezil rüsva ediyor yorum yapanlar. tabiki her evlilikte kavgalar olur tartısmalarda. ben kendimde maddiyata kaliteli yasama önem veren bir insanim, mantik olarak da uyusuyoruz. o zaten elinden geleni yapiyor ve yapacakken ailemin böyle görgüsüzce davranmasi beni geriyor. birde aileler inatlaşırsa artik son care kaçmak kalıyor sanirim. yapacak baska seceneğim yok. sevgilim yine gelir konusur ama annem iceri sokmaz gibime geliyor.. cok aradayim. cok

teşekkür ederim. önce konuşma olursa kimseyi cagırmıcaz sadece anne babalar dede nene bukadar. onlarda konustuktan hemen o dakka söz kesmek istiyolar gelmisken en azından. babamda kımseyi cagirmadikki o an söz kesemeyiz diyip yollucaklar. bunlarda söz takmadan gitmek istemiyorlar. herseyin bir günde hallolmasi lazim.

ve ayni sekilde bende aynı durumu yasiyorum. ben bir ceyiz listesi cıkarttim ve ceyiz listesin deki 4 mevresim takimi babama fazla geldi lafini yapti bu ne herseyi fazladan yazmissin dedi. masayi düzlestirici zaten senin var niye yaziyosun ikinci tencere takimini almam bile dedi. ki benim ailemin maddi durumuda 3 memur maasi katinda. elinden gelse bir ceyiz paketi alip cıkcak isin icinden ama karsı taraftan herseyi bekliyorlar.

merhaba bir durumu yanlıs anlamıssınız. tapu veya altinlar sözden önce verilmeyecek. sadece bunun konusulması ve sözünü yüzük takilmadan önce kabul etcekler. babamin mantiği kabul etmiceklerse yüzüğü takmiyorum. kabul etcekler yapıcaz alincak nisanliyken dicekler öyle takcam. karsi tarafın bunları yapıcak durumu var, ama bana sart kosulması, kızı vermeden önce bunların sözünü verceksiniz denilmesi abez geliyor. babam ne istersem sana istiyorum, kendime bisey mi istedim diye bana kızıyor.

Ya ailem tam tersi konu hic acmasam konusmasam unutuluyo iste ne güzel diye sevinirler. ben odamdan bir ay cıkmasam ses etmezler ona bile sükrederler.. ama tavsiyeniz icin tesesekkür ediyorum..allahtan sabir diliyorum sadece

Babana de ki
Çeyiz için istediğin o dört tanecik nevresim takımıyla ikinci tencere takımı da senin için senin istediklerin sonuçta
Tencerenin lafını eden adam kızının üstüne evi bir zahmet istemeye utansın azıcık

Ha söz yapıldıktan sonra ha söz yapılmadan önce üzerinize ev ve 300 Gr altın istiyorsunuz ne fark eder ki.
Benim sizin yazınızdan anladığım sizin babanızdan hiç bir farkınız olmadığı, sürekli karşı tarafın durumu var diyorsunuz.
Babanız size bunları istiyorsa doğulu olduğunuzu söylediniz kim bilir anneniz süt hakkı ne ister erkek arkadaşınızdan düşünemiyorum.
Bakın benim eşim iki üniversite mezunu, şakır şakır İngilizce konuşur, ayrıca mali müşavir evlenirken eşimin parası yoktu. Bütün her şeyi ben yaptım, gelinlik, damatlık, takılar, evin her şeyini ben yaptım.
Evlilik böyle bişey hanımefendi siz resmen soyguna çıkmışsınız.
Şu an eşimin durumu çok iyi evlenirken yoktu ama, benim bı dediğimi iki etmez neden biliyormusunuz eşim benim karekterimi evlenirken gördü.

Benim Ailem de karşı tarafta ikna etme yolunda olmadı hep kendi dediğim dediler mecbur iki taraftan biri kirilacak iki genç anlsmış sevmiş yuva kuruyor demiyorlar aksine zorlaştırıyor lar Sizinkiler öyle istiyorsa erkeğin ailesi iki defa gidip gelsin ne olacak

boşver tatlım böylesi daha iyi , karşı taraf böyle böyle kıymetini bilecek..
annendir babandır senin kötülüğünü istemezler.
Kiymet böyle bilinmez ne alakası var ?
Ev alinca bol altin takinca mi kiymet verecekler tam tersi bizi zora soktu diye o altınlar bozdurulacak ..
Evin ustüne istenmesi de ayrı bir trajedi olmuş..

Ya sizden daha ucuzunu bulurlarsa muhtemelen ona gidecekler..
Babanız o zaman yüzde 50 indirime girer artik ..

Aynen, kızına 4 nevresim takımını çok gören adam, yabancı birinden kızı için ev istiyor.

2 nevresim takımı almaya razıdır. Kızın evine 4 kişi gitse, evde 6 kişi olacaklar, serecek nevresimi olmayacak. Bir de biri kirlendi mi yandı. Yıkayınca akşama kadar kuruması lazım, yoksa tek kişiyi bile yatılı ağırlayamaz.

Sen kızın için ev iste ama o evde sereceği nevresimi bile verme, sonra da evi senin iyiliğin için istiyorum de. Oldu.

İsteme olur orada tamam verdik denir ve söz kesilmiş olur. Ben mi yanlış biliyorum. İsteme dışında söz için ayrıca bir organizasyon yapılmaz. Zaten gelenleri düşünelim diyerek geri göndermişsiniz Saçmalık değil mi bu? Gelenler gerçekten görücü usulü görucu olsa düşünelim denir ama sizin sevgiliniz geliyor. Düşünecek ne vardı.

Garip belkj ama nerde ailesi herseyi akışına bırakan birilerini gördüysem kiymetsiz oldu böyle çirkin altın hesaplarına gören sürekli erkek tarafını ayağına çağıran da kıymetli oldu. Benim asıl merak ettim 2 ayda nasıl evlenmeye karar verdin.

Cevapları okumadım eminim herkes babaya saydırmıştır.
Ben de hak vermedim yalnız şeyi de anlamadım , babanız karşı tarafa neden güvenmiyor?
Bir sorun var gibi.
Yoksa neden direkt boşanacakmışsınız gibi tedbir alsın.

Adamlar kalkip sen kizin evlenirken ne yapcaksin, kizini sen garanti altina almamissin ben mi alicam dese hic yuzu kizarmayacak mi acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…